Искам да кажа ... (110)_20.02.-26.02.

  • 66 869
  • 711
  •   1
Отговори
# 465
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Лили, Захарче, Алечка, кураж, момичета, и дано всичко се развие добре!

Рая, честито да ти е порасналото момиче! Виждала съм я преди време, прекрасна е.

# 466
  • Мнения: 18 009
Рая, дай параметри на "партито", за да знаем какво да предложим.

В къщи, 10-12 човека, на същата възраст, вечерно парти...друго какво трябва? /Освен да уведомим съседите да се евакуират  Mr. Green/

# 467
  • Мнения: 15 061
Ами едва ли ще им се яде много тежка храна. Аз предлагам брускети. Може и друг вид, мини кюфтенца, панирани сиренца със сладко от боровинки, ей такива глезотии. Това е подходящо, ако е по-скоро парти, ако е вечеря, могат да се направят по-интересни ястия.

# 468
  • Мнения: 18 009
И аз не знам, 2 салати смятам да направя, питки-мъфини, пилешки филенца, някакви хапки, плата мезета....Ама нещо по- засукано ако се сетите пращайте  Heart Eyes
Панирани сиренца и аз мислех, но трябва да направя нещата предварително и ще изстинат  newsm78

# 469
  • Мнения: 15 061
Нищо им няма като изстинат.

# 470
  • Мнения: 6 718
Вярвам в силата на положителната мисъл, затова, стиснати палци на всички, които имат нужда от малко късмет Hug
Рая не успях да видя дъщеря ти, нека е здрава и щастлива Grinning

# 471
  • Мнения: 3 609
реших да се взема в ръце и си запазих Пълен гинекологичен пакет в една клиника Фемина, някой има ли отзиви от там?! Ето това: http://www.mcfemina.com/bg/pages/16-%D0%9F%D1%8A%D0%BB%D0%B5%D0% … %D0%B5%D1%82.html

Чудя се дали това е най-добрия избор на клиника  newsm78
Плащам сума ти пари на месец осигуровки и накрая...като се налоги, пак на частно и още пари.. много тъпо.

# 472
  • Мнения: 18 009
Захир, каква е цената на пакета? И аз всяка година си правя такива  и  плащам  около 70 лв, сега д-ра ми е направил клиника и ме е страх да си помисля колко ще е  Confused

# 473
  • Мнения: 3 609
Уф, 110 лв. е.

Включва:
1. Гинекологичен преглед

2. Цитонамазка

3. Колпоскопия

4. Ултразвуково изследване на малкия таз.

Принципно никога не бих спестила, особено за здраве ама ми става тъпо. Наистина много пари давам за осигуровки.. и накрая..нищо. Компанията, в която работя има договор с една клиника, която е под всякаква критика, особено гинекологичния кабинет, така че нямам избор

# 474
  • Мнения: 39 514
Рая, първо бих направила домашна лимонада с лимони, портокали и мента.
Може да купиш бейби моцарелки и да направиш различни шишчета- с моцарела. чери домат и листо босилек, моцарела и руло от шунка, моцарела, краставичка и листо магданоз, копър...
Може да запечеш сирене камембер и да го сервираш барабар с опаковките. Той се продава в дървени (образно казано) кутийки. Изваждаш- слагаш на хартия за печене, правиш прорези, малко зехтин и чесън или розмарин и запичаш. После както си е в хартията го слагаш обратно в кутийката и сервираш. А около него сладко от боровинки и шешчета- на клечките слагаш парченца хляб и запичаш, за да добият загар.
Когато сиренето ще се хапва със сладко- не се овкусява с чесън и подправки.
Или изпичаш по- дебелки солето- пръчки, които да вършат същата работа.
За тези 18 годишни младежи бих заложила и на свинско- нали е по- мазно ще поемат повечко алкохол. Та свински мръвки пържени със сусам.
А бутер банички сълзички, но в солен вариант- Леко разточваш тестото, мажеш със топено сирене, отгоре шунка и кашкавал- или каквото имаш и после навиваш. Оставаш в хладилник да стегне, режеш и печеш до загар.
От същото тесто правя банички с плънка от запържено пил. филе на много ситно нарязано. Маха се от котлона и се добавя лютеница или дом. пюре, нарязани маслини, кис. краставички. Оставаш да изстине, за да не разводни тестото слагаш от плънката и парче кашкавал и запичаш.
И руска салата!

# 475
  • Мнения: 14 654
Ходила съм във Фемина, ама като бременна - за фетална морфология. Д-р Славкова ми беше следящият лекар, много добър специалист.
Според мен обаче малко излишни изследвания се включват без нужда, за да вземат повече пари от пациентите. Например при млада жена с добра цитонамазка защо трябва да се прави и колпоскопско изследване? Ехо, преглед и цито е напълно достатъчно.

# 476
  • Мнения: 18 009
Доколкото знам, дори да вземеш направление,  което било трудно, пак се плащала цитонамазката, около 30 лв. Никога не съм вземала направление, при вас поне има и добри лекари, които работят по здр. каса

Мари, благодаря за идеите, шишчета бяха №1 в идеите ми  Wink
Ау....повечко алкохол каза, пепел ти не езика  Mr. Green, досега не е имало издънки, дано и сега да е така  Peace

# 477
  • До морето
  • Мнения: 7 121
Аз успявам да си взема направление за цитонамазка, то аз само за това взимам и никога не плащам допълнително. Само потребителската такса. Захир, защо ти е такъв пакет? Преглед,цито и ехограф са достатъчни.

# 478
  • Мнения: 39 514
Захир, от този център познавам Виолета Димитрова. Тя ми прави хорионбиопсията, когато бях бременна последния път. Справи се на ниво.

# 479
  • Мнения: 3 609
имах проблем преди време. С високорисков ЧПВ съм. Биопсия, която беше ок.  Раничка, която след всички тези неща обгориха. Това беше преди 5-6 години, в Шейново.
 Цитонамазката ми беше недобра преди няколко месеца, бях си изкарала акъла, че пак има проблем и тогава в Надежда ме прегледаха, казаха, че колпоскопски и видимо няма никакви изменения и проблеми. Но ми се иска пак да проверя всичко, та затова се спрях на този пакет, не знам дали наистина е нужно.  newsm78 Лекарят е  д-р Икономова.

Общи условия

Активация на акаунт