Страх от изневяра

  • 8 918
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оф този е селски тарикат. Чука му се чуждо две не види, но му се ще и някоя в къщи да му пере чорапите. Но пък и забележете, честен, предупредил е.Манипулатор от всякъде и то доста умел, авторката дори е решила, че проблема е в нея.

# 31
  • Мнения: 489
Здравейте,
пише едно объркано момиче на 21.
Със сериозна връзка съм от почти година, приятелят ми е 29г.
Обичам го много, той мен също, въпреки че не изразява чувствата си, така както бих желала.

Аз съм израстнала в семейство с не много любов, нежелано дете съм. В семейството ми и до днес се упражнява физическо насилие, баща ми е изневерявал многократно. Това до известна степен рефлектира върху мен самата.
Чувствам се потисната и ме е страх, че ще се случи и на мен. Страх ме е да не повторя този модел.

Доскоро приятелят ми работеше работа, която не ме притесняваше, имахме общи познати, бях сигурна, че ако се случи нещо ще разбера. Но сега изпитвам едно тревожно чувство, толкова ми е напрегнато, ще работи на място където ще е заобиколен от толкова много жени за които едва ли има значение, че е обвързан.
От това ме е страх, той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.

Въртят ми се едни грозни сценарии, дори мисли аз да го направя, за да съм първа... за да съм го предала преди той да го направи.
Знам, че има други по-важни неща от това той да ми е верен, но тази мисъм ме парализира, не мога да се храня и спя нормално.
Моля, посъветвайте ме, как да преживея страха, да съвсем основателен е, но аз не мога да му повлияя, ако реши веднъж. Искам просто да живея нормално не вгорчена он несигурност.
Сменяй партньора докато е време.Намери си свястно момче.По начина по който го описа нищо хубаво не те чака.

# 32
  • Мнения: X
Такъв човек, заради който ще се превърнеш на пъдар, задушавана от ревност и страхове, не ти трябва.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако не е същият значи вече по калъп ги възпитават тия мъже - мекотело до мекотело, дето не може да отказва на напористите, налитащи му женки.

Тук не съм съгласна- никоя майка не си възпитава сина да не отказва на налитащи жени.
Само че, почти всички съвременни жени изповядват верую- то, че имат правото и няма нищо лошо да си вземат този, когото си поискат.

И няма защо да се лъжем- една жена науми ли си да изчука един мъж, няма кой да я спре.
Винаги ще намери момента, в който той да поддаде.

# 34
  • Мнения: 630
Ти обмисляш да го направиш първа , за да не си прецакана и да си първа ? Confounded

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти обмисляш да го направиш първа , за да не си прецакана и да си първа ? Confounded

Ако е към мен въпроса, не.
Аз женени или във връзка, не ги приемам като мъже- като приятелки, става.
Отделно от това- аз съм дама и единственото което съм правила, когато някой ми хареса, е да му внуша, че може и да има смисъл да ме сваля.
Да налитам и да гоня някого, за да му се предложа, няма как да стане.

# 36
  • Мнения: 3 610
Противоречиш си.Хем си дама съвременна,  модерна,описваш те какви са,   обаче ти не си такава.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592

Въх, горкичкия той, ужас, тези лоши жени така да правят, да се възползват от горкотУ момче, изнасилват го направо... Ама ужасТ, казвам ви!

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839
Противоречиш си.Хем си дама съвременна,  модерна,описваш те какви са,   обаче ти не си такава.

Ми, дама съм, съвременна съм, но винаги съм имала самочувствие като жена дотолкова, че да не преследвам мъжете и да им се предлагам на тепсия.
Дама съм, не " разкрепостена", както вече е политкоректно да се наричат к.рвите.

Гледам 2 български сериала, в които идеално показват доколко отчаяни и безскрупулни са болшинството от съвременните млади жени- няма значение, че мъжът е женен, няма значение че не я харесва- вирва опашка и го подпира на дървото в парка.
Разбира се, контрацепцията е последната грижа в такива моменти, но пак няма страшно.
Ще го родят, колко му е да се гледа дете с баща неизвестен..........

katiABV, само не се заблуждавай, че има мъж, който е успял да устиска на напориста и нахъсана разпоретина.

# 39
  • Мнения: 630
Ти обмисляш да го направиш първа , за да не си прецакана и да си първа ? Confounded

Ако е към мен въпроса, не.
Аз женени или във връзка, не ги приемам като мъже- като приятелки, става.
Отделно от това- аз съм дама и единственото което съм правила, когато някой ми хареса, е да му внуша, че може и да има смисъл да ме сваля.
Да налитам и да гоня някого, за да му се предложа, няма как да стане.


Нямах предвид теб, а авторката на темата.

# 40
  • Мнения: 574
Аз не мога да разбера едно нещо. Защо постоянно се събират хора-противоположности с цел да се тровят един друг? Включвам и себе си в това число.
Трябва да има някаква лампичка на главата ни, която да свети в определен цвят, в зависимост от това какъв тип човек сме. И като се срещаме един друг, да гледаме първо цвета дали е като нашия и тогава да се заговаряме. Дано някой генен инженер се сети да го вгради в днк-то ни някой ден. Ще си спестим доста гадни връзки.

# 41
  • Мнения: 51
Защото, когато обичаме, сами избираме да затваряме очите си за тези „червени лампички”. Защото, когато обичаме си мислим, че с нас той може да е друг.Че ако любовта е истинска, е достатъчна да направи така, че ние да сме му достатъчни...

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не е съвсем така. Има хора- противоположности, които се допълват прекрасно и си живеят в хармония.

# 43
  • Мнения: 135
На такива отрицателни изявления от самия човек винаги трябва да се вярва. Той се познава най-добре и те предупреждава как ще постъпи с теб - както е постъпил и с предишните си. Връзката за него не е сериозна.

За какво ти е да се обвърваш с копие на баща си? Защо повтаряш този сценарий в опити този път да спечелиш, да е различно, да го промениш? В момента си в ролята на жена с родител-алкохолик, която си намира точно същия пияница, за да си преповтаря детските травми. А може да избереш друго.

Държа да поясня, може би има значение. По негови думи той никога не е изневерявал. Описва се като боклук, защото винаги е попадал на такива, жени с връзки, семейни дори, които са го използвали предимно за секс.
Сподели, че се страхува да не ме изгуби, да не си тръгна, както се е случвало преди мен. Дори е сигурен, че ще постъпя така.
 Обеща, ако желае да ми изневери да предупреди, за да ми спести това, което е преживял той. Това разбира се не ме успокоява, напротив дори, още повече ме подтиска, защото знам, че ще се случи, когано най-малко очаквам.

# 44
  • Мнения: 3 610
И ти му вярваш щото се обичате.

Общи условия

Активация на акаунт