Искам да кажа ... (114)_20.03-26.03

  • 57 582
  • 856
  •   1
Отговори
# 585
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
Ая, често го даваха филма като бяхме деца. И на мен ми беше любим Heart Eyes

Дробчета много рядко ям, не са ми любими и не съм готвила.

# 586
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 848
Дробчетата овалвам в царевично брашно и запечатвам на сух тиган. Изваждам ги, добавям мазнина и връшам дробчетата. заливам ги с прържена праскова със захар. Стават уникално добри.....което ми напомни, че имам гъши дроб ( предимството е че не е любим на местното население, а наблизо (има няма 300 мили има органична ферма за гъски) и нещата им са нан невероятно ниски цени).

Имам събрана огромна колекция от стари български филми и от време на време правя вечер на бг кино...възглавници по пода и купи с пуканки.

# 587
  • Мнения: X
Не съм фен на дробчетата. Бекон ям рядко, също не ми е любим.
Днес съм на салати и плодове. В момента хапвам круша. Не ми се яде нищо конкретно, не ми се и готви. Утре ще задуша зеленчуци за обяд. Вечерята не съм я измислила, има време.

# 588
  • Мнения: 18 009
Я някоя от сръчните в кухнята да ми даде рецепта за дробчета. Ядат ми се, но не съм им фен и нямам рецепта за тях. В готварската книга видях само една от Бърди с праз, но аз не искам нито праз, нито ориз.

На фурна, мързеливи: овкусяваш със соев сос, черен пипер, лъжица горчица и 2 лъжици майонеза. Оставяш за кратко, овалваш в галета и печеш в/у хартия, съвсем мъничко олио капвам. Много бързо стават,  ако ги печеш повече стават жилави  Peace Стават като панирани  Crazy

И с много лук пак на фурна ги правя, супер става, но доста мирише докато се наготвят  Wink

# 589
  • Мнения: 39 516
Съни, след малко ще ти пусна рецепта без лук.

Измивам дробчетата и ги завирам. Като почнат хубаво да ври водата ги прецеждам и измивам на течаща вода.
После ги кипвам пак за десетина минути. Изцеждам и нарязвам на две, на три.
През това време на друг тиган приготвям зеленчуците- тиквичка нарязана на ситно. Запържвам за минути в много малко мазнина. Леко посолявам. Изваждам. Слагам пак малко мазнина и запържвам чушка- зелена, червена. Посолявам и махам от котлона. После е ред на пресните гъби. Накрая слагам морковите. Тях освен в мазнина ги готвя с малко соев сос. Махам ги от котлона. Зеленчуците не ги прави до готовност. Така... идва ред на доматения сос. Аз предварително го сгъстявам с малко вода, мазнина, сол и захар. (Не ям сурови домати и това е вариант за мен да не ми миришат на пресен домат). Сега се връщаш на дробчетата. Задушаваш ги в малко мазнина, добавяш стотина милилитра червено вино(може и да се пропусне). Като поизври виното добавяш зеленчуците и доматения сос. Оставаш на котлона за десетина минути. Овкусяваш по желание- кориандър, магданоз, черен пипер.
Ти пусни пак линк към тортата с халва!
И да кажа, че маникюра ми даде фира.

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 16:08 от mariat

# 590
  • Мнения: 2 016
Никакъв лук и дробчета в тая жега не бих си причинила. Бих вечеряла нещо леко, лежерно, малка порция риба или някаква морска храна с добре изстудено розе.
Харесала съм тези сладури за спорт,  ще ги поръчам вероятно.
https://ciaboobg.com/collections/holita-fly/products/holita-fly-1

# 591
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Аз мисля да пекна едни наденици на фурната, с таратор и картофена салата в добавка. За половин час ще ги опаткам, а домочадието ще е супер доволно.

# 592
  • Мнения: 15 061
Ето я тортата. Пак да предупредя, че това е за много малка торта. Благодаря на всички включили се с рецепти. Довечера ще видим какво ще забъркам. Аз като я правя ползвам една сметана на Лесидрен, животинска, много е гъста, може да се разбива по принцип, но аз директно я смесвам с халвата и маскарпонето и опитвам да вкус да не стане сладко от халвата.

# 593
  • София
  • Мнения: 18 679
Грам не ми се яде месо на мене, само на зелении налитам и постно. Момчетата взеха да скърцат, че съм им промила червата, та вчера пекох гнезда от кайма. Днес - леща Sunglasses Утре планирам лапад да си намеря, ще ме изселят вече hahaha

# 594
  • Мнения: 6 304
Ша, много сладки маратонки.

# 595
  • Мнения: 15 061
Аз вчера си правих фалшива дроб сърма - с гъби, спанак, моркови и малко ориз.

# 596
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Рая, хубави са сандалите, а цветът ми е любим.
Дробчета много не обичам, но ги ям по принуда. Пека ги с масло, сол и черен пипер, нищо друго. На фурна или на скарата-къщичка (т.нар. парти-грил). Обръщам веднъж, за 15-20 мин са готови.

Джена, много ме разсмиваш, обичам да чета как лежерно си организираш нещата.
И аще някой ме разсмя, но забравих кой...
Имам нужда от разсмиване, тъй че благодаря.

# 597
  • Мнения: 11 703
Сандалките ми харесаха, маратонките не особено.
Ма то е важно, вие да си ги харесвате  Laughing

Захир, страхотни снимки  Peace

Дробчета не обичам, а в последно време хем съм гладна, хем нищо не ми се яде  Crossing Arms
Дано ми мине скоро.

# 598
  • Мнения: X
Маратонките не са никак лоши. Симпатични са с тези цветенца и пеперуди. Тематични, като за сезона. Wink

Другата седмица ще ходя по магазините. Не търся нищо конкретно, ако си харесам нещо, ще го купя. Малко да се поглезя. Grinning

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Светълчо,  Hug,сериозна жена съм аз, акО и да не ми личи   WhistlingLaughing.Интересно, че на много мои познати изглеждам една спокоооойна, към хладнокръвна чак, пък аз се имам за припряна  Rolling Eyes. Добре заблуждавам, отвътре си ми ври и кипи, обаче....олимпийски спокоен е ММ  Shocked. Та детето няма на кой да мяса да е много чевръсто и тревожно...на бабите, евентуално  Rolling Eyes.
Дробчета ям само аз Thinking.Предпочитам гъши дроб,ама не знам от къде да купя.Та ям по заведения. Пилешки дробчета също рядко си приготвям. Само на скара,овкусени със сол и черен пипер. Много са кървави и не бих ги  готвила другояче.
Тараторче не е лоша идея  newsm78.Мисля една пълнозърнеста пица да изпека.Купих готов тесто,обаче  Embarassed.Не съм правила домашна пица.Има ли някакъв чалъм?
Ша, свежи маратонки  Peace,но си зависи за какъв спорт ги планираш. Аз много държа на вида подметка, според настилката и натоварването, както и предпочитам да не са кожени.  Тая марка не ми е позната  Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт