С влак до Санкт Петербург и Москва

  • 10 358
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 634
Есента на тази година искаме да отидем до Русия с влак по наша програма. Ще ми дадете ли информация как да го направя ?
Вариант е и с туристическа агенция, но която вече сте ползвали за такава екскурзия и сте останали доволни.
Благодаря на отговорилите.

# 1
  • Мнения: 4 808
Благородно ви завиждам. Ходила съм като ученичка, беше много отдавна, но Санкт Петербург ми остана завинаги в сърцето. Москва се оказа твърде грандиозна за моя вкус, но също много красива. Бих искала някой ден отново да ги посетя.

# 2
  • Мнения: 4 734
Аз също гледах скоро една такава екскурзия.. Не живея в Бг и тук предлагат екскурзия около 10 дни, самолет до Москва, няколко дни нощувки там, после с влак или автобус (не съм сигурна точно как беше) се отива в Санкт Петербург и там няколко нощувки и после самолет обратно... Имаше малко по-скъп вариант,  при който от Москва до Петербург се ходи с някакво корабче по Волга... Аз също отдавна мечтая за подобна екскурзия, гледала съм много снимки и много ми харесват и двата града... Ако може някой да сподели колко време е нужно за подробното им разглеждане? И да нахвърли основните забележителности...Grinning

# 3
  • Мнения: 4 808
Беше преди повече от 30 години,
но тогава помня, че с влака от Москва до Петербург пътувахме една нощ, а от България до Москва май беше около две нощи и един ден. Международните им влакове бяха чудесни, вътрешните - мизерни. Но сега със самолет е по-лесно. В Москва - Кремъл и Червеният площад обезателно, Цар-пушка, Цар-топ, обичайните забележителности, пише ги във всеки пътеводител. В Санкт Петербург метрото беше много красиво. За Ермитажа ако искаш да видиш всичко, ти трябват няколко дни. Помня, че тогава ни водиха и на цирк върху лед, беше нещо, което не бяхме виждали дотогава и беше много интересно, а артистите бяха виртуози с кънките, и дори животните, които участваха, бяха с кънки. Сещам се, че Екатерининският дворец беше голяма красота и разкош, позлатено навсякъде, като си помислиш в какъв лукс са живяли богатите...

# 4
  • Мнения: 1 622
Това разстояние съм го пътувала много пъти, като дете обаче. Според мен е супер като идея, но много зависи колко дни искате да сте в Русия. Визата е до 14 дни. От тези 14 дни 6 ще ви минат в пътуване. Ако това не ви притеснява просто си запазете хотел или апартамент през сайтовете, което ми се струва по-добър вариант, и си го организирайте сами. За мен по-малко от 1 седмица в Санкт-Петербург е безсмислено. Синът ми изкарва там по 14 дни,  като по негово желание ходиха два пъти до Ермитажа, защото е мащабите на музея са големи. Както и мащабите на града. Ще ви трябва време за път, нищо, че метрото опасва целия град.

# 5
  • София
  • Мнения: 634
Само 14 дни ли са визите ? Много е малко 5-6 дни за Санкт Петербург. Проблема при мен е, че не мога да пътувам със самолет. Къде се ходи за инфо за визите - не знам сега къде е Руското посолство ? На ул. "Шипка" в Руския център ли ?

# 6
  • Мнения: 14 638
Посолството е срещу парк-хотел Москва.
https://bulgaria.mid.ru/bg
И на мен ми се доходи.Ще ви следя.

# 7
  • Мнения: 1 622
Да, визите са до 14 дни. След това процедурата е много по-сложна.

# 8
  • Мнения: 148
Руския Визов Център е на нов адрес: София – кв.Изгрев, ул. Елемаг № 22,  , входът е от страната на ул. Русаля.

# 9
  • Мнения: 743
Аз също гледах скоро една такава екскурзия.. Не живея в Бг и тук предлагат екскурзия около 10 дни, самолет до Москва, няколко дни нощувки там, после с влак или автобус (не съм сигурна точно как беше) се отива в Санкт Петербург и там няколко нощувки и после самолет обратно... Имаше малко по-скъп вариант,  при който от Москва до Петербург се ходи с някакво корабче по Волга... Аз също отдавна мечтая за подобна екскурзия, гледала съм много снимки и много ми харесват и двата града... Ако може някой да сподели колко време е нужно за подробното им разглеждане? И да нахвърли основните забележителности...Grinning

Ние се организираме за август първо 5 нощувки в Москва,после със бързия влак сапсан до С.Петербург още 6 нощувки, също не живея в Бг и на отиване ще летим с Pobeda ailines  от бергамо,а връщане със S7 до Верона
и двете компании са много добри,да кажем лукс сравнени с раянер или уиз
По работа пътувам често най-вече до Москва,но и той и Питер ми се струват най-интересни от всички европейски столици, особено като население  ...
цените спрямо еврото са ниски понеже рублата е обезценена ,около 70 рубли за 1 евро .Винаги отсядам и пак мисля там да сме в Novotel moscow city -до небостъргачите и бизнес центъра,удобно място и за туризъм е ,залепен е до един мол и съответно метрото,но и имат апп за таксита и няма проблем с придвижването,има един азербайджански ресторант до хотела по точно до бизнес центъра  ,където всеки ден носят пресни продукти от Баку(кухната е страхотна)
Ако те интересува, и като ми направят програмата и за двата града и околност моите руски колеги/познати (считам че всичко в супер топ гайдовете е основно реклама и клопки за туристи,  изпитано многобройно и навсякъде) ще споделя

# 10
  • Мнения: 5 132
Включвам се в темата с питане за фирми, които организират екскурзии до Москва и Санкт Петербург от България, такива чиито услуги сте ползвали и сте доволни  Hug Има много екскурзии и фирми в Интернет, но доколко може да им се вярва... Търся проверени фирми. Да е със самолет до Москва и влак до Санкт Петербург или обратно, нямам претенции дали ще се кацне в Москва или в Санкт Петербург.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 846
азиа_asia, аз също планирам посещение за около 10-тина дни август в Москва и Петербург. Ще ми бъде интересно да напишеш, каква програма си изготвила. По отношение на квартирния въпрос - мисля да потърся нещо в airbnb, ще бъдем с децата и ще ни е по-изгодно от апартамент или 2 стаи в хотел. Ако нямаш нищо против, пиши какви средства си предвидила за тази екскурзия. Ние обичаме вечер да хапваме на заведения, не готвя като пътуваме, нито пък си взимаме за стаята. Чудя се, дали 5000 евро ще ни стигнат за всичко, плюс пътя от и до Москва, скоростният влак Москва-Питер, квартира, музеи, вътрешен транспорт и храна.

# 12
  • Мнения: 743
Клер,полети +виза са около 500 евро на човек,влака е 80,хотели 50 на вечер/човек,входове средно 10,добри ресторанти средно 50 на човек,като erwin,bottega siciliana,барът в хотел украйна-места за чужденци бизнесмени и навсякъде присъстващите местни красавици....които действително нямат конкуренция, нужни са мимум 12 см ток и хубав тоалет за да не се почувста човек като грозното патенце,вкл.в заведеният в афимола има вероятност да  ви забрави половинът по пътя докато се обръща след поредната засукана рускиня ако сте неглиже или несресана случайно Screamбуквално губят ума и дума мъжете,аз да предупредя все пак Mask

# 13
  • София
  • Мнения: 14 715
Включвам се в темата с питане за фирми, които организират екскурзии до Москва и Санкт Петербург от България, такива чиито услуги сте ползвали и сте доволни  Hug Има много екскурзии и фирми в Интернет, но доколко може да им се вярва... Търся проверени фирми. Да е със самолет до Москва и влак до Санкт Петербург или обратно, нямам претенции дали ще се кацне в Москва или в Санкт Петербург.
Брат ми беше лятото с Караджъ Турс и бяха много доволни, добра организация и екскурзоводско обслужване. Същия пакет го продават и Словекс, те организират екскурзиите до Русия в нашето училище, само че са по-скъпи - имат включени обяди и по-богата програма.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 846
Клер,полети +виза са около 500 евро на човек,влака е 80,хотели 50 на вечер/човек,входове средно 10,добри ресторанти средно 50 на човек,като erwin,bottega siciliana,барът в хотел украйна-места за чужденци бизнесмени и навсякъде присъстващите местни красавици....които действително нямат конкуренция, нужни са мимум 12 см ток и хубав тоалет за да не се почувста човек като грозното патенце,вкл.в заведеният в афимола има вероятност да  ви забрави половинът по пътя докато се обръща след поредната засукана рускиня ако сте неглиже или несресана случайно Screamбуквално губят ума и дума мъжете,аз да предупредя все пак Mask



Ами нямам проблем с визията, не съм много млада, но си ме бива. Кипра съм - дрехи ще нося със сигурност. А и приличам на рускиня...Laughing

Идеята ми все пак не е лъскави заведения, поне не всяка вечер, по-скоро това, което те наричат "кафе". Но и там не очаквам вечеря под 30 евро на човек, без много пиене, може би по бира-две. Ориентирам се към airbnb именно заради по-евтиния престой. Както и да е. Ще трябва да се подсигурим с поне 1000 евро джобни на човек, извън парите за пъти квартира, явно.

# 15
  • Мнения: 5 132
Включвам се в темата с питане за фирми, които организират екскурзии до Москва и Санкт Петербург от България, такива чиито услуги сте ползвали и сте доволни  Hug Има много екскурзии и фирми в Интернет, но доколко може да им се вярва... Търся проверени фирми. Да е със самолет до Москва и влак до Санкт Петербург или обратно, нямам претенции дали ще се кацне в Москва или в Санкт Петербург.
Брат ми беше лятото с Караджъ Турс и бяха много доволни, добра организация и екскурзоводско обслужване. Същия пакет го продават и Словекс, те организират екскурзиите до Русия в нашето училище, само че са по-скъпи - имат включени обяди и по-богата програма.

Благодаря yovanka  bouquet
Ще потърся сайтовете им и офертите им.

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
здравейте ,за ве4ери не мога да кажа но на обяд можете да потърсите заведения ,в които предлагат Бизнес Ланч - обедно меню,за съжаление не сме ходили в нито един защото се изхранвахме в къщи  а и аз после нау4их 4е има такива обеднио менюта  . ето няколко страница където може да погледнете и мисля 4е може да си потърсите изгодни места според района в които сте
https://zoon.ru/msk/restaurants/type/biznes-lanch/
https://www.afisha.ru/msk/restaurants/restaurant_list/buisness_lunch/
https://www.restoran.ru/msk/news/restvew/vkusnye-i-vygodnye-bizn … storanakh-moskvy/
 до колкото разбирам цените варират от 300 до 1500 рубли , само трябва да знаете какво ви харесва и кое ви е изгодно Simple Smile
Визи има си тур визи за 30 дни и за 3 месеца дори , поне нашите бяха за 1 месец .
 

# 17
  • Spain
  • Мнения: 3 750
била съм като малка в Санкт Петербург и нямам много спомени , но само за Ермитажа е нужен 1 ден , ако не и пове4е ! ина4е си имам много сантиментални спомени към Москава , мога да кажа 4е го обожавам този град , но за туризъм и то за малко дни ще е яко препускане . аз имам възможност да отсядам там без да плащам и 1 месец не ми стигна за нищо - а целта ни беше туризъм ,забележителности , музей  и т.н. .вси4ко е на големи разстояния (наприме няма нищо общо с Прага - правиш си една разходка за 1,2 дни и си видял вси4ко , или Мадрид - ).. или може би казано така .. колкото пове4е познаваш толкова пове4е нямаш време за нищо .  препоръ4вам задължително да погледнете културния афиш и да си изберете я опера , я балет ....има за вси4ки по нещо . Цирк- Никулина  .. изкючителен . (между другото то4но до цирка мярнах едно от заведенията на верига ГРабли - заведение на принципа на нашите столове едновремешни )
ние бяхме на едно представление на лед .. невероятно , но сега не го откривам , можете да си потърсите нещо подобно https://www.youtube.com/watch?v=zZfCQNhaJKA
  ето това е много популярно сред 4ужденците , водят много групи  с 4ужденци
 .....  http://www.nationalrussianshow.ru/en/rnds/
 Ето тук може да видите представленията из москв а   https://www.ticketland.ru
https://kudago.com/msk/
https://kudamoscow.ru

# 18
  • Мнения: 58
Горещо препоръчвам возененто на влак САПСАН между Москва и Санкт Петърбург.Влакът е изключително комфортен, просторен, безшумен, движи се с 240км/ч и билетът не е скъп. А и тръгва от центъра на 2-та града. Wink

# 19
  • Мнения: 112
Горещо препоръчвам возененто на влак САПСАН между Москва и Санкт Петърбург.Влакът е изключително комфортен, просторен, безшумен, движи се с 240км/ч и билетът не е скъп. А и тръгва от центъра на 2-та града. Wink
В едната посока ще го ползваме, но ми трябва вариант и за през ноща. Препоръчаха ми Красная стрела, но тя е в 24.00. Някакъв съвет?

# 20
  • София
  • Мнения: 2 846
Hada Despeinada, благодаря за чудесните идеи. Аз по принцип планирам посещение на цирк, повече заради децата, отколкото заради нас, но се чудя как стои въпросът с цирка през лятото, по-специално през август. Предполагам, че театрите, както и у нас, са във ваканция. Иначе смятам също така да отидем в зоологическа градина, чудя се, дали в Москва или Петербург, обаче. Ясно е, че за по 5 дни в град няма как да разгледаме цялата Москва и Питер. Но се надявам да получим някаква идея все пак. Колкото-толкова. Аз в Москва съм била много пъти, пък макар и преди години. Петербург ми е мечта.

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Клер  наистина пове4ето места излизат в отпуска , аз се постарах да сме там последната седмица на юли и целия август ...  и за  тази седмица отдохме в Цирка на Вернадска (за този съм сигурна 4е беше в края на юли защото имаха 2  шоута и с нашите дати успях да отида само на 1-то , това което по-малко ме интересуваше). ето страницата http://greatcircus.ru на нея дават кога са представленията- аз останах разо4арована ,защото това беше цирка от детските ми години -  преди сменяха пода , имаше три въртящи се пода , вода , лед и манеж.. през годините бях гледала в едно представление , делфини и косатки , балет на лед, и т.н. ...бях о4арована от този цирк и исках да заведа моите хора на нещо такова ... за съжаление вси4ко из4езва и беше многоо много прости4ко , макар 4е знаех каква ще е програмата все пак отидохме  за да си спомня старите времена ... затова бих ти препоръ4ала пове4е цирка на Никулин .  за Националното шоу Кострома - ако не са някъде на турне го "играят" август месец - ве4е колко години незнам ..за деца оба4е ..не е като да седят зяпнали ...за там даже си вземете някои сандви4 Simple Smile ..спомням си 4е антракта беше много кратък , буфета беше жалък а опашката огромна  и имаше само 1 буфет  и тълпа китайци и японци . изобщо москва е окупирана от японци... спомяням си 4е имаше доста представления балет , но основните мюзикъли  нямаха дати за август .. това оба4е са спомени оптпреди 3 години Simple Smile вси4ко се променя . проверявай и търси по сайтовете . зоологи4еската градина беше в ремонт и беше отворена само едната (теса всъщност 2 з00-та обединени в една  )...останах много разо4арована , но някои друг да каже ,сега след ремонта как е . то4но до зоологи4еската градина е Планитариума , може да погледнеш каква програма има ттам, но основно май е на руски .. ние до там не стигнахме .. бях го оставила за тази година ..за съжаление тази трябва да сме през лятото в Б-я  и ще е някое друго лято .Просто са разходка е 4удесно място ВДНХ , като близо до главния му вход (близо с разтегливо московско понятие )е  музея на космонавтиката . и Парк Горкого ..

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
интересно ходене от моска до санкпетербург или обратно  е и с воден транспорт  http://www.rusreki.ru/river_marshrut_mos_sp.htm

# 23
  • София
  • Мнения: 2 846
Hada Despeinada, благодаря за полезната информация. Няма начин да сме там през юли, планирали сме море тогава. Август ще е нашето време, живот и здраве. Дано намерим някакъв интересен спектакъл. Поне циркът, надявам се, би трябвало да работи. Ако не - зоопарк, аквариум, ВДНХ, дворци, метростанции... Няма да скучаем.

Чудя се какво е времето през август в Москва и Петербург. Не вярвам да е много по-различно от тук. Дали не вали повече?

# 24
  • Мнения: 743
Клер,в Питер или вали,или е мъгла,или пак вали....основното оплакване на всички които познвам оттам,а не са малко,е климата и че слънцето на практика никога не го виждат,като дойдат в италия и стане време да си тръгват направо плачат....
Дворецьт на Екатерина в Царицино до Москва също е много красив и може да засрами спокойно Версай,там се провеждат и помпозни  мероприятия и чувството е че си на друга планета,и като обстановка и като хора.
За деца не мисля че е интересно в голям град,смог и трафик...обикновенно се водят на малдивите или подобни места,където виждат нови цветове,природа и това ги прави креативни и въздейства върху  сетивата им от малки,особено в миниклуб с деца от различни нации.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 846

За деца не мисля че е интересно в голям град,смог и трафик...обикновенно се водят на малдивите или подобни места,където виждат нови цветове,природа и това ги прави креативни и въздейства върху  сетивата им от малки,особено в миниклуб с деца от различни нации.

Децата ми не са малки, мисля, че ще им е интересен досегът с руската култура. Все пак благодаря за съветите.

# 26
  • Мнения: 743

За деца не мисля че е интересно в голям град,смог и трафик...обикновенно се водят на малдивите или подобни места,където виждат нови цветове,природа и това ги прави креативни и въздейства върху  сетивата им от малки,особено в миниклуб с деца от различни нации.

Децата ми не са малки, мисля, че ще им е интересен досегът с руската култура. Все пак благодаря за съветите.

о да,ако не са на 10 сигурно ще е интересно
работя предимно с руснаци и бившите им републики и открих буквално друг свят,ценности и манталитет от който в европа няма и следа вече,  вкл и у нас след навлизането на зле интерпретирания капитализъм .

# 27
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз също гледах скоро една такава екскурзия.. Не живея в Бг и тук предлагат екскурзия около 10 дни, самолет до Москва, няколко дни нощувки там, после с влак или автобус (не съм сигурна точно как беше) се отива в Санкт Петербург и там няколко нощувки и после самолет обратно... Имаше малко по-скъп вариант,  при който от Москва до Петербург се ходи с някакво корабче по Волга... Аз също отдавна мечтая за подобна екскурзия, гледала съм много снимки и много ми харесват и двата града... Ако може някой да сподели колко време е нужно за подробното им разглеждане? И да нахвърли основните забележителности...Grinning

Ние се организираме за август първо 5 нощувки в Москва,после със бързия влак сапсан до С.Петербург още 6 нощувки, също не живея в Бг и на отиване ще летим с Pobeda ailines  от бергамо,а връщане със S7 до Верона
и двете компании са много добри,да кажем лукс сравнени с раянер или уиз
По работа пътувам често най-вече до Москва,но и той и Питер ми се струват най-интересни от всички европейски столици, особено като население  ...
цените спрямо еврото са ниски понеже рублата е обезценена ,около 70 рубли за 1 евро .Винаги отсядам и пак мисля там да сме в Novotel moscow city -до небостъргачите и бизнес центъра,удобно място и за туризъм е ,залепен е до един мол и съответно метрото,но и имат апп за таксита и няма проблем с придвижването,има един азербайджански ресторант до хотела по точно до бизнес центъра  ,където всеки ден носят пресни продукти от Баку(кухната е страхотна)
Ако те интересува, и като ми направят програмата и за двата града и околност моите руски колеги/познати (считам че всичко в супер топ гайдовете е основно реклама и клопки за туристи,  изпитано многобройно и навсякъде) ще споделя
 
И аз се записвам за програмата! Blush

Последна редакция: вт, 10 апр 2018, 20:45 от NadiaNGX

# 28
  • Мнения: 743
Както бях обещала споделям  практични съвети  за Москава ,някои лично изпитани други препоръчани от многото ми руски колеги там

За туризъм ми казаха август е идеално да се отиде понеже всички са в отпуск и градът е спокоен , иначе е хаос и голям трафик ,в метрото е същото положение ,все пак са около 18 милиона ,с огромни коли и задръствания,
Скрит текст:
между впрочем по-мръсни коли от техните няма,все скъпи коли но не се виждат под 10 см черен прах отгоре,въпреки че ги мият през ден но замърсяването е невъобразимо,иначе пътищата са добри и се вижда че ползват качествен асфалт,няма нито една дупка на този трафик за разлика от други уж европейски страни.
Придвижването е бавно и с метрото и с такси ,които са много и имат апп за повикване,на яндекс са най-ползвани и изгодни, от хотела също може да се наеме  кола за придвижване но е по-скъпо(примерно от внуково до новотел москва сити е 4000 рубли чрез хотела и 2000 с яндекс такси,но има разлика като тип коли  и понякога от яндексa не са много запознати с града )

Заслужават си със сигурност две седмици Москва ,С.Петербург и околностите , двореца Царицино през лятото вероятно  е много приятен за разходка в големия парк , тип  Версай е вътре, преди няколко седмици беше заледeно езерото

По крайбрежието на Москова недалеч от Кремъла се намира красивата църква на Христос спасител,гледката отвън е като за снимка а вътре атмосферата е много особена,някак мистична

От Новодевическият манастир  на хълма  има страхотна гледка – виждат се седемте сестри както  наричат огромните здания от сталинско време, сред тях университета и хотел Украйна изпъкват, небостъргачите и други монументи и църкви, освен че там са погребани видни личностти като Чехов,Булгаков,Гогол и т.н.

Разходка из парка Горки е също много приятна, парка е цитиран дори от скорпионс в песента им Wind of Change, има един музей  с  модерно изкуство  който обаче може спокойно да се пропусне или поне не ми се стори нещо особено и незабравимо.

цум и гум спокойно могат да конкурират Хародс и Лафайет на вид и цени,много се инвестира в центъра за разлика от покрайнините , както във всички бивши соц страни къде и как живее местното население е на заден план

основните забележителности са около кремъла и всеки може да се информира за тях без особени проблеми в интернет.

Любимата ми тема - къде да се хапне заобикаляйки турисическите клопки и цитираните в прехвалените гайдове места които рядко отговарят на очакванията.Някои съм ги посещавала, други са ми препоръчени от местни
 
Скрит текст:
Освен някои известни и с добро качество места където всички чужденци ходят като Erwin, bottega siciliana (едни от най-вкуснате пица,дори в Италия рядко се намира подобно ниво)до него “Сторона которая нет” също е много добро заведение ,в Aфимол –голям мол с много магазини и заведения е добро fish & meat

Грузинската кухня е много популярна там и си има защо ,вкусно и качествено готвят , заведенията Хачапури мисля никой не ги пропуска заради вкусотии и приятната обстановка,хачапурито е много вкусно –прилича донякъде на нашите баници но с истински продукти , сирене/кашкавал ,хлябът им,супите ,плодове и зеленчуци, каквито рядко се срещат особено където господстват немските дискаунти, техните домати приличат на вкус на нашите от преди 20 години

Узбекистанската кухня също се представя добре , в зоната на Арбат ето това заведение посетих препоръчано ми от местни- Восточни квартал, не е типипчната туристическа клопка,агнешки супи,плов,шишчета и т.н с две думи  вкусно и евтино,особено със сегашния курс на рублата

Лавкалавка много ми хареса също, директно от фермите около Москва са продуктите, говежд тартар с яйца от пъдпъдък е повече от достатъчно за да се увери човек колко е прясно всичко,

Аперитив във хотела Four season доколкото съм забелязала никой не пропуска, виждат се позлатените куполи , червения площад ,кремъла и т.н, какво повече да добавя не знам 

Друго което ми препоръчаха е  тайландската кухня в Pad Thai  на даниловския базар ,малко извън центъра е но с няколко спирки на метрото се стига лесно, става дума за закрит пазар със стрийт фууд от цял свят на всеки ъгъл, една от  най-вкусната тайландска храна  ми каза не един човек....ще го посетя непременно

Лепим и варим  е идеалното място да се опитат всякакви видове пелмени -позицията е много удобна и цените за всеко джоб , става както за обяд така и за вечеря

Невъзможно е да се подминат исторически  места като кафе Пушкин и др.Живаго,най-добре за закуска или за подрепяне следобяд не толкова заради храната но заради атмосферата

Коктейл или вечеря в Стрелка-та също ми препоръчаха , с добри цени освен че било и  много романтично ,съответно за двойки

Менделеев Бар не бих го забелязала до анонимния китайски тейк ауей ако не ме бяха завели , много оригинална обстановка ,коктейлите са супер и си струват парите - около 15 евро, за след вечеря  е идеално място
Тези също ми ги препоръчаха – дринк в бар Новоков,вечеря в Les Artists и след вечеря в бара White rabbit-който ще ходи да има впредвид, рублата е все по-обезценена и съответно цените по-достъпни
туристите са основно от западна европа -групи пенсионери най-вече от италия,испания,англия и т.н.,по-младите са се установили постоянно да живеят там впредвид многото чужди филиали и фирми в москва и околности. където се произвежда заради по-евтината работна ръка и огромен пазар..

# 29
  • Хасково
  • Мнения: 995

азиа_asia Благодаря полезна информация!

# 30
  • София
  • Мнения: 634
Защо не мога да отворя  скрития текст ?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 846
азиа_asia, благодаря от сърце! Супер полезна информация, особено за хапването.
Ние заминаваме, живот и здраве, на 12 август - 5 дни в Москва, 5 дни в Петербург.Имаме вече запазени места за спане, сега планирам другите неща. Мисля да купя онлайн билети за цирка на Никулин, например. От Москва в Петербург и обратно смятам да пътуваме със сапсана, все още не са пуснати билетите за нашия период, но ще ги купя онлайн веднага, щом се появят.

# 32
  • Хасково
  • Мнения: 995
Може ли да обясните вариантите за пътуване с градски транспорт в Санкт Петербург ще отседнем в централната част? Предполагам с градски транспорт може да се стигне до Царское село и Петерхов.
Има различни варианти за заплащане на градския транспорт, моля ако някой е наясно кой е най изгоден. Не мажем да разберем кое как точно се използва, коя цена за кое е?!?

# 33
  • Мнения: 743
kler , да няма още билети за сапсан,но и аз ще ги взема малко преди да тръгнем
защо пак ще се връщате с влака,самолета е по-бърз а и струва същото
вижте победа или S7,и двата са лукс сравнени с уиз или раянер

надя какво не можете да разберете ,на руски е все пак и се предполага че сме единствените без езикова граница там

# 34
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Надя ето една статия
https://www.tourister.ru/world/europe/russia/city/saint_petersburg/tips/4966  , цените са с няколко рубли по високи, но основно това. Не съм била в Питер , не мога практическа инфо да ти дам. Само прочетох за тази карта Поддорожник че еднократно трябва да платиш 60 р. за картата и после да си заредиш пари според това с какъв транспорт мислиш да пътуваш и колко..картата може да се върне и ти връщат 55р. но  само в едно определено място и пише че губиш няколко часа докато я върнеш...Иначе  се купувала на всяка станция на метрото или от автомат или на касите. С всяко пътуване стойността на пътуването намалява. В тази статия съветват туристите да си купуват еднодневно  безлимитни билети http://www.metro.spb.ru/cnblt31.html. Доколкото разбирам тези билети както и картата могат да се ползват само от един човек ,защото имат тайм аут 20 мин. Тоест като прекараш билета веднъж (в метрото на пример) втори път едва след 20 мин можеш да го прекараш в метрото на същаата станция и т. Н. Тоест 2 души с един билет не могат да минат

# 35
  • Мнения: 3 024
Давам линк към един, според мен, доста добър сайт за ориентировъчни цени за много неща в различни държави и градове, както и информация за забележителности, места за настаняване, климат и т.н. Малко от малко, може да бъде полезен.

http://hikersbay.com/prices/russia?lang=bg#num-prices-restaurants

# 36
  • Москва
  • Мнения: 164
Може ли да обясните вариантите за пътуване с градски транспорт в Санкт Петербург ще отседнем в централната част? Предполагам с градски транспорт може да се стигне до Царское село и Петерхов.
Има различни варианти за заплащане на градския транспорт, моля ако някой е наясно кой е най изгоден. Не мажем да разберем кое как точно се използва, коя цена за кое е?!?

До Петергофф аз лично препорьчвам не градски транспорт (има електрички-влакчета, които се движат до близките околности, до Петергоф трьгва от Балтийский вокзал, до Царское село не помня точно. Струват най-много по 150 рубли), а скоростни корабчета по Нева и Балтийския залив-метеори. Вярно е, струват по 800-1000 рубли, но си струва заради усещането. Проблемьт е, че трябва да семкупят по-рано, защото свьршват бьрзо, но май имаше вариант за он-лайн покупка.

Относно Москва-забележителностите и музеите далеч не са само в централната част. Една усадба Коськово на Рязанский проспект примерно си заслужава особено лятото. И парк Коломенское сьщо.
Циркове-била сьм и в Големият Московски и в Цирк Никулин-вторият лично на мен ми хареса повече.
Едни приятели ще идват за сватбата ми след 2 седмици, билетите сьс С7 за двамата са около 500-570 евро в двете посоки. Визи се дават спокойно до 90 дни, само трябва да се регистрираш задьлжително. Места за ядене-милион-за всеки вкус и джоб.
Само една препорька-не идвайте по време на световното, освен ако не се налага или няма да ходите на някой мач. Simple Smile [/b]

# 37
  • Москва
  • Мнения: 164
Надя ето една статия
https://www.tourister.ru/world/europe/russia/city/saint_petersburg/tips/4966  , цените са с няколко рубли по високи, но основно това. Не съм била в Питер , не мога практическа инфо да ти дам. Само прочетох за тази карта Поддорожник че еднократно трябва да платиш 60 р. за картата и после да си заредиш пари според това с какъв транспорт мислиш да пътуваш и колко..картата може да се върне и ти връщат 55р. но  само в едно определено място и пише че губиш няколко часа докато я върнеш...Иначе  се купувала на всяка станция на метрото или от автомат или на касите. С всяко пътуване стойността на пътуването намалява. В тази статия съветват туристите да си купуват еднодневно  безлимитни билети http://www.metro.spb.ru/cnblt31.html. Доколкото разбирам тези билети както и картата могат да се ползват само от един човек ,защото имат тайм аут 20 мин. Тоест като прекараш билета веднъж (в метрото на пример) втори път едва след 20 мин можеш да го прекараш в метрото на същаата станция и т. Н. Тоест 2 души с един билет не могат да минат

Зависи какьв тип е билетьт. В Москва има такива карти-тройка. Ако само сложиш пари, то можете да минавате колкото човека искате един след друг. Моята е платена за 3 месеца безлимитни пьтувания в метро и наземен транспорт, сьответно има тайм-аут 7-10 мин. Всички други варианти за предплатени пьтувания за определен срок сьщо са с тайм-аут.

# 38
  • Мнения: 1 638
За тези, на които им предстои посещение в Москва и Петербург - не се страхувайте да ползвате метрото. Въпреки многото линии, то е направено много "потребителски" и няма почти никакъв шанс да се лутате и въртите в недоумение къде сте и на къде сте тръгнали. Всяка линия има цвят и номер, които са сложени както на пода, така и на висящи табелки от тавана. Достатъчно е човек да се огледа, за да разбере коя спирка да ползва. Картата "Тройка" също е много удобна, а и пътуването с нея направо си е "далавера" за временно пребиваващите - 36 рубли е едно пътуване, а става и за няколко пътника. Също така, за разлика от нашето метро, там изхода/входа е един и е опознаваем. В софийското метро може да се окаже, че не си познал от кой изход да излезеш и да ти се наложи допълнителен преход, който в най-добрия случай губи време и струва нерви.
Пожелавам хубаво изкарване на тези, които тепърва отиват в Русия.

# 39
  • Мнения: 1 638
Допълвам едно предупреждение: пазете се от велосипедисти и тротинеткаджии. Масово ги карат с висока скорост по тротоарите измежду хората. Много е неприятно, но явно такава си е традицията там...

# 40
  • Мнения: 43
Здравейте Момичета,

Леко се набърквам в темата Ви, тъй като преди седмица се прибрах от Москва и Петербург, заредена с много студ, но и безкрайно много положителни емоции.
Аз се възползвах от услугите на туристическа агенция, тъй като цената която ни дадоха беше добра и включваше едва ли не всичко , което искахме да видим. Ако някой се интерисува ще споделя името на агенцията.

Относно транспорта в Москва, смея да кажа че метрото е много удобно и евтино,стига до всички забележителности и е изключително редовно, в час пик влакчетата са буквално едно след друго.
Ако има желаещи също така бих могла да кача карта на метрото или си вземете пътеводител от летището в Москва( подчертавам да е на английски тъй като има повече информация какво да се посети и как да се стигне, включително и снимки на едни от най-красивите метро станции)
Хотела в които бяхме настанени се оказа доста евтин и е на 5 мин бавно ходене от метро станция и кръговата линия на Москва, която прави връзка със всички метро линии. За да не става много дълъг този пост , ако някой желае да пита и ще пиша отново.

# 41
  • Мнения: 374
Може ли да обясните вариантите за пътуване с градски транспорт в Санкт Петербург ще отседнем в централната част? Предполагам с градски транспорт може да се стигне до Царское село и Петерхов.
Има различни варианти за заплащане на градския транспорт, моля ако някой е наясно кой е най изгоден. Не мажем да разберем кое как точно се използва, коя цена за кое е?!?

За Санкт Петербург има електронни туристически карти за 2, 3, 5 и 7 дни. Включват вход за туристически обекти, транспорт и отстъпки за градския транспорт на града. Ето в този сайт може да видите подробностите:
https://petersburgcard.com/

# 42
  • Мнения: 5 132
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?

# 43
# 44
  • Мнения: 5 132

10-дневните прогнози ги гледам от няколко дни вече. Искаше ми се някой, който е ходил да ми "каже" като усещане техните 23 градуса дали са като нашите...

# 45
  • гр.София
  • Мнения: 147

10-дневните прогнози ги гледам от няколко дни вече. Искаше ми се някой, който е ходил да ми "каже" като усещане техните 23 градуса дали са като нашите...

На 24.08 се върнах след 10 дневна екскурзия в Москва и Санкт Петербург.Тези 23 градуса си бяха идеални за разходка, лек ветрец имаше на моменти, но в никакъв случай не усещах студ.

# 46
  • Мнения: 5 132
Скрит текст:

10-дневните прогнози ги гледам от няколко дни вече. Искаше ми се някой, който е ходил да ми "каже" като усещане техните 23 градуса дали са като нашите...
На 24.08 се върнах след 10 дневна екскурзия в Москва и Санкт Петербург.Тези 23 градуса си бяха идеални за разходка, лек ветрец имаше на моменти, но в никакъв случай не усещах студ.

С летни дрехи да стягам багажа тогава?

# 47
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Все пак си вземи дългите дънки, блузки з дълъг ръкав и жилетки, преди няколко години ходихме и от 33 като падна температурата на 19 градуса, в средата на август бързо и обухме дългите панталони.

# 48
  • Мнения: 4 303
karizma2004, би ли споделила малко повече?
С агенция ли ходихте? Превозни средства и парични?
Доволни ли сте?

# 49
  • Москва
  • Мнения: 164
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?

Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.

# 50
  • гр.София
  • Мнения: 147
karizma2004, би ли споделила малко повече?
С агенция ли ходихте? Превозни средства и парични?
Доволни ли сте?


С агенция бяхме, организирана група по програма Москва-Санкт Петербург-Талин-Стоклохм-Хелзинки.
Превозните средства - от София до Москва със самолет, от Москва до Санкт Петербург със сапсан, от Санкт Петербург с кораб до  другите градове и на връщане от Санкт Петербург полет с прекачване в Москва до София.
Парични средства за екскурзията може подробно да се видят в страницата на агенцията с , която пътувах, но за да не е реклама , който иска на лични ще му я напиша.
Останах доволна, въпреки, че беше леко препускане из градовете.Но, аз така обичам, маркирам и при интерес след това със съпругът ми сами си се организираме. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 303
Hada Despeinada, благодаря за полезната информация. Няма начин да сме там през юли, планирали сме море тогава. Август ще е нашето време, живот и здраве. Дано намерим някакъв интересен спектакъл. Поне циркът, надявам се, би трябвало да работи. Ако не - зоопарк, аквариум, ВДНХ, дворци, метростанции... Няма да скучаем.
Чудя се какво е времето през август в Москва и Петербург. Не вярвам да е много по-различно от тук. Дали не вали повече?
Очакваме да споделиш с нас впечатления и препоръки.

# 52
  • Мнения: 5 132
Скрит текст:
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?
Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.

*Lorelei*, много благодаря Flowers Hibiscus Добих представа все едно съм била там  Heart Eyes

И още едно питане - за 8-дневна екскурзия колко е достатъчната сума на човек, която да се обмени?
Екскурзията е организирана, но е само със закуски и през деня ще се налагат хранения. Уточнявам това заради сумата, която ще е необходима.


# 53
  • Москва
  • Мнения: 164
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?
Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.

*Lorelei*, много благодаря Flowers Hibiscus Добих представа все едно съм била там  Heart Eyes

И още едно питане - за 8-дневна екскурзия колко е достатъчната сума на човек, която да се обмени?
Екскурзията е организирана, но е само със закуски и през деня ще се налагат хранения. Уточнявам това заради сумата, която ще е необходима.




Зависи какви са ви предпочетанията за хапване. Всъщност, не виждам смисъл да севзима голяма сумав рубли, защото (почти) навсякъде може да се плаща с карти. Доколкото знам плащанията стават по курса на банката ви за деня. В Питер, примерно, за обяд са удобни столовые - непретенциозни заведения на самообслужване, с богат избор и вкусна храна. Но, отново повтарям, всичко зависи от личните Ви предпочитания.
Транспорта включен ли ви е?
Ако трябва, все пак, да кажа някаква сума, то, мисля, че около 10 000 рубли трябва да стигнат, а може би и да останат, при условие, че за хапване не се избират ресторанти от типа на Магадан и Сыроварня в Москва.

# 54
  • Мнения: 5 132
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?

Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.
*Lorelei*, много благодаря Flowers Hibiscus Добих представа все едно съм била там  Heart Eyes

И още едно питане - за 8-дневна екскурзия колко е достатъчната сума на човек, която да се обмени?
Екскурзията е организирана, но е само със закуски и през деня ще се налагат хранения. Уточнявам това заради сумата, която ще е необходима.


Зависи какви са ви предпочетанията за хапване. Всъщност, не виждам смисъл да севзима голяма сумав рубли, защото (почти) навсякъде може да се плаща с карти. Доколкото знам плащанията стават по курса на банката ви за деня. В Питер, примерно, за обяд са удобни столовые - непретенциозни заведения на самообслужване, с богат избор и вкусна храна. Но, отново повтарям, всичко зависи от личните Ви предпочитания.
Транспорта включен ли ви е?
Ако трябва, все пак, да кажа някаква сума, то, мисля, че около 10 000 рубли трябва да стигнат, а може би и да останат, при условие, че за хапване не се избират ресторанти от типа на Магадан и Сыроварня в Москва.

[/quote]

Не сме претенциозни. Такива заведения, които посочвате мисля, че са точно нашите заведения  Hug
Транспорт мисля, че няма включен.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 10:44 от beauty_magnolia

# 55
  • София
  • Мнения: 2 846
На 22.08. са върнахме от 10-дневно пътешествие в Москва и Петербург (по 5 дена на град), което си организирахме сами. За времето - страшно бързо се променя. Ние си носихме летни и есенни дрехи, наложи се да обличаме и от двата типа. 23 градуса през деня е ок, но вечер си е за връхна дреха. В Петербург за 5 дни от летни дрехи и сандали стигнахме от това да се навлечем като зелки с всичко, което имахме плюс затворени обувки и чорапогащник. Така че съветвам ви - носете повечко дрехи като за два сезона.

Що се отнася до парите. В Москва в нормално заведение със сервитьор (т.е. на от типа на МуМу или Теремок, където е на самообслужване) цените са като в Хепи, например. За добро ядене на корем плюс бира са около 1000 р. на човек. Без глезотии може да излезе и по-евтино. В Петербург е на половина по-евтино. Там попаднахме на няколко много добри и страшно евтини малки ресторантчета и то в центъра - около канал Грибоедова.

Ако имате повече конкретни въпроси - питайте.

# 56
  • Мнения: 44
Здравейте, моля да ме извините за спама, не става въпрос за екскурзия. Някога в България имаше едни големи, ходещи, говорещи, руски кукли. Някой обръщал ли е внимание дали все още се предлага нещо такова в магазините там, и ако да на каква цена горе-долу. Благодаря.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 846
В момента в детските магазини в Русия се продава това, което се продава тук и навсякъде в Европа. Поне в големите е така. Никъде не видяхме играчки, произведени в Русия, освен може би някакви колички с руски марки.

# 58
  • Москва
  • Мнения: 164
Здравейте, моля да ме извините за спама, не става въпрос за екскурзия. Някога в България имаше едни големи, ходещи, говорещи, руски кукли. Някой обръщал ли е внимание дали все още се предлага нещо такова в магазините там, и ако да на каква цена горе-долу. Благодаря.

Има, кукли Нина, Лина, Даша и т.н. Може би малко се отличават от старите. Като цена-честно казано не помня колко са. Трябва да се погледне.

Продават се достатачно много играяки руско производство. Даже и в големиье магазини. Може би само в Хаймлес няма.

# 59
  • Мнения: 44


Има, кукли Нина, Лина, Даша и т.н. Може би малко се отличават от старите. Като цена-честно казано не помня колко са. Трябва да се погледне.

Продават се достатачно много играяки руско производство. Даже и в големиье магазини. Може би само в Хаймлес няма.

И аз предполагам, че са по-различни, но много искам да подаря една такава на дъщеря ми. Сега оставя да намеря някой пътуващ. Благодаря.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 846
ОК, може и да не съм видяла нещо. Във всеки случай в Детский мир не видях нищо различно от нещата тук. Както и в един мол, който се намира близо до Радисън.

# 61
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Здравейте, моля да ме извините за спама, не става въпрос за екскурзия. Някога в България имаше едни големи, ходещи, говорещи, руски кукли. Някой обръщал ли е внимание дали все още се предлага нещо такова в магазините там, и ако да на каква цена горе-долу. Благодаря.
https://www.rodnye-igrushki.ru/catalog/khodyachie-kukly/

# 62
  • Мнения: 17
На 22.08. са върнахме от 10-дневно пътешествие в Москва и Петербург (по 5 дена на град), което си организирахме сами. За времето - страшно бързо се променя. Ние си носихме летни и есенни дрехи, наложи се да обличаме и от двата типа. 23 градуса през деня е ок, но вечер си е за връхна дреха. В Петербург за 5 дни от летни дрехи и сандали стигнахме от това да се навлечем като зелки с всичко, което имахме плюс затворени обувки и чорапогащник. Така че съветвам ви - носете повечко дрехи като за два сезона.

Що се отнася до парите. В Москва в нормално заведение със сервитьор (т.е. на от типа на МуМу или Теремок, където е на самообслужване) цените са като в Хепи, например. За добро ядене на корем плюс бира са около 1000 р. на човек. Без глезотии може да излезе и по-евтино. В Петербург е на половина по-евтино. Там попаднахме на няколко много добри и страшно евтини малки ресторантчета и то в центъра - около канал Грибоедова.

Ако имате повече конкретни въпроси - питайте.

Здравейте, бихте ли ми казали колко общо Ви излезе, като сума, целият престой там! Може и на лични. С ограничен бюджет съм и се чудя дали с агенция или самостоятелно да пътуваме. Мисля да отидем двамата със съпруга ми август за 10-тина дни - Санкт Петербург и Москва.

# 63
  • Мнения: 17
Здравейте Момичета,

Леко се набърквам в темата Ви, тъй като преди седмица се прибрах от Москва и Петербург, заредена с много студ, но и безкрайно много положителни емоции.
Аз се възползвах от услугите на туристическа агенция, тъй като цената която ни дадоха беше добра и включваше едва ли не всичко , което искахме да видим. Ако някой се интерисува ще споделя името на агенцията.

Относно транспорта в Москва, смея да кажа че метрото е много удобно и евтино,стига до всички забележителности и е изключително редовно, в час пик влакчетата са буквално едно след друго.
Ако има желаещи също така бих могла да кача карта на метрото или си вземете пътеводител от летището в Москва( подчертавам да е на английски тъй като има повече информация какво да се посети и как да се стигне, включително и снимки на едни от най-красивите метро станции)
Хотела в които бяхме настанени се оказа доста евтин и е на 5 мин бавно ходене от метро станция и кръговата линия на Москва, която прави връзка със всички метро линии. За да не става много дълъг този пост , ако някой желае да пита и ще пиша отново.
Може ли да споделите агенцията, ако сте останали доволни?

# 64
  • София
  • Мнения: 2 846
Скрит текст:
На 22.08. са върнахме от 10-дневно пътешествие в Москва и Петербург (по 5 дена на град), което си организирахме сами. За времето - страшно бързо се променя. Ние си носихме летни и есенни дрехи, наложи се да обличаме и от двата типа. 23 градуса през деня е ок, но вечер си е за връхна дреха. В Петербург за 5 дни от летни дрехи и сандали стигнахме от това да се навлечем като зелки с всичко, което имахме плюс затворени обувки и чорапогащник. Така че съветвам ви - носете повечко дрехи като за два сезона.

Що се отнася до парите. В Москва в нормално заведение със сервитьор (т.е. на от типа на МуМу или Теремок, където е на самообслужване) цените са като в Хепи, например. За добро ядене на корем плюс бира са около 1000 р. на човек. Без глезотии може да излезе и по-евтино. В Петербург е на половина по-евтино. Там попаднахме на няколко много добри и страшно евтини малки ресторантчета и то в центъра - около канал Грибоедова.

Ако имате повече конкретни въпроси - питайте.
Здравейте, бихте ли ми казали колко общо Ви излезе, като сума, целият престой там! Може и на лични. С ограничен бюджет съм и се чудя дали с агенция или самостоятелно да пътуваме. Мисля да отидем двамата със съпруга ми август за 10-тина дни - Санкт Петербург и Москва.
[/quote]

Ние бяхме 5 души. Освен това вечеряхме само в заведения. Бяхме на две представления - в московския цирк и в москвариума. Така че бюджетът ни беше по-голям, човек може да се вмести и в по-малък.

Накратко - самолетният билет е около 250 евро на човек отиване и връщане. Визите са 170-180 лв. на човек. Спахме в разкошни апартаменти от airbnb на много комуникативни места, като в Санкт Петербург бяхме в самия идеален център на града. За пет нощувки за пет човека ни излязоха около 300 евро на всяко от местата. Входните такси за музеи са различни и зависят от програмата ви, но тях ще платите отделно, дори и да отидете организирано. Най-скъпата вечеря в Москва (на корем с бира и десерт в сравнително скъп узбекски ресторант) ни излезе около 130 -150 лв. Това за 5 души. В Петербург вечеряхме значително по-евтино като за петима ни, винаги с по бира-две за мен и мъжа ми и десерти за децата, плащахме 70-80 лв. Сапсана от Москва до Петербург и обратно ни излезе около 130 на човек.

# 65
  • Мнения: 1 165
Билетите за Сапсана чета, че се вземат месец-два предварително. Те заверяват ли се някъде или, разпечатени от мейла само се показват?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 846
Мъжът ми се занимаваше с тях, но мисля, че ги разпечата от мейла.Във всеки случай не се заверяват никъде. Пускат ги 3 месеца по-рано, купуват се кой, когато иска. Има няколко сапсана всеки ден.
Тъй като са поименни, проверяват документите преди качване.

# 67
  • София
  • Мнения: 634
Има ли пътували по тази дестинация с тур-агенции тази година ? Моля да споделите.
Миналата година се разминахме с това пътуване, но се надявам тази да успеем.

# 68
  • Мнения: 3 024
Ние пътувахме миналата година с Елфи Тур и останахме много доволни. За тази година имат дата 21.07 - 28.07, както и още една, но тя е свързана с допълнителни 4 дни круиз, посещават се Талин, Стокхолм, Хелсинки. Ние бяхме по този маршрут и организацията беше много добра. Но, този круиз оскъпява екскурзията, разбира се. За тази година датата им е 15.08. - 23.08. И за двете посочени дати екскурзоводкта им е много добра, там се ползват местни екскурзоводи за забележителностите, но тя превежда, ако се наложи, и освен това е много добър организатор на всичко останало, което може да възникне при едно пътуване.

# 69
  • София
  • Мнения: 634
Благодаря !

# 70
  • Мнения: 4 303
Колко би струвала една такава екскурзия?

Общи условия

Активация на акаунт