Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 2

  • 52 362
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 266
Има ли записан от темата за граждански контрол?

# 661
  • София
  • Мнения: 8 939
Някой да ми обясни на какво основание тази градина пуска 24 места за ХЗ

Има нещо объркано. Общо децата от двата набора са за 5 групи би следвало и ХЗ да са максимум 25. Но едва ли ще се запълнят.

# 662
  • Мнения: 24
Здравейте,

знаете ли, дали на второ класиране се получава точка за брат/сестра в същата градина? На първо класиране тези с брат/сестра са в социалната площадка, но на второ пише, че няма отделна опашка за социалните критерии, какъвто е брат/сестра. Но въпросът е остава ли точката?

Благодаря предварително за отговора.

# 663
  • Мнения: 881
Да, на второ класиране децата по социални критерии участват с всичките си точки в общата опашка.

# 664
  • София
  • Мнения: 779
Аз казвам как е официалното обявяване на класирането. Но ако някой от темата се е записал за участие в гражданския контрол и присъства в петък на тегленето, ще му дадат списъците още тогава. Минали години такива участници отговаряха на ЛС в темата за приети деца на нетърпеливите родители. А иначе в 12 посреднощ няма кой да обявява информацията на сайта, бъдете сигурни. За толкова години следене на страстната тема съм изчела хиляди варианти на "една жена каза (ЕЖК)", че направо мога да сравня големите кампании и текущите класирания с древногръцките митове и легенди.

Просто казах колежката как и кога е разбрала, че детето й е прието !
Класирането е чрез компютър и не виждам нищо странно или невъзможно да се отрази в системата след 12 ч.

# 665
  • Мнения: 378
Може ли да бъде класирано дете по желание, по-ниско от трето на първо класирне? С малък брой точки, по подразбиране някъде из Долно Камарци, където обаче има свободни места?

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 6 109
Зависи от набора.
https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/3383
Тук за набор 2015 се влиза с ниско желание.
Както вече писах, за яслените групи има по-голям недостиг на места като цяло.

# 667
  • София
  • Мнения: 429
Зависи от набора.
https://kg.sofia.bg/isodz/stat-rating/waiting/3383
Тук за набор 2015 се влиза с ниско желание.
Както вече писах, за яслените групи има по-голям недостиг на места като цяло.

В район Възраждане също има детски градини, където ще приемат деца с по-малко точки за набор 2015.

# 668
  • Мнения: 201
Здравейте, кандидатстваме за ясла в моя район по постоянно местожителство, бащата не си е сменял адресната регистрация, но работи в същия район. Казаха ми, че това може да ни даде допълнителна точка, но никъде в системата не излиза поле, където да го въведа (само в моите данни имаше за район по месторабота).
Моля за разяснение. 🙄

# 669
  • Мнения: 10 712
Здравейте, кандидатстваме за ясла в моя район по постоянно местожителство, бащата не си е сменял адресната регистрация, но работи в същия район. Казаха ми, че това може да ни даде допълнителна точка, но никъде в системата не излиза поле, където да го въведа (само в моите данни имаше за район по месторабота).
Моля за разяснение. 🙄

Тази точка отпадна като дискриминационна, ако правилно си спомням причината..

# 670
  • София
  • Мнения: 1 678
Не съм капацитет, но доколкото знам от тази година местоработата не дава предимство/няма допълнителна точка

# 671
  • Мнения: 201
Благодаря за отговорите! 😊

# 672
  • София
  • Мнения: 305
В колко часа се заключва системата?
Да знам с колко часа разполагам за последен размисъл 😁

# 673
  • София
  • Мнения: 1 678
А защо някои деца с 11 т. в социалната опашка в общата после са с 9т. (някои са с 10, други с 9, соц. точката мисля е 1, т.е. трябва да е 11-1?)?

# 674
  • Мнения: 881
А защо някои деца с 11 т. в социалната опашка в общата после са с 9т. (някои са с 10, други с 9, соц. точката мисля е 1, т.е. трябва да е 11-1?)?

Защото всеки социален критерии носи различен брой точки, а е напълно възможно и натрупване на такива критерии. Примерно - многодетно семейство 2т, деца близнаци 1т, по-голямо дете в градината 1т. Дотук 4т допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт