Защо всички институции са против камерите в детските градини.

  • 27 786
  • 510
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 69 237
Аха, ама пак не отговори - какво да се направи, за да се информира родителя....
Отричаш всичко, но не даваш алтернатива ...тъпо.

# 481
  • София
  • Мнения: 409
Andariel, това е доста преувеличено, дори мисля, че повечето деца се държат добре в детската градина и зле в къщи.  newsm78

# 482
  • Мнения: 965
Диксан, по-скоро не единици, а доста, да речем ей така, полоовината деца се държат различно. естествено някои се държат коренно различно. Обикновено човек знае на какво е способно детето му, но отказва да го повярваа дори за себе си, защото го приема като личен провал. А има и такива, които са толкова заслепени, че дори пред тях да се случват нещата, те тотално различно го възприемат. Някаква избирателна слепота.

Тета, нищо не можеш да направиш, защото първо трябва да започнеш от себе си, колкото и клиширано да звучи. Питай детето, питай учителката и евентуално другият замесен.  А най-добре да сложат камери специално за теб и да оборудват едно стайче с всички удоббства, защото ще висиш с часове да гледаш записите. Wink Тогава няма нужда да ти разказват как се вписва и как се държи  - самичка ще гледаш.
Абе, я давайте да слагат камери, че взе да ми става интересно!

Много точно написано , мен не ме разбраха , дано разберат поне Вас , след като го пишете по интелигентния начин  Wink
Относно камерите,болшинството родители не ги искат,защото може би знаят какво ще се види на тях и няма да им хареса - ето отговора - Защо - а институциите защитават мнението на болшинството  Mr. Green . Интересно  Laughing  !

# 483
  • Мнения: 69 237
"Мнозинство" се казва, другото е руска дума. Язък, че толкова защитавате учителите - да бяхте научили поне нещо от тях.

"Институциите", по-точно единиците в тях, защитават единствено и само собствените си интереси...

# 484
  • Мнения: 965
"Мнозинство" се казва, другото е руска дума. Язък, че толкова защитавате учителите - да бяхте научили поне нещо от тях.

"Институциите", по-точно единиците в тях, защитават единствено и само собствените си интереси...
smile3532 EEE не ... ти сериозно ли ?!?
Наистина ли толкоз много си безсилна и няма друго какво да напишеш , че ми правиш подобни неуместни забележки.Смях!
Ами ...ако съм рускиня  Wink на руски ли трябва да пиша мнението си .
 smile3555 този път ме изуми с остроумщината си ( има ли такава дума на български или да я патентовам  Mr. Green )

# 485
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Нали уж отиваш кротко да зададеш двата въпроса. Защо ти е важно това (цитираното долу)?

Ако им покажеш обаче, че не си такъв прототип, има вариант да се промени комуникацията, според мен.
Фръцай се колкото искаш с прототипа си Grinning - можеш да си го позволиш. Моят начин на общуване е друг, за което сигурно трябва да се извиня, за да си доволна.

Тази тема показва изродената представа на хората за истината. Нямат вяра един на друг и предпочитат камерите да им я посочват. В такъв случай аз съм за камерите навсякъде. Знаеш ли колко деца са свидетели и жертви на домашно физическо и психическо насилие?

# 486
  • Мнения: 965

Фръцай се колкото искаш с прототипа си Grinning

Сакън http://rechnik.info/%D1%81%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D0%BD не използвай в темата чуждици - трябва им преводач за да те разберат  Peace
Или използвай ама с линк към синонима  Wink
Благодаря   Hug !!!

# 487
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Трябваше да е фръцкай.

# 488
  • Мнения: 10 768
Нали уж отиваш кротко да зададеш двата въпроса. Защо ти е важно това (цитираното долу)?

Ако им покажеш обаче, че не си такъв прототип, има вариант да се промени комуникацията, според мен.
Фръцай се колкото искаш с прототипа си Grinning - можеш да си го позволиш. Моят начин на общуване е друг, за което сигурно трябва да се извиня, за да си доволна.

Тази тема показва изродената представа на хората за истината. Нямат вяра един на друг и предпочитат камерите да им я посочват. В такъв случай аз съм за камерите навсякъде. Знаеш ли колко деца са свидетели и жертви на домашно физическо и психическо насилие?


Не те разбирам.

# 489
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 355
Добре. Ти нали отиваш с презумпцията да питаш нормално и кротко за подробности около случка с детето ти (на това му казват: "трябва да знам какво става с детето ми"), но после решаваш това да стане с някакъв вид демонстрация, от която да си проличи ясно "какъв прототип си", за да може общуването да премине вече на друго ниво, т.е. от кротко да стане още по-кротко сигурно Grinning

# 490
  • София
  • Мнения: 62 595
Andariel, това е доста преувеличено, дори мисля, че повечето деца се държат добре в детската градина и зле в къщи.  newsm78

Аз не казвам, че се държат лошо болшинството, а че се държат различно. Някои деца компенсират идеалното държание вкъщи с доста бунтарско и нахакано или мрънкащо навън, други обратното. Старите учители знаят и някои навремето са имали смелостта да го напомнят на родителите, че детето, което виждат вкъщи може да е доста различно в училище. Аз като родител също го зная и съм го виждала с моите деца, дори съм се чудела как вкъщи може да ги помързава, а като отидат някъде на чуждо място, са най-трудолюбивите деца.  (на моите деца винаги съм им казвала, че вкъщи могат да се държат свободно, да кажат каквото смятат, да направят каквото смятат, да мрънкат, да се оплакват, да се сърдят... с две думи да изпускат пАрата. Обаче извън къщи да се държат прилично.)

Тета, гласът и позата и всички невербални нюанси показват кога някой пита, за да разбере и кога пита, за да обвини, защото вече в главата си е нарисувал една картинка и просто иска да излее емоцията, ако не му е по сгодата. Някои деца много добре усещат кога мама пали от четвърт и преувеличават нещата, играят го жертва, за да получат защите, внимание. И то се завърта един порочен кръг. Затова малко по-кротко - когато отиваш да питаш, отиди с нагласата да разбереш, а не с нагласата, че учителката ще замете нещата, че детето ти винаги е право и че ти винаги си права. Малко по бабешки звучи, но когато ти порасне детето ще разбереш за какво говоря, защото докато порасне ще има всякакви  да ти ги сервира и ще се чудиш и маеш.

# 491
  • Мнения: 69 237
Точно така направих....наистина исках да разбера какво е станало. Не разбрах. Не и от учителката.

# 492
  • София
  • Мнения: 62 595
не знам, тук така описваш нещата, че звучат нервозно. Хора всякакви. Ние по едно-две не можем да опазим, че са наши, а какво остава като са по 20 и отгоре в група.

# 493
  • Мнения: 69 237
Нервозно ти се струва, защото за пореден път подходих с усмивка и мек тон, а отсреща заметоха нещата. За пореден път. Не за първи. Това няма как да не ме нервира и да ме кара да се бунтувам. Но сега и тук. Не съм викала в лицето на госпожата.
Истината е, че те винаги ще се прикриват един и друг и ще отричат да има проблем. Винаги. Така е било и така ще бъде. Не си правя илюзии. Но да, това ме дразни. Не ми харесва. Не го намирам за редно.
Както и да е...дори не ми е толкова ядно, колкото ми е тъжно и обидно.Confused

# 494
  • София
  • Мнения: 409
Относно камерите,болшинството родители не ги искат,защото може би знаят какво ще се види на тях и няма да им хареса - ето отговора - Защо - а институциите защитават мнението на болшинството  Mr. Green . Интересно  Laughing  !
Какво толкова ще видят, което не им харесва? Ако не е изтрещяла педагожка всичко ще бъде наред.
И къде е това болшинство, че не го видях.

Общи условия

Активация на акаунт