Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 2

  • 52 382
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 881
А пък според мен направо в системата попълнете само, че сте самоосигуряващо се лице. Това "в отпуск по майчинство" е тотална глупост и напълно ненужно. Още повече, че нормативно няма такъв термин.

П.с. Още миналата година дадох предложение да отпадне като опция в системата за кандидатстване, защото само обърква хората и води до предпоставки за отказ от записване. Но от СО не сметнаха за необходимо да го махнат.

# 646
  • Мнения: 77
Повтарям си въпрос от преди няколко дни:

За набор 2013 внезапно отпадна предучилищната група за 5 годишни в 142 ОУ. Бяха мисля 20 места. Касае ме пряко, детето ми е този набор, не е ходило на детска досега, а трябва да запише предучилищна (нали е задължителна). Чакащите за тази отпаднала група не сме малко... сега при 0 свободни места трябва да си сменя желанията нали?


https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/3799

# 647
  • Мнения: 2 233
Сигурно сте го коментирали, но ще съм благодарна, ако отговорите:
ако детето е  в яслена група в ОДЗ, от септември автоматично се прехвърля в първа градинска и не трябва отново да кандидатстваме - правилно ли съм разбрала? И какво се случва, ако детето кандидатства за друга градина? Пази ли му се мястото в първото ОДЗ или автоматично се отписва от там, щом кандидатства за друго?

# 648
  • София
  • Мнения: 3 789
Някой да ми обясни на какво основание тази градина пуска 24 места за ХЗ

# 649
  • Мнения: 153
Здравейте, с мъжа ми дълго живяхме при нашите. Аз бях с адрес на нашите, отскоро обаче сме на друг адрес, когото мъжа ми актуализира, а аз си останах по стария адрес-на нашите. И двата адреса са на един и същи квартал, но различни блокове. При кандитатстване кой адрес е по-добре да напиша?

# 650
  • Мнения: 47
Благодаря ви за отговорите! И за мен е напълно ненужно това с опция"Отпуск по майчинство",но ето на... Сега наистина съм пред голяма дилема в трудов статус "Самоосигуряващо се лице" или "Отпуск за отглеждане на дете" да напиша. От ИСОДЗ никой не отговаря Angry

# 651
  • Мнения: 162
Деси, 41 ясла има 6 групи × 5 места за ХЗ = 30 места максимум. Явно имат няколко деца отпреди с ХЗ и сега пускат 24.

# 652
  • Sofia
  • Мнения: 6 175

ако детето е  в яслена група в ОДЗ, от септември автоматично се прехвърля в първа градинска и не трябва отново да кандидатстваме - правилно ли съм разбрала?
Да
какво се случва, ако детето кандидатства за друга градина? Пази ли му се мястото в първото ОДЗ или автоматично се отписва от там, щом кандидатства за друго?
Детето продължава да посещава първото ОДЗ. Кандидатстването не се отразява по никакъв начин. Ако детето се класира в нова градина, то не се отписва автоматично - записвате го в новата градина след класиранията, посещава лятото старото ОДЗ и септември го отписвате от там (ако не го отпишете, няма да го пуснат да посещава новата градина, защото ще се води записано на две места), след като го отпишете, тръгва в новата градина.
Здравейте, с мъжа ми дълго живяхме при нашите. Аз бях с адрес на нашите, отскоро обаче сме на друг адрес, когото мъжа ми актуализира, а аз си останах по стария адрес-на нашите. И двата адреса са на един и същи квартал, но различни блокове. При кандитатстване кой адрес е по-добре да напиша?
Не е от значение блока, дори и квартала - гледа се административният район. Щом и двата адреса са в един и същ административен район е все едно кой от двата ще въведете. Въпросът е да можете да го докажете с лична карта или с удостоверение за настоящ адрес, издадено преди класирането.

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 22:42 от brin de muguet

# 653
  • Мнения: 4 274
Здравейте,

Кога ще публикуват резултатите след класирането утре в 14 часа? Желая много късмет на всички тук и дано Столична Община да вземе адекватни мерки за децата, които ще останат навън, защото няма да са малко.

# 654
  • Мнения: 881
Здравейте,

Кога ще публикуват резултатите след класирането утре в 14 часа? Желая много късмет на всички тук и дано Столична Община да вземе адекватни мерки за децата, които ще останат навън, защото няма да са малко.

Днес ще затворят системата и ще изтрият невярнозаявените критерии - посещение на СДЯ и ТЕЛК.
Утре ще е класирането, което трае около 20 мин, докато свърши целият процес по джуркането на имената.
След 18ч. в част от ДГ ще разлепят списъци, а иначе официалното обявяване е в събота след 10ч в системата. На всички родители ще пратят имейл дали детето им е прието (рано сутрин около 5-6ч).

# 655
  • Мнения: 9 009
Интересно ми е как ще заявиш невярно Посещение в СДЯ, синът ми посещава СДЯ и точката му се смята автоматично, аз нищо не съм добавяла.

# 656
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте, една колежка ми каза, че още в 12 ч.през ноща петък срещу събота излизат резултатите.

# 657
  • Мнения: 881
Аз казвам как е официалното обявяване на класирането. Но ако някой от темата се е записал за участие в гражданския контрол и присъства в петък на тегленето, ще му дадат списъците още тогава. Минали години такива участници отговаряха на ЛС в темата за приети деца на нетърпеливите родители. А иначе в 12 посреднощ няма кой да обявява информацията на сайта, бъдете сигурни. За толкова години следене на страстната тема съм изчела хиляди варианти на "една жена каза (ЕЖК)", че направо мога да сравня големите кампании и текущите класирания с древногръцките митове и легенди.

# 658
  • Мнения: 475
Интересно ми е как ще заявиш невярно Посещение в СДЯ, синът ми посещава СДЯ и точката му се смята автоматично, аз нищо не съм добавяла.
На мен пък ми е интересно как ще заяви точката от лицензираните частни ясли?

# 659
  • Мнения: 9 009
Интересно ми е как ще заявиш невярно Посещение в СДЯ, синът ми посещава СДЯ и точката му се смята автоматично, аз нищо не съм добавяла.
На мен пък ми е интересно как ще заяви точката от лицензираните частни ясли?

Не знам от частните, но от държавните съм сигурна, че става автоматично.

Общи условия

Активация на акаунт