Сдружение „Фридрих Шилер“ прием 2018/2019

  • 90 333
  • 767
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 255
Такива чудесии чета за нешилеровите паралелки,че ми настръхват косите.Ще се прецаквате,ще плащате някакви частни занимални,пълни безумия.След 2 години ще отпишете детето или ще сте от мрънкалата в темата.Не разбирам защо толкова жертви и ресурси за 145 то обикновена паралелка ама и вие.

# 316
  • Мнения: 18
Всеки се бори да стигне накъдето е тръгнал! А много честно ли е приетите от Сдружението деца изведнъж да се окажат с максимални точки в системата? Не веднъж е писано, че това не е училище само за Шилер, а и за деца от квартала.Ако е само за най-добрите от цяла София няма да се интересуват от други критерии, а само от резултата от теста. 

# 317
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Такива чудесии чета за нешилеровите паралелки,че ми настръхват косите.Ще се прецаквате,ще плащате някакви частни занимални,пълни безумия.След 2 години ще отпишете детето или ще сте от мрънкалата в темата.Не разбирам защо толкова жертви и ресурси за 145 то обикновена паралелка ама и вие.

Извинете, ако е удобно бихте ли споделили информацията за НЕшилеровите паралелки, от която ви настръхват косите? Познавам поне 5 деца от НЕшилерови паралелки (ПГ и 1 клас) и като гледам родителите... спокойни, ненастръхнали.

Дами, какво "прецакване", какво "честно и нечестно". Вие сериозно ли? Дискусията започва излиза от границите на добрия тон.
Имайте търпение да излезе класирането. Вярвам, че има място за всички приети деца, както и за всички, които желаят децата им да бъдат в обикновена паралелка.

# 318
  • Мнения: 4 255
Веднъж да се съглася с Артъри.Стигнете до там закъдето сте тръгнали, но не мрънкайте после по форумите,че не било каквото сте очаквали от държавното училище.Вече имам доста опит с него и ми е много странно това желание.

# 319
  • Мнения: 31
Всеки се бори да стигне накъдето е тръгнал! А много честно ли е приетите от Сдружението деца изведнъж да се окажат с максимални точки в системата? Не веднъж е писано, че това не е училище само за Шилер, а и за деца от квартала.Ако е само за най-добрите от цяла София няма да се интересуват от други критерии, а само от резултата от теста.  
Всички деца от квартала са с еднакъв брой точки. Горе са деца , които са брат или сестра на дете от училището.
Вие , като родител щом не се срамувате, че се надявате да изместите дете на 6г, бихте ли споделили точките на детето ви, което така усилено се опитвате да наместите в сдружението, макар и по най-противния начин?

# 320
  • Мнения: 184
Веднъж да се съглася с Артъри.Стигнете до там закъдето сте тръгнали, но не мрънкайте после по форумите,че не било каквото сте очаквали от държавното училище.Вече имам доста опит с него и ми е много странно това желание.

Благодаря за оценката! И аз си мислех да напиша същото. Имаме напредък Simple Smile

# 321
  • Мнения: 1 823
Аз лично мога да се изкажа за 55-то ...там последните 2 години , постоянно чувам за преместени от родителите деца - махат се от точно НеШилерските и НеЛуисКаролските паралелки ( аз познавам 3 , но познавам и хора, които познават  .... ). Познавам и хора, които няма дори да кандидатстват в 55-то , за сметка на 11-то , което преди 2 години , едвам събра 2 паралелки. Това е и положението с 8 - за няколко години стана в пъти по-желано от 55-то, След като миналата година имаше повече от 20 свободни места на 3-то класиране и така и не си напълни паралелките( при условие , че прилежащият му район беше целият административен и набор 2012 беше по-голям ) и  , сега директорката ще прави : 1 паралелка с Шилер, 1 с немски по Фарос, 1 с доп. английска , най-вероятно пак Фарос и т.н. Училището не е показателно ( това че е желано имам в предвид) , а по-скоро учителите, които преподават в тези паралелки, директора на училището и колко му дреме за деца/родители/училище. Винаги има и доволни и разочаровани, деца които се адаптират лесно и такива, които не ..... учители,които са много добри педагози и професионалисти и такива, които не им се работи и ги мързи. Нека да не изпадаме само в крайности....

# 322
  • Мнения: 47
А учителите, които са работили в 55то с Шилер, познайте къде отиват....в 131воо. И те си търсят подбрана среда и добри класове. Ето защо скоро и 131во ще стане желано и всички от Младост 4 ще мрънкат, че искат да учат там. А сега бягат от там като дявол от тамян!

# 323
  • Мнения: 31
Родителите на деца, които са одобрени за обучаване в сдружението биха ли ми писали на лично. Имам предложение към вас Simple Smile

# 324
  • София
  • Мнения: 98
Да и аз така смятам, особено като дойде време да държат матури дечицата от първия випуск на Шилер ПГ след 4-ти клас и като започне да се прережда класацията. После ще има пак, че то училището си е много хубаво, удобно място - точно до бизнес парк-а, басейн, пък Фарос, допълнителни занимания, къде да отидат всички деца от цял микрорайон (а къде бяха досега?!) и пак предполагам Шилер няма да има нищо общо с това.  

# 325
  • Мнения: 184
Ще е интересно да се разбере как децата от паралелки Шилер от ПГ тази година ще кандидатстват и колко от тях ще продължат в 1-ви клас за новата учебна година съгласно новите правила за прием? Моля някой, ако има инфо, да пише.

# 326
  • Мнения: 1 823
Ще е интересно да се разбере как децата от паралелки Шилер от ПГ тази година ще кандидатстват и колко от тях ще продължат в 1-ви клас за новата учебна година съгласно новите правила за прием? Моля някой, ако има инфо, да пише.
Спокойно - ангажирам се да те информирам за положението с мойто дете и евентуално как ще се разпределят децата в нашия клас . Това е относно 131-во училище и 55-то ( и в двете по 4-та група сме подали документи). След като класиранията са юни месец, не виждам защо даваш зор ..какво точно инфо искаш от сега???? Ако училищата дадат информация с точки и групи , може и да се разбере кое детенце е класирано с точки от ПГ и кое по други критерии  ...ако много ти се занимава можеш да вземеш списъците от класираните миналата година в Шилерските паралелки и да ги сравниш с таз годишните списъци ,на класирани в първи клас Simple Smile Simple Smile

# 327
  • Мнения: 184
Ще е интересно да се разбере как децата от паралелки Шилер от ПГ тази година ще кандидатстват и колко от тях ще продължат в 1-ви клас за новата учебна година съгласно новите правила за прием? Моля някой, ако има инфо, да пише.
Спокойно - ангажирам се да те информирам за положението с мойто дете и евентуално как ще се разпределят децата в нашия клас . Това е относно 131-во училище и 55-то ( и в двете по 4-та група сме подали документи). След като класиранията са юни месец, не виждам защо даваш зор ..какво точно инфо искаш от сега???? Ако училищата дадат информация с точки и групи , може и да се разбере кое детенце е класирано с точки от ПГ и кое по други критерии  ...ако много ти се занимава можеш да вземеш списъците от класираните миналата година в Шилерските паралелки и да ги сравниш с таз годишните списъци ,на класирани в първи клас Simple Smile Simple Smile

Нямах идея кога за класиранията за 1-ви клас. Благодаря за уточнението. На вас пожелавам успех.

Иначе си знам как да си подредя ексела и данните в него, но нямам идея дали класирането ще бъде обявено публично Simple Smile

# 328
  • Мнения: 1 823
Ще е интересно да се разбере как децата от паралелки Шилер от ПГ тази година ще кандидатстват и колко от тях ще продължат в 1-ви клас за новата учебна година съгласно новите правила за прием? Моля някой, ако има инфо, да пише.
Спокойно - ангажирам се да те информирам за положението с мойто дете и евентуално как ще се разпределят децата в нашия клас . Това е относно 131-во училище и 55-то ( и в двете по 4-та група сме подали документи). След като класиранията са юни месец, не виждам защо даваш зор ..какво точно инфо искаш от сега???? Ако училищата дадат информация с точки и групи , може и да се разбере кое детенце е класирано с точки от ПГ и кое по други критерии  ...ако много ти се занимава можеш да вземеш списъците от класираните миналата година в Шилерските паралелки и да ги сравниш с таз годишните списъци ,на класирани в първи клас Simple Smile Simple Smile

Нямах идея кога за класиранията за 1-ви клас. Благодаря за уточнението. На вас пожелавам успех.

Иначе си знам как да си подредя ексела и данните в него, но нямам идея дали класирането ще бъде обявено публично Simple Smile
Със сигурност ще бъде публикувано - дали на сайта, дали със списъци на входа на училището. Не знам , обаче , от тази година дали децата ще са с имената си ( някъде от миналата година ги пишат с входящи номера) и дали ще им напишат точките - в някои училища ги пишат, в други не Simple Smile Simple Smile Та въпросите ти, наистина са другата тема - за прием в първи клас. не търси под вола -теле ... драмата с 1-ви клас е посъвмнестна и проблемите на т.н. "система"  не засяга само децата в Шилер, ами всички родители, които искат по-качествено образование за децата си , но училището , в което са "разпределени" не отговаря на техните изисквания.

# 329
  • Мнения: 11
Някой може ли да сподели мнение за учитеките, които ще се занимават с децата, извън немския? Те от Сдружението ли са или от училищата? И само заПГ ли са или продължават и в 1-4 клас? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт