Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 9

  • 125 837
  • 722
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 265
                              
  Ежедневните ни кулинарни вдъхновения
               - снимки и коментари!

                                

                                    

          "Тема за всеки, който иска да покаже, разкаже и коментира.
         Нека да имаме свободата да покажем ежедневното ни меню в снимки и        коментари.
         Да можем свободно да изкажеме мнението си за видяното - да похвалиме,
                           да критикуваме, да попитаме.
         Моля само за едно - нека няма злобнички подмятания и хапливи забележки! "


                                     

                                     СТАРИ ТЕМИ
                                        1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

                                   



Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 16:49 от sem22

# 1
  • Мнения: 38 944
Записвам се с баница на тиган от миналата седмица.

# 2
  • Мнения: 1 265
ЧЕСТИТА НИ НОВА - ДЕВЕТА ТЕМА. Мир, любов и приятелско настроение пожелавам на всички!
Предстоят още много празници до пролетта - нека трапезите ви бъдат пълни с вкусни гозби, а домовете ви с обич , радост и грейнали детски очички.

# 3
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Аз се включвам с един въпрос. Може ли да ми дадете подходяща рецепта за козунак, който да се меси в кухненски робот?

# 4
  • Мнения: 7 230
Витаминозната салатка на Пеп-4о

# 5
  • София
  • Мнения: 11 657
Аз се включвам с един въпрос. Може ли да ми дадете подходяща рецепта за козунак, който да се меси в кухненски робот?
sem  bouquet
Записвам се .
 Кухненски робот, на какво му казваш кухненски робот на това..
Скрит текст:
[/spoiler].

или на това, за мен това си е миксер..
Скрит текст:
[/spoiler].

Работя всякакви теста, независимо колко са тежки, но , разбира се да са до 1 кг брашно,  в миксер, но е на Кенууд, затова нямам спирка, от години вече не пипам тесто за измесване. Ако е първото , смятам че няма да се получи, но пък се получава разкошно маслено тесто.

# 6
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Марчева второто е. Меся всякъкви теста, но козунак не съм опитвала, защото до сега и всичките ни опити не са се получавали, а откакто го имам не съм и правила опит.

По-конкретно ето това
Не знам как се прави скрит текст Sad. Извинете.

# 7
  • Мнения: 947
TeaStewSpaghettiПривет, привет! Радвам се, че хващам новата темичка. Не съм влизала отпреди празниците и искам да ви пожелая прекрасна нова година и много нови рецепти, с които да ме изкушавате!:smiley:

Аз започвам януарските си кулинарни творения с едно СУФЛЕ ОТ ТИКВА С ДВА ВИДА СИРЕНЕ. Правих го за гости ,които за щастие бяха точни и не ми се наложи да скърцам със зъби от яд, че спада, защото няма на кого да го сервирам.


# 8
  • София
  • Мнения: 11 657
Марчева второто е. Меся всякъкви теста, но козунак не съм опитвала, защото до сега и всичките ни опити не са се получавали, а откакто го имам не съм и правила опит.

По-конкретно ето това
Не знам как се прави скрит текст Sad. Извинете.
Това трябва да меси и ще стане, но винаги на бавна скорост, защото брашното е повечко. В подобен на този измесвам всякакви теста вкл. и козуначеното. Хвърлям всички продукти, брашното, сухата мая, млякото,  мекото маслото на кубчета, яйцата и т .  н. и пускам на бавна скорост с скуката, като от време на време спирам, обръщам с шпатула за да хвана дъното и пускам отново за около 10 мин трябва да се образува хубава топка  и да се качи по куката на мискера, т.е. да няма остатъчно тесто по стените на купата, ама как го обясних...Даже и да е останало тесто,  но повечето да се е вдигнало, означава, че е готово, вадиш и.... си правиш каквото си искаш.
Това което показваш не е кухненски робот, а кухненски голям миксер.

Последна редакция: вт, 16 яну 2018, 19:12 от marchеva14

# 9
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Много благодаря. Притесняваше ме тежестта, но ще опитам с половин доза като за начало. Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 15 426
Гъби с масло и пилешки шницели с чили сос.





Сем, мерси за темата!

# 11
  • Мнения: 13 957
Сем, благодаря за темата! Записвам се със стара снимка, че да не ви изпусна.

# 12
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
кокоски по рецепта от форума, но не съм записала името
сладкиш с вафлени кори - същата работа (срам)
разбивам белтъците за целувки - няма да ги хвърлям я. Simple Smile

като тегля чертата - ще ядем от вашите вечери, а ще заслаждаме с нашите Simple Smile Simple Smile Simple Smile

снимки - като се оправя с телефона Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 3 438
Sem, благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Сиренце във фолио- много вкусно и бързо

# 14
  • Мнения: 7 230
Мъфини с тиква и стафиди(от"Супичка")

Общи условия

Активация на акаунт