Искам да кажа ... (99)_05.12-11.12.

  • 50 382
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Някой нещо ме питаше в предната тема. Забравих. Моля, питайте пак.

# 31
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Риби всякакви има тук, най-различни морски дарове. Аз не обичам, рядко ям, а трябва. Препоръчително е. Ще спазим традицията и ще купим днес. Тук 6 и 8 са празници и се почива.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
Аз обещах на моите утре да украсяваме, но може да го отложим за четвъртък. Вторник и четвъртък не са на училище, че са национални празници, но чакам багаж от Бг, който ще пристигне утре, не знам по кое време. Баба изпрати играчки за елхата, които съхранявам от моето детство, от онези, истинските  Heart Eyes Миналата година купихме всичко за украсата, че не успяха да ги пратят, но друго си е като видиш мили спомени  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: X
Водих дребосъчка на лекар, тя смята, че е обикновена настинка, ще се погледаме в къщи.
Навън е кучи студ, време само за печене на курабийки, топъл шоколад или чай с лимон.

# 34
  • Мнения: 17 987
Водих дребосъчка на лекар, тя смята, че е обикновена настинка, ще се погледаме в къщи.
Навън е кучи студ, време само за печене на курабийки, топъл шоколад или чай с лимон.

Второто изречение ме размечта, само да се оправи детето бързо  Heart Eyes

За пръв път нещо ми е скапано и уморено през Декември, обикновено цяла година за този месец живея  Mr. Green Нямам муза за подаръците, не съм купил, в паника съм  Cry

# 35
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Обичам шаран. Пържен с хрупкава коричка. Обаче тук не знам къде да търся, не е много популярен. Може просто да изпека накакви филета, да спазя обичая.

# 36
  • Мнения: 22 036
Янтра, Екатерина питаше, дали може да изпече във фурната кюфтетата и как правиш картофените.

Ние ще ядем сьомга. Последно купих кефал, за да пробваме и не стана лош на скарата, но се поразпадна, защото нямам решетка за риба. Много обичам пържен шаран, но тук не продават, а не е като да няма в реката. Не са баш като българските шарани, защото са огромни златни рибки, които са пускани от несериозни собственици и вече заплашват екоравновесието. Други морски неща ям на вън, защото само аз ги ям, а и трудно се приготвят.

Обичам да ловя риба много, но рядко ми се случва, защото никой покрай мен не си пада.

Осмичка, ще се пробвам със сладкиша и ще пиша какво е станало, макар че аз пандишпаново тесто през живота си не съм правила Simple Smile.

Детето днес се дипломира от академичната програма и имаше награждаване. От догодина няма да имат тези часове, защото така или иначе се профилират. Малко ме е срам, че все се оплаквам и му мрънкам, че е мързелив, а той добре се представи.

# 37
  • Мнения: 39 409
Даун, моля напиши как е кефал на английски. Обожавам го. Искахме да си поръчаме на грък да ни донесе, но той не знае български, ние гръцки не знаем.... Сега ти ме присети.
Чeстито на детето!
Имам сериозно питане, може и към Янтра. От коя страна са илъците на мъжките палта и има ли унисекс?


# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Прибрах се скоротечно от работа. Установих, че съм си забравила телефона, изприщих се от притеснение за детето - хем болен, хем сам. Избутах набързо спешното, нарамих за вкъщи и ей ме на!
Риба вкъщи много обичаме, за Никулден всички искат пържен шаран. Никога не съм правила, няма и да правя. Купуваме готов. Лошото е, че днес установих, че магазинчето, в което обикновено поръчваме, е фалирало и помещението е празно. Но знам едно друго и ще мина днес от там да поръчам. Обикновено правим вкъщи голям купон с много приятели, но тази година именикът пожела парти навън с децата, така че рибното парти ще е по семейно и по-късничко.
И ние имахме планирана коледна разходка до Виена, всичко беше уредено, отпуски и пр. Отказахме се заради тъпите ми контракции Confused Не бях сигурна как ще ми понесе самолета и после стоенето на крак по цял ден там, реших да не рискувам. След година - две Praynig

# 39
  • Мнения: 22 036
Мария, mullet e кефал.

Белинда, как си с контракциите сега?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 23 710
Янтра, Екатерина питаше, дали може да изпече във фурната кюфтетата и как правиш картофените.
Може, що да не може. Картофените ги правя като обеля и сваря картофи. После отцедя водата и ги оставя да изстинат на сухо. После мачкам, слагам яйце, сирене, лук, магданоз, черен пипер и пека на хартия за печене. Картофени кюфтета ме мързи да пържа.

Имам сериозно питане, може и към Янтра. От коя страна са илъците на мъжките палта и има ли унисекс?
Има разлика, копчетата са в дясно, илиците в ляво на мъжките, на дамските е обратно. Унисекс... по принцип се съмнявам някой да забележи ако жена е облякла мъжко палто. Аз нося едно такова, от онези тип вълнено палто със качулка.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 6 514
Привет!
Да са честити на Лято празнуващите!

Риба рядко хапвахме преди и задължително я вземах изчистена. Покрай малката зачестихме консумацията, но основно скумрия и пъстърва. Покрай бабите разнообразяваме с паламуд, сулка, таранка, чернокоп. Лятото навън хапваме и цаца, то си е класика. Миналата седмица пробвахме лаврак, хареса ми.

За утре, понеже имам именик, съм взела скумрия и пъстърва, друг вид не съм приготвяла и не искам да рискувам.

Захир, хич не го мисли, тръгвайте без никакви угризения.

Даун, все така с лекота да се справя момчето ти!

# 42
  • София
  • Мнения: 4 328
риба обичаме всички, дори злоядия ми син. шаран, обаче не Sick под никаква форма.
за утре - ципура, която е вече в хладилника.

всички ли вече украсихте? аз смятам другата седмица. още не съм се настроила съвсем.

Янтра, какви ски избра Simple Smile

# 43
  • Мнения: 129
Здравейте в новата тема, благодаря на Лиляна!

Ние днес ще минем да пазаруваме, мисля да взема шаран. Баба я прави на фурна, с доматен сос с много лук, пече се и е много вкусна. Аз мисля дали да я направя така или пълнена..няма да пържа със сигурност.  newsm78 Дано въобще намеря шаран, че миналата година пак по това време обикалях и нямаше вече.
Иначе обичам риба, но рядко правя, защото се умирисва всичко!

Снощи за Н-ти път гледах Хубава жена!Ох, много го обичам този филм!!!  Heart Eyes Най-сетне успях да имам един спокоен уикенд, в лежерна закуска в едно прекрасно местенце, неочаквана среща с моя любима приятелка и сладкото и бебенце, минахме през НДК през Коледния базар..Взех на мама една чашка за РД скоро.. После си дремах, зяпах си сериалчето и вечерта завърши с Хубава жена! Кеф..  ( е, и малко гладене на дрехи, ама ги подмотвам от една седмица..те се трупат още и още от новите перални и направо.. .не ми се мисли)

Ох, на нас ни щъкна една идея вчера и сега хем ми е хубаво, хем ми е гузно. Говорихме си за коледните базари по света и колко е красивичко и празнично и хоп..да отидем до Прага. Но Прага е далеч и си мислехме за София- Белград- Загреб- Любляна и обратно. Гледах снимките, изглежда чудесно, но някак си..да изоставим семействата на Коледа..едно гузно ми е такова. Но пък и на двамата ни се ходи много...  Tired Аз вече запазих и хотели де..с безплатна анулация са..така че поне да имаме варианти.

Може ли рецептата за шарана?

P.S.
Съпругата ми има имен ден утре. И реших да я изненадам като и сготвя за празника шаран. Тя ще бъде до 18 часа на работа, а ще имаме и гости и реших да и помогна. Grinning

# 44
  • Мнения: X
Умирам за шаран. Пържен, пълнен, плакия, с орехи, всякак. Ама вкъщи само аз си го ям, така че не правя. Само ако сме на гости някъде... Тук не съм купувала, обаче. Няма начин да няма, ама къде? Няма значение, тоест... Не съм яла от години.

Общи условия

Активация на акаунт