Страх от изневяра

  • 8 932
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 978
Остави ги.

Параноичка с "боклук, който не може да отказва" не са добра комбинация.

Не си хаби и времето, и нервите. Безсмислено е. И ще продължи така. Само ще се добавят и сълзите, от разкритите изневери.

# 61
  • Мнения: 5 573
След последното включване на авторката вие пак ли ще продължавате да обвинявате мъжа във всички грехове? Вече съм сигурна, че каквото и да е казал той, тя го е интерпретирала по супер изкривен начин и тук го представя през нейната си счупена призма, а вие наливате ли наливате масло в огъня.

# 62
  • Мнения: 135
Да, каза ми, че не ми обещава нищо, защото го е страх, че ще се изметне. И това ако не говори, че не е сигурен дали няма да изневери.
Вие как бихте се почувствали?

# 63
  • София
  • Мнения: 2 382
Ако мъж ми каже, че не може да ми обещае, че ще си го държи в гащите и ме кара да се чувствам зле, бих му била шута и буквално и преносно. Защо си с него, щом очевидно не те обича? Самоуважение нямаш ли?

# 64
  • Мнения: 5 573
Аз такива обещания не давам и не изисквам. Никой не може да гарантира вечни чувства. Ти с твоето поведение наистина ще го подтикнеш към изневяра, представяш ли си някой така да се държи с теб? Нищо не е направил, но ти ревеш, не ядеш и не спиш по цели нощи, като му пилиш на главата постоянно за изневери и лъжи... Стига прехвърля топката в неговите ръце, защото той накрая ще я поеме. Съвземи се и потърси помощ.

# 65
  • Мнения: 135
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.

# 66
  • Мнения: 978
След всичките ти коментари, вече съм убедена, че ти бягаш от проблема. Осъзнаваш какво искаме да ти кажем всички, но самата ти нямаш смелост да се вземеш в ръце.

# 67
  • Мнения: 5 573
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.

Според мен доста си затънала в проблема, потърси психолог и преработи травмите си. Не съм сигурна дали ще успееш без чужда помощ.

# 68
  • Мнения: X
Ъхъ, дано преодолее травмите, които той продължава да ѝ нанася.

# 69
  • Мнения: X
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.
Като го зарежеш.   
А задаваш ли си въпроса защо ТОЙ те тормози?
Много удобно си измива ръцете с "Ааа, аз съм си такъв, слабохарактерен, не мога да отказвам....ако някоя ме налази, с кеф ще я опъна!"....-това със сигурност можеш да чуеш "между" думите му.
Това НЕ е любов.
Изобщо не е задължително да дава каквито и да било обещания.Но и ако човек обича, не заявява директно, че при първа възможност ще изневерява.

# 70
  • Мнения: 135
Момичета, ходих на психолог, споделих проблемите си и вместо разбиране, получих упреци и още по-силно вменяване на вина. Аз си знам, че съм виновна, знам, че го отблъсквам и вероятно ще ми изневери, но едва ли е този подхода. Нали си плащам затова, да ме окуражи и да ми предложи план, който да следвам, докато се посъвзема?!

# 71
  • София
  • Мнения: 24 839
Да искам да се оправя. Моля Ви, дайте насоки как? Как да спра да мисля за това? Как да преглътна тази тежест? Чувствам се непълноценна, жалка, недостойна, защото поведението ми е дразнещо, не искам да тормозя и двама ни.

Ти с какво друго, освен да си рисуваш апокалиптични картини, се занимаваш?
Учиш, работиш, спортуваш?
Контактуваш ли с хора или висиш вкъщи и се чудиш как да се самостресираш?

# 72
  • Мнения: X
Момичета, ходих на психолог, споделих проблемите си и вместо разбиране, получих упреци и още по-силно вменяване на вина. Аз си знам, че съм виновна, знам, че го отблъсквам и вероятно ще ми изневери, но едва ли е този подхода. Нали си плащам затова, да ме окуражи и да ми предложи план, който да следвам, докато се посъвзема?!

За какво те е упреквал и вменявал вина психологът? Какво ти каза точно?

# 73
  • Мнения: 135
Че ако продължа ще го изгубя, аз съм виновна, не е длъжен да търпи травмите ми от детство и др.подобни.

# 74
  • Мнения: X
Че ако продължа ще го изгубя, аз съм виновна, не е длъжен да търпи травмите ми от детство и др.подобни.
По принцип е прав, така е.
С една тъъънка разлика обаче:
Един любящ партньор няма да подклажда съмненията ти, няма да те държи на нокти постоянно няма да те кара да се чувстваш несигурна.А ще направи и невъзможното да се почувстваш спокойна и сигурна.И в него, и в себе си.
Пиша това като ревнива жена.
Няма да пиша за моите травми от детството и защо съм ревнива още от първото си гадже.Имала съм гадже като твоето, не издържах дълго на тормоза.
Спрях да ревнувам (поне в 90% от времето), когато намерих свестен и добър мъж.Който има достатъчно самочувствие, за да не гази моето с неадекватно отношение.

Общи условия

Активация на акаунт