Искам да кажа ... (99)_05.12-11.12.

  • 50 385
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • До морето
  • Мнения: 7 083
Светълчо, може ли и аз да дойда  Laughing

# 76
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Иска ли питане! Добре си дошла! Hug

# 77
  • Мнения: 39 409
Светалчо, половината неща, дето ги избори не ги ям, ама като ги прочетох.....така сладко написани от теб, че ми иде и аз да се самопоканя. Евала!

# 78
  • София
  • Мнения: 17 301
Ех, че ме изпревари тази Марипоса, тъкмо щях да питам дали може да ме осинови Светалчо  Heart Eyes
Донесе риба мъжа ми, чисти я тази вечер, аз ще я изпека утре и така. Като се съберем за повече дни с родата по Коледа, току ми мине мерака да сме си наблизо  Laughing

# 79
  • Мнения: 129


Може ли рецептата за шарана?

P.S.
Съпругата ми има имен ден утре. И реших да я изненадам като и сготвя за празника шаран. Тя ще бъде до 18 часа на работа, а ще имаме и гости и реших да и помогна. Grinning

Ей това се казва мъж  Peace Браво, ще помагаме.
Моят е друг, пълнен с орехи и праз само. Нека Захир сподели  и нейната- само моята препоръка- не завивайте рибата с фолио, когато правите на фурна. Особено шаранът става като варен. Директно върху хартия за около 40 минути е готов, както е мазен става страхотна коричка  Peace Прорязва се на няколко места.

Да предложа и любимата у нас салата- варени картофи, червен лук, 1 обезкостена и идеално почистена пушена скумрия, сол, оцет, олио, маслинки

Благодаря за милите думи. bouquet Ще използвам рецептата за салатата която сте дали звучи да е много вкусна. Благодаря отново.

# 80
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Спокойно, има за всички, идвайте! Hug

# 81
  • Мнения: 129
Hug Лято!! Честити именници, да са здрави и щастливи. Надявам се, че се чувствате добре там. Отдавна мислим за Прага, но е доста далеч..
Засега планираме да тръгнем малко по-рано от работа  в четвъртък, на 22 и да се върнем на 27-вторник като се чудя дали да сме на работа следобяд или направо на 28-и. Аз нямам нито един ден отпуска, ще трябва неплатена ама.. просто колкото повече гледам снимки, толкова повече ми се ходи. Мислим да спим на 22 в Белград, от там до Загреб, следобяда и целия ден на 24.12, после на 25.12 Любляна и обратно.  Crazy  

Скрит текст:








 Medio dedo da mao и на теб да ти е жива и здрава съпругата!!
Аз рецепти не спазвам, всичко правя на око, но се задушава доста лук...колкото прецениш, ама да има.. После се слага доматен сос, аз слагам дафинов лист, черен пипер, сол, може малко захар, ако киселее..Да стане приятен на вкус. Рибата цяла и почистена я заливам със соса и пека във фурната, става много сочна и вкусна, поне според мен. Съжалявам, че наистина не мога да дам повече детейли, но аз всичко правя на око. Снощи сготвих..от няма на къде едни нудъли с всичко, което имахме вкъщи, станаха много вкусни.
Ако някой по-вещ кулинар сподели сполучлива рецепта за шаран, ще съм много благодарна! Ние ще имаме гости и бебе  Heart Eyes Много съм доволна!

Благодаря!!! Честит празник!!! С пожелания за лек път и всичко да е ОК. Радвайте се на почивката.

# 82
  • Мнения: 129


Може ли рецептата за шарана?

P.S.
Съпругата ми има имен ден утре. И реших да я изненадам като и сготвя за празника шаран. Тя ще бъде до 18 часа на работа, а ще имаме и гости и реших да и помогна. Grinning

Шарана го измиваш, изчистваш, изтъргваш люспите, посоляваш и го слагаш да легне в голяма дълбока тава. В тенджера с достатъчно олио запържваш десетина-петнайсет глави стар лук, нарязани на едро , пържиш до омекване, не препържвай . Наливаш смлян или кълцан домат да покрие лука и оставяш да покъкри десетина минути. Слагаш чаша-две орехи накълцани на едро, сол, черен пипер, разбъркваш. С тази смес поливаш шарана в тавата, гледай да сложиш от сместа и в коремчето. Добре е да плува поне до половината в сместа, ако не - слагаш още домат, може и малко вода. Печеш във фурна до готовност - около 40 до 60 минути, зависи колко е голям шарана. Чат-пат поливай шарана с течноста от тавата.

Благодаря за рецептата!!! Мисля, че ще стане невероятно вкусно.

# 83
  • София
  • Мнения: 18 679
Като се съберем за повече дни с родата по Коледа, току ми мине мерака да сме си наблизо  Laughing
Аз си мислех да ти го напиша преди малко, като страдаше, ама ме досрамя...нали е Коледа Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 17 301
А, тя Коледа си е и за това  Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 18 679
Evil, a какво значи с последните две бременности, колко още си имала преди това?
Защото, знаеш ли, аз се чудя дали това не е просто физиологично - при повечко бременности, матката да става по-чувствителна newsm78 Понеже не мога да си отговоря на въпроса как с предните две нямах ни една контракция, пък сега такова чудо?!

# 86
  • Мнения: 6 717
Ау, Светалчо, какви вкусотии Grinning Чак ми се прииска утре да те навестя.Как правиш хайвера, да взема да пробвам ли newsm78 Пък и червената салата ми хареса, най-много на мъж ми ще се услади, че той много обича боб.За утре аз ще правя Чийзкейка на Белинда Flutter

# 87
  • Мнения: X
Светалчо, колко народ ще храниш с всичкото това... И аз бих помолила за рецепти, ако ти се занимава.

Ще е тежка нощ, малката не сваля температурата, видимо е зле, неспокойна и крива. Ще редувам парацетамол и ибупрофен, да видим. От много време не ми бяха боледували така, обикновено по ден и на втория са пушка.

Отзиви за "Бел ами" в Малък градски театър зад канала?

Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 23:17 от Анонимен

# 88
  • Мнения: 6 717
Сбъдваща, лека да ви е нощта Hug
Малката е с херп ангина  Tired

# 89
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Сбъдваща, дано изкарате леко нощта. Много е лошо като са ти болни децата. Помагай малко с мокри кърпи, да му е по-леко на детето.

За храната - аз не правя кой знае какви количества, с изключение на руската салата, която винаги е в индустриални, защото си носят вкъщи. Обаче обичам да има разнообразие, особено по отношение на салатите и предястията. Винаги имам поне три салати, а често и повече -много обичат салати, особено момичетата.

Коя рецепта искате?
Червената салата (която на майтап сме кръстили Кармен) е лесна: варено цвекло, варен боб, печени чушки, суров червен лук - еднакви количества, на кубчета, лимон или оцет, олио или зехтин и сол и това е.
Пастетът: 1 топлопушена скумрия се почиства идеално от кожи и костички и се разбърква с майонеза, лимон и чер пипер. Ядем върху печена студена  филийка. Малко е тежко, затова ядем по малко. Но пък е много вкусно. Понякога половината риба я правя като споменатата вече от Рая салата - с лук, маслини, лимон  и зехтин и малко копър, без картофи я правя аз.
Друго какво? Другите неща са си най-обикновени.

Аха, хайверът - за Катето:  с пасатор става много лесно. В дълбоко съдче слагаш една с. л. хайвер, предварително сложен за кратко в купичка с топла вода и прецеден после в ситна цедка, почистен от ципите, ако има), половината от две филии бял хляб накиснат без корите в затоплено прясно мляко и около 100 мл олио. Пускаш пасатора да се смели до хомогенност, после добавяш останалия хляб (леко го отцеждаш, колкото да не тече), смилаш пак и почваш да доливаш олио на тъничка струйка - около 400 мл всичко, най-много 500. Като поеме олиото, добавяш малко топла вода (да стане по-пухкав), сока от половин лимон, разбиваш пак и това е. После може да добавиш половин лъжичка от хайвера на зрънца, разбъркваш хубаво, да има оранжеви точици, по-красиво е. Опитваш на вкус и добавяш сол, ако се налага. И това е.
Суровината, хайвер на зрънца, се купува от рибарските магазини, трябва цветът да е леко оранжев, малко като цвета на сьомгата, тогава е узрял. Ако е сив, не го купувай. 100 г са достатъчно за два-три пъти.
Ако нещо друго ви интересува, казвайте.
Сега си лягам, ама утре съм на линия сутринта с кафето.
Лека ви нощ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт