Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 5

  • 92 015
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 967
Мили дами, заповядайте в новата тема  bouquet

За новото вдъхновение избрах Пенелопе Крус:



Моля, вместо запис, споделете пазите кожата на лицето си от студа.

Tема 1
Tема 2
Tема 3
Tема 4

# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Нищо особено не правя заради студа освен малко по-щедрото използване на крема.

# 2
  • Мнения: 1 261
Благодаря за новата тема  Simple Smile
Пенелопе Круз ми е любимка

На студа слагам само на устните, но вечер шедро мажа хидратиращ крем и мисля е добре, от седмица съм с хидратиращ и доста по-добре ми е лицето, позагладиха се финните линийки, от засушаване май бяха станали  

# 3
  • Мнения: 3 480
Не излизам без серума с ретинол и тонирания крем. Вечер спя с маската на паула'с чойс. Тук не е много студено, 7-8 градуса и климатът е доста влажен. Най-големият ми проблем е климатикът на работа, който изключително изсушава кожата ми включително устни и т.н. Не знам как да се боря с това.

Бубанка, на Пенелопе май всяка бръчка й личи, видях я на живо на премиера на филм и не бях впечатлена въобще.

# 4
  • Мнения: 24 341
И аз вечер слагам балсам за устни Peace

# 5
  • Мнения: 35 967
Бубанка, на Пенелопе май всяка бръчка й личи, видях я на живо на премиера на филм и не бях впечатлена въобще.

възможно е
избрах я защото я харесвам и защото отговаря на 40+ - на 42 години е

да се отчета с въпроса и аз - единственият начин, по който не ми замръзва лицето, е когато го намажа с добре стоплен между дланите /буквално стопен, за да го намажа по-тънко/ крем

Скрит текст:

самият крем е потресващо мазен, отгоре слагам съвсеееем леко крем със спф
изобщо не нося грим в момента и не ми се налага да изглеждам добре вън, за това си го позволявам
с абсолютно всичко друго лицето ми замръзва ужасно  Crazy

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за темата bouquet
Пазя лицето си от студа, капвайки малко масло към дневния си крем - няма никакво пресушаване Peace Сега ползвам такова, от роза на Алтея органикс и редувам с Huile-sérum très régénérante на Сефора.

# 7
  • Мнения: 1 674
Не излизам без слънцезащита, дори и в тези студове. Peace
Според дермаголожката ми, дори когато е топло времето, лятото, може да си спестим дневния крем, за сметка на защитата от слънцето./това за да не се натоварва кожата/. Това е илюстрация от специалист колко е важно да се пазим от слънцето. Един от най-големите фактори за остаряването на кожата, особено, ако е тънка и суха. Peace
И,  дори когато сме си вкъщи, също се слага- през прозорците влиза достатъчно. Изобщо не трябва да си спестяваме защитата.

За ските си купих също серума за лице на Алтея. Simple Smile

Пит
, третиноинът го ползвам от началото на октомври. Според коментираното в темата и прочетеното, пълният ефект ще се наблюдава едва шест месеца от ползването на 0.05%. Това при мен ще е през май месец. Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 яну 2017, 19:21 от Палечк@

# 8
  • София
  • Мнения: 20 082
Бубс, благодаря за новата тема!  bouquet

В студеното време използвам серуми и кремове с по-богата и мазна текстура.
Без слънцезащитен с SPF 50 и аз не излизам, независимо дали е лято или зима.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 261
и аз купих серума на Алтея, не съм го отворила още
Крема на Ланкастър за след ски в новата опаковка малко ме разочарова  Confused
Не е същия

# 10
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
През зимата ползвам по-богати кремове и непрекъснато балсам за устни.

# 11
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
 bouquet за темата!
Задължително използвам хидратиращ и подхранващ крем през зимата,също и балсам за устни.

# 12
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Доста по - често слагам хидратиращи маски + добавих във вечерното мазане на крема да има и масла.

# 13
  • Мнения: 1 261
на Piz Buin Mountain Sun Cream пише
Sun + Cold + Wind
High Altitude Protection
не съм го ползвала в градски условия, че не е било тъй студено, но може би ще пази лицето от измръзване  Peace

# 14
  • Мнения: 2 957
Какви червила използвате в тези студени дни?

Общи условия

Активация на акаунт