Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц

  • 82 958
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Ако се обърнете към инспектората или риокоз , няма ли да обърнат внимание на сигнала. Мисля, че тези изпълнения са локално местни виждания на конкретен директор, но не са съобразени със съответните разпоредби.

# 301
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Имам молба да ме насочите , в коя точно наредба да търся текст относно структурата на учебната програма ?!

# 302
  • София
  • Мнения: 982
НАРЕДБА № 4 ОТ 30 НОЕМВРИ 2015 Г. ЗА УЧЕБНИЯ ПЛАН

# 303
  • София
  • Мнения: 1 062
Принципно съм твърдо ЗА изритването навън в голямото междучасие. И без това вече рядко излизат на въздух. Но това с тоалетната ме изуми. Аз лично веднага бих пуснала жалба и до Инспекторат, и до РЗИ. Това е чист садизъм и в никакъв случай не бих го оставила така.
За багажа - моят син има в два дни и физическо, и рисуване. Слагам в малка торбичка рисуването и в чантата. Физическото или в торбичка и пак в чантата (което прави голямата), или в торбичка в ръката. Нямат ли шкафчета? Да си оставя тези неща там за седмицата?
За дежурните - мисля, че всички сме дежурили едно време в училище. Или Вие сте доста млада, или сте забравила. Това е много хубаво и възпитава чувство на отговорност, което така или иначе все повече липсва в училищата напоследък.

# 304
  • София
  • Мнения: 18 170
Eleksir, не зная какво визирате под "млада", аз определено не съм, +40 съм. Да, дежурили сме, но в класната стая - с отговорност да се чисти дъската, да се приканва класа да стане при идването на учителя и подобни. Никога не сме дежурили на входната врата на училището в ролята на охрана, имаше си възрастен човек на това място. Напълно неуместно ми се струва да  застане там един  дребен и все още плах петокласник с цел  да възпира седмокласниците да влязат в сградата. Няма да му се получи...

# 305
  • София
  • Мнения: 1 062
Ние дежурехме и на вратата, и в коридора, и в стаите. Записвахме даже закъснелите в една тетрадка на входа на училището. При вас може да не е било така.

п.п. Допълвам се - даже си спомням, че понякога дежуреха малките и много се забавлявахме, защото не можеха да пишат добре и ние все си измисляхме някакви имена и класове Simple Smile

За това да пазят входа, за да не ходят децата до тоалетна, аз вече си казах мнението, че това е пълно безумие. Независимо дали са деца, охрана или който и да било!

# 306
  • Мнения: 11 993
      В основното училище давахме дежурства в коридорите, за входа- не помня.
В гимназията май нямаше такива дежурства.

# 307
  • София
  • Мнения: 982
Аз освен за дежурство като влиза учителя не помня друго.  Не знам в кое училище учите, но това е абсолютно брутално. При нас децата са задължени само да излязат от класните стаи. Обикновено висят в коридора или в библиотеката.

# 308
  • Русе
  • Мнения: 2 153
А защо трябва да излизат изобщо. За да не носят отговорност учителите, че нещо е станало в класната стая ли. Абсолютно не съм съгласна - особено в това студено и дъждовно време. Училището не е затвор, да ме водят под строй навън на разходка и после да ме прибират. Вместо да възпитават децата на уважение към другите и към училищната собственост, ги гонят навън. Силно се съмнявам, че това е от загриженост, че децата видиш ли не дишали чист въздух. Могат да отворят прозорците и да проветрят.

# 309
  • Мнения: 5 178
А при нас са предупредени, че голямото междучасие нямат време за закуска и излизане на двора и закъснението след голямо междучасие се брои за цяло отсъствие...По този повод е голямо щастие ФВС да е след голямото междучасие

# 310
  • Мнения: 9 926
И Се хранят кога?

# 311
  • Мнения: 5 178
Носят си от дома, и всякое междучасие вадят и ядат. А голямото на двора .. Мен ме устройва идеално, лафките в района не ,:mask:

# 312
  • София
  • Мнения: 12 011
Носят си от дома, и всякое междучасие вадят и ядат. А голямото на двора .. Мен ме устройва идеално, лафките в района не ,:mask:

Нека не се приема за заяждане, но покрай веригата павилиони на онзи дебелия, хората взеха да бъркат изписването на думата лаВка.

# 313
  • Мнения: 9 926
Честно казано мисля, че идва от лаф - лафя раздумвам се
Не знам и не мога да си обясня какво означава лавка

# 314

Общи условия

Активация на акаунт