Искам да кажа ... (93)

  • 56 386
  • 749
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 303

svetal4o27, да ти е здрава, докато е жива майка ти!/с малко закъснение/
Много завладяващо разказваш и подходящи стихове споделяш в една друга тема.
Благодаря!

# 421
  • Мнения: 14 311
Добро утро!

Излюпих се аз рано рано... Ще си ходим при свекърите на сбор и мисля по този повод да направя някакъв сладкиш с круши...

# 422
  • Някъде там
  • Мнения: 16 076
Добро утро.
Светалчо, честит рожден ден на майка ти на патерици,здравичка да ти е!Хубава история с щастлив край. Heart Eyes
И с мен и моята майка не е по различно.И двете сме с характер и много се караме и сърдим,но ми е безценна Heart Eyes.И не забравям никога какво е трябвало да преживее за да ме има.
Аз съм деветия и опит за дете,след толкова мъки успешен.Тогава кюртажите са правени без упойки,поне при нея е било така и след всеки пореден неуспешен опит е трябвало да изживява тази мъка.Осем пъти е губила деца.Сега когато се скараме и и се разсърдя се замислям над това че можеше и мен да ме няма и забравям бързо.Много ми помага за децата,мога да кажа че ако не бяха те с татко,щеше да ми е много трудно да се справя с двете бебета.Баща ми за разлика от нея,която е с властен характер,беше толкова добър,чистосърдечен и благ че нямаше човек който да не го обича.Винаги беше готов да помогне,никога не ми се е карал за нищо,винаги ме защитаваше когато майка го правеше,той беше "доброто ченге" в нашето семейство.Почина когато децата бяха в предучилищна група.Мога да кажа че заедно двамата ги изгледахме.Майка ми ходеше на работа.Той беше пенсионер,ходеше пазач вечерно време и през деня нито за миг не ни е оставял сами.Гледаше ги,хранеше ги,памперси е сменял.Имала съм му огромното доверие да му ги оставям и да разчитам на него.Помагаше и на майка изключително много.Простираше,готвеше,чистеше без да се оплаче че това му тежи.За това сега ни е много мъчно и трудно без него.Много ни липсва на всички.Децата много често говорят за него и си спомняме с любов и тъга. Беше ни много трудно да приемем че го няма че коварната болест ни го отне за няма и 2 месеца,защото той не боледуваше,хапчета не е пил никога и не се е оплаквал от нищо.Но съдбата реши че ще ни го вземе.Дано почива в мир.

Мразя я тази смяна на часове,искам да кажа.Събудих се в 5. #Cussing out

# 423
  • Мнения: 10 874
Добро утро!

Излюпих се аз рано рано... Ще си ходим при свекърите на сбор и мисля по този повод да направя някакъв сладкиш с круши...
Ако търсиш рецепта, ето тази на Янтра. Hug
Приятно изкарване на сбора! Heart Eyes Да не е на село Телиш? Че ние бяхме тъкмо на този сбор и беше много хубаво. Heart Eyes Още не сме си тръгнали, де, но то празнуването беше вчера, днес всички се прибираме към Плевен. Sad

# 424
  • Мнения: X
Добро утро!

Излюпих се аз рано рано... Ще си ходим при свекърите на сбор и мисля по този повод да направя някакъв сладкиш с круши...
Още едно предложение - става и с ябълки и с круши, каквото имам под ръка. Много го обичаме. http://yoli-www.blogspot.de/2014/03/blog-post_26.html

# 425
  • Мнения: 10 512
С круши е невероятен, ароматен и аз си мислех да направя, че имах 2 круши, които се подмятаха, те пък точно като реших да ги ползвам им се доядоха, та няма за сладкиш  Laughing

# 426
  • Мнения: 14 311
Лаленце, Сбъдваща, мерси за рецептите! Май ще пропусна, обаче, защото зверски ме боли глава. Май съм настинала вчера на къщата. Иначе крушите са ми от собственото ми дърво. Имам и ябълки, орехи и смокини  Heart Eyes

Лаленце, в село Никюп, търновско ще сме на сбор

# 427
  • Мнения: 22 441
Лале, ти да не би да си от Плевен?

Аз станах в 9ч ново време.

Трабва да сготвя нещо за обяд, но не ми се занимава.
А и гледам.да са неща, които не.дразнят.на стомаха. Борис изкара вируса с разстройство.
Вече ми се изчерпаха идеите обаче.

# 428
  • Мнения: 10 512
Аз започнах чушки с кайма, крем супа карфиол, питка ще омеся и някакъв десерт - като включа фурната едно след друго ще ги изкарам и след това излизаме по задачи chef

# 429
  • Мнения: 39 388
Добро утро и от мен.
Аз си се излюпих рано- 7 часа. Поизлежавахме се, докато пия чай и изгладих 3 перални. Спалнята е оправена, банята, тоалетната....ех, почивен ден било.
След малко почвам да чета за НАССР- някой да има да побутне едно рамо?
Алечка, и аз има рецепта за плодов сладкиш. Става със всичко. Ще я изнамеря и се надявам на Доброто Лале да я качи. Много лесна, икономична, огромно количество и много вкусна.
Коте, Котееее и ти си я подкарала лежерно и почивно, а?

Слагам рецептата в скрит текст
Скрит текст:
1и 1/2 ч.ч. брашно
1 щипка сол
1 пак бакпулвер
1 ч.ч. захар
2 яйца.
1/2 ч.ч. айран или прясно мляко
около 60- 70 грама мазнина- масло(разтопено), маргарин или олио.
Нарязани и посипани със захар плодове- малко да постоят, за да пуснат сок. Плодове- около 1 ч.ч. и малко отгоре. Но аз ги слагам без да ги меря.
Орехи/ядки по желание
Сладко по желание.

Яйцата и захарта се разбиват. Ако е малко трудно сложи още едно яйце или малко прясно мляко.
Сухите съставки се смесват и съвсем леко само с вилица се бърка, докато се прибавят към течните- яйца, захар, мазнина и прясно мляко или айран.
Получава се сместа, която се изсипва в тавичка с хартия за печене. По- голяма тавичка. Не най- голямата, която да е колкото размера на фурната. Пече се в нагрята фурна до 180 градуса, до суха клечка. На едно ниво над края на фурната.
Слагаш сместа, после редиш плодовете- череши, сини сливи, праскови, нектарини....каквото се сетиш, като леко ги натискаш в сместа.
Ръсваш и накълцани ядки- по желание, или ги слагаш в кексовата смес. Може да сложиш тук-там и малко сладко. Супер става. Аз така го правя. После заливаш със сока, който са пуснали плодовете. Да не те притеснява. Ръсиш пак малко захар. И печеш.
Става много като количество, много е вкусен и с всеки изминал ден, ако го съхраняваш увит във фолио става все по сочен.
Скоро искам да пробвам и с плодове от компот.

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 09:47 от mariat

# 430
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добър ви ден!

svetal4o27 невероятна история! Честито да е майчето ти!

Трябва да излезем, иначе ще полудея с тези ракети... От
6ч. са запрепускали. Не вървят, а  бягат, едва ги изтрайвам
вече. Как може да са толкова шумни?! Антифони искам за
Коледа.  Crazy

# 431
  • Мнения: X
След вчерашния страхотен, чудесен, активен ден, днес мисля да го давам лежерно. Ще омеся една усукана баница , ще чета книжка и ще надзиравам домашните, докато хигиенизират кочинката. Следобед сме на кафе при любимите ни съседи, а после на хандбал мач. Мързелива неделя.

Вчера карахме няколко часа колела с дечурлигата- имаме наоколо красиви гори с удобни пътечки, можеш да караш километри без да видиш нищо освен дървета, езера, птици, катерички, зайци, сърни. После играхме тенис на маса, правихме букети от есенни листа  
Скрит текст:

, а на връщане купихме непланирано 3 кила пресни миди. Та си откарах и едни 3 пълни часа в кухнята - 3 дози сладкиш с ябълки, мидите с чесън и вино и едни макарони със сьомга и сметана. Щерката много обича да готвим заедно, вълшебно време.

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 10:24 от Анонимен

# 432
  • Мнения: 4 841
Сбъдваща, прекрасни са ти децата  Heart Eyes Рядко пиша такива неща, но съм наистина впечатлена.  И ако гледам снимките, бих си заложила главата, че са немци, или поне с един родител немец. Структура на лицата, мимика - уникално! Сто процента някъде назад във времето имате северноевропейска намеса, такива черти не се изразяват току така. Да са ти живи и здрави  bouquet

Да съм малко по темата: в петък вечер решихме да поръчаме китайско от нов ресторант. Око алчно - я това да видим как правят, я онова... В петък вечеряхме, вчера цял ден ядохме, и преди малко синът ми е закусвал пак с китайско. Като станах преди малко предложи и на мен. Та така, след като си изпия кафето, ще закусвам мръвки с ориз. И сигурно ще остане и за обяд  Confused 

# 433
  • Мнения: 12 993
Имаме ли някой от Кърджали? Наскоро гледах по тв или четох за някакъв рибен ресторант на язовир ли беше не помня, ако някой се сеща как се казва. И дали работят магазините в неделя? Никога не сме ходили, смятаме да се поразходим, какво интересно може да се види?

Сбъдваща, и тримата са страхотни!

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 10:24 от JACKLIN*

# 434
  • Мнения: 14 311
Жаки, имам приятелка там, ще питам  Peace

Мари, мерси за рецептата, ще избера и ще пробвам друг път, че тръгваме.

Общи условия

Активация на акаунт