Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 198
  • 884
  •   1
Отговори
# 570
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вчера кози камамбер с праскова, запечен върху хляб
немска паста (едни топченца се правят), но сложих вътре пасирани моркови и тиквичка, защото иначе детето не яде зеленчуци  Whistling
картофи соте с извара
катък с печени чушки
кьопоолу (изпеках 2 патладжана и не останаот кьопоолуто  Shocked)

салатата с краставица ще я пробвам, че аз не обичам много краставица, освен на таратор и търся идеи как да ги ядем, че доста имам от градината. Whistling

за днес нямам идеи  Whistling
обаче трябва да сготвя нещо, че ще се приберем късно и трябва да е готово яденето. newsm78

# 571
  • София
  • Мнения: 3 026
Да не остана по-назад и аз спретнах руло от тиквички,в сместа добавих пресован чесън.Намазах го с крем сирене и поръсих обилно с копър.ММ като видя какво правя и веднага пита ,какво ще ядем.Отговорих му-ще видиш.Той насреша ми се подсмихва-,а значи нещо което няма да повторим(има и такива случаи).Но рулото беше изядено и одобрено.Благодарности за идеята и рецептата Flowers Hibiscus
За обяд имах жито с зелен фасул,задушени гъби и салатка от маринована тиквичка

# 572
  • Мнения: 9 199
Натуся,моля.Аз много го обичам,но в началото и половинката реагира така като го видя за първи път,но се е случвало да носи тиквички,за да правя от него.

Втора тайландска салата с краставици (сдобих се с книга с тай рецепти) този път с мариновани чушки и отново няма кориандър Smiley В ни една рецепта не попаднах да го използват. Ориз и зелено къри също имам.

# 573
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Бихте ли ми дали идея за закуска с нахутено брашно, без млечни яйца може.
Чудя се за някакъв кекс ,мъфини ...Ако имате изпитана рецепта?

# 574
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чечина (cecina) - брашно, вода, сол зехтин. оставяш да отлежи цяла нощ, после се сипва в тава с хартия и се пече, но ги правя в тигана като палачинки. стават по-сухи като тортили.
тестото е относително течно. нямам точна рецепта.

брашно от нахут, вода, сол подправки. да е като за палачинки тестото. с лъжица се маже на хартия за печене и става на чипс.

вчера си пеках хляб: накисната елда, ленено семе, чия и нахутено брашно.
гъста като за кекс, печа го в продългаватата форма за кекс.

днес лазаня с тиква. детето каза, че е по-различна на вкус, ама не му казах защо  Joy

# 575
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
     Салата с различни зелении, сварени яхца, песто и слънчогледови семки.



    Черен боб със зеленчуци на яхния.



     Брюкселско зеле на фурна.

# 576
  • Мнения: 1 418
Толкова вкусни идеи видях, чудесни неща приготвяте, момичета!У дома се наслаждаваме на печен патладжан- на кьопоолу, мини пици, в комбинация с нахут, с песто, пълнен...и на печен пипер. и покрай нахута , ей този мус приготвих.Шоколадов мус, само с две съставки. Е, има още две, но те са по желание. Без яйца и сметана. Със същия въздушен и топящ се в устата вкус.

# 577
  • Мнения: 9 991
Този мус го бях гледала преди време в ютуб, вегански рецепти с Нахутена вода. Правих веднъж но дори аз не си го харесах особено. Имаше остатъчен вкус. Дали от шоколада, дали от нахута, не знам. Мисля портокал ползвах вместо лимон.
Целувки бях правила веднъж, но и на класическите не съм голям фен и пак дори аз не ядох. Трябва да пробвам варианта им с ядки, но не макаронс, че твърде засукана рецепта според мен, без кой знае какъв резултат/ типично по френски/.
Нахутената вода я добавям в хумуса за по-пухкава текстура и за майонезата, веган варианта.

# 578
  • Мнения: 1 418
Със сигурност има много варианти. В този няма остатъчен вкус, вероятно заради качеството на шоколада, аз добавих и ванилия. Вкусен е, наистина лек и ефирен. Хубавото е, че няма изобщо захар. Никакъв подсладител, ако не желае човек. А целувките се получиха страхотни, само че са с толкова много захар, за моя вкус... Но си е опция, за хора, които изобщо не ядат животински продукти. Макарони не съм приготвяла още. За някои десерти се оказва важно наличието на определени количества захар. За съжаление. Frowning1

# 579
  • Мнения: 9 991
Муса как да няма захар? Шоколада нали е подсладен?

# 580
  • Мнения: 9 199
Използваният в рецептата шоколад е със захар,но има и такъв със стевия,което пак е по-добре.

Хич не обичам да правя десерти,защото съм слаба и ги ям.Blush

Имам макарони на фурна със зеленчуци.Поредна салата от краставици (много обичам),печени зеленчуци и халуми.

# 581
  • Мнения: 9 991
Захарта се прави от тръстика, което е растение като стевията. Не виждам с какво е за предпочитане освен пред аспартама и вероятно нерафинирания и вид. Като ще ям сладко ще е нормално, иначе всякакви други глупости са ми напудрени, измислени, модерни и скъпи без връзка с реалноста и само реклама.

# 582
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Захарта се прави от тръстика, което е растение като стевията. Не виждам с какво е за предпочитане освен пред аспартама и вероятно нерафинирания и вид. Като ще ям сладко ще е нормално, иначе всякакви други глупости са ми напудрени, измислени, модерни и скъпи без връзка с реалноста и само реклама.
ако не е виган захарта, тя е минала през един филтър от костен въглен.

Как не съм знаела за това приложение на нахутената вода!  ooooh! Дайте малко повече инфо моля?  Praynig Вчера изхвърлих от 2 буркана (винаги я изхвърлям и мия нахута преди ползване). Дали няма да става и за парфе разбита тази вода? Но все още ми остава проблематично с какво да заместя желатина.  newsm78

Та какво сготвих вчера, намачкан нахут със зеленчуци + тофу с масала подправки.

# 583
  • Мнения: 9 991
Нахутената вода се прецежда, охлажда и разбита с олио, става на майонеза. Разбира със захар на целувки и мус, който Биянка е показала. Има много клипове на английски в ютуб. Правят и веган макаронс. Защото е богата на белтъци, става на пяна досуш като яйчения белтък.
Все се каня да я пробвам във веган кекса за по-богата текстура, но до сега не съм.
За желатина ти ли пробва с агар агар и ти стягаше бързо?

# 584
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Благодаря adelinda  bouquet Да, аз пробвах с агар-агар, не става с него. От един буркан нахут (в консерва не купувам защото след десетилетие ползване на продукти от консерва, развих алергия) мисля излиза не повече от 50-60мл. Но ще трябва да я премеря, че така пиша много на едро. И рецепти ще потърся. Що вода съм изхвърлила от нахут  Blush

Общи условия

Активация на акаунт