Орхидея

  • 281 161
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 812
Ами щом са кафяво жълти,а не зелени,значи че са изгнили от преполиване и орхидеята ти загива.Колко често я поливаш?

# 46
Веднъж- два пъти на седмица

# 47
  • Мнения: 812
Много често си я поливала,затова са ти изгнили корените,като я вземаше не ти ли обясниха как се гледа?Полива се веднъж на 7-14 дена.Трябва да и гледаш корените ако са зелени значи че не и жадна,а като станат сивкави значи е жадна и трябва да полееш.Съветвам те да я извадиш от корите,да и намокриш корените и тези които не са зелени,а жълто кафеви да ги изрежеш.Вземи и тор за орхидеи 20:20:20 или зелен кристалон,тори я през поливане за да и порастнат нови листа и корени.Ако можеш ще е добре да качиш снимка за да я видя.

# 48
Подарък ми е, а като ходих да търся тор за орхидеи,се оказа, че няма в града( от Хасково съм). Ето снимки :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=230344

# 49
  • Мнения: 25 633
Лактофол имат тор за растения, обичащи кисели почви - орхидеи, азалии, рододендрони, камелии и др. В зелени пластмасови опаковки е, със синя капачка. NPK - 17,5:10:12 плюс магнезий и микроелементи.
В Бриколаж има също някакъв течен на Agro, ако не бъркам името на фирмата.

Не е зле да почетете повече за орхидеите си - те са различни видове, които имат различни изисквания за отглеждането им. В сайта и форума, който бяха дали по-горе има изключително богата информация, само да има кой да се интересува от нея и да чете. Peace

http://www.flowersnet.info/index.php?option=com_content&task … id=3&Itemid=4

# 50
# 51
  • Мнения: 37
Хайде и аз да споделя моя опит с орхидеите: вместо пръст се използват кори - специални за орхидеи, купени от специализиран магазин, а ако не намерите - кори от борово / иглолистно дърво - могат да се намерят под всяко по-голямо борче в гората. Събират се сухи корички, начупват се и имате страхотна почва за орхидеи. Аз лично не съм доволна от пръстта за орхидеии, която продават в големи магазини като практикер и т.н. Наистина е важно да са кори. Поливането става рядко като цялата саксийка ( с много дупки, за да не задържа вода) се слага под силна струя вода. Не е хубаво да задържа вода. Често се мокри с пулверизатора. Орхидята обича влага по листата и цветовете, но самите й корени не бива да стоят във вода. За да цъвти, щом веднъж е прецъфтяла  трябва клончето с цветятата да се отреже над второте "оченце". След 6 месеца ще цъфне отново. Успех.

# 52
Малката ми дъщеричка е направила голяма беля - отрязала е стъблата на орхидеята ми. Отрязала ги е на 2-3 см. от корена. Много ме е яд, въпреки че току що бе прецъфтяла, а и не й вървеше много. Но все пак ще има бой по дупето ...   Не зная каква разновидност се води но стъблата й бяха високи, цветовете са на върха и цъфтят в розово. Изкарваше редовно нови листа. ИМА ЛИ НЯКАКЪВ НАЧИН ДА Я ВЪЗСТАНОВЯ ОТНОВО. Пазя отрязаните стъбла.
Благодаря предварително за отговорите.

# 53
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Предполагам вече са във вода? Или изхвърлени...

# 54
  • Мнения: 812
ami mislq 4e nqma 6ans da se spasi osven ako ne pusne novi koreni

# 55
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз съм чела, че има, но зависи каква е орхидеята все пак Simple Smile. Въпроса е живи ли са още изобщо и как изглеждат.

# 56
  • Мнения: 812
за хора които нямат опит е досто трудно да я реанимират,предполагам орхидеята е фаленопсии най често срещан вид и най лесен заотглеждане в дом. условия

# 57
  • Мнения: 3
и аз да се вкюча в интереснияразговор,аз също имам орхидея от три години подараиха ми я с цвят за осми март и след като опадаха цветовете и старателната грижа за нея ужи тя не цъфти.пресях я както трябва пусна цветонос но тои изсъхна,някои ми казаха че не трябвало да я пресявам и затожа е изсъьнал.незнам какжо да правя и така трета година си я гледам и се надяжам да цъфне

# 58
  • Мнения: 812
Не се пресяват всяка година ,а и се слагат в специална почва за орхидеи,аз имам около 30 и непрекъснато цъфтят.също така се продава и специална течна тор за орхидеи   Peace

# 59
  • Мнения: 25 633
krasiund , по-горе има линкове, цъкни, чети и виж какъв точно вид е орхидеята ти и как точно да я гледаш. Различните видове искат различни условия на отглеждане, за да продължат да цъфтят - напр. презимуване при по-ниски температури и т. н.
Успех!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт