RYANAIR - 11

  • 86 834
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 403
На 28.02 дъщеря ми кацна от Берлин с Райънер в София .Нямаше приорити чака повече от 1час след кацането  за да и излезе багажа. Не само тя , а целия полет. Решихме ,че нарочно се бавят за да си купуваш приорити, т.к. преди техния багаж излизали багажи на полети кацнали след техния . Имайте го впредвид, когато планувате след това автобуси и други прекачвания свързани с определен час.

Няма такова нещо с нарочното бавене или поне не от Райънеър. Щото който си е платил за чекиран багаж също чака толкова, колкото и този, който не е платил нищо и са му го взели на гейта.

# 76
  • Мнения: 10 076
Скрит текст:
На 28.02 дъщеря ми кацна от Берлин с Райънер в София .Нямаше приорити чака повече от 1час след кацането  за да и излезе багажа. Не само тя , а целия полет. Решихме ,че нарочно се бавят за да си купуваш приорити, т.к. преди техния багаж излизали багажи на полети кацнали след техния . Имайте го впредвид, когато планувате след това автобуси и други прекачвания свързани с определен час.

Няма такова нещо с нарочното бавене или поне не от Райънеър. Щото който си е платил за чекиран багаж също чака толкова, колкото и този, който не е платил нищо и са му го взели на гейта.
Надявам се да остане така. Peace
Последният път и на двете места почти не съм чакала за ръчния си багаж. Много бързо дойде.
И радвам се, че са си взели бележка и са се погрижили за пасажерите си от полета за Дъблин.

# 77
  • Мнения: 4 808
Сега ме накарахте да се замисля.
Ще летим за Братислава по Великден, мислех да купя онлайн билети за автобус до Виена. По план трябва да кацнем в 7,30 и мислех да купя билети за Фликсбус в 9,15. Смятате ли, че това време ще бъде достатъчно, при положение, че сме само с ръчен багаж, но нямаме закупено приорити? А също и защото трябва да си предвидим време, в което да се ориентираме откъде тръгва автобусът.

# 78
  • Мнения: 1 681
Моля за съвет-помощ. Харесала съм билети от Бургас до Краков за началото на април. Проблемът е, че сме от София. И ако на отиване пътуването до Бургас не е чак толкоз голям проблем, защото полетът е или в 17,30 или в 20,05 ( в зависимост от дните), то на връщане каца в Бургас в 00,15. Дали летището е отворено цяла нощ, нямам идея какво да правим. Няма май автобуси, видях , че има влак(май). Пък за отиване пътувал ли е някой и как сте процедирали? С деца сме, не малки, но все пак. Ще съм благодарна да споделите опит и мнение.

# 79
  • Мнения: 4 808
Моля за съвет-помощ. Харесала съм билети от Бургас до Краков за началото на април. Проблемът е, че сме от София. И ако на отиване пътуването до Бургас не е чак толкоз голям проблем, защото полетът е или в 17,30 или в 20,05 ( в зависимост от дните), то на връщане каца в Бургас в 00,15. Дали летището е отворено цяла нощ, нямам идея какво да правим. Няма май автобуси, видях , че има влак(май). Пък за отиване пътувал ли е някой и как сте процедирали? С деца сме, не малки, но все пак. Ще съм благодарна да споделите опит и мнение.
Имаш ЛС.

# 80
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ама защо на лични?! Скоро забелязах, че Райън прави полети до Полша и Прибалтика от Бургас и бях приятно изненадана. Дайте полезното инфо тук, моля! 

# 81
  • Мнения: 1 681
Ето го отговора на милата дама от морето. Ще съм много благодарна да се включи и някой с опит.

"Нямам представа дали летището е отворено цяла нощ. Щом пристигате късно, и особено като сте с деца, не е ли по-добре да преспите в Бургас и на следващия ден спокойно да се придвижите до София? Таксито от летището до града ще ви струва 15-20 лв на нощна тарифа, не знам с такситата, които чакат пред летището, сигурно ще е доста по-скъпо. Но може да преспите в Сарафово - това е кварталът, който се намира точно до летището. В Бургас може да се намери сносно хотелче за 40 лв на вечер за двойна стая, в Сарафово може би може и за по-малко. Но ако решите да спите там, може да се пробвате да се разберете със собствениците да ви вземат, а на следващия ден да си хванете автобус номер 15 до гарата/автогарата. За автобуса Бургас-Сл.
бряг не знам, ако кара до края на магистралата и минава през Бургас, значи ще мине край летището, друг е въпросът дали спира там или в Сарафово. Но има и друг вариант - да слезе по-рано от магистралата и да мине през Ксблешково, в такъв случай не минава край летището. Няма ли вариант да питаш за маршрута?"

# 82
  • Мнения: 2 838
Ако става въпрос за автобус София-Слънчев бряг на Юнион Ивкони, той минава през Бургас и спира на автогара Юг (до ЖП гарата), а от там продължава към Сл. Бряг. Не знам дали биха се съгласили да спрат в Сарафово, трябва да се пита във фирмата.
За мен вариант е хотел в Бургас или Сарафово и такси/автобус до летището.

# 83
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Клевърмери, ако престоят не е голям, евентуално паркинг за МПС-то на летището (педполагам има такъв вариант)?

# 84
  • Мнения: 4 808
На лични, за да не досаждаме на останалите. И понеже дамата ме пита на лични разни неща за автобусите и така. Според мен, най-добре е при обратния полет да се спи в Сарафово - това е кварталът до летището - на около пет минути пеша. Ако решите да спите в Бургас,
ще ви коства минимум сто лева - цената на таксито, защото автобуси по това време, мисля, няма, и цената на две двойни стаи в приличен хотел. Ако спите в Сарафово, това ще ви спести таксито и разкарването по нощите. Освен това като резервирате стая, може да се разберете да дойдат да ви вземат. В Сарафово е пълно със семейни хотелчета, които сега, през зимата нямат никаква работа. Гледам, един непрекъснато пуска ваучери в Грабо за нощувки по 12 лв. На другия ден като се наспите, си хващате 15-тката до авто/гарата и оттам вече към София.

# 85
  • Мнения: 1 681
Благодаря на всички за включването. Ние сме 2 майки с дъщерите си без кола. Моята приятелка категорично отказва да пътува с влак(по-евтино е), та затова питах за автобус до Сарафово от София. А при връщенето клоня към спане в Сарафово. Не го бях мислила, но сега гледах в Букинг - ниски са цените.

# 86
  • Мнения: 2 049
Благодаря на всички за включването. Ние сме 2 майки с дъщерите си без кола. Моята приятелка категорично отказва да пътува с влак(по-евтино е), та затова питах за автобус до Сарафово от София. А при връщенето клоня към спане в Сарафово. Не го бях мислила, но сега гледах в Букинг - ниски са цените.


Защо не проверите сайтовете за споделено пътуване? Има и хора, които ще тръгнат посреднощ за София, тъй като сте 4. Не мисля, че ще излезе повече пари от хотел+автобусни билети...

# 87
  • Мнения: 206
Здравейте и от мен. Работил съм на летище Бургас и мога да Ви кажа, че летището не се затваря. Просто се гасят повечето лампи и се оставят осветена част на чекирането и информация. Причината е, че няма полети през зимният период, но сега се очаква да стане по оживено след Раян. Такси от и до Бургас излиза не повече от 20 лева, но моят съвет е да не викате Инди Кар, защото много вдигнаха цените. Такси от летището не вземайте, причината мисля, че е ясна. Сарафово е чудесен вариант - тихо и спокойно. Автобус 15 през деня минава на 15 минути и спира на автогара Юг - бърз и удобен. Вечер след 22:30 не се движи.
Желая Ви приятна изкарване и разходка  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 838
Автобус номер 15 е през 20 минути. Цената на билета е 1.30 на човек. Вие си преценете дали с такси или автобус ви е по-удобно. Спирките на автобуса са абсолютно близо, така че за мен е перфектен вариант.
Евтино такси в Бургас е Еко такси (имат процент намаление, ако го извикаш по телефона) и Кепитъл (но колите им са малко мизерни понякога).

# 89
  • Мнения: 2 590
Летищата не затварят. Работят си денонощно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт