Искам да кажа ... (107)_30.01-05.02

  • 61 559
  • 916
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 261
ми е така, мяташ нещото и то става  Simple Smile
не се втелясваш много-много, рецепти над 1/2 страница пропускаш и тъй
почваш с неща които трудно ше сбъркаш - боб чорба, запечени картофи, мусака, бисквитена торта...

да добавя   Laughing  първите ми готвени ястия не бяха лоши, но потресаващо малко, да се чуди човек за красота или за ядене  Laughing

# 556
  • Мнения: 10 563
Алвина, има си добри намаления на всичко и на маратонки, екипи, якета. Само да успееш да заведеш домочадието Laughing. Ние отидохме за яке и като се разминахме в размера друго просто не пожела да мери. Излезе и чакаше в колата с телефона, нямал време за губене, всичко си имал, той често прави така - като отидем примерно за яке, мери само яке и нищо различно от яке няма да мери и гледа, какво да се прави всеки има кофти дни, затова още веднъж ще го заведа, може да си хареса нещо, че като се вдигне снега пак ще тръгнат да ритат. Есента му бях взела едни маратонки за 110 сега са 66, т.е. намалението е факт. А аз якето исках да го взема, защото ми хареса цветово, не ми беше спешно. Преди 2 седмици му взех намалено Бенетонско и като ударя намаление, мноого се кефя  smile3508

# 557
  • Мнения: 1 261
ЧернаКотка,
не знам чакащия в колата на колко е, но нашия с преминаването в тийн групата за по-малко от година сложи 25 см и всичко стана малко, та сега има само необходимия минимум и не ми се дават пари....знам ли дали няма да сложи още 10-ина см до лятото. Живи и здрави да са децата  Simple Smile

А иначе намаленията са ми страст  Sunglasses

# 558
  • София
  • Мнения: 4 328
почваш с неща които трудно ше сбъркаш - боб чорба, запечени картофи, мусака, бисквитена торта...
ау, как ще сравняваш по витруозност запечени картофи и мусака?
тя, мусаката е религия, бе момиче Peace
 Laughing

# 559
  • Мнения: 1 261
абе да бе да, религия  Laughing
Жрици на Мусаката
съвсем сериозно - мусака се прави лесно и става винаги вкусна

# 560
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Лиляна,да си честита!Здрава и обичана  bouquet
Спортдепо го уважавам доволно и често  Whistling.Но винаги проверявам наличностите предварително в сайта им. По-информирана съм от служителите им  Wink. Съставям си списък с "Любими продукти" в електронния им формат и като отида в магазина само цъкам, показвам им какво търся и всички сме доволни  Mr. Green. Младежко яке си е тийн яке за мен  Crossing Arms.
Коте, задължително проверявай наличните размери за магазина, който ти е удобен  Peace. На моят син вземам L размер-Найк, Адидас...твоят син е по-голям, ако не бъркам  newsm78. Въобще не го водя с мен да мери. Купувам и обувки, и дрехи сама. Нося си стелка и сантиметър в колата  Rolling Eyes.Щом и на таткото започнах да купувам обувки  Laughing bowuu...тъй пък да не им се занимава с мерене и пазаруване на моите. Ама пък се гиздят като им ги нося на крака. Flutter
Аз съм захванала техника да пазарувам тия дни-конвекторен радиатор,че едната спалня все не можем да я стоплим; телефон- имам рожденик скоро; преса за коса, че моята е възрастна... Crazy

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 23:53 от GeNa

# 561
  • Мнения: 10 874
Докато сме на кулинарна тема, да споделя последното, което ме впечатли (и да допринеса малко за готварската книга) - султан кебап. Рецептата. Страхотно се получи и мнооого вкусно, тези дни ще правя пак. eat

# 562
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Аз правих мусака с ориз.

# 563
  • Мнения: 1 261
време е да си лягам, огладнях изведнъж като прочетох за мусака с ориз

# 564
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
 Joy
Спирам, спирам. Аз хич не съм гладна.

# 565
  • Мнения: 10 563
Живи и здрави да са, като гъби са, наистина. Любимо ми е да разглеждам снимки от преди 3-4 години, наистина изведнъж дръпват. Нали казах, от високо ме поглежда Laughing, дори на моменти навежда глава към мен, като му говоря тихо. Аз се имах за висока и винаги се мислех за едра и сега като застане до мен се чувствам дребна  Simple Smile

Гена, мда, малко по-голям е от твоя, не е с нестандартни мерки и въпреки това вече не купувам без него. Преди си позволявах, сега относно визията и цвета на самата дреха не смея.

Последно време въобще не ми се готви. И хората са казали, че настроението се отразява на храната. Аз самата установявам, че манджите ми не са ми вкусни. Все нещо им липсва, я сол, я някоя подправка.

Относно покупките, ние аспиратор ще трябва да си вземем, че този започна да шуми повече от обикновено и подозирам, че ще ни изненада. Гледах им цените, подготвена съм, но смяната му и работа ще ни отвори.

Е, Яна, ти си имаш мусака се пак  Laughing

# 566
  • Мнения: 10 874
Аз правих мусака с ориз.
Веднага рецепта! Grinning
Даже винаги като тръгнеш да споделяш за нещо, сготвено от теб, направо давай рецептата. С всички тия шедьоври, дето твориш, едва ли някой би се усъмнил в рецепта, дадена или препоръчана от теб. Hug

# 567
  • Мнения: 4 864
почваш с неща които трудно ше сбъркаш - боб чорба, запечени картофи, мусака, бисквитена торта...
ау, как ще сравняваш по витруозност запечени картофи и мусака?
тя, мусаката е религия, бе момиче Peace
 Laughing

Правя сумати и други засукани неща, но до ден днешен не съм правила боб, леща, бисквитена торта ( с нишесте). Правила съм само с маскарпоне.

# 568
  • Мнения: 15 061
Добро утро! Срам нямате с тези въглехидратни вкусотии. Тези дни съм със страшен глад за ВГХ, едва удържам положението. А пустата торта все ми е в главата.

# 569
  • Мнения: 39 516
почваш с неща които трудно ше сбъркаш - боб чорба, запечени картофи, мусака, бисквитена торта...
ау, как ще сравняваш по витруозност запечени картофи и мусака?
тя, мусаката е религия, бе момиче Peace
 Laughing
За боб- чорбата тактично ще си замълча, но веднага давам рецепта за запечени картофи ала Джейми Оливър. У дома много се харесват. Може да се импровизира със подправки.
Няколко еднакви по големина картофа се обелват, разрязват напречно по дългата част. Слагат се в студена вода и да поврят за 10 минути максимум. Изцеждат се хубаво и се редят в намаслена тава с дупето на горе. Леко се посоляват и се пекат 20 минути. След това се изваждат и се мажат със смес от олио(зехтин)+ 1 с.л. оцет, 2-3 скилидки чесън(но само леко цепнати и смачкани). Минават се картофите, след това се поръсват с подправки- червен пипер, мащерка, розмарин, риган, чубрица. Най- накрая се взима джиджавката за картофено пюре и всеки картоф се притиска, така че да се разпука. Отново се слагат за 20 минути във фурната. Готовите картофи са хрупкави от външната страна, вътре са меки като пюре, имат отличен външен вид и според подправките всеки път са различни. Идеални са!  Mr. Green
Ха, сега добро утро!

Общи условия

Активация на акаунт