Плаж по време на бременност

  • 13 485
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 670
Дългият път няма да ти навреди. Можете да си правите почивки през два часа, за хапване, да пийнете по бира или сок.
Можеш да ходиш на плаж, но сутрин рано до към 11.00 часа и късния следобед след 15.00. 
Не знам обаче защо лекарката ти е казала да не влизаш в морето?! Каква причина ти изтъкна?
Плуването е много полезно за бременните. Може би защото температурата на водата е около 16 градуса.

# 31
  • Мнения: 658
Не знам обаче защо лекарката ти е казала да не влизаш в морето?! Каква причина ти изтъкна?....Може би защото температурата на водата е около 16 градуса.
Точно така, errai! Моята лекарка била през уикенда на морето и водата била още много студена. Затова каза да не влизам в морето. Студената вода можела да предизвика контракции, а аз имах една такава криза преди месец. Макар, че съм на хапчета сега, не бива да рискувам със студената вода

# 32
  • Мнения: 252
На  мен лекаря  ми каза, да  не стоя  много на  слънце  на  плажа, защото  има  опсаност  от  прегряване, слънчев  или топлинен удар , а  това е  опасно при бременност особено в  третия триместър, може да се  получат  силни контракции и болки  Rolling Eyes
Също така , коремчето да е винаги покрито под  цял бански или под  тениска, така се  предпазва  бебчо от  прегряване, а  и по принцип съм чувала , че  бебковците  не  обичат  силната слънчева светлина  Sunglasses
Аз ще  ходя в  7 ми месец за 10 дни, това се  пада в  средата на  юли.
Доки ми е  казал , само под чадър и да  не се  печа, а за влизане  в  морето каза, че  няма  проблеми да си влизам, но да  не стоя повече  от  20-30 мин. и  да внимавам много с рязката граница - топло - студено, като  влизам.

# 33
  • Мнения: 5 103
Ходих и на море и на плаж и на басейн.

# 34
  • Мнения: 596
От началото на бременността до към 7 месец съм пътувала София- Варна, ходих си спокойно на плаж, плувала съм доста.Не съм имала проблеми. Все пак се консултирай с лекара си. В басейн не бих влязла. Весело изкарване на морето.Simple Smile

# 35
  • Мнения: 77
Аз лично мисля да пропусна плажа тази година не мисля че е добра идея като имаме впредвид жегичките дето се заформят Crazy, но щом се чувстваш добре давай Peace

# 36
  • Мнения: 566
внимавай със слънцето, защото може да ти активизира появата на родови петна

# 37
  • Мнения: 111
Аз съм от Варна,но живея в София.Ще бъда целия юли във Варна,когато според моите изчисления ще съм 8 месец Simple Smile Та мисълта ми е,че няма по-хубаво от ранното ставане и разходка по брега на морето и звука на чайки и вълни...А също и залез на морето с прохладен бриз.Сега е времето да се зареждаме с красота! Само да се внимава в никакъв случай да не се стои на силно слънце.Рано сутрин и следобед е идеално според мен и малко топване във водата...еехморенце

# 38
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък от кога чакам да стане водата годна за къпане, че да ме води мойто момченце всяка вечер да се плицикам и плувам в морето. Ама още един месец смятам да поизчакам и после започваме с следобедните плицикания.

# 39
  • Мнения: 255
Вчера питах гинеколога, и той каза "абе по принцип не е разрешено, ама ходи на плаж, няма проблем". До 9.30 сутрин, и след 15.30 следобед, да не е много горещо, под чадър и с висок фактор, и с много мин.вода. Къпането ще го отложа за другия месец, че водата ми е студена засега.
Мъжо плува, ама неговото коремче е от биричка и семеен живот.
А днес изгорях много повече на манифестацията (11 ч.в града), отколкото на плажа (16-17.30 ч.) Така че май крема против изгаряне - за всеки ден и град, дори и без море наблизо.

# 40
  • Мнения: 445
На мен гинеколожката изрично ми забрани. Видя ме с тен, аз забременях юли месец и ми каза край. Добре че си бях поплажувала дотогава.

# 41
  • Мнения: 429
бях на море в края на четвъртия месец + обиколихме южното черноморие с кола, а тръгнахме от София. На плаж ходих два-три пъти, можеше и повече, ама ме мързеше. С цял бански, под чадър и намазана обилно. Във водата не съм влизала, защото има опасност от заразяване с гъбични и тн нежелателни за бременни последици.  А за плажа моят гинеколог каза, че няма проблем, стига да не прекалявам и да не се прегрявам. Точно с морето и плажа нямах проблеми. Но е важно да не се прегряваш и преуморяваш!

# 42
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ходих почти до края на бременността си.Естествено за малко, под чадър, в ранен или късен час и т.н.Просто риска ти трябва да е премерен, това е. Peace

# 43
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Ходихме на моренце за 10дни! Чувствах се страхотно и не съжалявам. На плаж ходехме от 8ч сутрин до към 11,30ч, зада избегнем жегата, а пък и после ставаше голяма лудница. На мен лично морето ми беше от голяма полза - имах проблеми с вените, за които студената морска вода се погрижи и ми облекчи болките!
Джиджи добре го е казала - премерен риск и ходене на плаж в ранните и следобедните часове на деня!

# 44
  • София
  • Мнения: 3 408
Ако наблюдаващият лекар няма нищо против- заминавай, но внимавай все пак със слънцето и водата- аз, лично се чувствах прекрасно, бях в началоо на бременността - съвсем слаба, с огромен бюст /който по принцип ми липсва/ и се надувах като балон по плажа  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт