Има ли виновни?

  • 24 538
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 505
Mom of 3, как определяме, че някой не е за "нея"....? Не мисля, че трябва да си позволяваме да казваме на другите кой е за тях и кой не. Ако някой е неприемлив за Вас, това не означава обезателно, че не е подходящ за другиго. Simple Smile

# 271
  • Мнения: 18 748
nofelet, ама ти грешно си разбрал. Той мъжът в началото, че и с години изглежда супер подходящ Simple Smile После се издънва - след време.

# 272
  • Мнения: 4 624
Относно това, че човек си усеща отвътре (да го наречем интуиция) пак ми е било много странно, струва ми се, че пак често интуицията се бърка с някакво чувство, породено от страх или предварително предубеждение към определен тип хора, не е ли някак си tricky също?  Смисъл, примерно ако срещнете на пръв поглед прекрасен човек и той с нищо не показва, че има задни мисли и т.н. но имате чувството/интуицията, че нещо не е наред, ще го зарежете ли? Ако това чувство е добре прикрит вътрешен страх от нещо?  (Изключвам когато човек очевидно не е подходящ - ако има разни кофти зависимости и други по-ясни знаци. Но тогава не мисля, че е нужна интуиция за да се види, много често тези качества са крещящи и се виждат с просто око и малко по-трезва преценка. )

# 273
  • Мнения: 3 231
и като се издъни след време, то отначалото си е било обречено? хм...

# 274
  • Мнения: 15 619
Скрит текст:
А, така. "обикновено вътрешно си знаеш". Мен затова са ми много смешни тия с "вината ми бе, че избрах грешния мъж"... Ми като си знаела, че е грешният мъж още в началото, що си допуснала въобще нещата да станат сериозни, що си допуснала да загубиш сума ти време и емоции на някой, който си е мислел, че е направил правилния избор?

Както и го извърташ, накрая с това "избрах грешния мъж", излизаш или безсърдечна кучка или енциклопедичен дебил. Което си избереш....  

(не е персонално към никой потребител; насочено е към всеки, който казва "ми то отначалото още си беше обречено")
Ще набиваш канчета на ония, които са осъзнали проблема в  себе си и различен от твоя собствен ли?
Нищо от това, което им приписваш, не излиза.  Избирай, осъзнал ли си или не!?
Един път за разнообразие пробвай да дадеш някакви аргументи. Разбрах, че не ти харесва тезата ми. Това е ясно. Ама кажи що не съм прав.

Кво прави един пълнолетен, разумен, с минимум средно образование индивид N години във връзка, която "отначалото си бе обречена"? Кое го е държало в тая връзка?

Или ще кажеш ма той тоя не е знаел, че отначало е била обречена веееее! Той чак после го узнал. Ах, колко удобно Wink
Че малко ли  съм написала, Нофелет? Отцепил си какво  според теб е проблем и друго не може. Различно от твоя  ако е поднесен, е смешен. Аргумент признаваш, само ако ти харесва... Хмм. Имаш върху какво да мислиш.
Ти, самият, не си ли знаел, че връзката ти, в която си ползвал човека и си му изневерявал, е обречена!?  Че може ли голям човек така да се заблуждава и после ... Та, твоите собствени аргументи са същите, и проблемът, който ти е смешен, що се отнася до други, е твой.
Хубав експеримент - темата.
П.П. Колкото до "Един пт за разнообразие пробвай да дадеш някакви аргументи",не се ли замисляш, че тук четат и мислещи същества все пак?! Определено подобни внушения ще покълнат в подходящата почва. Честито ти!

# 275
  • Мнения: 18 748
Защо да си е било "обречено"? Не се знае. Аз имам три страхотни деца от първия си брак, както и други успехи. Но човекът не е бил подходящ за дългогодишно съжителство с мен конкретно.

# 276
  • Мнения: 902

Или ще кажеш ма той тоя не е знаел, че отначало е била обречена веееее! Той чак после го узнал. Ах, колко удобно Wink

Нофелет, ти защо си изневерявал като си знаел че с това си обричаш връзката иможе да стане лошо ако изгората разбере- хем както си допускал, че може и да стане майка на децата ти? От дебилност, от липса на образование, от пълна простащина или от инфантилна нужда да си лекуваш комплексите???   Wink Впрочем, странно как твоите грешки не подлежат на обсъждане, а чуждите са дебилщина и лошотия...Като почнеш да вървиш по вода, обади ни се да погледаме....  Wink
Сега сериозно.
Разбрах,, че ти е трудно да влезеш в ролята на някой, който вътрешно е усещал че нещо не е наред, но се е решил на една връзка. Няма нищо лошо в това, и не е нужно да разбереш действията на всеки един човек- аз също не мога да разбера с каква съвест реагираш с такава нагла насмешка на чието и да било мнение, но то си е твоя работа и си говори за твоите си качества. Simple Smile

Понякога, когато ни липсва опит, просто клоним към това чисто и просто да се надяваме , че нещата могат и да се оправят. Признавам , не жените се надяваме повече от мъжете. Крепим се на думи и жестове, които говорят ЗА една връзка, и като премине една проблемна ситуация забравям точките, които са против нея. . . Така че не е само дебилщина или кучкобясност... Понякога си е искрена надежда, че нещо може да се промени и че като "си се хванала на хорото ще си го играеш докрай"... И после усетиш, че не ти стигат силите, за да го доиграеш-и то точно поради тези причини, които още в самото начало са карали стомахът да ти се свива, а ти си мислил че е пърхането на любовните пеперуди... И после ти се налага да ги изповръщаш всичките.  Crazy Crazy Crazy

На 18-20 години рядко си правим анализи на чувствата. И да, още сме си глупави-ако така го виждаш- някои изразяват глупостта си в изневери, някои в илюзии. Вината е еднакво голяма.

"Кетчър"
, да корените на спасителското поведение са някъде в детството, и имат огромна връзка с родителите.  И все пак, това са си собствени действия- така че не може да се прехвърля отговорността озцяло върху тях. Само докато човек си даде сметка кое защо се случва.

# 277
  • Мнения: 10 418
А, кога е тази самозаблуда и кога наистина обичаш? Винаги съм се чудила какво значи да се самозаблуждаваш, че обичаш.
И аз съм се чудила какво е да обичаш "истински". Наскоро имахме спор с най-добрата ми приятелка. Тя се влюби в неподходящ мъж, а аз й казах че не мога да сипозволя да се влюбя в някой бе причина. Моите такива бяха, че е отговорен, работохолик, обича децата и семейството. Тогава тя ме обвини, че не съм обичала истински!!! Не знам що е то да обичаш истински. Аз обичам с разума си. Ако човека притежава качества, на които държа, чак тогава си позволявам да се влюбя, първо е възхищението...след това е физическото ми желание към този човек.
Моята приятелка обичаше този човек само заради начина, по който я караше да се чувства..и въпреки че й казвах че не е за нея. Ей това не мога да го разбера...Някак е присъщо за тийнейджъри, но не и на зрели хора...

Аз пък не мога да разбера как се влюбваш, ако човекът е подходящ и не се влюбваш, ако не е подходящ. Това според мен не е влюбване, а някакво осъзнато приемане на този, който смяташ за подходящ.
В този смисъл аз точно мога да кажа, че обикновено съм избирала неподходящи мъже и "любимият ми тип" са т.нар лоши момчета. Ако някой ми е бил много подходящ не знам защо никога не съм могла да го приема и ми се е струвал безкрайно скучен.

# 278
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 346
Ама кажи що не съм прав.
Ето затова, изначално темата ти е поставена на следните опорни точки:
- връзка се прецаква обикновено от  двама, но тук се приемат само признания за вина на единия
- изолирането на другия го превръща в "много, ама много праведен" и той става автоматично прав, докато има един  крив.

Също като теб. Ти искаш да си прав, доказвайки на другите как не те разбират. Да си пъпчив тийн, ще те разбера, ама ти си човек с доста житейски опит.

# 279
  • Мнения: 2 214
Прецаках най-хубавите си години с прибързан брак с човек,крайно неподходящ и като характер и като интелект- омъжих се от инат, от безсилие, защото баща ми почина, а аз обичах обречен тежко болен мъж. После се разведох с него след 8 години,от които нищо не помня / и слава богу/. После се поддадох на пеперудите и се влюбих в семеен егоист, който пък прецака мен, лъжейки ме 3 години колко ме обича, как иска да съм майка на децата му- включително и на тези,които има от съпругата си, и впоследствие моето, което в интерес на истината направихме с много любов. Прецаквайки мен обаче,той се самопрецака, защото аз сега съм щастлива с детето си, а той се пропи и се чуди с коя да си го сложи. Пробва се и с мен,но този път аз го прецаках. И така.... Платила съм си и с лихвите за всичко, да ми е живо и здраво детето- чувствам се благословена и най-готиното е ,че вече имам имунитет и никой не би могъл да ме прецака. Стана малко като в скороговорка, дано ме разбрахте.

# 280
  • Мнения: 1 770
Mom of 3, как определяме, че някой не е за "нея"....? Не мисля, че трябва да си позволяваме да казваме на другите кой е за тях и кой не. Ако някой е неприемлив за Вас, това не означава обезателно, че не е подходящ за другиго. Simple Smile
Ами много просто! Човека беше дилър на наркотици. Смяташ ли че такъв е "за" когото и да било? Аз не смятам и затова давам съвета си на приятелката ми, защото ми е важна и искам да е щастлива, а такъв тип определено няма как да го направи!👍

камъчка, дано наистина си щастлива! Наистина всичко се връща един ден! Успех ти желая! 🌞

nofelet, повечето хора които казват "грешката ми беше, че избрах неподходящия мъж", го казват от позицията на осъзнали се на един по-късен етап. В началото, липсата на опит и фантазията, че си срещнала принца и не искаш да го изпускаш те карат да правиш грешни избори! Всеки обаче рано или късно се учи от грешките си!
[/quote]

Последна редакция: пн, 12 мар 2018, 22:31 от Mom of 3

# 281
  • Мнения: 11 505
Ама разбира се, че е бил дилър на наркотици.... как не се сетих (а колумбиец ли беше или как?). Велика сте! Поклон! Simple Smile

# 282
  • Мнения: 1 770
Ама разбира се, че е бил дилър на наркотици.... как не се сетих (а колумбиец ли беше или как?). Велика сте! Поклон! Simple Smile



Нима за вас такива хора съществуват само във филмите?! 😏 А тези, които продават дрога на децата в училищата и те ли са измислени от някои като мен?...де да бяхте права...

# 283
  • Мнения: 11 505
Нима за вас такива хора съществуват само във филмите?! 😏 А тези, които продават дрога на децата в училищата и те ли са измислени от някои като мен?...де да бяхте права...

Сама си слагате главата в торбата Wink


ПП Спирам да спамя!

# 284
  • На Марс
  • Мнения: 8 719
Mom of 3, как определяме, че някой не е за "нея"....? Не мисля, че трябва да си позволяваме да казваме на другите кой е за тях и кой не. Ако някой е неприемлив за Вас, това не означава обезателно, че не е подходящ за другиго. Simple Smile
Ами много просто! Човека беше дилър на наркотици.

Другият път да се пробва при някой като д-р Менгеле Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт