Има ли виновни?

  • 24 529
  • 304
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 10 383
Отговорността за прецакването на една връзка е едно, а на връзките - съвсем друго.
В една връзка допринасяш с едно,в друга с друго.
Да не говорим,че партньорите са различни,ти по пътя си се променяш...
Също така в различните връзки едно и също поведение може да се чете с различни знаци.
Още повече,че това,което ти определяш като собствен принос за разпада почти никога не съвпада с мнението на другия.
Общо взето всеки си прави генерално различни изводи за разпада и вините в повечето случаи и отчита абсолютно по различен начин ,,грешките,,.
И в крайна сметка,когато връзката си отива, последното нещо,което е от значение е - кой е ,,виновен,,.

В случая (поне аз така мисля) говорим за това, че обикновено прецакваме нещата заради определена черта на характера ни, която ни кара без да се усетим да имаме еднакво поведение и това поведение по някакъв начин да отблъсква хората от нас. Обикновено това се повтаря и обикновено не си даваме сметка за това и обвиняваме другия човек, обстоятелствата, глобалното затопляне, международното положение и какво ли още не. А ако седнем насаме със себе си и погледнем честно на нещата ще видим къде ни е грешката. Например, аз знам за себе си, че често пъти гледам несериозно на нещата и това ми е докарвало доста беди, но пак си продължавам. Е, някой път и с изневяра съм си прецаквала нещата, ама карай, това са минали работи

# 301
  • Мнения: 1 121
... обикновено прецакваме нещата заради определена черта на характера ни, която ни кара без да се усетим да имаме еднакво поведение и това поведение по някакъв начин да отблъсква хората от нас. Обикновено това се повтаря и обикновено не си даваме сметка за това и обвиняваме другия човек, ...

А ако си дадете сметка, ще си промените ли тази черта от характера? Не мисля.
Не за вас лично, по принцип е голяма рядкост някой да седне да си променя характера.
За 7+ годишни говорим.

# 302
  • Мнения: 10 383
Понякога, ако се усетиш какво ти пречи и имаш цел и мотив, може и да попромениш нещо, въпреки че аз мисля, че рано или късно пак избива, характер е това. Но обикновено или през това време сме постигнали целта си в любовен план или пък сме си намерили някой, който би ни изтърпял и с тези ни недостатъци
Скрит текст:
За себе си разбрах някои неща, които дразнят мъжа ми и ставаха много скандали между нас. Спрях да се държа по този начин и нещата се оправиха, живеем много по-спокойно, а и той се старае да премахне неща, които ме дразнят като отговор на моето поведение

# 303
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Например, аз знам за себе си, че често пъти гледам несериозно на нещата и това ми е докарвало доста беди, но пак си продължавам. Е, някой път и с изневяра съм си прецаквала нещата, ама карай, това са минали работи

Мдам а аз съм доста импулсивен, наумя ли си нещо го правя ... по-скоро правех. Сега с годините гледам да я контролирам тая лудост Simple Smile

# 304
  • Мнения: 442
Колкото и добри приятелки да имаш, все пак не бих им се доверила за супер важни и определящи неща от живота. Трябва да се разчита на вътрешния глас.

Общи условия

Активация на акаунт