Как се справяте с фалшивото добронамерие?

  • 7 034
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 548
Женени сме от 3 години, и въпроса за бебето стана много актуален от тогава. Доста хора знаят какъв е случая, но все близки.
От тези, които не знаят постоянно чуваме коментари като се съберем на маса: “Айде едно бебе кога ще направите?“
Но да ви кажа всичко е въпрос на възприятие. Имаме репродуктивна ситуация, обаче за мен не е проблем. За мъжа ми пък съвсем. Ходим си по доктори, движим си нещата и като някой изръси нещо по темата обикновено отговарям: „Е чакай първо да отгледам него (Сочейки моя мъж) пък после ще мислим за бебета.„
или: “Е нали го знаеш какъв е той....според тебе редно ли е да се размножава?“ И всички падат от смях и го приемат за факт, понеже ние постоянно се шегуваме един с друг и тия отговори ни отиват. А истината си я знаем ние.
Хората си позволяват да ви говорят така, защото вие им позволявате. Всеки един, който е разменил 10 изречения с мен, вече е наясно какво може и не може да ми казва. Защото нямам скруполи да го направя на сол пред 12 човека на маса примерно. И те просто си мълчат, за да си го спестят.

# 61
  • Мнения: 574
Лошо е кога вси4ки са свикнали да ни гледат без деца .И когато имате макар и малка надежда, по4ват да ви гледат недобронамерено .Пращат ви отрицателна енергия ,поне аз така го усещам даже и  много близки роднини . Така ,4е е достатъ4но мама да нау4и ,за останалите след 7месец .Хи4 да не ви пука ,изстрадали сте доста за да се съобразявате кой ще се разсърди и кой не ....

# 62
  • Мнения: 5 059
Мразех се често, защото реагирах тежко на бременностите на приятелки. Чувствах ужасна вина. Поредния път след като бях на поредната погача на която се говореше само за бебета, а мжята душа гореше просто спрях. Каввах, че съм болна, имам пътуване, ржднини на гости...и си спестявах мъката. Трябваше да се съхраня.
А иначе, когато спрях десетките погачи, изписвания и детски рд, се съвзех и гледах с насмешка. Получавах всякакви предложения : въргаляне в трева, коланчета, ябълки, детски играчки на което нещо са им правили разни попове, вода стояла на луна ( хахъхо), съвети как трябва да си вдигам краката и още милион глупости.

Като родих ми казвахаа :: оххх, сигурно ти е било трудно с тази вина? Мигам аз..каква вина питам. Отговарят : тази, че причината е в теб. Смях се от сърце и това беше последната мш среща с тази жена.

Грешката бе моя, че ги допусках дори.
Аз не си измислям оправдания,казвам истината-няма да дойда,защото не се чувствам ок на това място.На погачи ,прощапулници и кръщенета ходя,избягвам само партитата за детски РД.Наистина се отчайвам на подобни празненства.Там се канят(поне моите познати така правят) само и единствено майки с деца,за да могат дечицата да си играят и аз се чувствам като пълен аутсайдер.Получавам само и единствено жалостливи погледи и съвети от другите жени...Не,благодаря.Детенцето го уважавам,взимам му подарък и то се радва,но на детски партита не ходя.Който иска да ми се сърди,омръзнало ми е да ме гледат като някаква прокажена.
Забравих да спомена,че от всичките ми приятели и съученици аз съм единствената,на която не се получава.На другите даже не им се налага да правят секс за да забременеят(в кръга на шегата,сещате се какво имам предвид).

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Vervam, горе-главата и да не ти пука. Живей си живота и това е. Всичко ще се нареди с бебето. Да си бездетен не означава прокажен Simple Smile Знаеш ли пък колко семейства има, в които децата имат проблеми, болни са неизлечимо или се пръкват някакви неблагодарници, които създават само проблеми т.н. Има къде къде по-тежки съдби от нашата. Ако е рекъл Господ да си нямаме наши, добре. Simple Smile Прегръщам те и да знаеш, не си сама в това, има много други хора. Промени фокуса и започни да вярваш, че и без дете можеш да си щастлива, защото наистина можеш. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт