Искам да кажа ... (93)

  • 56 389
  • 749
  •   1
Отговори
# 525
  • Бургас
  • Мнения: 16 184
Аз тотално съм изкукала,детските  градини утре работят ли или ще почиват?

# 526
  • Мнения: 5 368
Работят, на 1 ще се почива.

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 16 184
Благодаря ти,Лято!  bouquet

# 528
  • Мнения: 39 389
ООО, тоя тутманик го искам в книгата и аз!
Страхотен е!
Имам си 2 села. Скоро ще продадем къщата на безценица в едното.
В другото къщата е обирана няколко пъти и ми е много  мъчно, защото там израснах и имам само хубави спомени.

Последна редакция: нд, 30 окт 2016, 23:24 от mariat

# 529
  • Някъде там
  • Мнения: 16 076
Зузанке, май си ми наблизо, да взема да скокна за по едно парче?
Лято заповядай. Simple Smile все още има.
Рецептата.
1 кг брашно.
около 200 грама допълнително за доомесване.
3яйца.
300 грама прясно и 300 грама кисело мляко.
1 голям пакет масло разтопено плюс 100 грама олио,смесени.Сол и сирене колкото пожелаете.
Пресявам брашното и правя кладенче,поръсвам 1 лъжица сол.Маята разтварям в топлото мляко.Яйцата разбивам с киселото мляко и към тях добавям половината от маслото.Всичко слагам в кладенчето и замесвам меко тесто.Докато меся вкарвам още малко от маслото,останалото оставям за намазване на корите.След като втаса разделям на две топки а всяка топка на още 3 топки,разточвам ги на много тънки кори,почти прозрачни.Мажа обилно с масло и поръсвам сирене.Навивам.Втасва отново и пека на 180 с вентилатор.От това тесто стават два тутманика по малки,като моите или един в голяма тава.

# 530
  • Мнения: X
Усуканата ми баница стана разкош. Занесох я цялата на гостито и се омете за минути - немско-испанска беше компанията. От там на хандбал мач с дечурлигата с колелетата - в съседно село на около 10 километра от нашето. Минахме през по-дългия път през гората- сумрак, сюрреалистично и романтично. Заради това пристигнахме в последния момент на мача, места никакви и се наложи да се настаним баш до агитката с барабаните. Гръмна ми главата, дечурлигата умряха от кеф, пък и нашите биха, еха-иха бум-тряс. На връщане в тъмницата бандата пак реши да минаваме през гората - да сме търсели глигани. Луда работа. Искам вана, вино, книга. Хау.

# 531
  • Мнения: 10 874
ООО тия тутманик го искам в книгата и аз!
Страхотен е!
+ 1
Чакам рецептата и аз. Heart Eyes

Имам село и го обожавам! Израснала съм там и до днес винаги ходя с удоволствие. Не ми тежи работата там, даже ми е приятно да помагам. Heart Eyes
Споделям част от стихотворение на местен поет, посветено на селото: Heart Eyes

„Родината ми всъщност е Телиш –
селцето между Дунав и Балкана.
Достатъчно е тук да се родиш,
все тук ще ти се иска да останеш…“

И без да съм родена там, напълно споделям тези думи. Heart Eyes

Докато пиша, рецептата за тутманика вече е налична. Отивам да я добавя в книгата. Hug

# 532
  • Бургас
  • Мнения: 7 323
Аз тотално съм изкукала,детските  градини утре работят ли или ще почиват?

Работят и утре и на 01.11

# 533
  • Бургас
  • Мнения: 16 184
Аз тотално съм изкукала,детските  градини утре работят ли или ще почиват?

Работят и утре и на 01.11
Забравих да питам в петък.
Училищата ще почиват и мислех,че и градините и те.
Казах и на дребното,че ще почива четири дни и сега има война,като му казах,че утре ще е  на градина  Joy
Май ще го оставя у дома с батко си да почиват  newsm78

# 534
  • Мнения: 1 525
Днешният ден ми се видя дълъг.
Но вечерта много къса. Изведнъж се стъмни. И не усетих кога стана 8  newsm78

# 535
  • Бургас
  • Мнения: 6 511
Като дете прекарвах летата на село, при баба ми по бащина линия. Свършвахме училище и до дни ни стоварваха там със сестра ми. Баба ми никога не е била типичната баба, която да се върти цял ден около внуче, печка. Сутрин стане и тръгне по нивите. Ние вземем един хляб, бурканче лютеница и парче салам и цял ден по горите. След това играехме на чилик, стражари и апаши или криеница до посред нощите. Мъчно ми е, че децата ми няма да имат такова детство.
Ние иначе днес, за по-напряко, след Троян, поразгледахме Севлиево и В. Търново /качихме се с фуникуляра на Трапезица, а после доволно хапнахме в Щастливеца/ и към Бургас. ММ въобще не обича да шофира, та тези 4 дни му се видяха безкрайни сигурно.
На стоп нито качваме, нито пътуваме, но близка приятелка от много време пътува София-Бургас-София само със споделеното пътуване, което се предлага от разни групи във фейса.

# 536
  • Мнения: 6 710
Добра вечер и от мен Grinning
Завърнах се от 2 дневно обучение с колектива, беше супер готино, страхотен комплекс с боилски бани от които се възпозвах.После купони и танци с колегите Grinning Сега ще се наспя като човек Grinning
Аз такава грешка да кажа на малката, че батко и ще почива не правя.Утре си е на градина, та да си почина и аз Laughing

Гледам готвите, аз уж ще ограничавам храната, ама с толкова изкушение не знам дали ще ми се получи.

Относно убиването на животно на публично място и то пред деца съм на мнението на Лиляна и Захир, това е изключително жестоко и грозно, а как се отразява на детската психика няма смисъл да коментираме.Аз лично бих била бясна на тоя индивид.А и малката е много чувствителна и емоционална и това би я разтърсило и би довело до големи драми.

# 537
  • Мнения: 353
Преди време, когато синковеца реши да ни запознае със снахата,  ги каня на официална вечеря. Поръчах домашен заек от едно село. Приготвих го фантастично. Всичко наред,  но снахето не докосва чинията. Реших,  че момето е притеснено и скромно,  пък то си имало домашен заяк. Пу,  голям срам. И до днес го разказваме,  като виц Joy

# 538
  • Мнения: 39 389
На село никога не съм присъствала на заколване на животно- прасе, коза, кокошка и т.н.
Ние знаехме какво ще се случва, но баба ни извеждаше и незнайно как без мобилни телефони се прибирахме когато всичко е минало. Не бих го причинила на децата си. Но бих си хапнала домашен заек без притеснения.

# 539
  • Мнения: 3 867
Най-накрая ви изчетох. Снощи спрях да чета до разказа на Светълчо.
Светълчо, страхотен разказ. Да ти е много здрава майчицата! Пишеш уникално!
От Бургас съм и нямаме село, но ходих в селото на близки приятели на нашите с техните деца. Що глупости сме правили...
Тва, Алина, е опасно дете. Не слуша и си прави каквото иска. Гледа ме и се хили, докато прави поредната щуротия. Тонке, ти ли каза, че лъвиците сте мноооого добрички? А? Това жена лъв е...мамата си трака.
Изпуснах всички снимки. Яд ме е, ще чакам повторение.

Общи условия

Активация на акаунт