Митове за кърменето. Една по-различна тема

  • 41 627
  • 1 160
  •   1
Отговори
# 1 140
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Елена, изключително нелепо е да ме намесваш в това. В коментара си цитираш директно мен, не мога да те разбера защо го правиш, честно! Мисля че е време да заключат тази тема...
Оууу, чак сега ли?! Joy

Държа да отбележа, че на мен ЛЛЛ консултант на шега ми каза да къпя бебето в кърма, вместо да я изхвърлям, но и дума не стана да давам на някого, нито да ми посредничи.

# 1 141
  • Мнения: 5 112
Казах ти, че аз персонално тогава на момента каквото е трябвало да направя съм го направила и не желая от нещо което съм споделила да се прави война от човек който си няма друга работа. Като искаш цитирай им темата, в която са си писали техните консултанти как кърмят чужди бебета, които дори още са активни във форума, а не мен!

# 1 142
  • Мнения: 5 134
Могат да дават информация както за лицензирани, така и за неформални банки. И да, по тяхната философия могат да те питат и информират по въпроса "мога ли да накърмя бебето ти". Не противоречи на правилата.

Може ли подкрепа с данни на това твърдение, защото то е абсурдно.

Мисля, че не беше там темата, защото е рекламна за събития.

# 1 143
  • Мнения: X
Моята дружка акушерка си хранеше децата си и тези на сестра си. Предлагала е и на мен и на потресения ми поглед и възклик спомена, че това е вековна традиция при затруднения в кърменето. Още ми е дружка, но не говори с мен за кърмене вече..

# 1 144
  • Мнения: 5 134
Коментирах изказването ти, че не противоречи на правилата на ЛЛЛ...

Всички лица са свободни да предлагат кърма, безплатно или срещу пари, на останали лица. В цивилния живот не ми е познато да има закон, който да го забранява.

Тук говорите вече няколко часа, че ЛЛЛ като организация и нейните лицензирани консултанти, като такива и като частни лица,  подкрепят и упражняват практиката да кърмят чужди бебета, на организирани срещи на организацията. За мен това е безумно, опасно, и потресаващо. Да не говорим, че не помага с нищо на майката да е успешна и уверена кърмачка. Никога не съм била член на тази организация, но до момента съм имала доста уважение към мисията им и съм я препоръчвала като източник на информация.

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 17:25 от elenna

# 1 145
  • Мнения: 5 112
Елена, стига си фантазирала. Казах, че докато съм била на среща моя приятелка е дошла и ми е предложила да накърми детето, защото на мен ми е било винаги ужасно неудобно да кърмя навън. С това не твърдя, че това е тяхна практика или че така ги учат. Също ако си мислиш че това го е казала пред всички, то имаш ужасно развинтена фантазия. Всъщност то не е много по-различно от случилото се на Контеса, просто на мен ми се случи докато бях на кърмаческа среща. Може би трябва да започнеш да пишеш сценарии, наистина имаш доста развинтено въображение.
Виж, вече публикациите на ЛЛЛ консултанти тук във форума че кърмят чужди бебета, са интересно нещо...

# 1 146
  • Мнения: 5 134
Ами добре, purpletka, това, което си казала по-рано, седи написано, даже го и цитирах, ако го изтрият, то пак седи някъде, нали се сещаш. Всеки е свободен да го интерпретира, не съм нужна аз. Беше описала, как това се случва пред "тарторката" и как е редовна практика, беше си казала мнението, че това е притеснително и защо организацията не го спира и как така това са уж лицензирани лица, а не са наясно с рисковете. Абсолютно на едно мнение сме с теб, 100%. Както и за нещата, писани във форума. Пак не виждам какъв е проблемът за това да се запита директно ЛЛЛ? С каква цел ги написа по-точно, нали с идеята да покажеш - на нас, обществото - как дори и консултантите сеят опасност от бактериални и вирусни инфекции и да ни информираш? И всъщност, да ти се случи на кърмаческа среща на ЛЛЛ е много по-различно, отколкото ако ти се случи в парка. Лично на мен ми се струва желателно това да спре.

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 17:47 от elenna

# 1 147
  • Мнения: 5 112
Елена, просто главната консултантка беше до нас и вижда как моята приятелка ми предлага такова нещо. Нямам идея дали после не са разговаряли по темата, не е моя работа, аз както казах съм реагирала както трябва и когато трябва. Споделих случката във връзка с отношението към чуждата кърма. Това не означава че моята приятелка си предлага кърмата на всички, нали?

# 1 148
  • Sofia
  • Мнения: 3 035
Темата придоби грозен вид, а заяжданията ескалират въпреки опитите за разчистване на персоналните разпри.
Ако това продължи, ще последва заключване.

# 1 149
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Момичета, темата наистина започва да става излишно агресивна.

Стана ясно, че всички в темата подкрепяме кърменето. Аз лично се учудвам, че така яростно някои отричат съществуването на фанатизирани кърмачки. Такива има, както има и фанатизирани вегани например и дори и да са 0,01% са шумни и агресивни като за доста повече, и обикновено правят антиреклама.

Да спрем споровете, за мен темата се изчерпа и в този си вид не виждам с какво е полезна някому.

# 1 150
  • София
  • Мнения: 5 883
Ама реално нещо като едно поколение ни делят от времето, когато опцията "дойка" е била единствен шанс за оцеляване на някои новородени, преди да се измисли нещо подобно на кърмата и годно за консумация от човешките бебета. Примерно майка ми има млечен брат, баба ми се е разболяла и съседка я е кърмила 2 седмици. Насред София това, не в някое затънтено село, през 50-те години на миналия век.
Та айде гнусливите да не бърчат носове толкова и да се правят на дълбоко възмутени от споменаването на подобен вариант.

А какви са тия, дето тичат да си купуват домашно мляко от бабите по спирките, между паркираните автомобили, в пластмасови бутилки от кока кола. Що не ги е гнус, защото млякото е от крава ли? Мен лично повече ме е гнус от това.

Да не забравяме, че в исторически план може и да не сме далеч от зомби апокалипсис. Да не се окаже, че при липса на индустриална храна за бозаещи представители от вида хомо сапиенс, чисто хипотетично, на някоя от гнусливите може да й се наложи да моли друга майка да й накърми бебето.
Дано да се намери някоя негнуслива, защото мен примерно би ме било гнус да кърмя чуждо бебе. Освен за много близки родственици или за много близки приятелки определено не бих се съгласила.

# 1 151
  • Мнения: 5 134
Моята приятелка консултант кърмеше чужди бебета. Не да дава изцедена кърма, а ги кърмеше от гърдата си докато все още кърми своето 2-3 годишно. Дори ми е предлагала да накърми и моето, защото ми беше неудобно да кърмя навън. Така че не говори толкова категорично какво би ти препоръчал и какво не би един консултант, ще се изненадаш.

Purpletka, не е коректно да ме обвиняваш, че си измислям или ти слагам думи в устата; не съм казала, че го прави масово, ти каза, че го прави с чужди бебета. Реагирах негативно не към теб (в случай, че не е ясно), а към описаното нещо от теб. Определено се изнедах, както и предположи, че ЛЛЛ консултанти препоръчват това. Ако това наистина се практикува от лизенциран, образован консултант, повярвай ми, че съм последния човек, който би се хванал да защитава подобно нещо.

# 1 152
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Елица, през 50-те години на миналия век не е известно да е имало хора, инфектирани от вируса на СПИН, който се излъчва чрез кърмата. Често вирусоносителят може да не знае, че е такъв.
Аз лично не бих приела кърма дори от най-добра приятелка, без адекватни и актуални изследвания.

# 1 153
  • Мнения: 5 134
Със сигурност тази практика не е измислена онзи ден, а я има откакто свят светува. Както и още 1001 опасни, вредни за жените и децата неща. Определено обаче е в разрез на това майките да бъдат образовани, насърчавани и овластявани да взимат най-добрите решения за детето си и ако това включва даването на кърма, то да се извършва от самата майка или да се използва проверен източник като банка за кърма.

# 1 154
  • София
  • Мнения: 5 883
Елица, през 50-те години на миналия век не е известно да е имало хора, инфектирани от вируса на СПИН, който се излъчва чрез кърмата. Често вирусоносителят може да не знае, че е такъв.
Аз лично не бих приела кърма дори от най-добра приятелка, без адекватни и актуални изследвания.
Принципно съм съгласна, но пък и всяка бременна се изследва за ХИВ.
Така че при зомби апокалипсис не бих се колебала твърде дълго..

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 20:13 от Елица

Общи условия

Активация на акаунт