Дневникът тема 86 - Да отслабнем всички заедно!

  • 67 345
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 576
Добро утро!
Точно за една седмица отчитам минус 1 кг.Доволна съм.Днес менюто ще е както и предишните няколко дни:
закуска-120 грама хляб Бонус намазан с 20 грама свинска мас- 08.00 часа
обяд-150 грама/3 броя/ бъркани яйца със сланина 20 грама+100 грама месо някакво.Ще обядвам след тренировка, която ще направя преди работа около 14.30 часа.
вечеря-вероятно ще е протеинов бар, защото имам една уговорка след работа.

Сега да споделя и какъв извод си направих, всички знаете моето прекаляване с количества "любима и здравословна храна".Храненето по три пъти дневно, през интервали 6 часа се оказа моето BlushОще лятото като бяхме на море, тогава бях изкарала страхотна преса се хранех точно така.Споделяла съм как сутрин като отидех в ресторанта и напълнех чинията с яйца и бекон, ама буквално пълна чиния и то от големите събирах погледите.Хората гледаха мен, гледаха чинията.Аз първо ходех тренирах и след това по екип се качвах да закусвам.На обяд отново пълнех чинията я с кренвирши варени/тогава тук някой се беше възмутил/, я с паниран кашкавал, но едно нещо, към 19.00 ходех да правя кардио и си пиех протеина.Та смятам аз, че намерих моя начин на хранене.Остава да го спазвам.Единственото нещо, което категорично знам, че ме дърпа е междинното хранене, ами не е за мен тази работа Mr. Green
Надявам се все на някой да му е полезно мнението ми.
Днес тренировка крака.

Хубав ден!

# 706
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 257
Добро утро!
Последно съм писала октомври в една от любимите си теми.....
От ноември до януари върнах всичко свалено дори и с плюс.....
Стриктна съм, когато съм на режим, но когато не съм......
Днес съм 8 ден на 90 ДД - плодове.
Тази седмица физическата ми активност е ходене пеша.
Хубав ден!

# 707
  • Мнения: 5 110
Добро утро. И аз, подобно на Сис, намерих истината за себе си. Тези оризовки, които си ги взимам уж да не се гътна от глад, ми вършат лоша услуга. Понеже съм лакома по цял ден ги мисля. И без да съм гладна, ги изяждам Confused Затова няма да си взимам в офиса такива изкушения.

Днес храната:
- 2 слайса бекон, малко каймак
- свинска вратна и туршия
- купичка леща
- протеин

Днес и ще тренирам.

Иначе Налбатска е далеч от чистене на мазнини. Следя я от години. Страхотен спортист е, възхищавам й се на дисциплината, на режима, но това е човек, който яде по 50 мл. мазнина, половин килограм свинско, пакет царевични бисквити, по килограм зеленчуци, спагети, ориз, протеин. Това в един ден, де. Имам предвид, че вероятно всеки може да яде като нея и да изглежда като нея, но трябва и да тренира като нея.

# 708
  • Мнения: 2 463
Здравей, Боби. Радвам се да те "видя". Сигурна съм, че много скоро ще ни се похвалиш с резултати.

При мен нещата вървят много добре, вече не съм толкова гладна до другото ядене и ми стига. Дори 5-тото ядене ми е в повече, но щом трябва ще се яде Stuck Out Tongue Winking Eye. Закуските тези дни са зонов тутманик с овес.трици и филе елена, обедите са пилешко/пуешко с любимата ми зелева салата и маслини. Най-редовно междинките са ми кисело мляко (много обичам) и всичко ми е много вкусно. Пия си редовно хапчетата Stuck Out Tongue витамините де и всичко е точно.
Духче, Бийп, що не си направихте една снимка да ни шернете Animal Heart Eyes Cat
Сиска, щом се чувстваш добре, това е най-важното.
Блеки, за оризовките напълно те подкрепям. Моето мнение е същото, за Налбанска - също.
airamber, най-добре е да си избереш нещо друго преди тренировка.
Успешен ден пожелавам на всички.

# 709
  • София
  • Мнения: 3 730
Аз съм с ядките като вашите междинки, оризовки и пр. Освен да си поставя за цел да не ям ядки просто хаха, другото е чиста храна в нормални количества.
Новата партида бульон е готова, даже ще черпя колежката днес- пречупих я! хаха Отделих месцето и за обяд остава само да го метна върху една салатка.


Зизу, нямаше да ни стигне широчината на обектива да ни обхване и двете хаха (Духче, ше-га! шега)

Хубав ден от мен!

# 710
  • Мнения: 9 052
Добро утро. И аз, подобно на Сис, намерих истината за себе си. Тези оризовки, които си ги взимам уж да не се гътна от глад, ми вършат лоша услуга. Понеже съм лакома по цял ден ги мисля. И без да съм гладна, ги изяждам Confused Затова няма да си взимам в офиса такива изкушения.
 ...
Аз не си взимам да гризкам по цял ден нещо, но за съжаление тогава съм много гладна за обяда и за вечерята . Не знам все пак дали гризкането на нещо леко не е в полза.

А аз вчера не можах да си направя гимнастиката както бях планирала, защото цяла вечер бчх в колата да карам деца на спорт и до магазина да си вземат нещо ... а след като си легнаха майка ми звънна по телефона, след това мъжа ми се прибра и то вече беше станало 10 и 30 и само гледах малко филм и в кревата. Днес сутринта пък вместо джогинг се занимавах с първия станал в къщи , събуди ми се болен ... Чак след като всички излезнаха направих малко гимнастика и хайде на работа. Днес вечерта мисля да не се давам така лесно!
Иначе с храненето съм доволна. Аз си спестявам бульона, защото и без това не обичам освен ако не сме на планина и сняг , та съм на газирана вода в големи количества и зелев сок . т.е. от кисело зеле, черен чай и кафе. Не само това де. Това като течности.

# 711
  • Мнения: 15 872
Здравейте момичета

Сиска поздравления за намирането на режим. И на мен много ми допада. Обаче ми е много трудно да го съчетая с ранна вечеря. Все ми се иска да вечерям до 17.30 - 18.00 ч., но не ми се получава. Защото, колкото и рано да изтегля закуската, тренировките ми са от 12.00 ч и така или иначе преди 14.00 ч. не мога да обядвам. А това означава, че най-рано може да се вечеря в 19.00 ч., за да се спази 5 часовия прозорец между храненията.

Момичета, я кажете какви са тези оризовки - за пръв път чувам за тях. Много ли са калорични?

Аз днес разбрах какво е депресия. Обух един панталон, който едно време ми беше доста широк на талията, все ми се свличаше и трябваше да го подръпвам. А днес ми лепна, като клин Joy Успокоявам се само с това, че все пак ми става Laughing

Одеве гледах при Гала Маги Желязкова - Сидерова. Тя разказваше, че сега е решила да започне работа върху повишаване на мускулната си маса. Малко ме учуди, защото тя изглежда добре, но определено в краката хич не изглежда да е слаба и се чудя, ако трупне още на какво ли чудо ще заприлича

И така - овесените ядки ги изядох, за вечеря евентуално ризото със зеленчуци и салата, а за обяд ще видя баба какво е сготвила.
Усмихнат ден на всички Simple Smile

# 712
  • София
  • Мнения: 3 730
Мернах й някакви снимки наскоро, много добре изглежда и бая е поработила. Аз бих се спряла точно сега!, ако бях с такова тяло. Ама и тя като нас- на 40 откри фитнеса и не може да се спре Simple Smile Simple Smile
https://www.instagram.com/p/Bd7q61HgVNC/?taken-by=magi_siderova

# 713
  • София
  • Мнения: 11 746
Скоро не съм яла оризовки, но аз лично не харесвам на всички марки, на някои директно съм ги изхвърляла. Имам си едни любими, ММ си взима да закусва понякога такива, когато няма време да закусва вкъщи и хапвам и аз по някоя.  Моите любими са жълтите, те са и със слънчогледови семки, на вкус наподобяват пуканки, заради технологията, с която се изкарва водата от ориза:


Специално на жълтите калориите за 3 оризовки са 93, което си е доста малко:
http://www.myfitnesspal.com/food/calories/benlian-food-flax-sunf … s-100-g-283487634


Ето и дискусия за оризовките, която бях чела и преди:
https://www.bb-team.org/forums/viewthread/76868

Не съм пробвала дълго време да карам на оризовки, така че не знам какъв ефект би имало върху тялото ми.


# 714
  • Мнения: X
Здравейте прекрасни! От доста време не пиша, но от време на време ви чета. Поздрави за всички успехи!
Откакто отслабнах си се въртя на 52-53 кг, вече не се меря маниашки всеки ден, а когато се сетя. 😂
Успях доста да се стегна, все още корема ми е проблемен, но се надявам скоро и той да е ок. Иначе и кожата, която ми беше един от главните проблеми, успя да се стегне почти. Излишни тлъстинки нямам, целулита изчезна, дето се казва "няма къде да ме щипнеш" 😂
Стриите си стоят, но се надявам с времето да поизбледнеят, не се и надявам да изчезнат.
За мен това е огромно постижение! Когато се гледах в огледалото бременна в 9ти месец потръпвах от гледката, когато родих и станах още по-безформена - съвсем. Но сега мога да се гледам с часове, откривам мускули, които дори преди да забременея, не съм подозирала, че имам. 😂
Успех на всички и ви пожелавам да почуствате същото удовлетворение като мен!

# 715
  • тук и там
  • Мнения: 11 744
Оризовки купих само веднъж,но явно съм попаднала на безвкусните такива и заминаха в коша.От тогава не съм купувала,а явно има и вкусни .
Hello J,дай ми линк за вкусни оризовки,ако си попадала на такива. Praynig Безвкусните от Кора ги бях взела до колкото имам спомен.Не съм виждала тук на Benlian foods.

# 716
  • Мнения: 7 808
в същата форма има и от царевица

# 717
  • Мнения: 3 067
Бийпс хаха аз нося на майтап Simple Smile
Днеска няма да броя калории, ама съм ок.
Бъзнахте ме с тия оризовки, аз ям само на една марка, която преди продаваха само в Лидъл, сега и във Фантастико. Само те са ми вкусни. Обичам и от царевица ама тогава стомаха ми се бунтува и имам газове.
Та
2 банана за закуска
Обяд салата айсберг, морков, чушка, половин консерва риба тон е собствен сос и 4 оризовки с извара.
Баси тоя тон ме изумява, калориите на различните консерви варират от 50 до 500. Мислех, че е разликата между това дали е в собствен сос или в мазнина, но не е само от това. Изобщо странна работа.
Оф ходя като робокоп от вчерашната тренировка и то с БЦАА то от Бийпс... Представям си без него...

Кайсия аз ето тези ям. Най са ми вкусни, не като стериопор

# 718
  • Мнения: 3 743
Може пък и да не се окаже преходна седмица при мен Wink Днес -400г

За храненето, аз също от самонаблюдения съм забелязала, че :
1)междинните хранения не ми се отразяват добре, но все пак има едно уточнение, което когато съм го спазвала съм имала най-добри резултати: редуване на хранене и пиене на горещ чай
2) пиене на вода, но спиране на всякакви течности 30 мин преди и след ядене.
3) липсата на разнообразие на храната също ми помага с отслабването.
4) упражненията около 10 мин преди ядене, хем се стоплям, не знам защо винаги ми става студено след като се нахраня, луда работа, ха-ха

Днес съм решила: до 9:30 горещ чай, 9:30 овесени ядки с две сушени сливи; 11:00 ябълка; 13:00 овесени ядки с 1 л. чия; 1:30-17:00 суров морков; 18:30 овесени ядки със соево мляко

И нещо интересно, което прочетох в книгата на Аюрведа: храната се приема като вид енергия, ако нямаме други източници, които да ни зареждат с енергия, се опитваме да си доставим цялата енергия от нея и се получава дисбаланс. Хранене за запълване на празноти?

# 719
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Кайсия тези на BjorgСа без глутена и са много вкусни, голям минус, че са солени и затова предпочитам обикновените на Карфур( които не са толкова вкусни, естествено)
Днес ям повече, защото съм цял ден в движение и времето е ужасно.
Сиска - браво за минусите, който е упорит, винаги има резултати.
На Bjorg купувам много неща и най-вече бадемовото им мляко.

Общи условия

Активация на акаунт