Здравословно хранене

  • 21 247
  • 214
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 480
В растителните източници има не по-малко протеин, отколкото в животинските. И въобще не е нужно да изяждаш огромни количества. Аз сега се засищам с по-малко храна от преди. Едно ядене купа салата с разнообразни зеленчуци, бобови и ядки и филия пълнозърнест хляб ми стига за цял ден.

Не съм единствена предполагам, но няма как да се нахраня и почувствам сита с боб, ядки и салата.
Иначе не ям много, нямам 50 кг и поддържам постоянно тегло в повечето случаи.
И аз уважавам вегетарианците и веганите, но няма как да се превърна в такава, ако не е застрашаващо.
Дори в моите салатите има по малко или пилешко месо, или бекон. Лично аз не ям хляб и мога без него, не ми е вкусен.

# 181
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Има достатъчно теми за и против месото, авторката търси идеи и рецепти, не иска става вегетарианец, моля, придържайте се към темата.

Авторката сигурно и тя включва храна от растителен произход в менюто си. Хайде да не приписваме на вегетарианците опити за конвертиране 😀

# 182
  • Мнения: 3 480
Растителни + месни.

# 183
  • Мнения: X
В растителните източници има не по-малко протеин, отколкото в животинските. И въобще не е нужно да изяждаш огромни количества. Аз сега се засищам с по-малко храна от преди. Едно ядене купа салата с разнообразни зеленчуци, бобови и ядки и филия пълнозърнест хляб ми стига за цял ден.

Това е изключително малко храна за 24 часа, което следвано дълго време, води до проблеми.Заради недостатъчните калории, нужни на тялото за нормално функциониране.
Аз с подобно хранене (в по-големи количества) за 4 години (толкова бях вегетарианка), си докарах желязодефицитна анемия и още куп проблеми.
И понеже темата е за здравословно хранене, оказа се, че гореописаното хранене просто не е за мен.
За да оправя анемията, да поддържам нормално тегло и добри здравни показатели, на мен ми е необходима пълноценна храна-месо, яйца, зеленчуци, риба.....С подобна храна се чувствам най-сита, най-здрава, най-енергична и жива.


# 184
  • Мнения: 3 480
Подкрепям горното мнение, както и 1-2 плода на ден, между храненията.

# 185
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обяснявам си го, че сега се храня по-пълноценно и не ми липсва нищо. Преди веганството ядях в пъти повече и все бях гладна.

# 186
  • MI
  • Мнения: 11 803
С една салата трудно ще се наям за цял ден, та ако ще да е от боб. Но и ден разтоварване или чиния леща от друга страна не са убили никого. Обикновено някъде по средата е истината... 

# 187
  • Мнения: X
Ден разтоварване на седмица е едно.
Да се храниш постоянно на по-ниски калории, отколкото тялото се нуждае, си е самоубийство в дългосрочен план.

# 188
  • Canada
  • Мнения: 3 358
В растителните източници има не по-малко протеин, отколкото в животинските. И въобще не е нужно да изяждаш огромни количества. Аз сега се засищам с по-малко храна от преди. Едно ядене купа салата с разнообразни зеленчуци, бобови и ядки и филия пълнозърнест хляб ми стига за цял ден.

Това е изключително малко храна за 24 часа, което следвано дълго време, води до проблеми.Заради недостатъчните калории, нужни на тялото за нормално функциониране.
Аз с подобно хранене (в по-големи количества) за 4 години (толкова бях вегетарианка), си докарах желязодефицитна анемия и още куп проблеми.
И понеже темата е за здравословно хранене, оказа се, че гореописаното хранене просто не е за мен.
За да оправя анемията, да поддържам нормално тегло и добри здравни показатели, на мен ми е необходима пълноценна храна-месо, яйца, зеленчуци, риба.....С подобна храна се чувствам най-сита, най-здрава, най-енергична и жива.




Вегетарианка или веган? Питам, понеже не всички вегетарианци изключват риба, яйца и млечни от менюто си.

# 189
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не са ми малко калориите- сита съм и поддържам здравословно тегло. Анемията ми е напълно непознато състояние. Хемоглобина ми е 140-150, и желязото ми е високо... Според мен хората сами се вкарват в някакви филми.

# 190
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ден разтоварване на седмица е едно.
Да се храниш постоянно на по-ниски калории, отколкото тялото се нуждае, си е самоубийство в дългосрочен план.
С това съм напълно съгласна. Всъщност "в дългосрочен план" е ключа и към това къде е погрешна тезата на Сараниа, все пак тя е сравнително отскоро веган (помня първата й тема по въпроса Grinning ), така че е рано да се правят генерални изводи.

Иначе аз съм правила целите великденски пости, ами накрая съм като коалите - постоянно гриза нещо, за да успея да се нахраня. Особено ако ти се налага да си по-активен в такъв момент.

# 191
  • Мнения: X
В растителните източници има не по-малко протеин, отколкото в животинските. И въобще не е нужно да изяждаш огромни количества. Аз сега се засищам с по-малко храна от преди. Едно ядене купа салата с разнообразни зеленчуци, бобови и ядки и филия пълнозърнест хляб ми стига за цял ден.

Това е изключително малко храна за 24 часа, което следвано дълго време, води до проблеми.Заради недостатъчните калории, нужни на тялото за нормално функциониране.
Аз с подобно хранене (в по-големи количества) за 4 години (толкова бях вегетарианка), си докарах желязодефицитна анемия и още куп проблеми.
И понеже темата е за здравословно хранене, оказа се, че гореописаното хранене просто не е за мен.
За да оправя анемията, да поддържам нормално тегло и добри здравни показатели, на мен ми е необходима пълноценна храна-месо, яйца, зеленчуци, риба.....С подобна храна се чувствам най-сита, най-здрава, най-енергична и жива.




Вегетарианка или веган? Питам, понеже не всички вегетарианци изключват риба, яйца и млечни от менюто си.
Вегетарианка.Ядях риба, яйца и млечни.
Просто вегетарианството не е за мен.Не и като постоянен начин на хранене.

# 192
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От 2 год. съм спряла само млякото и яйцата, но месото преди 30 г. А за тези 2 год. се отървах от проблеми, които ме мъчеха от години, спестих си и сериозна операция.
Повече няма да пиша, темата не е само за животинските продукти.

# 193
  • Canada
  • Мнения: 3 358
И аз ям риба, яйца и млечни и не падам под 1800 калории на ден. Въпрос на планиране.
Сарания, не се отказвай, моля те! Интересно ми е да те чета. Simple Smile Трудно е да бориш хорските предразсъдъци, знам.

# 194
  • MI
  • Мнения: 11 803
Именно, 2 години са малко време за да се правят генерални изводи - освен ако не излязат наяве междувременно някакви сериозни проблеми, за които не си знаел. Едно е да спреш месото, съвсем друго е да спреш всичко животинско и да живееш на голяма салата за цял ден. Твои избори са си, но не изглеждат особено здравословни, независимо как се чувстваш в момента. По принцип за никоя диета не мисля че това е някакъв довод - ама аз се чувствам по-добре в момента, защото това често не значи че ще бъде така и след 5-6 години, ако се продължава по същия начин. А и наистина авторката явно не смята да става веган, нито дори вегетарианец, така че всякакви съвети по въпроса са напълно неуместни.

Общи условия

Активация на акаунт