Дневникът тема 86 - Да отслабнем всички заедно!

  • 67 330
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не съм наблягала на специални храни.Освен на черен дроб, всяка седмица поне веднъж.
Иначе, храната ми е основно месо, често по два пъти на ден-обяд и вечеря-предимно мазно месо, ако е постно, добавям още масло, яйца всеки ден поне по 2, мазнини-масло/мас/зехтин/кокосово масло на всяка хранене по нещо, зеленчуци/салати.Чат-пат, като се сетя, пия Омега3, витамин Д3 (за който все по-често чета, че всъщност е хормон, а не витамин, определяно според "работата" и значението му за много дейности в организма), магнезий.

Ако пиеш хапчета, ядеш достатъчно количество месо, особено дроб, не е лошо да провериш доколко усвояваш изобщо желязото.Защото при нарушения в чревната флора е напълно възможно да пиеш много, а да не усвояваш нищо, тялото да изхвърля директно приетото желязо.Не знам какво те съветват твоите лекари, но е добре да се търси и открие причината защо тялото не усвоява препарата, или желязото от храната.
За да пиеш 2 години хапове без резултат, има причина.И докато не я откриеш, няма особен смисъл да продължаваш с хапчетата.

Благодря ти! Много!
За нищо!
Дано намериш причината и преодолееш анемията.    Hands Plus1

# 691
  • Мнения: 3 743
Днес +200г, не знам защо в понеделник сутринта винаги тежа най-много от цялата седмица. Не е да съм яла повече или пък да не съм се движила. Както и да е, имам мотивация, най-важното пълна съм с енергия.
Скрит текст:
Вчера търках цяла сутрин вкъщи след като се наложи да суша ботушите на децата, които бяха подгизнали в петък, готвих цял ден, следобед ходих на плуване тип "удавник" (страх от водата и плувам с надуваеми елементи 1 час, ха-ха) и после имах желание и йогата да си направя вечерта, че даже като пуснаха любима песен по радиото и за дискотека бях готова Wink Да видиш и да не вярваш

# 692
  • София
  • Мнения: 3 720
Да не си в кетоза, Галче?
Lagertha, сигурно ли е, че анемията е желязодефицитна?
Начи, пих чай с Духчето днес- страхотно слънчево човече, много позитивна и непрекъснато усмихната! Зареди ми следобеда!

# 693
  • Мнения: 3 067
Ей, бе Бийпс Simple Smile) и ти моят !

# 694
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Сега проведох разпит сред спортистките между колежките и те ми казаха да опитам ashtanga (или vinyasa)  йога, това било на мода в момента.
Но като гледам цените са много солени....така че вкъщи на килимчето.
Смятах да не си празнувам 40 РД, мъжът ми нададе вой, кви са тези суеверия, беше много учуден 😁


# 695
  • Мнения: 1 776
Здравейте, имам нужда от помощ, смятам си калориите, инсталирах ново приложение, но не съм сигурна дали всичко е точно така, та ако мога да помоля някой, който има опит с броенето да ми помогне...
За закуска 1 малък банан и кафе с мляко
За обяд баница със спанак и сирене около 300гр
За вечеря печени пилешки дробчета 300гр и 300гр таратор
Приложението ми дава за всичко това 950 кал, но на мен ми се струва малко, при положение,  че не съм била гладна.
Как ви се струва храненето, искам да сваля до началото на март 5кг...

# 696
  • София
  • Мнения: 11 721
Специално баницата е от сложните храни, за които освен ако не е домашна, трудно се казват калориите, тъй като едни я готвят с много мазнина, а други - с по-малко. Зависи и дали сиренето или спаакът са преобладавали. Но според мен няма как да са 950 ккал. Дробчетата също зависи как са сготвени бих задала повече или по-малко от предвидените в калкулатора.

Аз лично бих изчислила по следния начин приблизително:
Закуска - банан - 140, кафе с мляко - 47
Обяд - баница - 300 грама - 727
Вечеря - дробчета - 516 (ако са само дробчета без зеленчуци), таратор - 144

Общо 1559 ккал


Аз днес отчитам още -300 грама и мускулна треска от вчерашните кънки.

П.п. След постът на Духчето видях, че доста съм занижила баницата, сложих я на око от гледна точка, че е и със спанак, но намерих, че 727 ккал е баница със сирене и коприва, така че допълвам.

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 19:02 от Niya-

# 697
  • София, България
  • Мнения: 813
Аз мисля, че би свалила тези 5 кг до началото на март със сигурност, ако не консумираш тестено и сладко до тогава. Другото, което бих посъветвала е да избереш някой друг плод. Бананът е един от най-калоричните, това е само моето мнение, де, спрямо моя опит

# 698
  • Мнения: 3 067
Здравейте, имам нужда от помощ, смятам си калориите, инсталирах ново приложение, но не съм сигурна дали всичко е точно така, та ако мога да помоля някой, който има опит с броенето да ми помогне...
За закуска 1 малък банан и кафе с мляко
За обяд баница със спанак и сирене около 300гр
За вечеря печени пилешки дробчета 300гр и 300гр таратор
Приложението ми дава за всичко това 950 кал, но на мен ми се струва малко, при положение,  че не съм била гладна.
Как ви се струва храненето, искам да сваля до началото на март 5кг...

Броенето на калории има смисъл (според мен), само тогава, когато всичко се измерва много точно. В противен случай, рискуваш нищо да не правиш.
Абсурд е да си 950 калории с 300 гр., баница - е зависи каква е, но Май фитнес пал, дава 300 гр, Баница със сирене на софийска баница 921 калории. Пилешки дробчета печени, 300 гр = 516 калории. Общо това са... смятай  - 1437 и то без банана и киселото мляко за таратора  Simple Smile доста над твоите изчисления. Значение има и приложението и начина на готвене и изобщо - много неща. Но сама виждаш, че аз го изкарвам 1437, а ти 950. Това е почти на половина, сериозна разлика е, за човек който иска да е в калориен дефицит.

# 699
  • Мнения: 1 776
С Май фитнес пал, намерих си точната баница и е 850 калории,а другите неща ми изкарва общо 1347, утре ще са по малко със сигурност...Ще видим до къде ще се докарам, но определено ще се постарая...
ПС: банан закусвам, защото е препоръчително при проблеми със стомаха и по конкретно с киселини

Последна редакция: пн, 15 яну 2018, 22:54 от valia8

# 700
  • Мнения: 5 508
С баници и банани, дори да свалиш тези 5кг. ако не спортуваш яко хич няма да ти личи. Мазното под кожата ще си остане вероятно.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 270
Момичета какво ви е мнението за закуска с оризовка преди тренировка? Тренирам сутрин и искам нешо леко да хапвам преди кафето.До скоро ядях тахан с мед , но е доста по-калорично.Опъвам се да държа около 1200-1300 калории.

# 702
  • София
  • Мнения: 11 721
В ББтийм съм виждала по дневниците, че хапват оризовки и тези, които чистят мазнини. Бях чела и положитени отзиви от Виктория Налбатска, не знам да не си е променила мнението. И на мен ми харесват оризовките.

Днес завърших на малко калории(850), утре ще се поправя, защото и на малко калории не е добре. Започнах да си отчитам всичко в темата, така имат повече успехи май.

# 703
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Днес всичко ми вървя като по книга, каквото си казах го изпълних, по отношение на храната. Едноо ми е лекичкоооо.
Обаче....времето е ужасно - гаден дъжд и вятър.
Тийнейджърката се върна с криви очила, а ДВА дни подред ще има изпити.
Чувствам, че започвам лекичко да се изнервя...😐
Баница не мога да ям сега, обичам много, но по добре да не пипам.
Оризовки ям понякога, но тук има много видове, някои са много малко калории.
Приятна вечер и седмица!

# 704
  • Мнения: 3 743
Beeps, съмнявам се, с овесени ядки може ли да се влезе в кетоза?

Днес обаче огладнях преди закуска.
Скрит текст:
Изводът е, че бонбоните в офиса не ме изкушават само ако не огладнявам. След като си изядох овесените ядки за закуска и после за обяд се поуспокоих сякаш. Сега си хапвам моркова и утре продължавам по план Simple Smile

Според мен всичко това е, заради леката промяна в хранителния режим, т.е. включването на плодове и зеленчуци. Колкото и да е плавна, моето храносмилане е доста чувствително и всяка промяна ми се отразява. Та тази седмица ще е пиша преходна и ще видим в края на седмицата дали съм развила само-интуиция или само така си мисля Wink

Общи условия

Активация на акаунт