Бързи здравословни въпроси и отговори – 14

  • 54 037
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 416
Днес ми се случи нещо много странно. Сутринта, бързайки, изведнъж ме прониза остра болка от дясно на гърба, почнах да се задушавам и гласа ми изчезна. Не можех да кажа и една дума, все едно имах буца в гърлото. Това чудо продължи около 30 мин. и се оправих. Сега съм си на работа и само болката в гърба остана. Дали е нещо на нервна почва? Какво ли може да е? Никога не ми се е случвало, но беше много гадно. Sad

# 691
  • Мнения: 164
Здравейте момичета, моля за информация, на какво може да се дължат повишени MCHC (ср. Hgb конц. в еритроц)- 36,80 (29.5 - 36.0) и RDW (девиация на ерит. р-ие) - 15 (11.5-14.5). Резултатите са от ПКК на съпруга ми, всичко друго е в норма.
Преди около месец и аз си пусках ПКК, RDW и PDW бяха завишени и при мен.
Благодаря ви!!

# 692
  • Мнения: 2 030
За толкова малко отклонение на точно тези неща, са ми казвали, че е нормално. Важното е останалите да са в рамките на референтните стойности - HGB, HCT, WBC, RBC и PLT.

# 693
  • Мнения: 47 994
Аз също мисля, че отклонението е минимално и няма проблем
Иначе те разбирам, аз изпадам в амок даже като са близо до границите показателите, но все ми казват че е ок

# 694
  • Мнения: X
Отклонението е нищожно, всичко е наред.

# 695
  • Мнения: 164
Сърдечно ви благодаря, прекрасни дами!
Бъдете здрави и щастливи!

# 696
  • Мнения: 88
Здравейте отново пиша с проблем който много ме притеснява да не се окаже лоша диагноза.
Това са кръвни изследвания от преди близо месец:
http://www.img-share.eu/f/images/534/IMG_20180710_184733pdtVKgMy … 237983_sredna.jpg
Нещото което ме притеснява са следните точици по ръката:
http://www.img-share.eu/f/images/534/IMG_20180710_184525aILZFtNY … 237985_sredna.jpg
И лека болка в подребрияна която е не постоянна.Основното нещо което ме притеснява  да не съм болен от левкемия.
Моля за мнение и съвети.
Благодаря предварително!
                    Такива точици имам хиляди най вече на рацете а вече и по бедрата, питала съм личната а тя ми отговори ,, Слаби капиляри,, моите са ужасно много все едно са ме боцкали с игличка едно до др

# 697
  • Мнения: 51
Потенето е напълно единствен процес. Аз бих търсила продукт, елиминиращ миризмата, а не спиращ изпотяването. Нали организмът трябва да се охлажда. Това е начина.
Съгласна съм напълно, но понякога е огромен проблем. Случвало ми се е да изглеждам като напикана, защото съм шофирала лятото без климатик и дънките ми са подгизнали. Това винаги да гледаш материята и да предвиждаш дали адски много ще личи като тръгне да се стича пот подмишниците и между гърдите сериозно ограничава избора на цвят, материя и кройка. При мен след като минах на хормон заради хашимото, нещата се пооправиха, преди това само Одорекс ми помагаше.

Чувала съм, че инжектират ботокс срещу потене!

# 698
  • Мнения: 10 264
И аз съм чувала за ботокс, но после ставало изобилното потене се измествало на друго място. Един вид затапваш едно, на друго избива.

# 699
  • софия
  • Мнения: 564
имам нужда от спешен съвет - вчера ми пломбираха зъб, нямах никакви болки - просто запълниха паднала пломба. преди час-два усетих болка в корена на този зъб. не знам какво да правя освен да пия обезболяващо. ужасното е, че утре сутрин тръгвам на море и не ми се мисли какво ще правя там. някой сеща ли се нещо за намазване? иначе имам аналгин, аулин..моля, помагайте!

# 700
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз бих пила Нурофен, противовъзпалително е и болкоуспокояващо. Може от човъркането да се е раздразнил, не е казано непременно, че болка ще имаш и в следващите дни. Вземи си някакви болкоуспокояващо - аналгин, парацетамол, Нурофен, да си имаш с теб пък дори и само да ги разходиш до морето Simple Smile

# 701
  • софия
  • Мнения: 564
току що взех един аналгин, имам и аулин, ако се наложи по-късно. а утре ще си купя нурофен - това  е добра идея. благодаря! дано се размине някак само с хапчета

# 702
  • Мнения: X
Ако е правена фотополимерна пломба,  понякога се случва да се получи такава реакция. Утре може да не те боли вече.

# 703
  • софия
  • Мнения: 564
фотополимерна пломба е точно. дано е малкия дявол! поуспокоих се, момичета, благодаря ви! имам и нурофен вече. дано минава....

# 704
  • Мнения: 2 805
Здравейте,

при проблеми с вените - на съдов доктор/хирург ли трябва да се ходи?
Мисля, че започват да ми се пукат и посиняват вени на единия крак, и не знам към какъв доктор да се обърна.

Общи условия

Активация на акаунт