Какво да направим с останалите яйца?

  • 71 125
  • 224
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 255
Аз правя "огретен" с яйца :

яйцата се нарязват на шайби и се нареждат в намаслена тавичка
правя  сос от :
задушен пресен лук, доматен сос, малко рендосан кашкавал и сирене, подправки, понякога добавям 1 лъж. заквасена сметана
заливат се яйцата и се пече, малко преди да го извадя от фурната добавям отгоре настърган кашкавал да се запече

в къщи много го харесват и му викат СледВеликденски яйца  Joy

# 46
  • Мнения: 1 526
Супер идеики! Ние си ги правим на салатка с царевица от консерва, киели краставички, ролца от раци, майонеза, копър, разбира  се яйцата  Joy черен пипер...

# 47
  • Мнения: 7 474
И любимите на мъжа ми са пълнени с пастет. Режете на две , жълтъците обърквате с пастет и пълните. Може отгоре да се намажат с майонеза  chef

# 48
  • Мнения: 4 668
Аз правя една такава салата :
4-5 яйца се натрошават с вилица
около 200 гр. сирене , може да се обезсоли по желание се натрошава и също се намачква заедно с яйцата
слага се нарязан на ситно магданоз и малко зехтин
Всичко трябва да се обърка много добре .
Идеално е да се намаже върху препечени филийки .
Също може и да се напълнят печени чушки със тази смес - става супер мезе .

# 49
  • Мнения: 93
Аз правя зелена салатка от марула,млад лук(кромид) и рендисвам от яйцата.Става супер. Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 130
Направо страхотно ,аз бях приготвила яйцата за хвърляне но сега ще ги опулзотворя!Моята салата е следната:7-8 яйца, пресн лук, царевица, и консерва риба тон, става страхотно!
Още веднъж благодаря за хубавите рецепти!  bouquet

# 51
  • Мнения: 5 577
Мойте заминаха в боклука преди  малко.

Не рискувайте за натравяне.

# 52
  • Мнения: 4 370
Аз имам още 5 яйца и мисля да ги направя за днес на салата. Харесах си една от по горе изброените.

# 53
  • Мнения: 5 577
Аз имам още 5 яйца и мисля да ги направя за днес на салата. Харесах си една от по горе изброените.

Недей, недей, че си и бременна - яйца на 12 дена!  Praynig

# 54
  • Мнения: 6 155
Аз имам още 5 яйца и мисля да ги направя за днес на салата. Харесах си една от по горе изброените.

Недей, недей, че си и бременна - яйца на 12 дена!  Praynig

Е, те като стоят в хладилника нищо им няма...май Thinking

# 55
  • Мнения: 5 577
Ами, толкова е опасно хранително натравяне.  Confused

Не не, не бива. Много е опасно.

# 56
  • Мнения: 4 370
Аз имам още 5 яйца и мисля да ги направя за днес на салата. Харесах си една от по горе изброените.

Недей, недей, че си и бременна - яйца на 12 дена!  Praynig
И аз мислех да ги хвърля, но вчера ми подадоха половин яйце и то беше от великден. И нали подадено няма как да не се изяде, изядох го и нищо ми няма. Затова реших че и моите 5 дето са в хладилника ще ги направя на салата. Хич не обичам да хвърлям, но много често хвърляме храна. Добре че имаме кучета на село.

# 57
  • София
  • Мнения: 974

И аз мислех да ги хвърля, но вчера ми подадоха половин яйце и то беше от великден. И нали подадено няма как да не се изяде, изядох го и нищо ми няма. Затова реших че и моите 5 дето са в хладилника ще ги направя на салата. Хич не обичам да хвърлям, но много често хвърляме храна. Добре че имаме кучета на село.

Не рискувай ....5 яйца не са толкова много, за хвърляне пред риска да навредиш на себе си и бебето
Ти пак си направи салата, която си си харесала, но с прясно сварени яйца Hug

# 58
  • Мнения: 4 370
Те великденските издържат повече!

# 59
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 325
И аз мисля, че нищо им няма, все пак са в хладилника.
Вчера и ние подавахме яйца, останали от Великден. Ядохме от тях, всичко е ок

Общи условия

Активация на акаунт