Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 5

  • 95 889
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 844
Добре дошли в новата тема, момичета!

Нека трудния път, по който вървите, ви води към най - свидното, за което мечтаете!


Подготовка за ЗЕТ на естествен цикъл:


- Прави се преглед в началото на цикъла, пускат се хормони, ако всичко е наред с тях, се пристъпва нататък;
- Правят се прегледи, за да се проследи нарастването на фоликула, големината и структурата на лигавицата;
- Понякога се таймира овулацията при оптималната големина на фоликула и лигавицата с прегнил/хориомон/овитрел;
- Изследва се прогестерон - той трябва да е много нисък преди започването на прогестероновия препарат;
- След овулацията /независимо дали е таймирана с инжекция или не/ се започва прогестеронов препарат;
- Трансфер на 3 - дневни ембриони се прави 3 дни след започването на прогестерона;
- Трансфер на 5 - дневни бластоцисти се прави 5 дни след започването на прогестерона.

Подготовка за ЗЕТ с естрогенов препарат:

- Прави се преглед в началото на цикъла, пускат се хормони;
- Ако всичко е на ред с хормоните /прогестерон, естрадиол, ЛХ; може и не всички, разбира се, зависи от клиниката и лекаря/ се започва прием на естрофем по схема, определена от лекаря;
- Правят се 1 - 2 - 3 прегледа, за да се проследи как расте лигавицата;
- Пускат се пак хормони, най-често прогестерон, който трябва да е нисък;
- Когато лигавицата достигне размери над 8 мм., структурно е добра и прогестеронът е нисък, се изписват прогестеронови препарати /утрогестан, дуфастон, кринон и т.н./;
- Трансфер на 3 - дневни ембриони се прави 3 дни след започването на прогестерона;
- Трансфер на 5 - дневни бластоцисти се прави 5 дни след започването на прогестерона.

Линк към предходните теми:

Тема 1 http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=680438.0;;20
Тема 2  http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=827723.0;;19
Тема 3 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=904995
Тема 4 http://www.bg-mamma.com/?topic=975817.240;topicrefid=20



Последна редакция: сб, 14 окт 2017, 22:34 от Frida*

# 1
  • Мнения: X
Frida, благодаря за темата Flowers Hibiscus
Желая успешни трансфери на всички !

# 2
  • Мнения: 504
На всички които им предстоят трансфер,много успех им желая.Flowers Hibiscus

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Благодаря за новата тема! /букет/

Моят трансфер ще е догодина. Последно и се отказвам.

Успех на всичи! /букет/

# 4
  • Мнения: 1 139
Благодаря за новата тема!

Записвам се тихо по терлички, че още не се знае. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 485
Цоп и аз тук...макар че не знам кога,дали...

# 6
  • Мнения: 321
Привет на всички, в подготовка за ЗЕТ съм, пия Естрофем вече 9 ден, лекарката ми в Щерев не ми е предписала да меря хормони, само преглед и не съм сигурна дали това е достатъчно...имам 3 5дневни емриончета и силно искам този път да е на късмет...Не искам да се стресирам с много дълбаене, просто кратко мнение от  по-опитни ще ми е полезно😊

# 7
  • Мнения: X
И аз преди ЗЕТ не съм пускала хормони, само на прегледи за лигавицата ме викаше д-ра. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 261
Благодаря за новата тема!
Момичета желая ви много + резултати с ревлив финал 😊
Имам едно питане : някоя от вас правила ли е преди ЗЕТ  детоксикация

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Благодаря и аз за новата тема, въпреки че все още си чакам заповедта,но най-вероятно пак ще съм със ЗЕТ като миналите пъти.
Незнам дали тук е мястото да питам(ако не е,насочете ме къде),но някой има ли проблем с тънка лигавица?Моята вече повече от година(от след втория аборт) не става повече от 4-5 мм.Хормоми като пускам всичко е наред,обаче все пак се притеснвам.

# 10
  • Мнения: 6 986
Аз съм с тънка лигавица - 6-7 мм. С естрофем и лепенки климара я вдигам до 8-8,5 мм най-много. И моята е увредена след два аборта.

# 11
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Бяхме на лекар, всичко се развива добре. Имам 2 фоликулила около 11/12 мм , лигавицата е около 10 мм. Днес ми е 9 ден от началото на мц. Очаквана овулация около сряда другата седмица, ако не покаже теста  за овулация до сряда сутрин, ще направим още един преглед в четъртък, ако покаже планираме трансфер другият уикенд. После остава да стискаме палци за снежинката да се размръзи и да се чувства добре.

# 12
  • Мнения: 321
Здравейте, вече дойде и моят ден за ЗЕТ, на 23 октомври ще ми размразят ембриончетата и в зависимост от качеството ще  има трансфер...моята лекарка в клиника Щерев изглеждаше доста позитивна, но борбата тепърва ще предстои при положителен тест, защото имам тромбофилия. Дано се похваля с добри новини, стискам си палци, моля се за късмет и на всички дами, които сме поели по заветния път за детенце!!

# 13
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Тони на естествен цикъл ли ще правите ЗЕТ ? Колко ембриона ще трансферирате ?

# 14
  • Мнения: 160
Здравейте, моят първи замразен трансфер май приключи, кърви ми няколко дни вече...
Някоя от вас знае ли дали може всеки месец да се правят трансфери?

Общи условия

Активация на акаунт