Вит. А и вит. Е (извадено от седмичната тема) *Б*

  • 18 120
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 546
момичета, аз знам, че витамин А се приема само по лекарско предписание!
витамин Е не може да се предозира, така ли?

# 46
  • София
  • Мнения: 35 976
момичета, аз знам, че витамин А се приема само по лекарско предписание!
витамин Е не може да се предозира, така ли?
Не е точно така за вит.А. Него го има в поливитаминните комплекси.
Като си купиш такъв медикамент си го пиеш 1 месец, без да ти е изписан от лекар. Wink
Витамин Е може да пиеш до 800мг. всеки ден - без проблем /това е дозата, ако искаш бебе/. Ако те притеснява дозата - намаляш я.
Ако чакам лекар да ми изпише витамини, ще има да си чакам....newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 35 976
Момичета, искам и аЗ да ви попитам нещо. АЗ до преди няколко месеца пиех периодочно Центрум от А до Цинк. Но от няколко месеца пия фолиева киселина и спрях да пия Центрум ... но дали да не Започна пак? Спрях Защото ме беШе страх да не предоЗирам витамин Б, но сега се Замислям Защото в Центрум има и А и Е и т.н. но пьк от друга страна вие пишете че А се пие до овулация.... някои може ли да ми даде сьвет?  newsm78
Благодаря ви предварително.    bouquet
Ако те е страх, може да го пиеш до Овулацията.Ще го приемаш например  до 15 ден  от МЦ. Ако не стане чудото - следващият месец продължаваш с останалите табл.(от 1 до 15 ден на МЦ)

# 48
  • Мнения: 4 546
момичета, аз знам, че витамин А се приема само по лекарско предписание!
витамин Е не може да се предозира, така ли?
Не е точно така за вит.А. Него го има в поливитаминните комплекси.
Като си купиш такъв медикамент си го пиеш 1 месец, без да ти е изписан от лекар. Wink
Витамин Е може да пиеш до 800мг. всеки ден - без проблем /това е дозата, ако искаш бебе/. Ако те притеснява дозата - намаляш я.
Ако чакам лекар да ми изпише витамини, ще има да си чакам....newsm78
не, имам предвид витамин А в чист вид, не от комбинираните витамини

# 49
  • София
  • Мнения: 35 976
Нещо немога да разбера  newsm78
herelina, кой твърди, че вит.А се взема само по лекарско предписание?
Ако те притеснява нещо, попитай лекарят си и го помоли да ти изпише въпросният витамин. Той ще ти посочи дозата и колко време може да го пиеш.

ПП.Колко мг. (или МЕ ) е този  витамин А  в чист вид?

# 50
  • Мнения: 51
Момичета, а аз пия мурсалски чай, богат е на витамин Е и затова го пия, предпочитам го пред витамини в капсули.  Laughing А за витамин А вместо капсули - моркови, червени домати и червени чушки. И много плодове - грейпфрут, мандарини, портокал.

Общи условия

Активация на акаунт