Какво да направим с останалите яйца?

  • 71 118
  • 224
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 228
Старософийска салата:
4 печени червени чушки, нарязани на дребно
2 домата, нарязани на дребно
3 сварени яйда, настъргани
100 гр. сирене, настъргано
1/2 кофичка кисело мляко, изцедено
олио
магданоз
сол
Всичко се обърква одбре и се охлажда. Върви и като предястие върху препечени филийки. Ако не ви се реже и стърже, всичко може да се сложи в чопър, но така става по-добре.
 
 

# 31
  • Мнения: 146
Салата

яйца+майонеза
може и с варени картофи и рулца от раци...

# 32
  • София
  • Мнения: 2 210
В4ера направих мързеливите яйца по шотландски, станаха много вкусни с мааалко модификация Simple Smile
Ето ги:

# 33
  • Мнения: 5 228
Пастет със сирене, яйца и кисело мляко


Днес направих твоя пастет, страхотен е! Мерси за рецептата!   bouquet

# 34
  • Мнения: 804
Небесна, току що спретнах твоята саладка, много ми хареса. Благодаря за рецептата!
Страхотна тема момичета, много полезна. Аз обикновенно приготвям с яйцата салата с пресен лук и олио . Но скоро я правих, с пукнатите  яйца , които варих за Велик Ден и исках нещо по-различно. Харесаха ми и шотландските яйца, ще ги изпробвам непременно Peace

# 35
  • Мнения: 2 257
Или пък едно скромно сандвичЕ с майонеза, тънко нарязано сварено яйце на кръгчета, резен маслина и една идея домат, нейде загатнат в картината....
А колко дъго могат да стоят сварените яйца в хладилника?

# 36
  • Мнения: 901
Emi Браво Simple Smile това кашкавал отгоре ли е?
Фукла Няма защо Simple Smile

# 37
  • Мнения: 7 474
Чудя се дали не може да ковнат някъде темата и тази за козунаците(като Великденска) , че и догодина ще е актуална и полезна! newsm78 Какво ще кажете?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 210
Emi Браво Simple Smile това кашкавал отгоре ли е?
Да, а поради липсата на галета ги бях оваляла в цареви4ната смес за готов ка4амак  Grinning. Каймата замесих като за кюфтета с едно яйце и мааалко намокрена среда от хляб и подправки, но беше от шол и станаха малко сухи, въпреки, 4е преди да сложа кашкавала им сложих по бу4ка масълце. Мисля, 4е с по - "шаренка" кайма биха станали по-со4ни. Grinning

# 39
  • Мнения: 1 427
Аз направих изварено-яйчна салата(моя измишльотина).Забърках извара,ситно нарязани варени яйца,пресен чесън-също на ситно,кисело мляко-за да поразреди изварата,че беше много гъста,черен и червен пипер,самардала и олио!Страхотна стана!

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 576
Едно време майка ми ги правеше като таралежи. Като ги завие с каймата им изтегляше муцунки, слага 2 черни пиперчета за очи, а с фиде или спагети прави бодли. Много красиво и ефектно става.

# 41
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз правих скоро нещо по рецепта,която ми даде една мама от друг форум - лесна е и става вкусно:

500гр зеления (лапад,спанак,каквото искате)
по желание по една връзка зелен лук и чесън,джоджен
яйцата
3-4с.л. брашно
малко олио или масло
500мл мляко (може и с кисело който обича, само трябва да се разреди малко)
кашкавал за поръсване

Зелените работи се нарязват и се задушават до омекване в малко олио и вода в тавичката,в която ще печете нещото. Разстилат се на равномерен пласт. Отгоре се нареждат яйцата, разполовени по дължина, с жълтъка надолу. От останалите продукти се прави гъст бешамелов сос, подправя се със сол и подправки (аз само чер пипер и сух джоджен му сложих), излива се върху яйцата. Може да се наръси с настърган кашкавал отгоре и се запича във фурната 20-тина мин да стане коричка Grinning

# 42
  • Мнения: 7 474
Сега се сетих и за още една страхотна салата-
 2-3 връзки зел. лук
4-5 яйця
закв.сметана

Всичко се реже на ситно и обърква, по желание може да се добави и краставица и марули- божествено е!

# 43
  • София
  • Мнения: 974
Още едно предложение за салатка..

1/2 връзка пресен лук
2 домата
1 яйце
50-100 г. сирене
 олио и сол на вкус

Това е единствената салата, с която не импровизирам в пропорциите и продуктите...просто вкусът не е същият. Важно е съотношението домати яйца 2:1

През лятото я правя в тройно количество ....че никога не стига Joy

# 44
  • Мнения: 4 370
Супер рецепти предлагате, няма да ми стигнат яйцата да направя всичко което ми хареса, ще трябва да си купя още!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт