Защо всички институции са против камерите в детските градини.

  • 27 803
  • 510
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 965
А ние плюем по тези, които си позволяват да удрят децата, да ги наричат с думи, с които ако тях нарекат надали ще са много доволни.

A Вие,къде точно прочетохте,че аз оправдавам насилието и медицинските сестри ( защото там са такива , а не учители и педагози) в яслите, които бият децата???
Напротив!
Жалко е че Вие не сте ме разбрали .
Винаги съм писала и казвала , че един човек работещ с деца преди всичко трябва да е ДОБЪР Човек , но камерите няма да го направят такъв ,ако той не го носи в себе си .
Това е различното ми мнение госпожо.

# 451
  • София
  • Мнения: 409
А Вие къде прочетохте, че родителите плюят по педагог позволил си да
Цитат
повиши тон
?

Цитат
Винаги съм писала и казвала , че един човек работещ с деца преди всичко трябва да е ДОБЪР Човек , но камерите няма да го направят такъв ,ако той не го носи в себе си .

Добрия човек може да има и лоши дни, има много обстоятелства, които могат да го изкарат от равновесие на работното му  място.  Има много добри хора, които при дадени обстоятелства вършат лоши неща и обратно.
Да си мислим за човек, като само добър или лош е много идеалистично.
Камерите имат превантивен характер и могат да изяснят доста обстоятелства около възникнал инцидент.

# 452
  • Мнения: 965
А Вие къде прочетохте, че родителите плюят по педагог позволил си да
Цитат
повиши тон
?

На въпроса ми отговаряте с въпрос?!?
разбирам Ви - нямате отговор


Добрия човек може да има и лоши дни, има много обстоятелства, които могат да го изкарат от равновесие на работното му  място.  Има много добри хора, които при дадени обстоятелства вършат лоши неща и обратно.
Да си мислим за човек, като само добър или лош е много идеалистично.


Тук съм съгласна , вероятно един такъв ден е имал "учителката"от репортажа на "Господари на ефира", тя с това се и оправда де  Wink


Камерите имат превантивен характер и могат да изяснят доста обстоятелства около възникнал инцидент.

,,, но не ги приеха
Сега как ще имат контрол учителите  Simple Smile , чудна работа.

# 453
  • София
  • Мнения: 409
За мен тези, които оправдават нежеланите да се поставят камери с претекста, че е обидно, са съгласни със сегашното положение - а всички знаем какво е то.
Контрола сега държат родителите, като поставят незаконно записващи устройства, мисля че това на всеки е ясно.

# 454
  • Мнения: 965
Никой нормален човек не би оправдал постъпка на някои който бие,ако това имате в предвид под "сегашно положение". Знаем какво е сегашното положение - да - учителя е слуга на родителя без грам авторитет и респект . Не съм съгласна сус сегашното положение учител да се кланя ,обяснява и оправдава пред родител . Искам да се върне авторитета на учителя , да му имат уважение родителите и респект учениците ,както бе преди 20 години ( заобикаляла съм цял квартал ако съм подминала неволно учител без да му кажа "Добър ден" за да го срещна отново и да поправя неволния пропуск).
И пак, и пак, и пак...казвам това че един родител е против поставяне на задължителни камери в ДЗ ,съвсем не значи ,че харесва приема и оправдава постъпката на луд човек попаднал в системата случайно които бие и малтретира беззащитно дете, когато е такъв човека повярвайте ,камерите няма да го поправят ,нито ще го изобличат, защото зад тях ще "лудува" , а пред тях танцува !

# 455
  • Мнения: 10 805


Тета, аз мисля, че си мислят, че им вярваме, щото ги има и тези прототипи майки, които не си отварят устата за нищо и нищо не питат. Както и прототипи, които си мислят, че децата им са перфектни и безпроблемни и учителките всъщност не те познават достатъчно от само едно "здравей-здрасти", за да знаят от кой прототип си и как е по-добре да ти отговарят на въпросите. По-скоро, те слагат под един знаменател с майките, които не питат, да минава номера. И за това бързо разбираш, че те лъжат. Ако им покажеш обаче, че не си такъв прототип, има вариант да се промени комуникацията, според мен.
Ти отиваш да им търсиш сметка, да обвиняваш, не си личи да проявяваш разбиране или да предлагаш помощ. Като знаят, че си на война, каква комуникация искаш?

Не, бе, отивам да попитам само едно "Защо?" или "Какво се е случило"? Ти как разбра, че "съм на война" от тези два въпроса? Joy

# 456
  • Мнения: 69 278
Явно всяко отваряне на устата на родител, дори и за да вдиша въздух, се определя като атака. А да попита и зададе въпрос - вече и висша степен на неуважение и нахалство. Трябва да сме безгласни букви сигурно....цялата работе е "гузен негонен бяга", а защо е гузен - и те, и ние знаем...че и по тв-то показаха...

# 457
  • София
  • Мнения: 409


камерите няма да го поправят ,нито ще го изобличат, защото зад тях ще "лудува" , а пред тях танцува !
Ти как предлагаш да си върнат авторитета? Аз си мисля, че най  -добрия начин, е като си вършат добре работата.

Камерите ще ги накарат да се замислят дали е за тях тази работа. И в момента ги изобличават, но незаконните камери. Това за лудуването и танцуването е психопатна история. Доколкото се сещам имаше предложение да се правят психотестове  на педагозите през определено време, те май и тогава бяха обидени.

# 458
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа, вече и аз взех да се навивам за тези камери, обаче не само да се гледа учителите какво правят, а и децата как се държат. Тогава не бих искала да съм на мястото на някои родители колко ще бъдат изненадани от поведението на децата си. И то неприятно изненадани.

# 459
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Нали уж отиваш кротко да зададеш двата въпроса. Защо ти е важно това?

Ако им покажеш обаче, че не си такъв прототип, има вариант да се промени комуникацията, според мен.

Комуникацията няма да се промени, просто ще знаят, че си проблемна майка и ще са предпазливи. На детето ти няма да се обръща много внимание, защото е ясно, че каквото и да сторят, ти все ще им търсиш кусури.

# 460
  • София
  • Мнения: 62 595
С риск някой да се обиди, но най-субективно съм забелязала, че поне в половината от случаите проблемните деца имат проблемни родители. Има дежурни "питащи" родители, дето все тяхното дете е жертва - все него ударили, все него наказали, все него... и разбира се, съвсем несправедливо. Детето казва на майка си, че Х го е ударило, майка му "просто пита" какво е станало, но с обвинителен тон от типа "защо сте допуснали това, къде сте бляли", и дори през ума й не минава, че детето може или да скрие половината случка, примерно че то преди това е уданило или обидило другото дете, или манипулира, да не кажа, че направо лъже. С очите си съм виждала такива случаи. Не е вярно, че децата не могат да си измислят - измислят си и още как, когато решат, също като възрастните, но го правят с по-голяма лекота, защото задръжните им процеси, дето го казваме съвест, още ги няма изградени. Във всеки момент, когато могат да имат някаква изгода или  когато знаят, че са направили нещо, което няма да бъде одобрено, са готови такива опашати да ги измислят, че да се чудиш дали си видял истинската случка или халюцинираш. В един момент се вижда как крушката си има опашка, та е хубаво и ние като родители да мислим преди да "просто питаме", защото и хората не пасат трева, те на човешко ниво усещат дали родителят наистина просто пита или "пита", все пак всеки ден общуват с детето и родителите. В това отношение учителите са в неблагоприятна позиция в сравнение с мен примерно, защото аз мога да прекратя работа, ако не успеем да се разберем с родителя  най вече, но учителят няма избор, независимо какво е поведението на детето и родителя, защото учителят е наемен работник, а не частен учител.

# 461
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Кофти си е като не знаеш как да питаш Grinning

Аз бързо стигнах до един извод: учителите имат повече опит от мен в подобно общуване и едва ли с нещо бих ги изненадала, ако реша да се ежа. Колкото по-бързо разберете това - толкова по-голям шанс има да превключите на друг тип комуникация, която ще е удовлетворяваща за вас. В противен случай ви очакват служебни разговори и служебно отношение. Същото важи и за детето ви.

# 462
  • Мнения: 10 805
Нали уж отиваш кротко да зададеш двата въпроса. Защо ти е важно това?

Кое защо ми е важно? Всичко свързано с детето ми е важно. Аз не мога да знам какво се случва с/около детето, когато не присъствам, нали? За това питам присъстващите. Какво нередно има да питаш? Grinning
Ако им покажеш обаче, че не си такъв прототип, има вариант да се промени комуникацията, според мен.

Комуникацията няма да се промени, просто ще знаят, че си проблемна майка и ще са предпазливи. На детето ти няма да се обръща много внимание, защото е ясно, че каквото и да сторят, ти все ще им търсиш кусури.

Оо, тая логика не я разбирам, честно. Значи, за това, че питам ставам "проблемна майка". Така ли? Ако и учителката е на твоята логика - т.е., търси под вола теле (има такива хора, познавам), то комуникацията наистина не би се променила. Но е хубаво да се "запознаваме" взаимно с хората, на които сме си поверили децата, да си знаем кусурите (както казваш). Wink

Не знам дали успях да те "светна", че да питаш, да се интересуваш, не е да търсиш да изтъкнеш кусур на някого, в частност - учителката. Пък и да имаш кусур не е грях, не е подсъдимо. Аз като "питаща" така мисля. Питам си - правя си изводи. Дефакто на прима виста - проблем никакъв.

С риск някой да се обиди, но най-субективно съм забелязала, че поне в половината от случаите проблемните деца имат проблемни родители. Има дежурни "питащи" родители, дето все тяхното дете е жертва - все него ударили, все него наказали, все него... и разбира се, съвсем несправедливо. Детето казва на майка си, че Х го е ударило, майка му "просто пита" какво е станало, но с обвинителен тон от типа "защо сте допуснали това, къде сте бляли", и дори през ума й не минава, че детето може или да скрие половината случка, примерно че то преди това е уданило или обидило другото дете, или манипулира, да не кажа, че направо лъже. С очите си съм виждала такива случаи. Не е вярно, че децата не могат да си измислят - измислят си и още как, когато решат, също като възрастните, но го правят с по-голяма лекота, защото задръжните им процеси, дето го казваме съвест, още ги няма изградени.

Това са тези, които определям като прототипа майки, които си мислят, че детето им е перфектно. Grinning Но от едно питане учителката няма как да разбере дали майката е такъв прототип. Не мислите ли? Не би трябвало.

Последна редакция: чт, 29 мар 2018, 10:00 от amy_nka

# 463
  • Мнения: 965
Докато четох  Andariel  и Сърнела се сетих за две случки с деца ,които "не лъжат"и реших да ги споделя в спойлер ,защото не са по темата.
Скрит текст:
Когато голямата ми дъщеря бе в ДГ веднъж ми разказа как Ели* я карала да си свали гащите за да и види дупето , как тя не е искала да го направи и тогава Ели* казала че тя ще си свали гащите а моята с клечка да ... направо не искам да го казвам... това е било игра на лекарки. Останах в потрес и звъннах на  майката ,която всъщност ми бе приятелка . Навлякох си беля ! Като отвори оная уста как моята си била измисляла и как нейното дете никога не би направило подобно нещо ЗАЩОТО нямало от къде да му хрумне тъй като даже телевизия не и давали да гледа( това било част от възпитанието в семейна среда ) . Добре - казах аз, и приключих  случая .Поговорих с детето си как това не бива да се прави ,ако се повтори да каже на госпожата т.н . Естествено аз не съм занимавала госпожата ,защото съм убедена, че тя няма да е в течение на комуникацията м/у двете деца .Мина месец и повече, може би и една вечер дъщеря ми отново каза,че Ели* я кара да ... и този пут тя казала на госпожата. При проверка на случая Ели* се разплаква и казва не не е вярно , тогава обаче и други деца разбират за какво става въпрос и още две деца съобщават , че Ели* и тях е карала... Говорих с другите майки ,които също са се обаждали на майката на Ели* за подобни случай и тя както на мен, така и на тях отричала и казала, че познавала детето си и то никога не би направило подобно нещо.Е какво повече да и каже човек след като тя не само на мен , а и пред другите мами казва , че това не може да е дело на нейното дете и толкоз ..., да ама не ?
Написах тази случка,защото се сетих ( четейки поста на  Andariel ) за един родител ,за които неговото дете е безупречно , но вероятно само в къщи ,защото не гледа телевизия , а в ДГ сменя позицията и то с какво ?!? С нещо ,с което и през ум не и минало на друго дете .
Друг случай за детска манипулация , този път с мойте деца - и аз не вярвах , но чух .
Карат се двете ми деца в другата стая  и малката казва на голямата "Ако не ми дадеш кеглите ще ревна и ще кажа на мама ,че ме удряш" , да ама мама чу  Wink и какво ... поговорих казах че това не е правилно , но малката казва( за кака си ) "дааа ама тя наистина щеше да ме удари " - и с рев продължа бе, въпреки всичко.
Е ... и аз вярвам на моите деца, но не и безупречно !
За протокола това са САМО примери от ежедневието , Моля без да се обсъждат и да ми се дават съвети от рода "Аз ако бях на ваше място ... "
Това са случай от преди години. Всеки вярва на детето си до доказване на противното,...даже и след това !
Всички ние сме майки и всяка от нас си мисли,че точно тя възпитава детето си най правилно и че нейното дете не е способно на лъжа , да така е , но не и във всеки случай .


п.п.
amy_nka,писали сме едновременно
По тон и с интуиция , всеки човек би разбрал ( даже и по телефона) с какво намерение е зададен въпроса - за търсене на сметка, с нападение или добронамерено.
Във конкретния случай не зная и за това не коментирам , но едва ли въпросчето ви към госпожата е било зададено с най милия тон ,ако тя е реагирала остро. Хиляди въпроси съм имала към госпожите на децата си , в това число и "Защо рисунката на моето дете не е на таблото ", но на доброжелателните ми въпроси,поднесени не с враждебен тон , а с усмивка  ,ми се е обяснявало с дружелюбно,че таблото е малко и не всички творби може да се изложат и т. н ... ама аз пак , защо точно п'а нашата не е изложена , защото другия път ще бъде изложена , но друга няма да бъде и така ... понякога родителите сме ужасни ,и аз в товая число .

Последна редакция: чт, 29 мар 2018, 11:17 от svetlinar

# 464
  • Мнения: 69 278
Не отворих да чета случките, но точно за това се пита, за да се чуе и другата гледна точка - на учителя. Но ако той отсреща се обиди, или прикрие истината - няма как да се получи диалог....

Общи условия

Активация на акаунт