Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 64

  • 83 611
  • 754
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 401
Много Ви благодаря момичета!Днес имам час и преди него ще пусна ТСХ-то да го има пък ще видим.И да питам още нещо.По време на стимулация,дали някой е ходил на зъболекар,че от няколко дни ме боли и май е за вадене?
Личен съвет - допитай се поне до още един, а даже двама зъболекаря, ако можеш - аз съм бременна, болна и ме заболя зъб - първият, при който отидох, ми каза че е за вадене, вторият ми каза, че съм за антибиотик, можело и така да отшуми гранулома, а третата зъболекарка направи снимка, отворими зъба, проми, почисти и каза че ще го лекуваме като всичко е локално - снимката я направи с по-нов рентген, снима само мястото, не ми облича онези тежки жилетки като едно време, промивките действат само на зъба и около него, евентуално ще го лекува с антибиотик, който също е в минимално количество и действа само при зъба, изрично разпитах за всичко, за да съм спокойна...
Така че може да има вариант и при теб. Иначе едно вадене е свързано с пиене на антибиотик, евентуално и аз също не знам доколко е удачно по време на стимулация...  newsm78

# 271
  • Мнения: 1 592
Не е задължително да се пие антибиотик при вадене на зъб. Може локално да се слагат лекарства.

По принцип не би трябвало да има проблем да се ходи на зъболекар дори и по време на бременност , значи и по време на стимулация.
Упойките сега са доста безвредни,,, има и без адреналин ( не знам дали вече всички са такива).
Няма какво да навреди.

И аз ще тръгна по зъболекари след трансфера.

# 272
  • Мнения: 1 327
Според мен не е хубаво при бременност да се ходи на зъболекар,защото през устата много по-лесно влизат бактериите в организма-инструменти ,машинки.А и зъболекарите много ,много не желаят да правят зъби на бременна.Но сега няма проблеми.Аз още като почнахме да правим опити оправих всички кариеси ,пломби,зъбен камък.Но имам една леко счупена пломба на мъдреца и ми прави проблеми понякога ,чак сега ме е яд ,че не го извадих ,а го пломбирах.Дано ако всичко е ок не ми създаде проблеми.

# 273
  • Мнения: 1 592
Шанел,

Ходи се на зъболекар- никакви бактерии не ти влизат от машинките ! Те са стерилни.
Гранолом или друг проблем е по-опасен да ти стои.
Форумки си правят зъби по време на бременност - и зъболекар съм питала.

# 274
  • UK
  • Мнения: 1 918
Разбира се, че се лекуват зъби по време на бременност - няма да седят жените с огнищата на инфекция в устата. 

# 275
  • Мнения: 19 687
Аз и зъб вадих, докато бях бременна Simple Smile

# 276
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз и зъб вадих, докато бях бременна Simple Smile
То ти и операция... и зъб... какво ли не ти се случи

# 277
  • Мнения: 19 687
Хаха, не ми напомняй Joy Ама ей на...пак искам да бременея Crazy

# 278
  • Мнения: 202
Благодаря на всички ви за отговорите,и вчера питах доктора и той каза,че няма проблем,но само да не ми се сага арсен.От вчера почнах стимулацията и съм на Гонал 350 и Менопур 0.75.Та да ви питам дали някой е бил на същата терапия,че тази сутрин не се чуствам никак добре.Треперя и ми прималява....много гадно усещане все едно ми изтръпва цялото тяло и вдървява челюста.Оффф извинете ме за дългия пост

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Лейдис, от Кринона подува ли ви се корема?
Много ми е некомфортно..

# 280
  • Мнения: 1 592
Аз докато търся тема за поликистозни яйчници , да попитам и тук - правите ли нещо по-особено преди / при стимулация ? Противозачатъчни... добавки....
Заради моята уж лека поликистоза правя много фоликули , но половината бройка са реални читави Яйцеклетки.
 newsm78

# 281
  • Мнения: 186
Лейдис, от Кринона подува ли ви се корема?
Много ми е некомфортно..

Подува се. При мен първо започна да се подува, 2-3 дни по-късно започтаха адски болки в корема и червата. Освен онези бели влакна, които се събират във влагалището, изтичаше и прозрачна течност като вода. Сори, звучи гадно, но лекарството е наистина неприятно с много странични действия

# 282
  • Мнения: 143
Момичета, аз съм останала с едно замразено ембрионче, но все отлагаме връщането поради една или друга причина.
Искам да ви питам има ли някоя от вас с установена седловидна матка? Двама лекари ми казаха да се подложа на трансвагинална лапароскопия, за да я коригират. Но други двама ми казаха да не го правя, единият защото нямало нужда, другият защото има риск от пробиване на матката и от някакъв синдром, при който изтънявала.  Shocked
Прочетох сума ти медицински статии, всяка си противоречи със следващата...  #Crazy Така че не знам какво да правя!
При седловидната матка имало риск да не стане добра имплантация или пък по-късно да стане аборт...
Има ли някой със същия проблем, на когото лекар е казал да не се прави? Благодаря ви!  bouquet

# 283
  • Мнения: 420
Момичета, аз съм останала с едно замразено ембрионче, но все отлагаме връщането поради една или друга причина.
Искам да ви питам има ли някоя от вас с установена седловидна матка? Двама лекари ми казаха да се подложа на трансвагинална лапароскопия, за да я коригират. Но други двама ми казаха да не го правя, единият защото нямало нужда, другият защото има риск от пробиване на матката и от някакъв синдром, при който изтънявала.  Shocked
Прочетох сума ти медицински статии, всяка си противоречи със следващата...  #Crazy Така че не знам какво да правя!
При седловидната матка имало риск да не стане добра имплантация или пък по-късно да стане аборт...
Има ли някой със същия проблем, на когото лекар е казал да не се прави? Благодаря ви!  bouquet
Мисля, че моя проблем е подобен - горната стена на матката беше извита надолу и едната странична стена - навътре, което значително стесняваше матката. При мен коригираха проблема с офис хистероскопия в Истанбул. Лекарите ми бяха казали, че това няма общо с имплантацията и не и пречи, но пък може да доведе до аборт, тъй като няма да има достатъчно място, където бебето да расте... От друга страна, ми казаха да коригирам това само (и задължително) в случай, че пристъпим към ин витро (тъй като ни препоръчаха още 6 месеца да пробваме по естествен начин). В случай на спонтанна бременност - може и да я износя, може и да не - шанс. Така и не успяхме със спонтанна бременност, затова направих хистероскопията и на следващия месец стартирахме стимулацията.

# 284
  • Мнения: 143
Благодаря, Джеси! Изпратих ти и лично съобщение с още малко въпроси  baby_neutral

Искам да питам и още нещо. Има ли клиника в София, в която да не почиват добрите лекари през август, а и да има шанс да се вредиш при тях? Иска ми се да пробвам пункция на естествен цикъл през отпуската, но моят лекар ще отсъства повече от месец. Май повечето тогава почиват...

Общи условия

Активация на акаунт