Добре дошли, Февруарки 2019

  • 45 401
  • 790
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 697
Аз си взех колан за кола , леле родих се с него , а и съм спокойна при пътуване Simple Smile  BeSafe предпазен автомобилен колан за бременни Pregnant ако искате вижте го , аз мога да кажа , че е прекрасен и не ми стяга на коремчето Simple Smile

# 751
  • Мнения: 94
И аз си взех колан за кола, много по- безопасно и удобно е. Без него, особено като шофирам усещам, че ме стяга вече на коремчето и ми е некомфортно. А не дай си Боже да стане някой инцидент си е и опасно за бебчето с обикновения колан. Аз си взех този.

https://www.amazon.co.uk/Zuwit-Maternity-Adjuster-Must-have-Expe … 2L&ref=plSrch

# 752
  • Мнения: 621
Аз до преди няколко дена си се чувствах направо болна. С толкова гадене, повръщане и отпадналост. Сега ми е добре и ще питам вече за пътувания може ли. Имам още три седмици отпуска и искам да отидем някъде ако всичко е наред. Не смея обаче да купя билети от сега,че изгоряхме с доста пари за Корфу. Иначе и аз знам,че ако е ок всичко не е проблем. При мен обаче ми казаха до края на трети месец да не пътувам и да не спортувам,че и секс не дават. Дано сега е наред вече всичко и да може. Мен едва ме свърта ,защото съм хипер активен човек.
Харесах си днес йога и пилатес къде да ходя за бременни му другото Simple Smile Пише за йогата ,че от 2 триместър. Нямам търпение.

# 753
  • Мнения: 205
Не съм първа младост . На 38 години съм,мъжа ми е на 42 и риска за раждане на дете с ген.отклонение се увеличава след 35 години. А и имам братовчедка с даун.



Аз съм на 42 , първо съм си записала час за фетална при Марков на 24,07. пък после ще видим кокво ще каже, че трябва да стане. По принцип имаме със съпруга ми син на 20 години и с тази ми бременост / много желана,след два миседа /постояно се базикаме кой ще гледа бебо ние или детето Simple Smile))

Здравейте, на 43г. почти 44г, осма седмица Simple Smile . Чухме сърчице, но все още не сме правили никакви изследвания. цитонамазка и кръвна картина правих точно преди да забременея. След две седмици ми е следваща консултация при АГ, вероятно тогава ще ми назначат изследвания. Притеснено ми е , понеже моят гинеколог ще е в отпуск, а часа ми е при друг по заместване.
Дойде ми куража да пиша при вас, като видях че има и други 40+
Хубав ден на всички!

# 754
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 132
Момичета вие имате ли апетит? Аз нямам.Странно ми е,че не ми се яде сладко при положение,че обожавах. Може ли да се пие фрапе?

# 755
  • Мнения: 845
Можеш да пиеш фрапе. Нищо няма да ти стане от едно-две на ден. Аз съм на моменти с апетита, напоследък нямам. И на мен не ми се яде сладко, дори и джънк храни, което си е странно. Снощи обаче като ми се бутна една муха за форнети, днес ходих да си купувам. Сутринта си хапнах добре с тях и още ме държи 😀 Не са от най-здравословните, ама няма да издребнявам.

# 756
  • Мнения: 100
Аз съм по същия начин. Обожавам сладко, а сега да не видя. Умирам за сирене, кисело мляко- нещо кисело, соленичко. Но като цяло апетита ми липсва, а преди не можех да се оплача от липса на такъв. Поне поотмина гаденето. За фрапето не знам обаче, защото при мен и кафе изобщо не мога да кусна. А префи си пиех.

# 757
  • Мнения: 422
На мен гаденето ми поразмина (10г.с.) и започна да идва апетита. През първата бременност май ми се гадеше поне до 12г.с. Свалила съм иначе 3кг за тези седмици и сега ще започвам да качвам! Grinning
Добре дошли на новите момичета! Purple Heart

# 758
  • София
  • Мнения: 287
Относно яденето, от както ми размина гаденето и повръщането, не прощавам на нищо, единствено не мога да погледна месо и яйца, но всичко останало тъпча от лакомия, вече съм качила 2кг, май ще трябва да понамаля тъпченето, че съм едва в 11гс, предния път качих 12кг за цялата бременост и корема ми пролича едва в 6,7месец, а сега всичко е различно, убедих се, че няма нищо общо.

# 759
  • София
  • Мнения: 478
Мен ме обхваща на моменти (ето и сега) един вълчи глад изведнъж. И ако може да е джънк фууд още по-добре. Няколко дни ми харесва едно нещо, после не искам да го видя даже Joy

А днес много ме беше страх от теста с глюкозата, не знам някой тук дали е правил или ще прави, с първата бременност не съм, обаче сега като от няколко дни съм на 36 и баба ми е имала диабет и хоп, глюкоза от първия път. Та вчера се начетох на страхотии, цяла нощ не спах, въртях се, потях се, ужас.. е, не беше толкова страшно, даже беше вкусна особено човек като не е ял нищо, като студено сиропче от захар Sunglasses

# 760
  • Мнения: 845
Не ме гони вълчи глад, но вълчи мързел - да! Grinning Не знам МП как ще ме търпи. Поне имаме за ядене в хладилника и вчера пуснах прахосмукачка. Като цяло се въртя в леглото:grinning: Работата ми беше свързана с дечица. Поемам пак ангажименти, но по-рядко и с подбрани семейства. Та сега и свободно време имам и не знам как да го оползвотворявам.

# 761
  • Мнения: 15
Аз извън последните коментари да се вмъкна. С термин февруари 2019, на 40 години, с ужасно целодневно гадене Simple Smile Зарадва ме колко бебчета се очакват. Днес ви открих и започвам да чета. Хубав, лек и спокоен ден.

# 762
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 132
Мен ме обхваща на моменти (ето и сега) един вълчи глад изведнъж. И ако може да е джънк фууд още по-добре. Няколко дни ми харесва едно нещо, после не искам да го видя даже Joy

А днес много ме беше страх от теста с глюкозата, не знам някой тук дали е правил или ще прави, с първата бременност не съм, обаче сега като от няколко дни съм на 36 и баба ми е имала диабет и хоп, глюкоза от първия път. Та вчера се начетох на страхотии, цяла нощ не спах, въртях се, потях се, ужас.. е, не беше толкова страшно, даже беше вкусна особено човек като не е ял нищо, като студено сиропче от захар Sunglasses

На мен баба ми и баща ми и чичо ми са с диабет.Което означава,че има вероятност и на мен да ми пуснат такова изследване.Би ли споделила какво точно представлява.

# 763
  • Мнения: 661
divanence и аз съм в Германия. Аз ще правя хармони тест. Има 3 различни неинвазивни теста- пренатест, панорама и хармони. Инвазивните крият много голям риск от спонтанен аборт и според моя лекар може да се направят само амо един неинвазивен покаже обезпокоителни резултати. За хармони теста ще платим 300 евро. Другите са на почти същата цена. Разшитения хармони обхваща различни видове тризомии и хромозомен анализ. Прави се след 10+0 седмица.

... за диабета .... и моите баща и баба са с диабет, а пък тък около 24та седмица задължително правят такъв тест. До тогава имам аз още време, но ще се радвам и аз на инфо какво се прави.

# 764
  • Мнения: 1 333
Добре дошли на новите! При мен също е и вълчи глад и вълчи мързел. Леле, вкъщи е кочина, нямам сили да оправя, изчистя, почти не готвя Anguished Огладнявам много бързо и ако не ям малко повече време започва да ми се гади. И аз се скарах със сладкото откакто съм бременна, а определено бях пристрастена. Солено и кисело, както и тестяно адски ми се ядат. Не ям повече отпреди, дори може би по-малко, но по-често. Имам 1-2 сладкиша изядени ту от някоя почерпка, ту от друго, но определено не ми се ядат. Но пък тестени закуски мога да хапвам често, а не трябва. Месо не искам и да видя, а мляко ям по много (но и преди си беше така). Гледам да хапвам много плодове, а и сега с тези дини и пъпеши е рай. По цял ден съм на работа и макар че съм на бюро като се прибера се чувствам страшно изморена. Нямам сили да си измия дори чиниите. Досега бях свалила около 2кг., но последно като се теглих бях тръгнала нагоре с 0.5кг, а може и да са били моментни, тъй като все така рядко ходя до тоалетна. Умората и ранното заспиване не отминават, дано скоро да се разделя с тях. Решила съм да си купя кантар, за да следя положението, да не взема да го изпусна от контрол. Joy Не само от суета, но и от здравословна гледна точка не ми се иска да качвам безумно много кг, но знам, че надали ще зависи от мен...ако съм гладна, да гладувам ли?! Ще видим. Моето записване на ЖК е на 19.07, както и ФМ, видях, че има няколко от вас, които са на 18.07. Ще ви стискам палци! Да споделите как е минало. 
П.С.
На 52 стр. сме, не знам на коя заключват темите, но трябва да се ориентираме за нова.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт