Преживях спонтанен аборт, да поговорим

  • 155 414
  • 847
  •   1
Отговори
# 150
Аз  преживях спонтанен аборт на 1-ви януари 2004 г. - точно на  Нова година . Беше страшно и ужасно ! Но точно след една година- на 1-ви януари 2005г.- отново на Нова година се роди моето слънчице Любчо!!!
 Момичета, не спирайте да вярвате в Господ! Не губете надежда!
Не веднъж съм виждала доказателства за съществуването Му. Аз съм едно от тях. 

Това все едно съм го писала аз с разликата че датата при мен е 24 март.
Има господ на този свят!!!

# 151
Здравейте момичета!

Бях бременна в 12 седмица, когато при традиционния преглед лекаря ми каза, че плодът вече няма сърдечна дейност. Два дни след това ми направиха аборт.
Преживях го много тежко..
Имам син на 16 години и от доста време се опитваме да имаме второ дете ...
Въпреки всички неприятни фактори , съпътстващи една бременност, бях много щастлива.

Лекарите казаха, че явно плода е бил с аномалии и Природата си знае работата.
Сега, честно казано, съм объркана, все пак съм на 39 години и дали това не е причината за
ситуацията.
Иска ми се да вярвам, че след 3-4 месеца, опита ще е с успешен и щастлив край  Confused

Пожелавам на всички много сила, вяра и кураж за да продължат напред към най-прекрасното
на този свят - чудото на живота !!!

# 152
  • Мнения: 7 723
Здравейте и от мен. Абсолютно ви разбирам- само, който не го преживял не знае какво е. Ще се опитам да бъда кратка. И така- когато със съпруга ми решихме да имаме деца- веднага забременях- от първия път. Бременността ми мина като по книга и юни- 1999г родих живо и здраво момиченце- 4,300кг. Искахме децата ни да имат малка разлика помежду си и бързо заработихме за второ. Когато разбрах, че съм бременна пак имах всички признаци- гаденето, подутите цици и т.н.11 г.с прокървих. Хукнах по доктори- мъртъв плод ( или кухо яйце), отговарящ по размери на 6 г.с. Кюретираха ме (това беше 2001г) . 2002г целия този кошмар се повтори, че и по лошо- плода ми изпадна в тоалетната. Не бях на себе си. Чудехме се ЗАЩО, при положение, че вече имахме 1 дете!.Впуснахме се да си правим всевъзможни изследвания, за да отстраним евентуалната причина. Оказа се , че такава няма- всичко ни беше наред.  Пак се забремених- все така лесно. Пак спонтанен аборт- 2003г- трети. Пак 11- 12г.с. Тогава стана грешка - не изчакахме 6 мес.( така ни бяха казали докторите), бяха минали само 3- не очаквах- дойде ми изневиделица- така е трябвало да стане. Нямах никакви проблеми тази бременност и 2004г родих още едно момиченце- 4,300кг.
Мили момиченца, не се обезнадеждавайте! Не се обвинявайте, че причините може би са във вас. Единствената причина може би е само, че много силно го иската. А щом е така- ще се получи! Стискам ви палци да е по- скоро newsm10 newsm10 newsm10
 

# 153
zdraveite,az sam s 3 spontanni aborta,posledniat be6e savsem skoro,neznam kade da hodia ve4e i kakvi izsledvania da pravia,geneti4nata mi konsultacia e bez problem...,no iavno ne6to propuskam,moje bi triabvat o6te izsledvania,no lekarite vdigat ramene i kazvat 4e tazi geneti4na konsultacia stiga,molia prepora4aite mi dobar genekolog,koito 6te mi obarne vnimanie i 6te me naso4i v pravilnata posoka.....,az sam ot Sofia

# 154
  • Varna
  • Мнения: 1 094
pipon , а изследвания на щитовидната жлеза и имунологични  правила ли си?

# 155
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте!
Аз също имам един аборт преди 2 месеца.
Бях в 21г.с.Беше страшно!И на 11.09.2006г се раздилих
с моето момиченце. CryНе мога да го забравя.(Видях го!).
Винаги си мисля за това ЗАЩО!!!.Незнам дали ще мога да са справя.
Всяка сутрин я очаквам да ме ритне пак но уви Sad.Лошото беше при мен
това че отидох без признаци в болницата и там ми заявиха
че имам 4см.разкритие.Нямаше кръв нито болка а тя си ми риткаше.
Като че ли предусещаше!!!Гледаха ме 100 пъти но накрая се реши че трабва
да се махне!УЖАС!Беше все още жива! newsm45
ЧУВСТВАМ СЕ УБИЙЦА!!!УБИХ СОБСТВЕНОТО СИ МОМИЧЕНЦЕ!!

# 156
  • София
  • Мнения: 565
Мила Бубе, съчувствам ти с цялата си душа за това, което те е сполетяло!!! Защо лекарите са взели такова крайно решение? Не е ли могло нещо да се направи? Само разкритието ли е било причината. Аз мисля, че в такива случаи се прави серклаж, но не съм лекар. Мога само силно да те прегърна от дистанция и да ти пожелая след известно време едно ново бебе да зарадва сърцето ти и да потуши болката!!! Всичко, което казвам ми се струва банално в този толкова тежък за теб момент, но е от сърце.  action032

# 157
  • София
  • Мнения: 626
Много ти благодаря!
Освен разкритието имах и пролабирал мехур.
Незнам но в такъв случай не може да се прави
серклаж.При мен се събраха лекари от Св.София
и Шейново и всички бяха на едно мнение!
Моля ви за помощ!Незная дали ще понеса
още една бременност!Страх ме е!!!

# 158
  • Мнения: 686
Бях писала, но в периода (4-8.12.2006) и поста ми е загубен. Незнам кога ще го преживея. На 06.12.2006 получих кръвоизлив и се оказа "кухо яйце". Това беше първата ми дългоочаквана бременност на 35 години. Много е тежко наистина и единственото, което за сега ме крепи са твърденията, че рядко се повтаря. Дано наистина да е така и ще се радвам да чуя мнения по този въпрос.

# 159
Омъжих се година след това забременях но в края на 19седмица изгубих бебто. Направиха ми кюртаж. пазихмесе 9ет месеца. Но след това не забременях до 8март 2004.Тогава нямаше това щастие тази усмива която беше налицето ми когато бях бремена за първи път. Сега вече се радвам на две красавици   

# 160
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте!
Аз също имам един аборт преди 2 месеца.
Бях в 21г.с.Беше страшно!И на 11.09.2006г се раздилих
с моето момиченце. CryНе мога да го забравя.(Видях го!).
Винаги си мисля за това ЗАЩО!!!.Незнам дали ще мога да са справя.
Всяка сутрин я очаквам да ме ритне пак но уви Sad.Лошото беше при мен
това че отидох без признаци в болницата и там ми заявиха
че имам 4см.разкритие.Нямаше кръв нито болка а тя си ми риткаше.
Като че ли предусещаше!!!Гледаха ме 100 пъти но накрая се реши че трабва
да се махне!УЖАС!Беше все още жива! newsm45
ЧУВСТВАМ СЕ УБИЙЦА!!!УБИХ СОБСТВЕНОТО СИ МОМИЧЕНЦЕ!!

със сигурност не си я убила ти
не знам ка ада ти помогна освен да те посъветвам да направиш всички възможни изследвания свързани  с проблема ти и да видиш какво да следиш - да не се повтори трагедията
желая ти сила и вярвам че скоро ще се похвалиш с добри новини
много съжалявам за преживяното но не се давай на лошите мисли - бори се и опитай пак а ние ще сме тук да те изслушваме и да помагаме

# 161
  • София
  • Мнения: 626
Много ти благодаря!
Всички вие в този форум вдъхвате кураж!
Дано март месец ви се похваля с ново бебче!/като че ли ще си купувам обувки-така звучи НОВО!!!/.
Да си стискаме палци взаимно.
Желая ви го от сърце. Wink

# 162
  • Мнения: 2
Здравейте!
Аз също имам един аборт преди 2 месеца.
Бях в 21г.с.Беше страшно!И на 11.09.2006г се раздилих
с моето момиченце. CryНе мога да го забравя.(Видях го!).
Винаги си мисля за това ЗАЩО!!!.Незнам дали ще мога да са справя.
Всяка сутрин я очаквам да ме ритне пак но уви Sad.Лошото беше при мен
това че отидох без признаци в болницата и там ми заявиха
че имам 4см.разкритие.Нямаше кръв нито болка а тя си ми риткаше.
Като че ли предусещаше!!!Гледаха ме 100 пъти но накрая се реши че трабва
да се махне!УЖАС!Беше все още жива! newsm45
ЧУВСТВАМ СЕ УБИЙЦА!!!УБИХ СОБСТВЕНОТО СИ МОМИЧЕНЦЕ!!
    Здравейте,при мен се случи същото на 1.12.2006 бях в 17г.с.,само че аз не видях момиченцето си защото акушерката ми каза да не гледам,влезнах в болницата без признаци,но съм имала 4см разкритие,а бебето беше живо и здраво без никакви аномалии,но при мен имаше кървене и контракции newsm45

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 09:42 от migeio

# 163
Мили момичета, наистина съжалявам какво ви се е случило.
И аз преживях мисед в 9 г.с и сега чакам времето да мине, докато започнем опитите пак.
Бубето и аз се надявам март да се похваля с ново бебче, а дотогава има маалко време. Всеки ден броя дните докато дойде март, поне да знам ,че отново живот и здраве ще съм на фронта на бебеправещите Simple Smile

# 164
  • Мнения: 15 619
Не спирайте да се надявате! Hug  bouquet Hug  bouquet
И аз много искам да дойде моментът и да се похваля с нещо розово.

Общи условия

Активация на акаунт