С влак до Санкт Петербург и Москва

  • 10 364
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 149
Включвам се в темата с питане за фирми, които организират екскурзии до Москва и Санкт Петербург от България, такива чиито услуги сте ползвали и сте доволни  Hug Има много екскурзии и фирми в Интернет, но доколко може да им се вярва... Търся проверени фирми. Да е със самолет до Москва и влак до Санкт Петербург или обратно, нямам претенции дали ще се кацне в Москва или в Санкт Петербург.
Брат ми беше лятото с Караджъ Турс и бяха много доволни, добра организация и екскурзоводско обслужване. Същия пакет го продават и Словекс, те организират екскурзиите до Русия в нашето училище, само че са по-скъпи - имат включени обяди и по-богата програма.

Благодаря yovanka  bouquet
Ще потърся сайтовете им и офертите им.

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
здравейте ,за ве4ери не мога да кажа но на обяд можете да потърсите заведения ,в които предлагат Бизнес Ланч - обедно меню,за съжаление не сме ходили в нито един защото се изхранвахме в къщи  а и аз после нау4их 4е има такива обеднио менюта  . ето няколко страница където може да погледнете и мисля 4е може да си потърсите изгодни места според района в които сте
https://zoon.ru/msk/restaurants/type/biznes-lanch/
https://www.afisha.ru/msk/restaurants/restaurant_list/buisness_lunch/
https://www.restoran.ru/msk/news/restvew/vkusnye-i-vygodnye-bizn … storanakh-moskvy/
 до колкото разбирам цените варират от 300 до 1500 рубли , само трябва да знаете какво ви харесва и кое ви е изгодно Simple Smile
Визи има си тур визи за 30 дни и за 3 месеца дори , поне нашите бяха за 1 месец .
 

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
била съм като малка в Санкт Петербург и нямам много спомени , но само за Ермитажа е нужен 1 ден , ако не и пове4е ! ина4е си имам много сантиментални спомени към Москава , мога да кажа 4е го обожавам този град , но за туризъм и то за малко дни ще е яко препускане . аз имам възможност да отсядам там без да плащам и 1 месец не ми стигна за нищо - а целта ни беше туризъм ,забележителности , музей  и т.н. .вси4ко е на големи разстояния (наприме няма нищо общо с Прага - правиш си една разходка за 1,2 дни и си видял вси4ко , или Мадрид - ).. или може би казано така .. колкото пове4е познаваш толкова пове4е нямаш време за нищо .  препоръ4вам задължително да погледнете културния афиш и да си изберете я опера , я балет ....има за вси4ки по нещо . Цирк- Никулина  .. изкючителен . (между другото то4но до цирка мярнах едно от заведенията на верига ГРабли - заведение на принципа на нашите столове едновремешни )
ние бяхме на едно представление на лед .. невероятно , но сега не го откривам , можете да си потърсите нещо подобно https://www.youtube.com/watch?v=zZfCQNhaJKA
  ето това е много популярно сред 4ужденците , водят много групи  с 4ужденци
 .....  http://www.nationalrussianshow.ru/en/rnds/
 Ето тук може да видите представленията из москв а   https://www.ticketland.ru
https://kudago.com/msk/
https://kudamoscow.ru

# 18
  • Мнения: 58
Горещо препоръчвам возененто на влак САПСАН между Москва и Санкт Петърбург.Влакът е изключително комфортен, просторен, безшумен, движи се с 240км/ч и билетът не е скъп. А и тръгва от центъра на 2-та града. Wink

# 19
  • Мнения: 112
Горещо препоръчвам возененто на влак САПСАН между Москва и Санкт Петърбург.Влакът е изключително комфортен, просторен, безшумен, движи се с 240км/ч и билетът не е скъп. А и тръгва от центъра на 2-та града. Wink
В едната посока ще го ползваме, но ми трябва вариант и за през ноща. Препоръчаха ми Красная стрела, но тя е в 24.00. Някакъв съвет?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 849
Hada Despeinada, благодаря за чудесните идеи. Аз по принцип планирам посещение на цирк, повече заради децата, отколкото заради нас, но се чудя как стои въпросът с цирка през лятото, по-специално през август. Предполагам, че театрите, както и у нас, са във ваканция. Иначе смятам също така да отидем в зоологическа градина, чудя се, дали в Москва или Петербург, обаче. Ясно е, че за по 5 дни в град няма как да разгледаме цялата Москва и Питер. Но се надявам да получим някаква идея все пак. Колкото-толкова. Аз в Москва съм била много пъти, пък макар и преди години. Петербург ми е мечта.

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Клер  наистина пове4ето места излизат в отпуска , аз се постарах да сме там последната седмица на юли и целия август ...  и за  тази седмица отдохме в Цирка на Вернадска (за този съм сигурна 4е беше в края на юли защото имаха 2  шоута и с нашите дати успях да отида само на 1-то , това което по-малко ме интересуваше). ето страницата http://greatcircus.ru на нея дават кога са представленията- аз останах разо4арована ,защото това беше цирка от детските ми години -  преди сменяха пода , имаше три въртящи се пода , вода , лед и манеж.. през годините бях гледала в едно представление , делфини и косатки , балет на лед, и т.н. ...бях о4арована от този цирк и исках да заведа моите хора на нещо такова ... за съжаление вси4ко из4езва и беше многоо много прости4ко , макар 4е знаех каква ще е програмата все пак отидохме  за да си спомня старите времена ... затова бих ти препоръ4ала пове4е цирка на Никулин .  за Националното шоу Кострома - ако не са някъде на турне го "играят" август месец - ве4е колко години незнам ..за деца оба4е ..не е като да седят зяпнали ...за там даже си вземете някои сандви4 Simple Smile ..спомням си 4е антракта беше много кратък , буфета беше жалък а опашката огромна  и имаше само 1 буфет  и тълпа китайци и японци . изобщо москва е окупирана от японци... спомяням си 4е имаше доста представления балет , но основните мюзикъли  нямаха дати за август .. това оба4е са спомени оптпреди 3 години Simple Smile вси4ко се променя . проверявай и търси по сайтовете . зоологи4еската градина беше в ремонт и беше отворена само едната (теса всъщност 2 з00-та обединени в една  )...останах много разо4арована , но някои друг да каже ,сега след ремонта как е . то4но до зоологи4еската градина е Планитариума , може да погледнеш каква програма има ттам, но основно май е на руски .. ние до там не стигнахме .. бях го оставила за тази година ..за съжаление тази трябва да сме през лятото в Б-я  и ще е някое друго лято .Просто са разходка е 4удесно място ВДНХ , като близо до главния му вход (близо с разтегливо московско понятие )е  музея на космонавтиката . и Парк Горкого ..

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
интересно ходене от моска до санкпетербург или обратно  е и с воден транспорт  http://www.rusreki.ru/river_marshrut_mos_sp.htm

# 23
  • София
  • Мнения: 2 849
Hada Despeinada, благодаря за полезната информация. Няма начин да сме там през юли, планирали сме море тогава. Август ще е нашето време, живот и здраве. Дано намерим някакъв интересен спектакъл. Поне циркът, надявам се, би трябвало да работи. Ако не - зоопарк, аквариум, ВДНХ, дворци, метростанции... Няма да скучаем.

Чудя се какво е времето през август в Москва и Петербург. Не вярвам да е много по-различно от тук. Дали не вали повече?

# 24
  • Мнения: 743
Клер,в Питер или вали,или е мъгла,или пак вали....основното оплакване на всички които познвам оттам,а не са малко,е климата и че слънцето на практика никога не го виждат,като дойдат в италия и стане време да си тръгват направо плачат....
Дворецьт на Екатерина в Царицино до Москва също е много красив и може да засрами спокойно Версай,там се провеждат и помпозни  мероприятия и чувството е че си на друга планета,и като обстановка и като хора.
За деца не мисля че е интересно в голям град,смог и трафик...обикновенно се водят на малдивите или подобни места,където виждат нови цветове,природа и това ги прави креативни и въздейства върху  сетивата им от малки,особено в миниклуб с деца от различни нации.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 849

За деца не мисля че е интересно в голям град,смог и трафик...обикновенно се водят на малдивите или подобни места,където виждат нови цветове,природа и това ги прави креативни и въздейства върху  сетивата им от малки,особено в миниклуб с деца от различни нации.

Децата ми не са малки, мисля, че ще им е интересен досегът с руската култура. Все пак благодаря за съветите.

# 26
  • Мнения: 743

За деца не мисля че е интересно в голям град,смог и трафик...обикновенно се водят на малдивите или подобни места,където виждат нови цветове,природа и това ги прави креативни и въздейства върху  сетивата им от малки,особено в миниклуб с деца от различни нации.

Децата ми не са малки, мисля, че ще им е интересен досегът с руската култура. Все пак благодаря за съветите.

о да,ако не са на 10 сигурно ще е интересно
работя предимно с руснаци и бившите им републики и открих буквално друг свят,ценности и манталитет от който в европа няма и следа вече,  вкл и у нас след навлизането на зле интерпретирания капитализъм .

# 27
  • Хасково
  • Мнения: 999
Аз също гледах скоро една такава екскурзия.. Не живея в Бг и тук предлагат екскурзия около 10 дни, самолет до Москва, няколко дни нощувки там, после с влак или автобус (не съм сигурна точно как беше) се отива в Санкт Петербург и там няколко нощувки и после самолет обратно... Имаше малко по-скъп вариант,  при който от Москва до Петербург се ходи с някакво корабче по Волга... Аз също отдавна мечтая за подобна екскурзия, гледала съм много снимки и много ми харесват и двата града... Ако може някой да сподели колко време е нужно за подробното им разглеждане? И да нахвърли основните забележителности...Grinning

Ние се организираме за август първо 5 нощувки в Москва,после със бързия влак сапсан до С.Петербург още 6 нощувки, също не живея в Бг и на отиване ще летим с Pobeda ailines  от бергамо,а връщане със S7 до Верона
и двете компании са много добри,да кажем лукс сравнени с раянер или уиз
По работа пътувам често най-вече до Москва,но и той и Питер ми се струват най-интересни от всички европейски столици, особено като население  ...
цените спрямо еврото са ниски понеже рублата е обезценена ,около 70 рубли за 1 евро .Винаги отсядам и пак мисля там да сме в Novotel moscow city -до небостъргачите и бизнес центъра,удобно място и за туризъм е ,залепен е до един мол и съответно метрото,но и имат апп за таксита и няма проблем с придвижването,има един азербайджански ресторант до хотела по точно до бизнес центъра  ,където всеки ден носят пресни продукти от Баку(кухната е страхотна)
Ако те интересува, и като ми направят програмата и за двата града и околност моите руски колеги/познати (считам че всичко в супер топ гайдовете е основно реклама и клопки за туристи,  изпитано многобройно и навсякъде) ще споделя
 
И аз се записвам за програмата! Blush

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 20:45 от NadiaNGX

# 28
  • Мнения: 743
Както бях обещала споделям  практични съвети  за Москава ,някои лично изпитани други препоръчани от многото ми руски колеги там

За туризъм ми казаха август е идеално да се отиде понеже всички са в отпуск и градът е спокоен , иначе е хаос и голям трафик ,в метрото е същото положение ,все пак са около 18 милиона ,с огромни коли и задръствания,
Скрит текст:
между впрочем по-мръсни коли от техните няма,все скъпи коли но не се виждат под 10 см черен прах отгоре,въпреки че ги мият през ден но замърсяването е невъобразимо,иначе пътищата са добри и се вижда че ползват качествен асфалт,няма нито една дупка на този трафик за разлика от други уж европейски страни.
Придвижването е бавно и с метрото и с такси ,които са много и имат апп за повикване,на яндекс са най-ползвани и изгодни, от хотела също може да се наеме  кола за придвижване но е по-скъпо(примерно от внуково до новотел москва сити е 4000 рубли чрез хотела и 2000 с яндекс такси,но има разлика като тип коли  и понякога от яндексa не са много запознати с града )

Заслужават си със сигурност две седмици Москва ,С.Петербург и околностите , двореца Царицино през лятото вероятно  е много приятен за разходка в големия парк , тип  Версай е вътре, преди няколко седмици беше заледeно езерото

По крайбрежието на Москова недалеч от Кремъла се намира красивата църква на Христос спасител,гледката отвън е като за снимка а вътре атмосферата е много особена,някак мистична

От Новодевическият манастир  на хълма  има страхотна гледка – виждат се седемте сестри както  наричат огромните здания от сталинско време, сред тях университета и хотел Украйна изпъкват, небостъргачите и други монументи и църкви, освен че там са погребани видни личностти като Чехов,Булгаков,Гогол и т.н.

Разходка из парка Горки е също много приятна, парка е цитиран дори от скорпионс в песента им Wind of Change, има един музей  с  модерно изкуство  който обаче може спокойно да се пропусне или поне не ми се стори нещо особено и незабравимо.

цум и гум спокойно могат да конкурират Хародс и Лафайет на вид и цени,много се инвестира в центъра за разлика от покрайнините , както във всички бивши соц страни къде и как живее местното население е на заден план

основните забележителности са около кремъла и всеки може да се информира за тях без особени проблеми в интернет.

Любимата ми тема - къде да се хапне заобикаляйки турисическите клопки и цитираните в прехвалените гайдове места които рядко отговарят на очакванията.Някои съм ги посещавала, други са ми препоръчени от местни
 
Скрит текст:
Освен някои известни и с добро качество места където всички чужденци ходят като Erwin, bottega siciliana (едни от най-вкуснате пица,дори в Италия рядко се намира подобно ниво)до него “Сторона которая нет” също е много добро заведение ,в Aфимол –голям мол с много магазини и заведения е добро fish & meat

Грузинската кухня е много популярна там и си има защо ,вкусно и качествено готвят , заведенията Хачапури мисля никой не ги пропуска заради вкусотии и приятната обстановка,хачапурито е много вкусно –прилича донякъде на нашите баници но с истински продукти , сирене/кашкавал ,хлябът им,супите ,плодове и зеленчуци, каквито рядко се срещат особено където господстват немските дискаунти, техните домати приличат на вкус на нашите от преди 20 години

Узбекистанската кухня също се представя добре , в зоната на Арбат ето това заведение посетих препоръчано ми от местни- Восточни квартал, не е типипчната туристическа клопка,агнешки супи,плов,шишчета и т.н с две думи  вкусно и евтино,особено със сегашния курс на рублата

Лавкалавка много ми хареса също, директно от фермите около Москва са продуктите, говежд тартар с яйца от пъдпъдък е повече от достатъчно за да се увери човек колко е прясно всичко,

Аперитив във хотела Four season доколкото съм забелязала никой не пропуска, виждат се позлатените куполи , червения площад ,кремъла и т.н, какво повече да добавя не знам 

Друго което ми препоръчаха е  тайландската кухня в Pad Thai  на даниловския базар ,малко извън центъра е но с няколко спирки на метрото се стига лесно, става дума за закрит пазар със стрийт фууд от цял свят на всеки ъгъл, една от  най-вкусната тайландска храна  ми каза не един човек....ще го посетя непременно

Лепим и варим  е идеалното място да се опитат всякакви видове пелмени -позицията е много удобна и цените за всеко джоб , става както за обяд така и за вечеря

Невъзможно е да се подминат исторически  места като кафе Пушкин и др.Живаго,най-добре за закуска или за подрепяне следобяд не толкова заради храната но заради атмосферата

Коктейл или вечеря в Стрелка-та също ми препоръчаха , с добри цени освен че било и  много романтично ,съответно за двойки

Менделеев Бар не бих го забелязала до анонимния китайски тейк ауей ако не ме бяха завели , много оригинална обстановка ,коктейлите са супер и си струват парите - около 15 евро, за след вечеря  е идеално място
Тези също ми ги препоръчаха – дринк в бар Новоков,вечеря в Les Artists и след вечеря в бара White rabbit-който ще ходи да има впредвид, рублата е все по-обезценена и съответно цените по-достъпни
туристите са основно от западна европа -групи пенсионери най-вече от италия,испания,англия и т.н.,по-младите са се установили постоянно да живеят там впредвид многото чужди филиали и фирми в москва и околности. където се произвежда заради по-евтината работна ръка и огромен пазар..

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 999

азиа_asia Благодаря полезна информация!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт