Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 256
  • 884
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 9 991
Аз и от домашно варения нахут водата съм ползвала, пак става. Ако имаш алергия от консерви вари си.
Аз мразя тофу, дори не знам дали съм опитвала, само от натрапчивия начин по който го навитат на вегани и вегетарианци, но сега гледам корейски сериал, в който много се готви и ползва. Та съм решила да дам шанс на тофуто, но ми се върти в акъла да е нещо домашно. Някой да има идея с какво се пресича кашата? За сол някаква бях чела. Дали ще стане с лимон?

# 586
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ето това се казва амбиция! Аз никога даже не бих си помислила да си правя тофу. Браво на теб!!! Гледала съм рецепти, че може да се прави с лимонов сок, но никога даже не съм си помисляла да правя. Но с лимонов сок (лимонтозу също би трябвало да работи), ще е по скоро като извара която е пресована (предполагам защото аз така съм правила извара).

# 587
  • Мнения: 9 991
Рядко готвя, но пък гледам да е обмислено. Едно момиче коментираше в постната тема, че си е правила тофу и ставало много по-хубаво от купешкото. Като добавим, че соята е питателна храна богата на протеини, която от векове се ползва в Азия, обмислям да и дам шанс. Обаче тези пакетирани пихтии в магазина не че привличат.

# 588
  • Мнения: 1 438
Муса как да няма захар? Шоколада нали е подсладен?


Да, права си. Има - кафява 19 г. ММ не яде захар и хапва от този шоколад, гледайки съдържанието, явно е решил, че му понася. Приготвям му домашни шоколади от какаова маса и масло със стевиа.

Стевиата има сладки листа, разликата с тръстиковата захар или тази от захарно цвекло, кокосова, брезова...е, че няма калории и е с 0 гликемичен индекс. Тя е многократно по-сладка от захарта и се използва в малки количества, особено екстракта.

Тофу обичам само ако го запека под грила или в сух тиган. Пресичам млякото с лимонов сок. Изпровала съм го лично. Днес приготвях карфиол, запечен с куркума, чили и кимион, и вместо сирене добавих натрошено тофу, посолих малко повече, защото тофуто е безсолно( досега съм приготвяла само със саламурено сирене, което е солено). Получи се вкусно, дори не си личеше, че е тофу.

# 589
  • Мнения: 1 438
Рядко готвя, но пък гледам да е обмислено. Едно момиче коментираше в постната тема, че си е правила тофу и ставало много по-хубаво от купешкото. Като добавим, че соята е питателна храна богата на протеини, която от векове се ползва в Азия, обмислям да и дам шанс. Обаче тези пакетирани пихтии в магазина не че привличат.

Да, много по-вкусно е домашното тофу, но е голяма врътня. То е варене, пасиране, цедене, пресоване....Млечната извара става много по-бързо.  Отделно, че много хора смятат, че няма соя, която да не е ГМО.  Аз купувам от време на време тофу- достатъчно твърдо е. Не стои като пихтия. Simple Smile

# 590
  • Мнения: 9 991
Знам за ГМО соята. Пробвам пост да правя:- без захар, без млечни. Цигарите и кафето няма да ги отписвам. Извара съм правила. Тофуто няма ли да е като извара, но от соева каша?

# 591
  • Мнения: 1 438
На практика е като извара, като се пресече. Но като бобово се накисва и вари дълго , пасира, цеди, изтисква се млякото, после се пресича , после се изцежда коагулиралото-подобно на извара, мляко и се слага във формичка- с дупчици...Не че да те отказвам, но не е за ежедневно занимание, особено след работа Simple Smile 

Правих веган сиренца от кашу и бадемови ядки. С подправки и различно засушени са подобни на крема сирене или почти към твърди.  Често замествам пармезан в салати и паста със смлени бразилски орех, смесенн с хранителна мая.

# 592
  • Мнения: 1 438
У дома ММ не яде захар, брашна- каквито и да е, ориз, царевица, плодове, тиква, моркови, други въглехидратни храни- всичко, което се разгражда до захари...Следи ГИ и гликемичен товар..Не е болен,  но родителите му бяха предразположени..Чувства се добре. От време на време хапва зелена ябълка, дренки, някоя боровинка, арония. В супите слагам малко просо...Пиците са патладжанени или карфиолени, броколени...рядко от лимецово брашно и супер тънки. 
Когато човек не яде сладки неща вкусът му се променя. На мен също бананите например са ми ужасно сладки. Заради него подслаждам с алтернативни сладки неща - стевиа, лукума, мескит, понякога сладък корен на прах.

# 593
  • Мнения: 9 247
Мексиканска бобена супа.
Салата от тиквички и картоди и още една салата от краставици,но този път настъграни с фурми.

# 594
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 793
Ето и мояттечен шоколад с кленов сироп 1 с.л., какао на око,един банан, и канела.
Вчера крем супа с броколи.
Салата с домати и авокадо.
Елда и киноа.

# 595
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
безглутенов сладкиш с карамелизирани круши
зеленчуково къри с яйца
варени картофи с дип от извара и сметана
фламкухен/пица за детето
палачинки с шоколадов мус от банан
домати на салата
оризови кюфтета

# 596
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 793
Aся, чудесна идея за сладкиша в круши. Имам едни, не много вкусни круши и ще ги оползотворя така.
Вчера сладък картоф с домашна лютеница.

Последна редакция: пн, 03 сеп 2018, 11:42 от danilu

# 597
  • София
  • Мнения: 4 336
завърнахме се и ние от ваканция, където основно се ядеше паста и пица. слава богу, от мен - само понякога

затова тези дни ми се ядат богати и вкусни салати. днешната ще е от елда, валериана, прясна червена чушка и маслини

за закуска правих лешниково-шоколадови мъфини, които не се одобриха от ситното

# 598
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 793
Harpalike, италиански ваканции да разбирам значи.
 Ние ходихме в Sud Tirol и там ядох канедерли. Много ми харесаха, но след ваканциите се върнах с няколко килца отгоре, та засега започвам с вкарване в пътя. Вярно че и много ходихме,но кантара е толкова .........Няма да го нарека така,както ми се иска.
Относно сладкиша от круши ще е без захар. Но за да не е съвсем егоистично приготвен само за мен, ще го залея с кленов сироп.

# 599
  • Мнения: 9 247
Имам спанак в огромно количество.
Супа с картофи и спанак.
Омлет със спанак.
Салата без спанак само краставици,маслини и сирене,а за обичащите и домати.
 

Общи условия

Активация на акаунт