Да оставиш приятел сам в дискотека - редно ли е

  • 10 767
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 993
Стига бе, да не става дума за някаква селска дискотека, където да няма други хора, че да сте нужни, за да я напълните? От години не съм ходила на дискотека, ама имам спомен, че винаги е имало много други хора, освен нашата компанийка, с които даже се е случвало да се запознаваме и да се забавляваме.

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Покани ме колежка от университета, с нея бях. Не знам дали са си дали сметка колко точно ми е зле, допреди да тръгнат бях ОК, но със сигурност видяха, че оставам съвсем сама. Най-малкото другото момиче, което беше с нас, се върна да ми даде телефона ми, защото погрешка го била прибрала... Върна се, връчи ми го и замина, по това време аз вече си бях седнала и едва гледах, и бяхнапротив, всяка майка възпитава еднакво, но всяко дете е различно и реагира различно.
Когато кажат, че е " същия като мака си/ баща си, то не е защото
 съвсем сама на цялото сепаре, тъй че е забелязала. Добре поне, че се сети да ми върне телефона, защото без него съвсем не знам какво щях да правя... Те много бързо се изнесоха всички вкупом, аз не очаквах, мислех, че си тръгва само въпросната колежка, а то и останалите я последваха, и докато мигна бях останала сама.

Отстрани погледнато- отиваш с колежка, а другите не ги познаваш.
Напиваш се, колежката си тръгва, а ти не искаш да ѝ кажеш, че ти е лошо.
Другите дали са забелязали, не се наемам да гадая, след като в онази лудница всички пият, а и ти не си направила някакъв контакт с тях- пиеш и си танцуваш сама.

Разбира се, че не извинявам колежката ти, освен ако и тя се е отрязала, но е имала 1- 2 будни клетки че да си тръгне навреме.
Разбира се, че по принцип не оневинявам никого от групата, но като излизаш с непознати всичко можеш да очакваш, за съжаление.

# 17
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Никога не съм си падала по такъв тип меропрития, излизания с голяма група хора. Обикновено такива сбирки носят само главоболия и неприятности, а и интриги.
Няма как толкова много хора да са на една вълна, на едно мнение, с еднакъв вкус.
 100 пъти по- добре бих си изкара с 1-2 близки приятелки.

# 18
  • Мнения: 11 505
Аз ще се изкажа като баба ти. Никой никому не е длъжен еле па в така разказаната ситуация. Излизаш с хора, които не познаваш. Напиваш се. Защо очакваш някой друг да има глава на раменете си вместо теб? Защо очакваш непознати хора да се грижат за теб? Изпада се в някакви мелодрами, а самата ситуация е нелепа и безотговорната си ти. Simple Smile

# 19
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Кики, права си и ти, но младостта често бива неразумна. Нека това да й е за урок и повече да не излиза нощем без близък приятел, а също да преценява и чашките Simple Smile

# 20
  • Мнения: 485
Става въпрос за доста оборотни заведения, които винаги са пълни. Не знам каква точно е логиката, аз се чувствам добре и като сме само двете с някоя приятелка, дори тогава ми е по-хубаво.
абсурТ, да, така е, добре си уловила нещата. Аз съм си виновна в случая, изобщо не бива да стигам до такова състояние на безпомощност, но не мислех, че ще стане така. Ако изобщо ходя друг път, ще знам да внимавам повече.
Също съм съгласна, че подобни сбирки са повод за интриги и клюки. Може колежката да си е казала: Абе какво ще се занимавам с тая пияната, въпреки че с нищо не съм й пречила и не съм правила нещо нередно. Сигурна съм, че ще бъда обсъждана, ама станалото - станало.
Кики.мора, аз не очаквам някой да се грижи за мен, но се чудя дали е нещо нормално да оставиш само момиче в дискотека, дори и да не е пила и да изглежда добре. Дали по принцип се прави така или аз се впрягам твърде много.

# 21
  • Мнения: 3 031
Радвай се, че не са те оставили сама да оправяш сметката.

# 22
  • Мнения: 11 505
Кики, права си и ти, но младостта често бива неразумна. Нека това да й е за урок и повече да не излиза нощем без близък приятел, а също да преценява и чашките Simple Smile

Ясно е това, ВикЕ, въпросът е да се натърти на факта, че не бива да очакваш съпричастност от хора, които не познаваш, а дори и да си с приятели пак отговорността за това колко пиеш е искрено и лично твоя.

# 23
  • Мнения: 485
А, да, не се бях сетила и за такъв вариант със сметката. Simple Smile Поне това не стана, преди да тръгнат оправиха сметката, като колежката, въпреки че не ме пита как смятам да се прибера, не забрави да ми каже колко пари да оставя. Grinning

# 24
  • Мнения: 11 505
Кики.мора, аз не очаквам някой да се грижи за мен, но се чудя дали е нещо нормално да оставиш само момиче в дискотека, дори и да не е пила и да изглежда добре. Дали по принцип се прави така или аз се впрягам твърде много.

А, явно за не съм те разбрала. WinkСтори ми се, че се възмущаваш как може да те оставят сама, след като си била видимо пияна и безпомощна. Оттеглям се от повече дискусии. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 485
Да, аз и от това се възмущавам, естествено. Но въпросът ми беше по-скоро дали по принцип е редно компанията да замине и да зареже някого сам, без значение пиян ли е или не. То нали затова се ходи с компания, а не сам, за да има кой да ти помогне, ако изпаднеш в беда. Иначе мога и сама да си ходя на дискотека, разлика няма да има.

# 26
  • Мнения: 3 031
Следващия път отиди не с компания непознати, а с приятели Peace
И се радвай, че нищо лошо не се е случило. Да ти е за урок малко случката, с най-добри чувства ти го казвам.

# 27
  • Мнения: 2 204
Кики.мора, аз не очаквам някой да се грижи за мен, но се чудя дали е нещо нормално да оставиш само момиче в дискотека, дори и да не е пила и да изглежда добре. Дали по принцип се прави така или аз се впрягам твърде много.
Пак ти казвам - не е редно изобщо. Едно време никога не оставяхме пияни момичета сами в дискотеката. Има голяма опасност някой друг да се възползва от тях. Затова си ги прибирахме с нас.
Няма истински мъже вече, няма кавалери. Много е долно да оставиш пияно момиче само в дискотеката. Никакви мъже не са това днешните. Мухльовци и джендъри, това е.

# 28
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Не можеш да очакваш кой знае какво от група подпийнали младежи, които дори не те познават. Спри да ходиш по подонби купони и повече няма да ти се случват такива неща.

# 29
  • Мнения: 485
Аз съм разочарована основно от колежката ми. На 8ми декември приятелят й беше дошъл да я вземе с кола и аз я придружих до колата, за да се уверя, че се качва и всичко е наред. Преди малко й звъннах по друг повод, но споменах, че снощи ми е станало доста лошо, а тя отвърна укорително Да, видях. Изобщо не попита как точно съм се прибрала, абсолютно нищо нередно не вижда в създалата се ситуация. За нейната липса на отношение ми е болно, все пак всеки ден се виждаме в университета, другите не ме интересуват и не очаквам нищо от тях.

Общи условия

Активация на акаунт