Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 2

  • 52 323
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 6 012
В колко часа се заключва системата?
Да знам с колко часа разполагам за последен размисъл 😁
В 18 часа.

# 676
  • София
  • Мнения: 8 933
А защо някои деца с 11 т. в социалната опашка в общата после са с 9т. (някои са с 10, други с 9, соц. точката мисля е 1, т.е. трябва да е 11-1?)?
Точките по соц. критерии в зависимост от това за какво точно се дават са от 1 до 6.

# 677
  • Мнения: 715
ама вие пък сега да не отидете всички в Кремиковци Laughing
и аз вися на една опашка, на която знам, че няма начин да се вредя, даже вече не се вълнувам от класирането. Приех го и съм спокойна и уравновесена мама Simple Smile Хората живеят и работят и извън милата ни столица... Успех на всички борещи се за място в системата!

# 678
  • Мнения: 225
В последните часове преди затварянето на системата пожелавам успех на всички!

# 679
  • София
  • Мнения: 1 678
Някой с опит да каже дали в последните часове се получават сериозни пренареждания или вече са се поориентирали?.. Към 17 ще ставам от компа и да не стане: surprise surprise Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 680
  • Мнения: 4 261
При нас на всеки 30 минути си сменят решението. С тях и аз и взе да ми писва, но ще стоя до края

# 681
  • Мнения: 879
Най-големите промени са последните 15-20 минути.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 678
Еее не Dizzy Face

# 683
  • Мнения: 4 261
Тоест от 17 и 40 да очакваме изненади. То е разбираемо де. Следя 5 броя кандидата от една седмица. Нелогично стоят на места, където няма да ги класират и съм сигурна, че ще се размърдат към 17 и 45 днес

# 684
  • София
  • Мнения: 3 789
Да, на второ класиране децата по социални критерии участват с всичките си точки в общата опашка.

Но на второ едва ли ще има места, защото местата ще бъдат запълнени от общата опашка. То май излиза, че тези с брат/ сестра са най-прецакани ако не влязат на първо класиране

# 685
  • у дома
  • Мнения: 258
Момичета да попитам, защото въобще не успявам да разбера:

Дете набор 2014 със СОП (по заявен допълнителен критерий) е единствено в списъка на чакащи деца със СОП, но местата са 0 (тоест, няма обявени налични места за дете със СОП в съответната детска градина).
Съответно, по новите правила, детето от Списък със СОП не се прехвърля в Общ списък. И очевидно, при 0 места за деца със СОП няма да бъде прието? Какво може да се предприеме в случая?
В такъв случай как въобще да бъде прието детето някъде, след като дори и в изцяло нови групи няма обявени свободни места за деца соп?

# 686
  • София
  • Мнения: 32
Момичета да попитам, защото въобще не успявам да разбера:

Дете набор 2014 със СОП (по заявен допълнителен критерий) е единствено в списъка на чакащи деца със СОП, но местата са 0 (тоест, няма обявени налични места за дете със СОП в съответната детска градина).
Съответно, по новите правила, детето от Списък със СОП не се прехвърля в Общ списък. И очевидно, при 0 места за деца със СОП няма да бъде прието? Какво може да се предприеме в случая?
В такъв случай как въобще да бъде прието детето някъде, след като дори и в изцяло нови групи няма обявени свободни места за деца соп?


Най-вероятно го има и в другите две опашки - по соц. критерии и в общата. Просто като си отбележиш всички предимства излизаш във всички опашки, в които присъстват.

# 687
  • София
  • Мнения: 779
Момичета да попитам, защото въобще не успявам да разбера:

Дете набор 2014 със СОП (по заявен допълнителен критерий) е единствено в списъка на чакащи деца със СОП, но местата са 0 (тоест, няма обявени налични места за дете със СОП в съответната детска градина).
Съответно, по новите правила, детето от Списък със СОП не се прехвърля в Общ списък. И очевидно, при 0 места за деца със СОП няма да бъде прието? Какво може да се предприеме в случая?
В такъв случай как въобще да бъде прието детето някъде, след като дори и в изцяло нови групи няма обявени свободни места за деца соп?


Трябва да го има в опашката с общ критерий, но с по-малко точки, проверете по номера.

# 688
  • у дома
  • Мнения: 258
Ами доколкото разбрах от всичкото четене, за набор 2014, 2013 и горните при това кандидатстване за градини, няма опашка по социални критерии.
Има само тези списъци:
- опашка СОП
- опашка ХЗ
- опашка общи критерии
А по новите правилаа, децата със СОП не се включват в другите списъци - ХЗ и Общи критерии... Затова си стоят само в списъка СОП... И там като няма места, какво правим? Да си кандидатстваме по общите критерии ли само, без предимството?

# 689
  • у дома
  • Мнения: 258
Момичета да попитам, защото въобще не успявам да разбера:

Дете набор 2014 със СОП (по заявен допълнителен критерий) е единствено в списъка на чакащи деца със СОП, но местата са 0 (тоест, няма обявени налични места за дете със СОП в съответната детска градина).
Съответно, по новите правила, детето от Списък със СОП не се прехвърля в Общ списък. И очевидно, при 0 места за деца със СОП няма да бъде прието? Какво може да се предприеме в случая?
В такъв случай как въобще да бъде прието детето някъде, след като дори и в изцяло нови групи няма обявени свободни места за деца соп?


Трябва да го има в опашката с общ критерий, но с по-малко точки, проверете по номера.

Няма го там, децата от списъка със СОП не се прехвърлят в общата опашка (иизрично го пише на сайта ИСОДЗ). Стоят си само там... Затова и в последните минути се чудя. Не може да се стои в списък с 0 места, без шанс за влизане, въпреки че има някакви допълнителни точки съответното дете...

Общи условия

Активация на акаунт