Страх от изневяра

  • 8 917
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте,
пише едно объркано момиче на 21.
Със сериозна връзка съм от почти година, приятелят ми е 29г.
Обичам го много, той мен също, въпреки че не изразява чувствата си, така както бих желала.

Аз съм израстнала в семейство с не много любов, нежелано дете съм. В семейството ми и до днес се упражнява физическо насилие, баща ми е изневерявал многократно. Това до известна степен рефлектира върху мен самата.
Чувствам се потисната и ме е страх, че ще се случи и на мен. Страх ме е да не повторя този модел.

Доскоро приятелят ми работеше работа, която не ме притесняваше, имахме общи познати, бях сигурна, че ако се случи нещо ще разбера. Но сега изпитвам едно тревожно чувство, толкова ми е напрегнато, ще работи на място където ще е заобиколен от толкова много жени за които едва ли има значение, че е обвързан.
От това ме е страх, той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.

Въртят ми се едни грозни сценарии, дори мисли аз да го направя, за да съм първа... за да съм го предала преди той да го направи.
Знам, че има други по-важни неща от това той да ми е верен, но тази мисъм ме парализира, не мога да се храня и спя нормално.
Моля, посъветвайте ме, как да преживея страха, да съвсем основателен е, но аз не мога да му повлияя, ако реши веднъж. Искам просто да живея нормално не вгорчена он несигурност.

# 1
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери.
Много не разбрах защо се определя като боклук и какво общо има това с всичко останало. В смисъл, че не може да отказва на жени, които го търсят за секс с идеята да го използват само за това ли?

# 2
  • Мнения: 135
той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери.
Много не разбрах защо се определя като боклук и какво общо има това с всичко останало. В смисъл, че не може да отказва на жени, които го търсят за секс с идеята да го използват само за това ли?
Да, затова се определя като такъв.

# 3
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Не знам защо си с този човек. Аз не бих преживяла и ден с някого, който ми повтаря какъв боклук е. Защо го прави? Споделя и търси решение на проблема или просто товари другите и им вменява усещане за вина.

Според мен той много добре знае какво иска и си го постига. Иска връзка - има я. Иска да не го занимаваш с това, което те вълнува в момента (изневярата) - постига го, като те наранява. Ако сега омекнеш, той знае вече знае формулата. Оперва се, заплашва и бяга на тихо и спокойно място. Запазва вътрешния си мир за сметка на твоя.

# 4
  • Мнения: 3 610
Свършили са мъжете,че да търпиш на някой простотията.Аз ако съм му бия шута в гъза без да се замисля, като иска да си хойка да не влиза в връзка.Мъж съм ако е от значение.

# 5
  • Мнения: 2 495
Не бих стояла с мъж,който не можел да отказва.Да не говорим,че горе-долу никой няма задръжки,но и да си го казваш в прав тест?!Начинът ,по който се изразява за себе си ,говори много за нивото му.Ествествено,че с такъв човек няма да си спокойна и ще си ревнива.Търси друг човек!Иначе ще страдаш много.Няма сила ,която да накара някой да бъде лоялен насила.Ако това търсиш тук.Твоята задача е да се ориентираш какъв е твоят приятел и да вземеш решение.И стига с това "много го обичам"!Как смяташ да живееш много години с него?Като го промениш?Пълна глупост!

# 6
  • Мнения: 6 993
Зарязваш тоя малоумник и отиваш на един психолог, работиш върху собствените си проблеми от твоето семейство. Когато ги изчистиш, тогава започваш нова връзка.

# 7
  • Мнения: 14 966
Цитат
Цитат
От това ме е страх, той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.

Това изчерпва всичко. Не , твоето не е страх , той съвсем съзнателно ти е показал , да не очакваш вярност от него. С теб е , без да има сериозни намерения. Съжалявам , но целият ти пост звучи така. Не вярвай на този човек,  той ти е показал как вижда връзката ви. Правилен е горният съвет да поработиш над себе си . Това ще ти даде сили и самоувереност. Този просто го отпиши. Ако не може от един път, постепенно-свикни с мисълта , че сте временно заедно . Така ще приемеш първата му изневяра , за която разбереш , без драматизъм. И да , страх те е основателно . Спри да се страхуваш.

# 8
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Зарязваш тоя малоумник и отиваш на един психолог, работиш върху собствените си проблеми от твоето семейство. Когато ги изчистиш, тогава започваш нова връзка.

Чак пък малоумник? Човека поне си е признал че е боклук, никой не я кара да седи с него насила все пак

Знаете я приказката за баницата нали?

# 9
  • Мнения: 51
Трябва ти човек на твоята „честота”, за когото да си верен на любимия не е изпитание, а естествена част от това да обичаш. Човекът, с когото си сега ще храни страховете ти, ще прави травмите от детството ти настояща реалност и всичко това ще ти се отрази много зле психически.  Намери човек, който ще те накара да вярваш в любовта, във взаимността, искрените отношения. А дотогава...по-добре да си сама.

# 10
  • Мнения: 5 482
Поредната авторка със сериозен психологически проблем, травми от детството и ССФ пак запява в хор, че мъжът е виновен. Аз много се съмнявам какво е казал той и какво е чула тя. Не е изневерил досега или поне тя не го е хванала, но не яде, не спи и се тормози ей така превантивно. Момиче, имаш голям проблем, който няма да изчезне със смяната на мъжа. Първо си реши травмите и после започвай връзка.

# 11
  • Мнения: X
Здравейте,
пише едно объркано момиче на 21.
Със сериозна връзка съм от почти година, приятелят ми е 29г.
Обичам го много, той мен също, въпреки че не изразява чувствата си, така както бих желала.

Аз съм израстнала в семейство с не много любов, нежелано дете съм. В семейството ми и до днес се упражнява физическо насилие, баща ми е изневерявал многократно. Това до известна степен рефлектира върху мен самата.
Чувствам се потисната и ме е страх, че ще се случи и на мен. Страх ме е да не повторя този модел.

Доскоро приятелят ми работеше работа, която не ме притесняваше, имахме общи познати, бях сигурна, че ако се случи нещо ще разбера. Но сега изпитвам едно тревожно чувство, толкова ми е напрегнато, ще работи на място където ще е заобиколен от толкова много жени за които едва ли има значение, че е обвързан.
От това ме е страх, той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.

Въртят ми се едни грозни сценарии, дори мисли аз да го направя, за да съм първа... за да съм го предала преди той да го направи.
Знам, че има други по-важни неща от това той да ми е верен, но тази мисъм ме парализира, не мога да се храня и спя нормално.
Моля, посъветвайте ме, как да преживея страха, да съвсем основателен е, но аз не мога да му повлияя, ако реши веднъж. Искам просто да живея нормално не вгорчена он несигурност.
И защо ти е да споделяш живота си с един боклук?
Толкова ниско самочувствие ли имаш, че се примиряваш с боклука на обществото?Особено когато той сам се самоопределя като такъв?
Имаш "ревнива" травма от баща си, а това за едно момиче е направо сриващо.Самочувствието на една жена започва да се гради още от детството, подхранвайки се от любовта, подкрепата, обичта, грижата и вниманието на бащата.Той е този, който трябва да й даде самочувствието на харесвана от мъжете жена.Ти си била лишена от това, затова и си неуверена, ревнива, несигурна....
А мъжа, с когото си, не само няма да ти помогне да изплуваш от това ревниво блато, а напротив, гледа да те натисне още по-дълбоко в него.
С него никога няма да се чувстваш сигурна, спокойна, уверена в любовта му, щастлива.....
Трябва ти мъж, за когото ти ще си на първо място, който ще мисли първо за твоите нужди и потребности, а после за себе си.
Но не съм сигурна, че ще послушаш съветите тук....

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 614
На мен ми се върти един грозен сценарий как си с грешния човек. Някой по-назад спомена да посетиш специалист и да работиш върху своите проблеми. Ако успееш сама ще видиш някои неща у него, които ще те накарат да се замислиш дали ще продължите или не. Но тръгни от себе си.

# 13
  • Мнения: 135
Благодаря ви за подкрепата! Ще се радвам да прочета още мнения, наистина са ми от полза, защото ми показват ситуацията нагледно отстрани.

Да споделя още нещо. Онзиден излиза с приятели на дискотека и на сутринта ме обвини, че съм му скрила бельото за излизане.
Потресе ме. Не ми беше правило впечатление, че има специално.
Много обидно ми стана. Не е нормално нали?
Контрира ме с това, че и аз съм била избира за гинеколог. И да е така, там наистина се остава по бельо, но дискотека с приятели не предполага това. Приключих темата, явно моят се презастрахова, ако се наложи да се съблича.

# 14
  • Мнения: 3 610
Е все пак трябва да е модерен не на баба ми с килотите.

# 15
  • Мнения: X
На такива отрицателни изявления от самия човек винаги трябва да се вярва. Той се познава най-добре и те предупреждава как ще постъпи с теб - както е постъпил и с предишните си. Връзката за него не е сериозна.

За какво ти е да се обвърваш с копие на баща си? Защо повтаряш този сценарий в опити този път да спечелиш, да е различно, да го промениш? В момента си в ролята на жена с родител-алкохолик, която си намира точно същия пияница, за да си преповтаря детските травми. А може да избереш друго.

# 16
  • Мнения: 14 966
Извнявай за тъпия въпрос в сериозна тема , но какви са му гащите за излизане и другите , че чак толкова да се отличават от обичайните? 

# 17
  • Мнения: 135
Бельото му е хубаво и здраво, да не си помислите, че ходи скъсан обичайно.
Дори не ми е минавало през ум, че има предпочитания относно бельото, когато излиза. Аз и за гинеколог не обувам нещо специално...

# 18
  • Мнения: X
Бельото му е хубаво и здраво, да не си помислите, че ходи скъсан обичайно.
Дори не ми е минавало през ум, че има предпочитания относно бельото, когато излиза. Аз и за гинеколог не обувам нещо специално...

Е, моля ти се, със сигурност си го изкърпила и изпрала, за да не се излага пред момичетата в дискотеката.

А това за гинеколога е безумно.

# 19
  • Мнения: 14 654
Дори да приемем, че сегашният ѝ партньор е боклук, както сам се е нарекъл, пробелмът с ревността си остава и ще се проявява и в следващите връзки. Няма какво да се бавя със съвета да потърси специализирана помощ, защото ако не потърси сега, ще ѝ се наложи да търси след 2-3 съсипани връзки и куп изгубени години. Ревността убива любовта и това е станало клише, защото е самата истина. На ревнивия все ще му се привиждат демони и ще има мания за следене и контрол, които никой не е длъжен да търпи и да, тормозейки с въпросчета, подпитвания и искайки обещания, точно тласкаш другия да ти изневери - следи партньора си и той ще ти изневери, контролирай детето си и то ще се разбунтува.
Пиша това, защото съм имала гадже ревнивец и знам какъв ад е връзката с подобен човек. И ако изневеряващият е боклук, то ревнуващият е смърдящ боклук, много по-лош от "предателя".
пп: в 21-ви век не е ли малко смешно и странно да наричаме изчукването на колежката "изневяра и предателство", много старомодни ми се струват тези думи за такива ситуации.

# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Ако наистина не искаш да повториш семейния модел, в който си израснала- зарежи този човек. На 21 животът е пред теб, не се заробвай и не си пропилявай младостта с подобни екземоляри.

# 21
  • Мнения: 14 966
Дори да приемем, че сегашният ѝ партньор е боклук, както сам се е нарекъл, пробелмът с ревността си остава и ще се проявява и в следващите връзки. Няма какво да се бавя със съвета да потърси специализирана помощ, защото ако не потърси сега, ще ѝ се наложи да търси след 2-3 съсипани връзки и куп изгубени години. Ревността убива любовта и това е станало клише, защото е самата истина. На ревнивия все ще му се привиждат демони и ще има мания за следене и контрол, които никой не е длъжен да търпи и да, тормозейки с въпросчета, подпитвания и искайки обещания, точно тласкаш другия да ти изневери - следи партньора си и той ще ти изневери, контролирай детето си и то ще се разбунтува.
Пиша това, защото съм имала гадже ревнивец и знам какъв ад е връзката с подобен човек. И ако изневеряващият е боклук, то ревнуващият е смърдящ боклук, много по-лош от "предателя".
пп: в 21-ви век не е ли малко смешно и странно да наричаме изчукването на колежката "изневяра и предателство", много старомодни ми се струват тези думи за такива ситуации.
Не е въпросът какво представлява изчукването на колежка, а какви нагласи формира този у момичето. Той се презастрахова, в случай , че нещо стане , да и каже- аз те предупредих. Това е подлото. Представям си с какъв грейнал поглед я е уведомил , че на новата работа ще има безброй палавници. Хипотетичната изневяра вече я прави нещастна. Този тип комплексари са особено токсични за момиче като нея. Кой знае какъв саблезъб тигър е , ама както и да е.

# 22
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
... той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.
Хехе. Какъв нещастен опит за манипулация - хем си отваря възможност да си хойка, хем и те заглавиква да вярваш, че той няма вина за това - нали виждаш, самобичува се един вид какъв е боклук, как всички се "възползват" от него за секс ( Joy). Един вид такъв си е и ти според него трябва да приемеш, че каквото има да се случва, ще се случи не защото той иска, а защото не може да отказва и е жертва на хиените, които са поискали да се възползват от него.  Crazy Жалка работа. Някои се мислят за свръхумни, и останалите за тях са някакви идиоти, които ще повярват на всякаквите простотии, които им хрумне да им сервират.
Оставяй го да се разкара барабар с всичките му гащи за специални случаи и се заеми със себе си - имаш нужда от специалист, който да ти помогне да си повишиш самочувствието, за да преодолееш модела, който си възприела, да спреш да се плашиш от изневери, да ревнуваш и да вярваш на глупости като тия, които този ти приказва.

# 23
  • Мнения: X
Искам да видя тази влюбена жена, която няма да ревнува, когато в лицето ѝ казват да не разчита на никаква вярност и се притесняват пред нея дали гащите им са чисти за подвизи по дискотеките. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 14 654
Представям си с какъв грейнал поглед я е уведомил , че на новата работа ще има безброй палавници.
Ами тогава да иде на психолог, за да ѝ помогне да разбере защо държи да е точно с този човек. Нали ви е ясно, че няма да избяга с 200, а ще се вкопчи в него до последно, той ще ѝ изневери разбира се, а тя ще реве и страда, ще му прощава и ще го моли да я обича, но няма да го пусне, накрая той ще я зареже, защото чак него ще го хване гнус да гледа как унизеното същество моли за внимание и тогава вече депресията ѝ е в кърпа вързана. Класическа квартална драма, нищо ново под слънцето.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Само аз ли имам дежа вю? Това с бельото за дискотека ми напомни за друга тема и друга авторка ама нейния имаше парфюм за дискотека, специален. Ако не е същият значи вече по калъп ги възпитават тия мъже - мекотело до мекотело, дето не може да отказва на напористите, налитащи му женки.

# 26
  • Мнения: X
Само аз ли имам дежа вю? Това с бельото за дискотека ми напомни за друга тема и друга авторка ама нейния имаше парфюм за дискотека, специален. Ако не е същият значи вече по калъп ги възпитават тия мъже - мекотело до мекотело, дето не може да отказва на напористите, налитащи му женки.

Имаше:

http://old.bg-mamma.com/?topic=855590.msg36582589#msg36582589

Но тази изглежда да е друга.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Мдаааа. Авторката да надникне в оная тема.

# 28
  • Мнения: 5 482
И на мен много ми заприлича на Анонимната с колегата, която е култова. Тук се движим по същия сценарий.

# 29
  • Мнения: 523
Имала съм "връзка" с подобен човек. Казваше си,че не може да отказва,че е боклук а аз съм добро момиче и не искал да ме нарани. Е,изкарахме няколко години,в които той в началото беше само с мен. После обаче започна да си се връща към неговите си неща,тоест да хойка. Почнах и аз. Разделихме се,събрахме се,разделихме се,събрахме се и така безброй пъти. Трудно е,когато имаш чувства към такъв човек. Общо взето осъзнах,че в един момент "връзката" ни беше отворена. За мен в даден период от време беше ок,защото бях преодоляла чувствата си към него. Връщах се по навик. Чак когато срещнах настоящият си мъж,разбрах какво е взаимно уважение и любов и че съм дала най-хубавите си години на някой,който не заслужава. Ще осъзнаеш и ти,но ще е късно. Махни се от този човек и си живей живота с по-стойностни хора.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Оф този е селски тарикат. Чука му се чуждо две не види, но му се ще и някоя в къщи да му пере чорапите. Но пък и забележете, честен, предупредил е.Манипулатор от всякъде и то доста умел, авторката дори е решила, че проблема е в нея.

# 31
  • Мнения: 489
Здравейте,
пише едно объркано момиче на 21.
Със сериозна връзка съм от почти година, приятелят ми е 29г.
Обичам го много, той мен също, въпреки че не изразява чувствата си, така както бих желала.

Аз съм израстнала в семейство с не много любов, нежелано дете съм. В семейството ми и до днес се упражнява физическо насилие, баща ми е изневерявал многократно. Това до известна степен рефлектира върху мен самата.
Чувствам се потисната и ме е страх, че ще се случи и на мен. Страх ме е да не повторя този модел.

Доскоро приятелят ми работеше работа, която не ме притесняваше, имахме общи познати, бях сигурна, че ако се случи нещо ще разбера. Но сега изпитвам едно тревожно чувство, толкова ми е напрегнато, ще работи на място където ще е заобиколен от толкова много жени за които едва ли има значение, че е обвързан.
От това ме е страх, той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери. Поисках само да ми обещае, че няма да ме предаде, не го направи, вече нищо на никого не обещавал.

Въртят ми се едни грозни сценарии, дори мисли аз да го направя, за да съм първа... за да съм го предала преди той да го направи.
Знам, че има други по-важни неща от това той да ми е верен, но тази мисъм ме парализира, не мога да се храня и спя нормално.
Моля, посъветвайте ме, как да преживея страха, да съвсем основателен е, но аз не мога да му повлияя, ако реши веднъж. Искам просто да живея нормално не вгорчена он несигурност.
Сменяй партньора докато е време.Намери си свястно момче.По начина по който го описа нищо хубаво не те чака.

# 32
  • Мнения: X
Такъв човек, заради който ще се превърнеш на пъдар, задушавана от ревност и страхове, не ти трябва.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако не е същият значи вече по калъп ги възпитават тия мъже - мекотело до мекотело, дето не може да отказва на напористите, налитащи му женки.

Тук не съм съгласна- никоя майка не си възпитава сина да не отказва на налитащи жени.
Само че, почти всички съвременни жени изповядват верую- то, че имат правото и няма нищо лошо да си вземат този, когото си поискат.

И няма защо да се лъжем- една жена науми ли си да изчука един мъж, няма кой да я спре.
Винаги ще намери момента, в който той да поддаде.

# 34
  • Мнения: 630
Ти обмисляш да го направиш първа , за да не си прецакана и да си първа ? Confounded

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти обмисляш да го направиш първа , за да не си прецакана и да си първа ? Confounded

Ако е към мен въпроса, не.
Аз женени или във връзка, не ги приемам като мъже- като приятелки, става.
Отделно от това- аз съм дама и единственото което съм правила, когато някой ми хареса, е да му внуша, че може и да има смисъл да ме сваля.
Да налитам и да гоня някого, за да му се предложа, няма как да стане.

# 36
  • Мнения: 3 610
Противоречиш си.Хем си дама съвременна,  модерна,описваш те какви са,   обаче ти не си такава.

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592

Въх, горкичкия той, ужас, тези лоши жени така да правят, да се възползват от горкотУ момче, изнасилват го направо... Ама ужасТ, казвам ви!

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839
Противоречиш си.Хем си дама съвременна,  модерна,описваш те какви са,   обаче ти не си такава.

Ми, дама съм, съвременна съм, но винаги съм имала самочувствие като жена дотолкова, че да не преследвам мъжете и да им се предлагам на тепсия.
Дама съм, не " разкрепостена", както вече е политкоректно да се наричат к.рвите.

Гледам 2 български сериала, в които идеално показват доколко отчаяни и безскрупулни са болшинството от съвременните млади жени- няма значение, че мъжът е женен, няма значение че не я харесва- вирва опашка и го подпира на дървото в парка.
Разбира се, контрацепцията е последната грижа в такива моменти, но пак няма страшно.
Ще го родят, колко му е да се гледа дете с баща неизвестен..........

katiABV, само не се заблуждавай, че има мъж, който е успял да устиска на напориста и нахъсана разпоретина.

# 39
  • Мнения: 630
Ти обмисляш да го направиш първа , за да не си прецакана и да си първа ? Confounded

Ако е към мен въпроса, не.
Аз женени или във връзка, не ги приемам като мъже- като приятелки, става.
Отделно от това- аз съм дама и единственото което съм правила, когато някой ми хареса, е да му внуша, че може и да има смисъл да ме сваля.
Да налитам и да гоня някого, за да му се предложа, няма как да стане.


Нямах предвид теб, а авторката на темата.

# 40
  • Мнения: 574
Аз не мога да разбера едно нещо. Защо постоянно се събират хора-противоположности с цел да се тровят един друг? Включвам и себе си в това число.
Трябва да има някаква лампичка на главата ни, която да свети в определен цвят, в зависимост от това какъв тип човек сме. И като се срещаме един друг, да гледаме първо цвета дали е като нашия и тогава да се заговаряме. Дано някой генен инженер се сети да го вгради в днк-то ни някой ден. Ще си спестим доста гадни връзки.

# 41
  • Мнения: 51
Защото, когато обичаме, сами избираме да затваряме очите си за тези „червени лампички”. Защото, когато обичаме си мислим, че с нас той може да е друг.Че ако любовта е истинска, е достатъчна да направи така, че ние да сме му достатъчни...

# 42
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не е съвсем така. Има хора- противоположности, които се допълват прекрасно и си живеят в хармония.

# 43
  • Мнения: 135
На такива отрицателни изявления от самия човек винаги трябва да се вярва. Той се познава най-добре и те предупреждава как ще постъпи с теб - както е постъпил и с предишните си. Връзката за него не е сериозна.

За какво ти е да се обвърваш с копие на баща си? Защо повтаряш този сценарий в опити този път да спечелиш, да е различно, да го промениш? В момента си в ролята на жена с родител-алкохолик, която си намира точно същия пияница, за да си преповтаря детските травми. А може да избереш друго.

Държа да поясня, може би има значение. По негови думи той никога не е изневерявал. Описва се като боклук, защото винаги е попадал на такива, жени с връзки, семейни дори, които са го използвали предимно за секс.
Сподели, че се страхува да не ме изгуби, да не си тръгна, както се е случвало преди мен. Дори е сигурен, че ще постъпя така.
 Обеща, ако желае да ми изневери да предупреди, за да ми спести това, което е преживял той. Това разбира се не ме успокоява, напротив дори, още повече ме подтиска, защото знам, че ще се случи, когано най-малко очаквам.

# 44
  • Мнения: 3 610
И ти му вярваш щото се обичате.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 614
Е, той много наивен го играе. Какво значи попадал само на такива жени? И след като е омъжена или в сериозна връзка той за какво друго очаква да се занимава тя с него освен за секс? Няма за какво.

# 46
  • Мнения: 101
Манипулатор. Така те кара още повече да се вкопчеш в него. Мисли се,че е незаменим.
Да не работи в бар, че са толкова напористи колежките?  Чуди се какво да ти каже, за да се издигне в собствените си очи. Добре те познава и знае кое ти е слабото място. Типичен селтак.
Щял да те предупреди,ако тръгне да изневерява.  Селтак.  Няма ли кой да му тегли един хубав бой и да те отърве от него.

Както казаха и другите - нищо хубаво не те чака с него. Какво от страх,че той изневерява, мислиш и ти да започнеш?Ами и ти ще се превърнеш в боклук тогава.

Спасявай се!  Не повтаряй живота на майка си!

# 47
  • Мнения: 3 610
Е, той много наивен го играе. Какво значи попадал само на такива жени? И след като е омъжена или в сериозна връзка той за какво друго очаква да се занимава тя с него освен за секс? Няма за какво.
Ще си разменят рецепти за манджи.Направо  не мога да повярвам с кви суполанковци се занимават дадена част от жените , н0 като не знаят какво искат така ще е.

# 48
  • Мнения: 135
Манипулатор. Така те кара още повече да се вкопчеш в него. Мисли се,че е незаменим.
Да не работи в бар, че са толкова напористи колежките?  Чуди се какво да ти каже, за да се издигне в собствените си очи. Добре те познава и знае кое ти е слабото място. Типичен селтак.
Щял да те предупреди,ако тръгне да изневерява.  Селтак.  Няма ли кой да му тегли един хубав бой и да те отърве от него.

Както казаха и другите - нищо хубаво не те чака с него. Какво от страх,че той изневерява, мислиш и ти да започнеш?Ами и ти ще се превърнеш в боклук тогава.

Спасявай се!  Не повтаряй живота на майка си!
Не е в бар, но е идентично. В кухня работи. Дори не съм сигурна, че ще сподели за мен. Някак си съм се настроила, но не ми се иска да ме предава....

# 49
  • Мнения: 101
То пък в кухня големите мадами, дето работят, коя от коя по- засукани. 
Но не местоработата му е проблем. Човекът е кофти,  никакво уважение към теб. Нахалитет!

# 50
  • Мнения: 978
В прав текст ти е казал, че няма сериозни намерения относно тази връзка. Т.е. всичко си причиняваш сама и един вид се съгласяваш с всичко.

# 51
  • Мнения: 304

Винаги вината може да се прехвърли на една  'разпоретина"....колко удобно!

# 52
  • Мнения: 37

Знам, че има други по-важни неща от това той да ми е верен, но тази мисъм ме парализира, не мога да се храня и спя нормално.


Явно за теб няма други по-важни неща от това да ти е верен, щом мисълта, че е възможно да се случи, те парализира. Освен това какви са тези по-важни неща - да може да те включи в графика си покрай другите?
Няма нищо по-лошо от това да живееш в ад, който сам си създал - да си пълен със съмнения, да виждаш постоянна заплаха... разяжда те отвътре. Всеки ден, всяка минута. Според мен е правилно да се обърнеш към специалист и да се опиташ да решиш собствените си проблеми. Това със сигурност би ти помогнало да видиш отношенията си с този човек в друга светлина и да прецениш кое е правилно за теб.

# 53
  • Мнения: 109
Здравей!Разбирам ти притеснението...Ще ти кажа едно!Рано или късно няма да си с този човек...В момента съм пуснала тема за приятелката ми,която вече е обедена,че и изневерява...Но започна като теб.Първо се тревожеше,после той започна да и дава поводи...Тя е изгубила родителите си...Има само мен и него...НО!Горе главата!!!!Човек,който обича никога няма да погледне друга,да не говорим за секс...Искам да те питам обаче-1.Имаш ли проблем с ревността?Например от приятелките му...Или ако види някое хубаво момиче с къси гащи...
И показваш ли му че се дразниш от това негово действие?

# 54
  • Мнения: 135
Той няма приятели от женски пол или поне не ми го е натрапвал. С жените на приятелите му се държи любезно, но дотам, не изпитвам ревност. Не се заглежда или поне не по онзи влудяващ начин, да му изкапват очите по някоя.
Дори често спорим, кое момиче му е харесало и защо(вкусовете ни се разминават Simple Smile ) аз му посочвам обекти и така. И двамата се заглеждаме. Ревнувам само от тези, които са истинска заплаха, а не от случайно преминаващите.

# 55
  • Мнения: 109
Бъди уверена в себе си!Преди аз имах проблем с килограмите.Бях под нормата,но не защото аз исках да отслабна,а просто от проблеми.Тогава нямах все още приятел,но се чувствах ужасно.Имах чувството,че никои не ме харесва.Сега в момента и аз имам някакъв страх от друго момиче.Не съм със силикон,надути устни...Просто знам,че ако някоя от тези силиконки му се навре-нямам шанс.

# 56
  • Мнения: 3 610
Нямаш шанс ако на приятелят ти му е празна и куха кратуната.И живееш всеки ден с тази мисъл.Че това е супер натоварващо и съм убеден ,че се сдухваш.И до кога така цял един живот ли?Благодаря.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аре стига бре. Силиконките вървят сред определен контингент, свестните мъже не се занимават с такива.

# 58
  • Мнения: 5 059
той винаги ми е втълпявал, че не може да отказва, че е "боклук" от който всички се възползват, а когато споделя страховете си ме обвинява, че го тласкам да ми изневери.
Много не разбрах защо се определя като боклук и какво общо има това с всичко останало. В смисъл, че не може да отказва на жени, които го търсят за секс с идеята да го използват само за това ли?

Идеята е,че е много удобно да се изкараш невинен,че "си си такъв" и другите са виновни .
Точно това изречение не ми хареса и на мен.

# 59
  • Мнения: 135
Момичета, мисля, че ще се побъркам.
Страх ме е, защото ако продължавам ще опропастя връзката си.
Снощи съм спала 2-3 часа и то разпокъсано, събуждах се от кошмари.

Сънувах колежките му, коя от коя по-хубави.
Не искам да продължавам, той се изнервя, а аз не съм пълноценна.
Обвинявам се, че аз го тласкам...
Как да се справя?

# 60
  • Мнения: 978
Остави ги.

Параноичка с "боклук, който не може да отказва" не са добра комбинация.

Не си хаби и времето, и нервите. Безсмислено е. И ще продължи така. Само ще се добавят и сълзите, от разкритите изневери.

# 61
  • Мнения: 5 482
След последното включване на авторката вие пак ли ще продължавате да обвинявате мъжа във всички грехове? Вече съм сигурна, че каквото и да е казал той, тя го е интерпретирала по супер изкривен начин и тук го представя през нейната си счупена призма, а вие наливате ли наливате масло в огъня.

# 62
  • Мнения: 135
Да, каза ми, че не ми обещава нищо, защото го е страх, че ще се изметне. И това ако не говори, че не е сигурен дали няма да изневери.
Вие как бихте се почувствали?

# 63
  • София
  • Мнения: 2 379
Ако мъж ми каже, че не може да ми обещае, че ще си го държи в гащите и ме кара да се чувствам зле, бих му била шута и буквално и преносно. Защо си с него, щом очевидно не те обича? Самоуважение нямаш ли?

# 64
  • Мнения: 5 482
Аз такива обещания не давам и не изисквам. Никой не може да гарантира вечни чувства. Ти с твоето поведение наистина ще го подтикнеш към изневяра, представяш ли си някой така да се държи с теб? Нищо не е направил, но ти ревеш, не ядеш и не спиш по цели нощи, като му пилиш на главата постоянно за изневери и лъжи... Стига прехвърля топката в неговите ръце, защото той накрая ще я поеме. Съвземи се и потърси помощ.

# 65
  • Мнения: 135
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.

# 66
  • Мнения: 978
След всичките ти коментари, вече съм убедена, че ти бягаш от проблема. Осъзнаваш какво искаме да ти кажем всички, но самата ти нямаш смелост да се вземеш в ръце.

# 67
  • Мнения: 5 482
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.

Според мен доста си затънала в проблема, потърси психолог и преработи травмите си. Не съм сигурна дали ще успееш без чужда помощ.

# 68
  • Мнения: X
Ъхъ, дано преодолее травмите, които той продължава да ѝ нанася.

# 69
  • Мнения: X
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.
Като го зарежеш.   
А задаваш ли си въпроса защо ТОЙ те тормози?
Много удобно си измива ръцете с "Ааа, аз съм си такъв, слабохарактерен, не мога да отказвам....ако някоя ме налази, с кеф ще я опъна!"....-това със сигурност можеш да чуеш "между" думите му.
Това НЕ е любов.
Изобщо не е задължително да дава каквито и да било обещания.Но и ако човек обича, не заявява директно, че при първа възможност ще изневерява.

# 70
  • Мнения: 135
Момичета, ходих на психолог, споделих проблемите си и вместо разбиране, получих упреци и още по-силно вменяване на вина. Аз си знам, че съм виновна, знам, че го отблъсквам и вероятно ще ми изневери, но едва ли е този подхода. Нали си плащам затова, да ме окуражи и да ми предложи план, който да следвам, докато се посъвзема?!

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.

Ти с какво друго, освен да си рисуваш апокалиптични картини, се занимаваш?
Учиш, работиш, спортуваш?
Контактуваш ли с хора или висиш вкъщи и се чудиш как да се самостресираш?

# 72
  • Мнения: X
Момичета, ходих на психолог, споделих проблемите си и вместо разбиране, получих упреци и още по-силно вменяване на вина. Аз си знам, че съм виновна, знам, че го отблъсквам и вероятно ще ми изневери, но едва ли е този подхода. Нали си плащам затова, да ме окуражи и да ми предложи план, който да следвам, докато се посъвзема?!

За какво те е упреквал и вменявал вина психологът? Какво ти каза точно?

# 73
  • Мнения: 135
Че ако продължа ще го изгубя, аз съм виновна, не е длъжен да търпи травмите ми от детство и др.подобни.

# 74
  • Мнения: X
Че ако продължа ще го изгубя, аз съм виновна, не е длъжен да търпи травмите ми от детство и др.подобни.
По принцип е прав, така е.
С една тъъънка разлика обаче:
Един любящ партньор няма да подклажда съмненията ти, няма да те държи на нокти постоянно няма да те кара да се чувстваш несигурна.А ще направи и невъзможното да се почувстваш спокойна и сигурна.И в него, и в себе си.
Пиша това като ревнива жена.
Няма да пиша за моите травми от детството и защо съм ревнива още от първото си гадже.Имала съм гадже като твоето, не издържах дълго на тормоза.
Спрях да ревнувам (поне в 90% от времето), когато намерих свестен и добър мъж.Който има достатъчно самочувствие, за да не гази моето с неадекватно отношение.

# 75
  • Мнения: X
Че ако продължа ще го изгубя, аз съм виновна, не е длъжен да търпи травмите ми от детство и др.подобни.

Това след като си му предала думите на мъжа, че не можел и нямало да отказва, защото бил боклук? Тцтц... Confused

# 76
  • Мнения: 574

Един любящ партньор няма да подклажда съмненията ти, няма да те държи на нокти постоянно няма да те кара да се чувстваш несигурна.А ще направи и невъзможното да се почувстваш спокойна и сигурна.И в него, и в себе си.

А да бе! Ще му вървя по свирката цял живот на ревнивия, да му доказвам любовта си, как ли пък не! Играх го тоя филм няколко години. Еми омръзна ми. И това не е решение. Поне не за всеки!

# 77
  • Мнения: X

Един любящ партньор няма да подклажда съмненията ти, няма да те държи на нокти постоянно няма да те кара да се чувстваш несигурна.А ще направи и невъзможното да се почувстваш спокойна и сигурна.И в него, и в себе си.

А да бе! Ще му вървя по свирката цял живот на ревнивия, да му доказвам любовта си, как ли пък не! Играх го тоя филм няколко години. Еми омръзна ми. И това не е решение. Поне не за всеки!
Т.е., направо си му заявяваш на ревнивия, че скачаш в леглото на всеки срещнат, който ти смигне, щото си боклук и не можеш да казваш "Не"?
Ами, о.к., твое право е.

Само дето аз написах нещо съвсем различно....както и да е, не ми се обяснява.Кой разбрал, разбрал.

# 78
  • Мнения: 51
Има мъже, за които секса с други е част от това да се чувстват добре и просто не могат да не го правят, когато им се отдаде възможност. Пред съвестта си не го смятат за изневяра, защото не влагат чувства в тези забежки. Има и мъже, които пък са много „влюбчиви” и точно, защото имат чувства също не го смятат за изневяра, защото не са виновни, че обичат две жени едновременно. Ако не можете да бъдете част от такъв филм, тръгнете си колкото и да ви е трудно. Колкото и да го обичате, намерете сили да обичате повече себе си и осъзнайте, че не можете да го промените колкото и да го обичате и дори и той да ви обича. Намерете мъж, който поне в началото ще ви казва, че сте единствена, ще иска да сте единствена и ще ви кара да се чувствате единствена. Който поне в началото ще ви казва, че ви обича и иска да е само с вас и вие ще чувствате, че е искрен.  Какво ще стане след това, никой не знае и не може да обещава.

# 79
  • Мнения: 5 482
И кога по-точно отиде на психолог? Днес преди обяд писа, че не си спала и си сънувала кошмари, 2-3 часа по-късно се явяваш вече консултирана и то как. Изобщо не ти вярвам, че психолог ти е казал това, което твърдиш, както и не вярвам на измислиците, че мъжът ти е казал, че е боклук. Спирам да пиша и само ще се подсмихвам на съфорумките, които се пенят тука какъв мухльо е мъжът ти и как като го зарежеш ще срещнеш принца, който ще те излекува.

# 80
  • Мнения: 3 610
Момичета, мисля, че ще се побъркам.
Страх ме е, защото ако продължавам ще опропастя връзката си.
Снощи съм спала 2-3 часа и то разпокъсано, събуждах се от кошмари.

Сънувах колежките му, коя от коя по-хубави.
Не искам да продължавам, той се изнервя, а аз не съм пълноценна.
Обвинявам се, че аз го тласкам...
Как да се справя?
Е ние ти споделихме или търсиш помощ медицинска или приключваш с тази връзка. Сама виждаш и усещаш какво си причиняваш заслужава ли си?

# 81
  • Мнения: 135
Кога казах, че днес съм ходила на психолог? Аз проблемите си ги имам от 20 години. И точно във връзка с неприятните усещания ходих, те се засилиха сега, когато сменя сравнително "безопасната" си работа, където шанса да ми изневери е равен на нула.

# 82
  • Мнения: 5 482
Е нали си на 21, какви проблеми имаш от 20 години? Аз направо се отписвам, изгубих интерес към измислиците ти.

# 83
  • Мнения: 51
Ако е решил да ти изневерява, работата няма значение. Същото важи и ако е решил да не ти изневерява.

# 84
  • Мнения: 3 610
Взех да си мисля,Че сама се навиваш!Бе мама му стара като ти е казал да не очакваш нищо, ти какво още очакваш?
Поне ти го е казал него го устройва  теб ако Не, изхода е ясен за всички.Ако си на 21 не се учудвам, ти очакваш да сте цял живот заедно ли?

# 85
  • Мнения: 135
Да, искам да сме заедно докато умра.
Защо да не може, той е във възраст за създаване на семейство.
Не знам дали ме е излъгал, но ми каза, че желае да му стана жена, казва също е че му е хубаво с мен.
Сега размишлавам, защо да ме лъже? Нали тъкмо за това не може да ми се врече, защото има шанс да се отметне?
Мога ли да му вярвам? Ако е толкова искрен, би могло да му се доверя нали?

# 86
  • Мнения: 574
Абе ти не си добре....от къде го измъдри тоя последния пост?....Да си тъп не е лесно!

# 87
  • Мнения: 3 031
Почвам да съжалявам боклука.

# 88
  • Мнения: 3 610
Да, искам да сме заедно докато умра.
Защо да не може, той е във възраст за създаване на семейство.
Не знам дали ме е излъгал, но ми каза, че желае да му стана жена, казва също е че му е хубаво с мен.
Сега размишлавам, защо да ме лъже? Нали тъкмо за това не може да ми се врече, защото има шанс да се отметне?
Мога ли да му вярвам? Ако е толкова искрен, би могло да му се доверя нали?
Извинявай но не си в час.

# 89
  • Мнения: 1 770
И аз не разбирам как може да обичаш и да се страхуваш да не изгубиш човек, който ти заявява, че не струва, няма достойнство(не отказва) и защо изобщо би го накарала да ти обещава каквото и да е?
Момиче, разбирам че средата в която си живяла, те е офирмила като личност без самочувствие и с много страхове. Първо изчисти това. Поработи върху себеуваженито си, за да можеш да привлечеш мъжът за когото мечтаеш към себе си! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт