Искам да кажа ... (98)_28.11-04.12.

  • 46 309
  • 657
  •   2
Отговори
# 330
  • Бургас
  • Мнения: 6 515
Ето я споменатата тема за колачетата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=485050;topicrefid=20

# 331
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ох, портокаловите бисквити... ще метна едни през
почивните дни, няма как.
Още една идея от Йоли за коледни сладки- изпробвано.  Peace
 http://www.kulinarno-joana.com/2015/12/kuchidati-sicilianski-koledni-sladki/

Донесоха ми 10 кг. телешко. Обикалям го, като голям
камък. Хич не ми се подхваща разфасоването, а Ловето
го няма... До утре нищо няма да му стане в хладилника нали?!

# 332
  • Мнения: 39 409
Такъв кекс- като на Сбъдваща и аз правя. Но трябваше да видя снимка, за да ми се изясни.
Слагам тиквички, картоф, сурова червена чушка(нарязана на ситно- много е ароматно с нея), гъби, малко сирене, кашкавал, яйца, сол, пипер, копър. Ако е гъсто- малко прясно мляко, а ако е рядко- 1-2 лъжици брашно. Слагала съм и шунка, филе, нарязано. Преди напълно да се изпече го поръсвам с пармезан. Много вкусно и ароматно. Става и за гарнитура.
Янтра, след поста ти, скоро няма да се сетя да правя картофени кюфтета. Отказва ме единствено пърженето им.
Ще разгледам после бисквитите.
Моето предложение е шоколадови напукани сладки и най-лесните- сълзици с бутер тесто, канела, кафяв захар, ванилия и орехи.

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Аз ги опекох в тава. В три тави, ама идеята ви е ясна.

# 334
  • Мнения: 6 301
Откъде купувате портокалов екстракт, аз за първи път чувам за него Rolling Eyes

# 335
  • Мнения: 9 475
Над нас има наематели...афро са, обаче за шести път слушам: моята вуду кукла прави белиииии  Crazy
Приходи ми се на бар! Янтре, стягай коланите  Mr. Green

# 336
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Над нас има наематели...афро са, обаче за шести път слушам: моята вуду кукла прави белиииии  Crazy
Приходи ми се на бар! Янтре, стягай коланите  Mr. Green
Днес ли?!? Е..... Утре не мога - на родителска среща.

# 337
  • Мнения: 9 475
Над нас има наематели...афро са, обаче за шести път слушам: моята вуду кукла прави белиииии  Crazy
Приходи ми се на бар! Янтре, стягай коланите  Mr. Green
Днес ли?!? Е..... Утре не мога - на родителска среща.
Петък? Събота? Днес нямам готовност.

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Ако уикенда няма да караме ски - в петък ще се напием. Ако има сняг и ще водя децата да карат - не мога, шофирам аз и трябва да съм трезвена Simple Smile

# 339
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Качих тазгодишното ни родопско пътешествие, на което ни се строши колата. Ако ви се чете:

http://mantinela.blogspot.bg/2016/11/16.html

Последна редакция: ср, 30 ное 2016, 21:19 от Акаша

# 340
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Зузанка, и от мен едни много лесни и многократно изпробвани, всяка Коледа ги правя. Ако за ти нужни много голямо количество, трябвада удвоиш дозата.

ЛИМОНЕНИ КУРАБИЙКИ С ОРЕХИ    
20.12.2014 12:02
250 г брашно, 150 г захар, 125 г меко масло, 125 г смлени орехи, 1 яйце, кората на 1 лимон и около 50 половинки орехи.

От всички продукти (без ореховите половинки) се замесва тесто. (Отначало изглежда сухо и че няма да успее да се замеси, но после си става точно.) При това много приятно нелепнещо тесто. Късате тесто колкото орех и го стопчвате. Нареждате върху пекарска хартия в тавата на разстояние 2 пръста. После на всяко топче отгоре му натискате по една половинка орех, докато се посплеска до питка. Външната обиколка леко се напуква, да не ви пука. Печете 10 мин. в предварително загрята на 180 градуса фурна. Не повече. Лекичко да порозовеят. Оставяте да изстинат и ги почвате .
Така обяснено изглежда дълга и широка, но не е. Възможно най-икономичните сладки откъм време и труд са.

# 341
  • До морето
  • Мнения: 7 083
Пуууу, цял ден не съм ви чела, пък сме били на една вълна. Малкият нали е болен и организирам разни мероприятия да минава времето, та днес правихме линцерови сладки. Жестоки станаха! Рецептата е на Буболинка, много е лесна, ще се справят близначките!

# 342
  • Мнения: 5 369
Съпругът ми се върна с домашна, пушена сланина. Аз съм на върха на щастието!

# 343
  • Мнения: 9 475
Ако уикенда няма да караме ски - в петък ще се напием. Ако има сняг и ще водя децата да карат - не мога, шофирам аз и трябва да съм трезвена Simple Smile
Тююю дават го сняг!  Laughing

# 344
  • Мнения: 4 188
Белло, къде се беше дянала напоследък. Пусни Тото, сладура, да го видим. newsm62

Общи условия

Активация на акаунт