Витамин B12 - тема 2

  • 109 940
  • 836
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 376
Здравейте момичета, искам да попитам какви са оплакванията, които навеждат на мисълта, че може да има дефицит на Б12?

# 271
  • Мнения: 1 380
Здравейте, изследвах си б12, резултатът е 334 и мисля да си взема тези капки https://alohaexpress.net/product/vitamin-b12-kapki-za-nos-5000-m … g-methylcobalamin. Може ли съвет как да ги дозирам, както пише в упътването или по - често? Кърмя все още, ако това има някакво значение. Благодаря предварително!

# 272
  • Мнения: 2 006
Здравейте, изследвах си б12, резултатът е 334 и мисля да си взема тези капки https://alohaexpress.net/product/vitamin-b12-kapki-za-nos-5000-m … g-methylcobalamin. Може ли съвет как да ги дозирам, както пише в упътването или по - често? Кърмя все още, ако това има някакво значение. Благодаря предварително!
Аз ги взимам по една през ден. Можеш да питаш Алоха, те дават такива съвети.

# 273
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 285
Днес мисля да поръчам от iharb витамин B12 и все още не съм решила кой от двата вида да избера

https://uk.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Methyl-B-12-Lemon-Flavor … -100-Lozenges/129
или
https://uk.iherb.com/pr/Solgar-Sublingual-Methylcobalamin-Vitami … -60-Nuggets/10740
Flowers Hibiscus

# 274
  • Мнения: 2 006
Аз вземам Солгар. Д-р Кадъм също изписва него.

# 275
  • София
  • Мнения: 808
В момента ползвам този на Jarrow, доволна съм честно казано. Разтваря се доста по-бавно. Ползвала съм и този на Солгар, той изчезва за секунди. Мисля, че и двата стават, т.е. еднакво ефективни са. Но пък Jarrow е много по-изгоден, а и Denis от темата за iHerb често го препоръчва. Hands V

# 276
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, някой може ли да ми каже каква доза б12 да давам на дете на 5,5г? Взех подезичната форма на солгар 1000мкг метилкобаламин.

# 277
  • Мнения: 429
Здравейте, имам нужда от вашите съвети. След близо година търсене на причина за световъртеж и замъглено зрение сама си пред писах изследване на витамин Б12 и фолиева киселина. Резултатите ми са следните:
Витамин Б12- 352,3 pg/ml при референтни 246-911
Фолиева киселина- 4,64 ng/ml при референтри > 5.38
Въпросът е сега на къде, какво и колко да пия при тези стойности. Благодаря Ви предварително

# 278
  • Мнения: 16 876
Според мен си вземи метилирана фолиева киселина и взимай по 1 табл.дневно.
Дори по време на бременност се приема по 1.

За б12 съвет не мога да дам, защото лекар ми е изписвал дозата.

# 279
  • Мнения: 11 885
Здравейте, имам нужда от вашите съвети. След близо година търсене на причина за световъртеж и замъглено зрение сама си пред писах изследване на витамин Б12 и фолиева киселина. Резултатите ми са следните:
Витамин Б12- 352,3 pg/ml при референтни 246-911
Фолиева киселина- 4,64 ng/ml при референтри > 5.38
Въпросът е сега на къде, какво и колко да пия при тези стойности. Благодаря Ви предварително


Може да направиш проба да намериш добър хематолог.
Иначе другото е започваш сама прием. В12 метил или хидрокси форма, поне по 1000мкг на ден. Фолат (не фолиева киселина) поне 400(1таблетка), но мисля че може би трябва да вземаш даже 800, но нека се включат и момичетата с проблем с фолата.
Може да си провериш и желязото, щом тези не са добре, много вероятно и там да има дефицит.
И когато решиш май е добре да се изледваш за мутации.



Здравейте, някой може ли да ми каже каква доза б12 да давам на дете на 5,5г? Взех подезичната форма на солгар 1000мкг метилкобаламин.

Зависи какви са стойностите на детето.

# 280
  • Мнения: 429
Благодаря за бързите отговори

# 281
  • Варна
  • Мнения: 64




Здравейте, някой може ли да ми каже каква доза б12 да давам на дете на 5,5г? Взех подезичната форма на солгар 1000мкг метилкобаламин.

Зависи какви са стойностите на детето.
[/quote]
Стойностите бяха в долната половина на референтните граници. Предадох изследването на хематолога, но референтните бяха от 100 до 450, а неговите бяха 230 (+- десетина единици). Хематолога каза, че са в норма, но като чета излиза, че са ниски, а и много не вярвам на лабораториите, защото в няколко различни ми мерят различни резултати.

# 282
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Б12. ми е 32ng/dl (18,0 - 91,4ng/dl)

водя се, че нямам излишък... newsm78
тези нива ок ли са?
аз съм веге от много години, инжекции вит.Б12 са ми слагали преди година и половина.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 902
Търся и аз добър хематолог!
Някой нещо да препоръча..
Б12 ми е 285pmol/l,не пуснах фолиева...
С неуточнена анемия съм,днес пусках кръвни,че съм болна и с ужас установих,че желязото отново ми е мн.ниско-4!

# 284
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
че съм болна и с ужас установих,че желязото отново ми е мн.ниско-4!

при болест е нормално да падне желязото. това е нормална реакция на организма.
незнам дали обаче толкова ниско е ок.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт