Искам да кажа ... (99)_05.12-11.12.

  • 50 384
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 7 330
Честит имен ден на всички празнуващи!  bouquet

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Янтра, какви ски избра Simple Smile
Нищо още Simple Smile Обмислям и гледам.  Laughing

# 47
  • Мнения: 17 987


Може ли рецептата за шарана?

P.S.
Съпругата ми има имен ден утре. И реших да я изненадам като и сготвя за празника шаран. Тя ще бъде до 18 часа на работа, а ще имаме и гости и реших да и помогна. Grinning

Ей това се казва мъж  Peace Браво, ще помагаме.
Моят е друг, пълнен с орехи и праз само. Нека Захир сподели  и нейната- само моята препоръка- не завивайте рибата с фолио, когато правите на фурна. Особено шаранът става като варен. Директно върху хартия за около 40 минути е готов, както е мазен става страхотна коричка  Peace Прорязва се на няколко места.

Да предложа и любимата у нас салата- варени картофи, червен лук, 1 обезкостена и идеално почистена пушена скумрия, сол, оцет, олио, маслинки

# 48
  • Мнения: 3 609
 Hug Лято!! Честити именници, да са здрави и щастливи. Надявам се, че се чувствате добре там. Отдавна мислим за Прага, но е доста далеч..
Засега планираме да тръгнем малко по-рано от работа  в четвъртък, на 22 и да се върнем на 27-вторник като се чудя дали да сме на работа следобяд или направо на 28-и. Аз нямам нито един ден отпуска, ще трябва неплатена ама.. просто колкото повече гледам снимки, толкова повече ми се ходи. Мислим да спим на 22 в Белград, от там до Загреб, следобяда и целия ден на 24.12, после на 25.12 Любляна и обратно.  Crazy  

Скрит текст:








 Medio dedo da mao и на теб да ти е жива и здрава съпругата!!
Аз рецепти не спазвам, всичко правя на око, но се задушава доста лук...колкото прецениш, ама да има.. После се слага доматен сос, аз слагам дафинов лист, черен пипер, сол, може малко захар, ако киселее..Да стане приятен на вкус. Рибата цяла и почистена я заливам със соса и пека във фурната, става много сочна и вкусна, поне според мен. Съжалявам, че наистина не мога да дам повече детейли, но аз всичко правя на око. Снощи сготвих..от няма на къде едни нудъли с всичко, което имахме вкъщи, станаха много вкусни.
Ако някой по-вещ кулинар сподели сполучлива рецепта за шаран, ще съм много благодарна! Ние ще имаме гости и бебе  Heart Eyes Много съм доволна!

# 49
  • Мнения: X


Може ли рецептата за шарана?

P.S.
Съпругата ми има имен ден утре. И реших да я изненадам като и сготвя за празника шаран. Тя ще бъде до 18 часа на работа, а ще имаме и гости и реших да и помогна. Grinning

Шарана го измиваш, изчистваш, изтъргваш люспите, посоляваш и го слагаш да легне в голяма дълбока тава. В тенджера с достатъчно олио запържваш десетина-петнайсет глави стар лук, нарязани на едро , пържиш до омекване, не препържвай . Наливаш смлян или кълцан домат да покрие лука и оставяш да покъкри десетина минути. Слагаш чаша-две орехи накълцани на едро, сол, черен пипер, разбъркваш. С тази смес поливаш шарана в тавата, гледай да сложиш от сместа и в коремчето. Добре е да плува поне до половината в сместа, ако не - слагаш още домат, може и малко вода. Печеш във фурна до готовност - около 40 до 60 минути, зависи колко е голям шарана. Чат-пат поливай шарана с течноста от тавата.

# 50
  • Мнения: 4 785
Аз ще мина на психотропи от тия администрации  Crazy #Crazy Значи сега са ме метнали в параграф 22 (следете ми бавно мисълта):
Скрит текст:
1. За да ми издадат една заповед от администрация А, пише че трябва да имам даден документ (Х) от администрация Б.
2. Адм. А, твърди, че такъв документ (Х) не й трябва и издава заповедта.
3. Адм. Б, за да ми издаде трети документ (У), твърди че ми трябва заповедта от адм. А, издаден на база документ Х
4. Аз казвам, че адм. А ми е издала заповедта, но изрично ми е казала, че документ Х не ми трябва.
5. Адм. Б твърди, че по-скоро ще открия живот на Марс, отколкото да ми издадат заповед от адм. А, без документ Х.
6. Аз им казвам, че заповед имам!
7. Не е възможно да имате заповед!
8. Аз им я давам!
9. Не е възможно! Но как дъ фак се е случило!??!
10. Ама нали имам заповед?
11. Не може без документ Х...
12. Но ето, че може!
13. Не е възможно!
14. Ама нали я държите в ръцете си!
15. Държа я!
16. Значи е възможно!
17. Не е!
18. Е!
19. Не е!
.... искам психотропи!

# 51
  • Мнения: 11 687
Мър  hahaha

Винаги в тези случаи се сещам за една анимация с Астерикс и Обеликс, дето тичаха нагоре-надолу в една сграда да вадят административни документи  Laughing

Когато свекърва ми се пенсионира от НОИ я накараха да отиде до данъчното, за да си извади документ, че не дължи пари на НОИ  Crazy  Joy  Joy  Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, как си с контракциите сега?
Орта будала е точно лаф като за мене сега Peace Един ден нямам никакви, на другия - цял ден. И не мога да хвана никаква връзка какво ги предизвиква, нито от какво минават. Пълна лудница!

# 53
  • Мнения: 39 409
Oф, идвaм и аз да изпуша, но първо на Мър да кажа, че я съжалявам.
После на Мъжа с шарана и изненадата- браво!
На Янтра- ММ има баш такова яке с качулка, ама забелязахме че копчетата са от дясно, а илъците от ляво. А на вид си е като мъжко. С големи джобове, цип. Нищо женско не виждам!  ooooh!
И да измрънкам. Утре в класа на щерката ще има нов ученик. Най- голямото лекенце в 5 клас. Как можем да избегнем това? Моля, за съвет!

# 54
  • Мнения: 22 449
Мър, посмях се за твоя сметка.

mariat, или е грешка (случва се) и якето е било за брак, а са решили да го пуснат, или си е дамско.
Но щом не виждаш нищо дамско в него, да си го носи мъжа ти. Simple Smile

Аз имам един панталон, който е с мъжко закопчаване, а си е чист дамски панталон.

За новият ученик в клас, не виждам какво може да направите. Явно е наказан с "преместване в друг клас" и просто го местят.

# 55
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Благодаря за новата тема, Лили!

У дома обичаме рибка, а и си я ловим Simple Smile
Утре по традиция ще е пълнен шаран приготвен от свекървата, където и празнуваме именния ден на свекъра, дъщеря ми и моя Simple Smile. Демек три броя именници, като моя грижа са салатите.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 301
В такива моменти много завиждам на тези от вас, които имат родители в същия град. Обикновено не ми прави впечатление, свикнала съм да се оправяме сами, но сега като чета как ще ходите по майки и свекърви на рибка утре ... прииска ми се и аз да можех.
Не че са чак толкова далече, но все пак ... не е да отидем след работа.

# 57
  • София
  • Мнения: 23 098
Риба приготвям, но зависи каква е. Най-добре завита във фолио. Пържена - никога.

Връщам се да чета, че от два дни не съм се вясвала.

# 58
  • Мнения: 39 409
Бърди, при мен и родителите и свекърите са в един град. Утре ще сме си у дома, въпреки че родителите ми живеят под нас. Пушат като комини и зимата гостуването се избягва умишлено. За секунди се нажвакваме с миризми по дрехите и косите. Ужас!А аз да ги поканя у дома- пак няма да ни огрее. Те искат да си пафкат. У дома не двам. А свекървата щеше да ни покани, ако свекър ми се е прибрал от път. Няма свекър-няма покана, няма гости.  Mr. Green

# 59
  • София
  • Мнения: 18 679
И при нас мама и свеки са в един град, но ние сме в друг Mr. Green Така че, който иска рибка, да си я направи, респ. купи Mr. Green Обаче като се приберем съм като на курорт - и в двете къщи примък-отмък Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт