На море в Турция- тема 50

  • 106 965
  • 756
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 710
Frozen2000, Делфин и Роял имат лунапаркове, батути, приличен брой пързалки, така че са много подходящи за деца. В тях залагат на доброто обслужване, но не могат да се похвалят с марковия алкохол на Риксос или Вояж, да речем. Храната е отлична.
В Гюрал, освен хубавите аквапаркове, в активния сезон детските клубове са разделени по възрасти и заниманията за деца са интересни. Като миниклуб обаче Риксос категорично води в класацията. В Риксос Сънгейт има 27 различни активности за деца. До сега никъде не съм срещала по-разнообразна концепция за деца. Друг е въпросът до колко нашите деца успяват да се включат в игрите при преобладаващо рускоговорящи аниматори. Гюрал си заслужават, предлагат чудесна почивка.
И в двата Вояж имат много добри условия за деца, имат и лунапарк, макар и малък. Тази верига е без грешка, със сигурност ще останете много доволни и като храна, и алкохол, и обслужване - всичко.
IC Green Palace  от тази година е с нов аквапарк, изглежда много добре. Хотелът е един от най-харесваните, но цената му винаги е твърде висока. И въпреки това, според мен отстъпва на предишните хотели.
Aska Lara въобще не е лош вариант. Не може да се сравнява с Риксос, но за цената си е супер и има много добри условия за деца. Те пускат промо оферти и при късмет, за по-малко пари можеш да получиш много.
Ela Quality е хотел, в който децата са много обгрижвани. В основната сграда различните етажи са декорирани в различни цветове, за да могат децата да се ориентират лесно, детските клубове са разделени по възрасти и се забавляват добре както 6-годишните, така и 12-годишните.
Всички изброени хотели са отлични, без забележки, но и всички са от доста висок ценови клас. Това, разбира се, не са всички хотели, които си заслужават, но са едни от най-добрите. Много от хотелите в Белек и почти всички в Лара отговарят на условията ви.
Добри хотели на по-приемливи цени са Vonresort Golden Coast в Сиде, които е с много хубава територия и аквапарк, Crystal Sunset Resort с разнообразни водни пързалки и добро обслужване. Трудно могот да намерят допирна точка с Риксос, но и цената им е далеч по-ниска.
Хотелите Лимак предлагат чудесно обслужване. Този в Лара е отличен.

Има и една друга категория хотели, която заслужава внимание - клубните хотели, ориентирани главно към западни туристи. Такива са Robinson Club Pamfilya и Blue Waters Club, но не само те. Наблягам, че са предпочитани от немци и англичани, не защото това е основния им плюс, а защото концепцията им е малко по-различна. Това са скъпи хотели, в които обаче няма толкова глезотии, колкото в Риксос, Гюрал или Вояж. Те залагат на активностите, на груповите игри и забавления, анимацията е изключително енергична, там купонът тече и почивката е пълна противоположност на спокойния и уединен отдих, който можеш да получиш в хотелите Глория, да речем. Не знам защо, но руснаците не се вписват добре в този вид почивки и не са толко много, колкото в други хотели.

Ами май е това.
Несъмнено първият ви избор е много, много добър, така че пожелавам да си намерите добра оферта. Но и да не намерите има достатъчно добри "компромисни" варианти Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 16:39 от Мaрги

# 541
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Имам един малко по-страничен въпрос към вас. По време на почивката ни в Кушадасъ, нашият син ще празнува 6-ти рожден ден. Може ли да ми дадете някаква идея къде можем да го заведем на въпросния ден като изненада освен в Адаленд? Ще разполагаме с транспорт, така че разстоянието не е проблем. Мислех и за пиратска яхта,  но там е основно печене на палубата май, което няма да му е интересно.
Видях, че има и друг аквапарк - Tortuga Pirate Island Theme & Water Park
Много ти благодаря, за този не знаех. Веднага ще го разгледам. Smile

# 542
  • Мнения: 9
Благодаря Марги ,
точна и прецизна както винаги .Всички изброени от те хотели съм ги гледала .Чудесни са и ако избера някой от тях ,убедена съм,че няма да съжалявам.Най -вероятно компромисния ми вариант ще е Акса Лара или Адалия .
Нищо не се знае ,до септември има толкова много време ,

# 543
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Ако си мислите .че септември цените за Адалия или Аска ще паднат?Съмнявам се.Като гледам колко се повишиха от януари до сега.По- добре запазвайте сега .А и големите Thomas Cook и TUI са си запълните хотелите и почти не предлагат хотели в Турция.Направете си извода сами.Миналите години нямат нищо общо с тази.

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 17:32 от slavei4e

# 544
  • Мнения: 29
От 1 юни ще бъдем в Aurum Dydima Beach and Spa (първата ни почивка в Турция) - моля, кажете ми, освен турски лири, друг вид валута дали ще ни трябва?
И моето семейство ще е тогава за първи път в Турция на почивка и аз като теб съм се интересувал.От получената информация мисля да пътувам с лири и в мен да имам някоя дебитна или кредитна карта.
И ние ще сме в същия хотел от 05.06 дано сме направили добър избор. Да има парички пък лири или евро всякакви харесват Laughing

# 545
  • Мнения: 9
Ако си мислите .че септември цените за Адалия или Аска ще паднат?Съмнявам се.Като гледам колко се повишиха от януари до сега.По- добре запазвайте сега .А и големите Thomas Cook и TUI са си запълните хотелите и почти не предлагат хотели в Турция.Направете си извода сами.Миналите години нямат нищо общо с тази.
Сигурно е така ,но все се надявам да запазя Рискос.

# 546
  • Мнения: 428
Славейче, не гледай много прогнозите. Особено месец по-рано. Точно може да се каже не повече от пет дни по-рано какво ще бъде времето.
Но не се притеснявай. Очакват те над 30 градуса на сянка, а на слънце около 50. За валежи, почти е сигурно, че такива няма да има Simple Smile
Трябва да намеря от коя дата е една снимка от миналата година, когато термометъра показваше 52 градуса и да видя колко градуса е било през този ден в някой от метереологичните сайтове Simple Smile
Вчера се върнахме от Анталия, Сиде. Подкрепям поста Ви за температурите. Имам снимки на термометрите в хотела - 41 градуса, от 02.05 до 07.05, само на 08.05 беше дъждовно и съответно по-ниски температури.

# 547
  • Мнения: 1 710
Славейче, не гледай много прогнозите. Особено месец по-рано. Точно може да се каже не повече от пет дни по-рано какво ще бъде времето.
Но не се притеснявай. Очакват те над 30 градуса на сянка, а на слънце около 50. За валежи, почти е сигурно, че такива няма да има Simple Smile
Трябва да намеря от коя дата е една снимка от миналата година, когато термометъра показваше 52 градуса и да видя колко градуса е било през този ден в някой от метереологичните сайтове Simple Smile
Вчера се върнахме от Анталия, Сиде. Подкрепям поста Ви за температурите. Имам снимки на термометрите в хотела - 41 градуса, от 02.05 до 07.05, само на 08.05 беше дъждовно и съответно по-ниски температури.

Аз се изкушавам и поглеждам прогнозите от време на време и понякога дългосрочните са доста абсурдни - примерно 5 последователни дни дъжд в средата на юни.
Пътувала съм 7 пъти през месец май, 7 пъти през юни и веднъж през септември. Нито веднъж в Анталия не съм попадала на изцяло дъждовен ден. Всъщност само веднъж преваля за кратко. А и веднъж през май ме валя в Бодрум, но там е с една идея по-вероятно да е дъждовно.

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Ерос в кой хотел бяхте?Как е?Има ли почиващи вече?

# 549
  • Мнения: 428
Ерос в кой хотел бяхте?Как е?Има ли почиващи вече?

Бяхме в Primasol Hane Family Resort Hotel, 4* е, но по нищо не отстъпва от 5* хотели. За цената, която платихме получихме много повече. Пътувахме  със самолет от Варна. Хотела е в Сиде. Повечето почиващи бяха немци, останалите руснаци. Имах чувството, че е 100% зает. Над 1000 души имаше  в хотела и много деца. Анимацията беше на ниво. Много барове и басейни, сладкарничка. По всяко време ядене и пиене по баровете на басеина и на плажа, който е на около 300 м. от хотела, но има и транспорт за тези, на които не им се върви пеша. Определено ще повторим хотела с детето ( сега не го взехме). Самият хотел е с много добра локация, има голям базар до него, намира се до Royal Taj Mahal. Ако нещо друго Ви интересува питайте.

# 550
  • Мнения: 490
Да попитам дали някой от Вас е ползвал на мтел услугата за 2 лв на ден ,която ти дава 1000 мин. и 200 мб.Интересуваме дали ако аз съм си пуснал тази услуга и друг човек в Турция я ползва си говорим безплатно и дали ако ме търсят на хората им е безплатно.Не знам дали е тук мястото на този въпрос ,но при толкова пътуващи все някой е запознат според мен.

# 551
  • Мнения: 1 377
Ерос, с агенция ли бяхте и с какво пътувахте? И ние обмисляме от Варна, но евентуално за началото на октомври, за пръв път ще пътуваме към курортите в Турция и всяка информация ми е полезна. Колко ви излезе всичко?

Някой може ли да ми каже от опит как са температурите тогава в Анталия, евентуално мислим за Алания/Сиде... но гледах средно 20-25градуса за тогава, което не ми допада особено Simple Smile)) Двойка сме, искаме спокойна и вкусна Simple Smile морска почивка, по възможност не в семеен тип хотел... Първата ни почивка навън за 10г. ще е, а трябва да я измисля и максимално бюджетна - трудна задача за някой, който тепърва се гмурва в това море от информация и който вече май е изтървал ранните записвания.

А какъв е опитът ви с last minute офертите, мислите ли че са добра опция? Чета при вас, че се очертава много силен сезон за турците.

Последна редакция: пт, 11 май 2018, 09:39 от Saudadе

# 552
  • Мнения: 1 710
Ерос в кой хотел бяхте?Как е?Има ли почиващи вече?

Бяхме в Primasol Hane Family Resort Hotel, 4* е, но по нищо не отстъпва от 5* хотели. За цената, която платихме получихме много повече. Пътувахме  със самолет от Варна. Хотела е в Сиде. Повечето почиващи бяха немци, останалите руснаци. Имах чувството, че е 100% зает. Над 1000 души имаше  в хотела и много деца. Анимацията беше на ниво. Много барове и басейни, сладкарничка. По всяко време ядене и пиене по баровете на басеина и на плажа, който е на около 300 м. от хотела, но има и транспорт за тези, на които не им се върви пеша. Определено ще повторим хотела с детето ( сега не го взехме). Самият хотел е с много добра локация, има голям базар до него, намира се до Royal Taj Mahal. Ако нещо друго Ви интересува питайте.

Много се радвам на мнение за Primasol Hane. Не съм го посещавала, само съм чела отзиви.
Плажът на хотела къде е - от улицата директно ли се излиза на него или е някъде встрани? В  бара на плажа има ли нещо за хапване на обяд?
Сами ли си организирахте пътуването? Не се сещам за чартъри от Варна по това време.

Имам още въпроси, но ще продължа по-късно, да не станат много сега Simple Smile

# 553
  • Мнения: 565
Да попитам дали някой от Вас е ползвал на мтел услугата за 2 лв на ден ,която ти дава 1000 мин. и 200 мб.Интересуваме дали ако аз съм си пуснал тази услуга и друг човек в Турция я ползва си говорим безплатно и дали ако ме търсят на хората им е безплатно.Не знам дали е тук мястото на този въпрос ,но при толкова пътуващи все някой е запознат според мен.

Да говорите се помежду си безплатно.
Безплатни са вашите входящи и изходящи разговори.
Другата страна плаща според нейния тарифен план. Простичко казано
//Ако ви търсят от БГ --другия плаща само до рамките на България разговора според тарифния му план--другото го плащате вие според вашия план. Ако сте в Турция и сте активирали услугата --нищо не плащате.

Ако ви търси човек от Турция с активирана подобна или тази услуга --и вие имате същата услуга активирана--Двете страни не заплащат нищо. Плащате си на стандартни цени или ако имате безплатни минути според тарифния ви план валиден в БГ. Все едно не сте в Турция а сте в България.//

# 554
  • Мнения: 490
Да попитам дали някой от Вас е ползвал на мтел услугата за 2 лв на ден ,която ти дава 1000 мин. и 200 мб.Интересуваме дали ако аз съм си пуснал тази услуга и друг човек в Турция я ползва си говорим безплатно и дали ако ме търсят на хората им е безплатно.Не знам дали е тук мястото на този въпрос ,но при толкова пътуващи все някой е запознат според мен.

Да говорите се помежду си безплатно.
Безплатни са вашите входящи и изходящи разговори.
Другата страна плаща според нейния тарифен план. Простичко казано
//Ако ви търсят от БГ --другия плаща само до рамките на България разговора според тарифния му план--другото го плащате вие според вашия план. Ако сте в Турция и сте активирали услугата --нищо не плащате.

Ако ви търси човек от Турция с активирана подобна или тази услуга --и вие имате същата услуга активирана--Двете страни не заплащат нищо. Плащате си на стандартни цени или ако имате безплатни минути според тарифния ви план валиден в БГ. Все едно не сте в Турция а сте в България.//
В Мтел бях ей сега беше едно мънкане ,а ти ми го обясни ясно с два реда.Благодаря много.

Общи условия

Активация на акаунт