Витамин B12 - тема 2

  • 109 152
  • 836
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 131
Прочетох, че приемът на антибиотици би повлиял резултатите от изследването за Б12, вие как смятате? Сетих се, че в седмицата, в която се изследвах бях на аугментин. Все пак нивата ми бяха доста ниски -224pg\ml, за да ги отдам на приема на антибиотик. Благодаря Simple Smile
П.С. Бях пила само 5 дни антибиотика.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 22:34 от Aiak

# 256
  • Мнения: 5 884
И аз да попитам нещо, моля за спешен отговор. Blush Питането ми е малко тъпо, но ще си го задам, за всеки случай.
Ако тази вечер консумирам повечко алкохол (не твърд, говорим за вино), това ще повлияе ли по някакъв начин на изследването ми на Витамин D утре сутринта? Едва ли, но... Също, ако не спя много (като часове), предполагам, пак е без значение?
Благодаря! bouquet

# 257
  • София
  • Мнения: 808
 Гърне, май няма проблем, мила! Hug

# 258
  • Мнения: 5 884
Гърне, май няма проблем, мила! Hug

Благодаря ти! Hug Лягам сега, че съвсем прекалих. Blush

# 259
  • Мнения: 32
Момичета, влизам да изкажа и аз възмущението си от лекарите по темата.. Въпреки, че очаквах точно това, реших все пак да пробвам и да отида при хематолог. Отговор - изследванията били перфектни, имала съм съвсем здрави деца, защо въобще съм ги пускала всички тези изследвания. Още по-фрапиращата реплика - то било нормално като е висок хомоцистеина, б12 да е нисък и обратно. Това им била нормалната зависимостта. Може би според нея е проблем само ако и двете са ниски или и двете са високи Astonished Само стоях и слушах и нищо не казах, защото знам, че няма никакъв смисъл. Истината е, че отидох по-скоро, за да науча нещо повече за ЛДХ и защо може да е по-висок при голямата ми дъщеря. Познайте дали научих нещо.. Не можела да каже на какво може да се дължи, нямало как да се интерпретира само по него. Очевидно аз съм пусна сто други неща, но коментар за това така и не получих. С две думи останах безкрайно разочарована Angry

# 260
  • Мнения: 1 971
Уви, за хранене и витамини не се учи в мед. университети. Единици са тези лекари, които четат и се самообразоват.

# 261
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 275
Здравейте,
според вас кой вид В12 е по добър:
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Methyl-B-12-Lemon-Flavo … -100-Lozenges/129
или
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Methyl-B-12-Lemon-Flavo … -100-Lozenges/129

# 262
# 263
  • Мнения: 1 971
Зелено камъче,
Изглеждат ми еднакви.
Аз ползвам подезичните метил б12 на Солгар и назален спрей curesupport.

# 264
  • Мнения: 364
Ще помоля за помощ за превръщане на стойности за Б 12 ?
Стойност 666 pmol/L  = ? Колко в pg/ml 902,67 pg/mL ли е и това означава ли ,че няма дефицит ?

В нета срещнах най различни стойности за приравняване , а с калкулаторите от стр1 , аз ли нещо бъркам ,но с двата ми дава различни стойности ,съвсем се обърках .
В изследването има референтни стойности ,но ясно е ,че те са занижени .

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 17:45 от sladka_tortа

# 265
  • Мнения: 16 874
На мен ми ги изкарва с еднаква ст.ст.

# 266
  • Мнения: 364
Да,и аз сега така ги видях  - благодаря  Flowers Hibiscus !
Това означава ли ,че с-ст 902,67 pg/mL  няма дефицит ?

# 267
  • Мнения: 16 874
Според мен да, няма дефицит.
Но на база това, което дадено като референтни ст.сти.
Иначе ми е малко тъмна Индия. В чуждестранни източници какво пише ?

# 268
  • Мнения: 1 971
Сладка торта,
Нямаш дефицит, стига изследването да е направено след необходимата пауза без прием на витамини.

# 269
  • Мнения: 364
Steli4ka s ,благодаря -не съм приемала цяла година витамин Б 12,очаквах ниски стойности и съм изненадана.

Общи условия

Активация на акаунт