Искам да кажа ... (94)

  • 50 812
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 39 515
В Кулинарния имаше една снимка на мусака със заливка за милиони. Обаче няма нищо хрупкаво.
Мацката си каза и рецептата. Прави гъст бешамел и го добавя към разбъркана застройка от яйца, кис. мляко и  бакпулвер.
Зуз, само мернах от новините, но нищо конкретно. Не ми стая ясно дали са цигани.

# 751
  • Някъде там
  • Мнения: 16 155
Възрастна циганска двойка на 70 години.Наръгани с нож.Крадец явно е бил.
Шницелите:
500гр кайма
4големи картофа,4яйца,4 с.л кисело мляко с разтворена в него 1ч.л сода.
4с.л,брашно с връх,черен,пипер,кимион,чубрица или каквито подправки харесвате.
Настъргвам суровите картофи,на ренде,и ги прибавям при каймата.Отделно разбивам яйцата с млякото и содата,и прибавям към другата смес,слагам брашното и подправките и разбърквам хубаво.
С лъжица загребвам от сместа и пържа. Ето така изглеждат.Снимката е стара.
Скрит текст:

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Аз на това му викам "кюфтета от кайма и картофи". И у нас се яде Simple Smile

# 753
  • Някъде там
  • Мнения: 16 155
Аз на това му викам "кюфтета от кайма и картофи". И у нас се яде Simple Smile
Янтре то си е кюфте Grinning..само дето се оформя на шницели по издължени и има и друго освен кайма в него,за това фалшиво.Така съм го научила от комшийката. Simple Smile

# 754
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Много хубава заливка с получава от по-гъстичък сос бешамел, в който се разбиват две яйца, разстила се върху мусаката и се наръсва с настърган кашкавал, но не много. Ако е много, се получава кора от кашкавала и не е хрупкаво, а разтегливо. 

# 755
  • Мнения: 8 956
Тук във форума бях видяла жестока рецепта за шницели с бира. Май бяха тези. Мятам и едни картофи на фурна или една салата или и двете и става супер яка лесна вечеря. chef

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гласувах. 30 минути чаках.,25-28 човека имаше пред мен,още толкова -след мен  Shocked.Това само пред едната секция...много сме будни боянчани,много  bowuu.
Мусака-класическа не готвя, няма любители. Налапах се с какво ли не от хладилника  Embarassed,голям глад.
Маршмелоус донесох на синко от Прага. Тук намирам само в Лидл и само по Хелоуин  newsm78.Печен така и не сме пробвали.

# 757
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
Гласувах след почти два часа чакане. Друга година опашките за студенти и постоянно живеещи са отделни, сега - не. Голямо чакане...

# 758
  • Мнения: 22 473
Има си в постоянния асортимент на Лидл маршмелоус. Аз много го обичам и си купувам редовно.

Пратих щерката с мъжа ми да напазаруват нещо за вечеря...върнаха се с разни готови неща.
Толкова да ги мразя, ама карай, ще го преглътна една вечер.
Понякога ей такива глупости страшно ме вбесяват.

# 759
  • Мнения: 14 342
Ние бързо успяхме да гласуваме, но явно хванахме някаква дупка, защото след нас се изви опашка...

Ходихме на село. Мъжът ми кърти, но на мен не ми се занимаваше с врата и реших, че ще си подстригвам чемшира. То много забавно било  Laughing Ама си имаха бая нужда, за 2 часа две храстчета... Или аз съм бавна. Но ми беше дзен, на въздух, сложих си едно столче и така си подстригвах.

После се събирахме в къщата на кумовете, хапнахме, видяхме се... Хубава неделя направихме

# 760
  • Мнения: 9 574
И аз отидох след работа да гласувам и не вярвах, че ще успея, много народ имало. Обаче изкарах късмет и само в моята секция имаше малко хора, та минах бързо Simple Smile

# 761
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Ние с ММ бяхме единствени пред секциите си, та стана изключително бързо. После си направихме чудна разходка в Морската градина, а след това минахме през свекърва ми да хапнем, че и с кутийки за утре си тръгнахме. Събота и неделя почти винаги ходим до нашите и до свеки, след което поне два дни още имаме кутийки с храна. Обичам така, въобще не ми е кеф да готвя.

# 762
  • София
  • Мнения: 18 679
В нашата секция и в съседната имаше по 30 човека опашка Tired Пред останалите на етажа - никой. Как са ги смятали, как са ги редили...не знам!

Хаха, по на 40 години хора сме станали, обаче и ние като си ходим при бабите, все ни изпращат с кутийки и бурканчета Heart Eyes Милите, иска им се нещо да ни дадат Heart Eyes Не че аз не мога да им направя баница или кекс, или да си изпържа тиквички, ама друго си е на баба Grinning

# 763
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Детето винаги си остава дете за родителите си, дори и на 50 да стане.

# 764
  • Мнения: 9 574
От баба ми е най-вкусно и до днес Heart Eyes Днес се видях с моята, дойде да гласува и ми донесе кутийка с курабии, аз пък я изпратих с буркан ядене. Направихме хубав бартер Joy

Общи условия

Активация на акаунт