Финансите се дърпат за парите за майчинство

  • 3 220
  • 78
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Финансите се дърпат за парите за майчинство

Интересно какво ще излезне в крайна сметка и дали ще сме прецакани, както обикновено.

# 1
  • Мнения: 3 932
Финансите се дърпат за парите за майчинство

Интересно какво ще излезне в крайна сметка и дали ще сме прецакани, както обикновено.

Честит първи юни, както се казва...
Предполагам, че колкото по-голяма масовост придобие протеста и респ. отвореното писмо, толкова по-трудно ще е да се игнорира проблемът.

С тази цел пратих линк към писмото на издателството на бг вестник в Монтреал, надявам се така да се поразмърда и тукашната общност.
(Нямам още отговор от издателството...)
 Peace

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Ами то хубаво се дърпат, ама нали отиваме към Европата ... Трябва да ни актуализират доходите, а с тези 80 Евро НА МЕСЕЦ много европейски ще се чувстваме ... Sick

# 3
  • Мнения: 1 489
Финансите се дърпат за парите за майчинство

Интересно какво ще излезне в крайна сметка и дали ще сме прецакани, както обикновено.
Много ясно,че ще сме прецакани.Направо се ядосах на статията.Какво значи "ще срува скъпо на бюджета"?Мерцедесите и другите им екстри,колко струват на данъкоплатеца?Повече няма да коментирам ,защото се дразня.

# 4
  • Мнения: 6 618
и това ми било социално правителство #Cussing out

# 5
  • Мнения: 7 111
Не си спомням по-тъпо същество да е оглавявало фиска на България. За Орешарски ми липсва лескика от попръжни, за да се изкажа за дейността му, както и за личните му качества.

# 6
  • Мнения: 1 327
много интересно какво ще стане ако и ние, вземайки пример от тях, спреме да си плащаме данъците, защото не сме съгласни???

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Между другото, законопроекта на Христова и Велчев е много добър и доста по-реален от този на Масларова и Адемов:

Депутатите от социалната комисия приеха на първо четене вчера и двата проекта за промени в кодекса относно майчинските. Първият, внесен от депутатите Христина Христова и Милен Велчев, предвижда майката да получава 90% от заплатата в продължение на 1 г. След това ще взема обезщетение за майчинство, което се определя ежегодно в бюджета и сега е 160 лв. С този проект се предлага и отделяне на фонд "Майчинство". Според сметките на финансовото министерство това ще струва 70 млн. лв. на държавата.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 172
Бу, може на нас този законопроект да ни харесва повече, но бих се учудила ако приемат него а не другия, при който уж ще се подпомаг и майките и безработните. Пак ще се потъват пари в нечии бездънни джобове, както при разните му фондове за подпомагане на пострадали от наводнения, земетресиния и т.н.
А имам и друг въпрос: Защо Христова и Велчев не го пуснаха този законопроект преди една година, когато бяха министри и можеха наистина да направят нещо и правителството си беше само на тяхната партия? Сега много ми прилича на популизъм - вижте колко мислим за вас и искаме да ви помогнем, ама другите не дават.

# 9
  • Мнения: 3 457
аз съм за първия Peace

# 10
  • Мнения: 235


   Само си говорят как няма раждаемост, амо то с приказки няма да я подобрят. 160 лв - страшна сума, за детските въобще не коментирам.

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Бу, може на нас този законопроект да ни харесва повече, но бих се учудила ако приемат него а не другия, при който уж ще се подпомаг и майките и безработните. Пак ще се потъват пари в нечии бездънни джобове, както при разните му фондове за подпомагане на пострадали от наводнения, земетресиния и т.н.
А имам и друг въпрос: Защо Христова и Велчев не го пуснаха този законопроект преди една година, когато бяха министри и можеха наистина да направят нещо и правителството си беше само на тяхната партия? Сега много ми прилича на популизъм - вижте колко мислим за вас и искаме да ви помогнем, ама другите не дават.

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 4 978
Бу, що не пишеш в общата тема? Чак сега го виждам това. Дай да не разпръсваме нещата по различни теми и всичко да си е на едно място.

# 13
  • Мнения: 8 917


Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms


Peace

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Финансите се дърпат за парите за майчинство

Интересно какво ще излезне в крайна сметка и дали ще сме прецакани, както обикновено.
Много ясно,че ще сме прецакани.Направо се ядосах на статията.Какво значи "ще срува скъпо на бюджета"?Мерцедесите и другите им екстри,колко струват на данъкоплатеца?Повече няма да коментирам ,защото се дразня.

Напълно подкрепям и аз имах същата реакция. Що за наглост. Ама какво да коментирам въобще тя цялата ни държава е такава, гладувай народе, защото сме прости и си траем как няма да ни тъпчат хората, я на запад да стане нещо подобно, ще се вдигне революция, а ние какво усрахме се. 30 майки протестираха пред Парламента, що за смешка. Направо ни обърнаха внимание, няма що. Само ни се подиграха още повече.

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, що не пишеш в общата тема? Чак сега го виждам това. Дай да не разпръсваме нещата по различни теми и всичко да си е на едно място.
Мислех да е така, за да не се меси с нашия протест. Там пуснах линкове към материала, но никой не изяви желание, тъй че пуснах отделна тема за коментари на двата законопроекта.

# 16
  • Мнения: 7 803

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms



ама zащо се сърдите, че zа всички е еднакво ? теzи беz официални доходи по малко ли се нуждаят от другите? и тук zа всички е еднакво, работила/ не работила все толкова вzимаш. не се сърдете, но докато се гледа в чуждите паници все нещо няма да е наред.
а това zа количките е  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 327

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms



ама zащо се сърдите, че zа всички е еднакво ? теzи беz официални доходи по малко ли се нуждаят от другите? и тук zа всички е еднакво, работила/ не работила все толкова вzимаш. не се сърдете, но докато се гледа в чуждите паници все нещо няма да е наред.
а това zа количките е  #2gunfire

jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки да взема майчинство 160 лева... и друга майка, която е внасяла минимални осигуровки да взима същите пари... нека да има един минимум, но да е адекватен на пазара, а не като сега - пълна подигравка.......

# 18
  • Мнения: 2 784

Мисля, че наистина е популизъм. Толкова драстично няма да увеличат обезщетението за майчинство посмъртно. newsm78 И няма да има диференциация, а всички ще са в кюпа - ниски, високи осигуровки... неосигурени - все тая - е това е българската политика - УРАВНИЛОВКА ДАМИ  Crossing Arms


ама zащо се сърдите, че zа всички е еднакво ? теzи беz официални доходи по малко ли се нуждаят от другите? и тук zа всички е еднакво, работила/ не работила все толкова вzимаш. не се сърдете, но докато се гледа в чуждите паници все нещо няма да е наред.
а това zа количките е  #2gunfire

jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки да взема майчинство 160 лева... и друга майка, която е внасяла минимални осигуровки да взима същите пари... нека да има един минимум, но да е адекватен на пазара, а не като сега - пълна подигравка.......
Айде, недей, ако обичаш. Аз работех за над 300 с извънредните, осигуряваха ни на 170. Да не мислиш, че не сме искали да ни осигуряват на реалната заплата, още повече, че парите не ги даваме ние, а работодателя и по-висока сума означава по-висока пенсия един ден. Ама, ако много се отваряш- изхвърчаш. В повечето частни фирми е така, почти никъде не осигуряват на реалната сума. За сметка на това, мъжо е военен. Заплатата му бруто е около 900 лева, удръжките му на месец са над 200. Не стига, че нямаме право на детски (то за такива пари и кой ще се срами, даже памперсите на детето не поемат), но и според теб трябва да получавам по-малко. Що? Сори, ама аз искам сумата пак да е еднаква, но да е адекватна и да се дава за отглеждане на дете, а не като сега обезщетение, все едно голяма беда се е случила една жена като е родила, че чак се налага да я обезщетяват. Подигравка просто! #Cussing outЗащото детето на тази, която са я осигурявали на минимума има същите нужди, като тази, осигурявана на 800. А държавата не трябва да дели децата- те с нищо не са виновни за неразбориите и.

Последна редакция: сб, 03 юни 2006, 07:06 от Жълтият Ламтурник

# 19
  • Мнения: 7 803
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

# 20
  • Мнения: 3 336
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

А за близнаци умножени ли са по 2 детските? Или майчинството? И това тук къде точно беше - Залцбург ли newsm78 Германия? Дай повече инфо, плз  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 978
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

А за близнаци умножени ли са по 2 детските? Или майчинството? И това тук къде точно беше - Залцбург ли newsm78 Германия? Дай повече инфо, плз  bouquet

Залцбург е в Австрия  Wink

# 22
  • Мнения: 3 336
точно това имах предвид и аz. децата имат еднакви нужди. и тук никой не го имнтересува колко си вzимала преди раждането  Rolling Eyes , но ти дават достатъчно zа гледането на бебо, че и остават малко zа майката  Simple Smile дано и в родината направят нещо такова  Praynig

А за близнаци умножени ли са по 2 детските? Или майчинството? И това тук къде точно беше - Залцбург ли newsm78 Германия? Дай повече инфо, плз  bouquet

Залцбург е в Австрия  Wink

Пардон Embarassed Embarassed Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 097
колкото и да ми се иска, вероятностт е малка да се случи именно това, което трябва  Cry

# 24
  • Мнения: 7 803
zа пъвото блиzначе е 100 % майчинството
zа второто 50 %
общо около 600 евро от които 400 ми трябват реално zа малките, вклювам само по някоя и друга дрешка в те zи парички
детските също са малко zавишени, zащото са блиzнаци по 150 евро на дете
mishlentze писала съм zалцбург, zащото всички го zнаят, но живея на 1 км от него, но на немска територия  Rolling Eyes , но паричките ми плащат от австрия. сложна е моята  Crazy

# 25
  • Мнения: 3 336
zа пъвото блиzначе е 100 % майчинството
zа второто 50 %
общо около 600 евро от които 400 ми трябват реално zа малките, вклювам само по някоя и друга дрешка в те zи парички
детските също са малко zавишени, zащото са блиzнаци по 150 евро на дете
mishlentze писала съм zалцбург, zащото всички го zнаят, но живея на 1 км от него, но на немска територия  Rolling Eyes , но паричките ми плащат от австрия. сложна е моята  Crazy


А за едно дете колко детски дават?

# 26
  • Мнения: 1 111
jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки
Айде сега ми кажете тези 200 лв. за осигуровки тя ли ги е плащала или работодателя и, щото струва ми се, че втория.
 И друг въпрос имам, тези, дето са осигурени на високи суми, от колко време са така?И какво пречи една майка, която в момента е осигурена на мин. сума, преди това да е била на висока.Как ще стане диференциацията, защото ако гледаме доходи и осигуровки, то все ще има ощетени, ако не искаме да има то трябва да се направят изчисления като за пенсиите.И става много сложно.
 Аз съм съгласна, че всички деца се нуждаят от едни и същи суми за отглеждане.
 Не мога да разбера защо някои искат другите да получават по-малко от тях, вместо обратно.Ако гледаме кое е справедливо, редно е тези с по-ниски доходи, съотв. и осигуровки да получават повече, защото тия с големите доходи нямат чак такава нужда.И да не пишат повече, че плащали осигуровки и т.н, защото работникът или служителят плаща много малка част от тях!
 

# 27
  • Мнения: 4 978
Ji, ще си позволя да ти кажа, че в рамките на следващите няколко години, "символичната част" на служителя ще бъде 50%. А и, в договора ти пише брутната заплата, нали. Без да е упоменато кой какво плаща от нея. Т.е., цената на твоят труд е еквивалентен на брутната заплата!

# 28
  • Мнения: 660
Бу, що не пишеш в общата тема? Чак сега го виждам това. Дай да не разпръсваме нещата по различни теми и всичко да си е на едно място.
Мислех да е така, за да не се меси с нашия протест. Там пуснах линкове към материала, но никой не изяви желание, тъй че пуснах отделна тема за коментари на двата законопроекта.

От известно време и аз си мисля, че общата тема стана много тежка, в нея трудно се намират нещата, хубави предложения се загубват, ако в момента се обсъжда нещо друго...
Ако смятаме сериозно да продължаваме с инициативите по този въпрос, дали не е добре/възможно да се направи някакъв отделен подфорум на тази тематика и вътре в отделни теми да се разискват детайлно нещата newsm78...

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
Сори, ама аз искам сумата пак да е еднаква, но да е адекватна и да се дава за отглеждане на дете, а не като сега обезщетение, все едно голяма беда се е случила една жена като е родила, че чак се налага да я обезщетяват. Подигравка просто! #Cussing outЗащото детето на тази, която са я осигурявали на минимума има същите нужди, като тази, осигурявана на 800. А държавата не трябва да дели децата- те с нищо не са виновни за неразбориите и.

чакай малко! а защо си решила, че държавата трябва да ти плаща, за да отглеждаш дете?
то ако е просто да споделяме кой какво му се иска, и аз искам да живея на Бахамите и да ми плащат за това, ама осъзнавам, че няма резон да искам такова нещо.

факт е, че децата имат еднакви нужди, но всеки си преценява дали може да си позволи да отглежда деца или не. обезщетението се плаща за невъзможността да се трудиш в периода на майчинството, не за покриване на нуждите на детето ти.

# 30
  • Мнения: 4 978
.... обезщетението се плаща за невъзможността да се трудиш в периода на майчинството, не за покриване на нуждите на детето ти....

Моите адмирации jam! Добре че има и хора, които разбират за какво става въпрос.

# 31
  • Мнения: 7 803
Сори, ама аз искам сумата пак да е еднаква, но да е адекватна и да се дава за отглеждане на дете, а не като сега обезщетение, все едно голяма беда се е случила една жена като е родила, че чак се налага да я обезщетяват. Подигравка просто! #Cussing outЗащото детето на тази, която са я осигурявали на минимума има същите нужди, като тази, осигурявана на 800. А държавата не трябва да дели децата- те с нищо не са виновни за неразбориите и.

чакай малко! а защо си решила, че държавата трябва да ти плаща, за да отглеждаш дете?
то ако е просто да споделяме кой какво му се иска, и аз искам да живея на Бахамите и да ми плащат за това, ама осъзнавам, че няма резон да искам такова нещо.

факт е, че децата имат еднакви нужди, но всеки си преценява дали може да си позволи да отглежда деца или не. обезщетението се плаща за невъзможността да се трудиш в периода на майчинството, не за покриване на нуждите на детето ти.

и кво само богатите ще имат деца, ние останалите да го д**аме така ли  newsm78

# 32
  • Мнения: 4 978
и кво само богатите ще имат деца, ние останалите да го д**аме така ли  newsm78

Ако беше така, в Отвореното писмо нямаше да има изисквания за по-висок минимум!

# 33
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
хм...70 млн. за бюджета всъщност не са чак толкова много- вервайте ми. Аз мислех, че ще са много повече. Ако приемат който и да и от двата законопроекта веднага се обзавеждам с трето (дете)Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 6 363
и кво само богатите ще имат деца, ние останалите да го д**аме така ли  newsm78

не, разбира се! преди 100 години, прабаба ти как е родила и отгледала дядо ти и баба ти - да не мислиш, че е имало детски и майчински? Simple Smile
просто не можем да очакваме, че държавата ще ни компенсира изцяло всички разходи по гледането на деца, в какъвто стил беше внушението на преждеговорившата.

# 35
  • Мнения: 1 111
 Не знам в развитите страни колко време майките получават обезщетение въз основа на заплатата си, но със сигурност не е две години, както искате да е тук.Още повече, че там могат да си позволят бюджети за тази цел с десетки пъти по-големи.
 Е не може почти цяла заплата, та и 2 години.Гласуваният бюджет за тази година е с малко завишение от предходната, а исканията на майките изискват поне два пъти по-голям.Просто не е възможно!Разберете, или се взима предвид осигурителния доход и на негова база обезщетение не повече от година, или той се игнорира и всички взимат еднакви суми по-дълго.Това е реалната ситуация.Но ми се струва, че при първият вариант ще има много повече прецакани.

# 36
  • Мнения: 4 978
Разберете, или се взима предвид осигурителния доход и на негова база обезщетение не повече от година, или той се игнорира и всички взимат еднакви суми по-дълго.Това е реалната ситуация.Но ми се струва, че при първият вариант ще има много повече прецакани.

И как точно и кои ще бъдат прецакани, след като минимума не намалява в сравнение с досегашния? А и срокът на майчинството не се намалява?!

# 37
  • София
  • Мнения: 6 363
Но ми се струва, че при първият вариант ще има много повече прецакани.

прецакани ще бъдат онези, чиито работодатели крият реалните им възнаграждения, за да не внасят осигуровки. но те и в момента са прецакани, по друг параграф.
вариантът за отделяне на осигуровките по фонд Майчинство е единствено разумен и дава шанс за справедливо уреждане на въпроса.

# 38
  • Мнения: 136
А все пак какво се случи на протеста, ще разкаже ли някой?

# 39
  • Мнения: 4 978
А все пак какво се случи на протеста, ще разкаже ли някой?

Виж темата в Клюкарник - сигурно вече е поне на 3-та стр.

# 40
  • Мнения: 1 111
 Ей сега отново прочетох и двата одобрени законопроекта.Първият, който устройва осигурените на високи суми, не се одобрява от Правителството, в частност МФ.Така, че едва ли той ще е фаворита.С втория не виждам положението на майките да се подобри съществено, тъй като от 135, дните стават 200, това са още 2 месеца заплата, което не е кой знае колко повече.Така като гледам през останалия период паричките си остават 160
И как точно и кои ще бъдат прецакани, след като минимума не намалява в сравнение с досегашния? А и срокът на майчинството не се намалява?!

Минимумът не се намалява, но не се и увеличава с нито един от законопроектите.Ей с това са прецакани майките, защото вместо осигурените на високи суми да искат по-големи обезщетения, можеше да се иска увеличение на сегашната сума и то не с много, за да е постижимо.
 И после се чудите защо нямало активност на протеста!

# 41
  • Мнения: 4 978
Ей сега отново прочетох и двата одобрени законопроекта.Първият, който устройва осигурените на високи суми, не се одобрява от Правителството, в частност МФ.Така, че едва ли той ще е фаворита.С втория не виждам положението на майките да се подобри съществено, тъй като от 135, дните стават 200, това са още 2 месеца заплата, което не е кой знае колко повече.Така като гледам през останалия период паричките си остават 160
И как точно и кои ще бъдат прецакани, след като минимума не намалява в сравнение с досегашния? А и срокът на майчинството не се намалява?!

Минимумът не се намалява, но не се и увеличава с нито един от законопроектите.Ей с това са прецакани майките, защото вместо осигурените на високи суми да искат по-големи обезщетения, можеше да се иска увеличение на сегашната сума и то не с много, за да е постижимо.
 И после се чудите защо нямало активност на протеста!

Хайде стига с тези изказвания! Вземи прочети писмото с исканията ни и после говори за това!
И да, такава беше активността, след като за толкова време, малко хора прочетоха писмото в детайли. Ако искаш да водим разговор, се информирай по-добре.

# 42
  • Мнения: 1 111
 Писмото съм го чела и затова изобщо няма да се учудя, ако нищо не се постигне, ами исканията са огромни!Виждате в отговор какво се предлага.Трябваше да се иска нещо реално, постижимо, аз и при оформяне на исканията се включих, ама вие "нека искаме много, пък после ще се пазарим".Е, виждате какъв е отклика на управляващите, това да поотрежем, онова, и накрая пак нищо няма да се промени съществено!

# 43
  • Мнения: 4 978
Писмото съм го чела и затова изобщо няма да се учудя, ако нищо не се постигне, ами исканията са огромни!Виждате в отговор какво се предлага.Трябваше да се иска нещо реално, постижимо, аз и при оформяне на исканията се включих, ама вие "нека искаме много, пък после ще се пазарим".Е, виждате какъв е отклика на управляващите, това да поотрежем, онова, и накрая пак нищо няма да се промени съществено!

Отново си личи, че не си наясно. Нашите искания са провокирани от внесените законопроекти, а не обратното. А отклика на управляващите предстои да видим. Дано да не си права!!!

# 44
  • Мнения: 5 370
Писмото съм го чела и затова изобщо няма да се учудя, ако нищо не се постигне, ами исканията са огромни!Виждате в отговор какво се предлага.Трябваше да се иска нещо реално, постижимо, аз и при оформяне на исканията се включих, ама вие "нека искаме много, пък после ще се пазарим".Е, виждате какъв е отклика на управляващите, това да поотрежем, онова, и накрая пак нищо няма да се промени съществено!
Цял живот съм се наслушала на това" нищо няма да променим". Айде някой да дойде и ми каже, че нямаме робска психика. Мнооооого лоша шега ни изиграват тия 5 века робство, егати, лошааааа!!! #Cussing out Чак вече на генетично и на хромозомно ниво сме се променили.
Ще ти дам само един-едничък пример и дотам ще спра.
Знаеш ли какво правят гадните. лошо шовинисти французите, когато искат държавата да им обърне внимание????Фермерите запречват с огромните си машини магистралите, а обща стачка онзачава пълно и тотално парализиране на всякакъв вид транспорт( била съм там точно по време на такава).
И СИ ПОСТИГАТ СВОЕТО!!! Що не вземат да клекнат и да кажат"ама то ние много искаме, дайте да посмалиме"???

# 45
  • Мнения: 3 336
Писмото съм го чела и затова изобщо няма да се учудя, ако нищо не се постигне, ами исканията са огромни!Виждате в отговор какво се предлага.Трябваше да се иска нещо реално, постижимо, аз и при оформяне на исканията се включих, ама вие "нека искаме много, пък после ще се пазарим".Е, виждате какъв е отклика на управляващите, това да поотрежем, онова, и накрая пак нищо няма да се промени съществено!

Каква ти е точно целта на теб? Не ти изнася това, за което се борим, ами хубаво, не слагай подписа си под подписката. Друго какво искаш да постигнеш с тези змии и гущери, дето ги бълваш? Обясни, че не ми е много ясно, ако на теб поне ти е ясно  bouquet Най-лесно е да критикуваш острани Peace

# 46
  • Мнения: 1 111
 Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.Ем. Масларова каза, че за да взимат майките проценти от заплатата си по-дълго време ще се увеличат осигуровките.Задължително!Това чули ли сте го?Или дайте да искаме много, те ще ни дадат, само ми е чудно защо не си давате реална сметка за действителното положение в страната, тук не е Франция, нито Гърция, за съжаление!
 Целта ми е да ви обърна внимание, че трябва да се искат по-постижими неща, ама както виждам вие сте се хванали за тези и това е.

# 47
  • Мнения: 3 336
Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.Ем. Масларова каза, че за да взимат майките проценти от заплатата си по-дълго време ще се увеличат осигуровките.Задължително!Това чули ли сте го?Или дайте да искаме много, те ще ни дадат, само ми е чудно защо не си давате реална сметка за действителното положение в страната, тук не е Франция, нито Гърция, за съжаление!
 Целта ми е да ви обърна внимание, че трябва да се искат по-постижими неща, ама както виждам вие сте се хванали за тези и това е.

Именно Peace Под тези искания се подписаха 13 800 души и не смятам, че трябва да останат излъгани, защото ти искаш нещо различно  bouquet

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не знам в развитите страни колко време майките получават обезщетение въз основа на заплатата си, но със сигурност не е две години, както искате да е тук.
Веднага давам контрапример с Германия, Австрия, Чехия - членове на ЕС. Платено майчинство 2г, неплатено 1.

# 49
  • Мнения: 1 111
Веднага давам контрапример с Германия, Австрия, Чехия - членове на ЕС. Платено майчинство 2г, неплатено 1.
Две години добре, но как се определя сумата?Една и съща за всички ли е или се определя въз основа на заплатата? Мисълта ми беше, че там където взимат големи обезщетения, то те са за по-малък период.Дори и да не е така не виждам как тук някой ще разреши например една майка да получава 2 г. по 500 лв. майчинство, то за една не се знае....

# 50
  • Мнения: 3 336
Веднага давам контрапример с Германия, Австрия, Чехия - членове на ЕС. Платено майчинство 2г, неплатено 1.
Две години добре, но как се определя сумата?Една и съща за всички ли е или се определя въз основа на заплатата? Мисълта ми беше, че там където взимат големи обезщетения, то те са за по-малък период.Дори и да не е така не виждам как тук някой ще разреши например една майка да получава 2 г. по 500 лв. майчинство, то за една не се знае....

Ами, за да ти дадат трябва да си поискаш, ако си траеш значи ти е добре bowuu  Ако депутатите мислеха за всички ни думите `стачка` и `протест`нямаше да съществуват.

# 51
  • Мнения: 7 803
аz пак zа австрия да кажа
да 2 години е, но zа всички е еднакво, т.е. не е процент от въzнаграждението, но е между 1/2 и 1/3 от него. факт е обаче, че теzи пари са наистина достатъчни zа нуждите на бебето

# 52
  • Мнения: 4 978
аz пак zа австрия да кажа
да 2 години е, но zа всички е еднакво, т.е. не е процент от въzнаграждението, но е между 1/2 и 1/3 от него. факт е обаче, че теzи пари са наистина достатъчни zа нуждите на бебето

А нашите 160 лв в момента покриват отчасти разходите за бебето.
А можеш ли да дадеш инфо за данъчни облекчения, детски, някакви социални придобивки и/или облекчения, които ползват майките (респективно децата)?
Много ще ни помогнеш.

# 53
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да аз също съм ЗА исканията да са реални. Какво обаче разбираме под реални?
В една друга тема във Форум Деца с увреждания обсъждахме, а също и на една форумска среща, че на приемен родител се дават едни прилични суми, но се внушава, че е неморално да ги взимаш защото все едно се възползваш от детето и се дава една съвсем погрешна насока на мислене, но това е встрани от темата. Та тези суми като заплата и издръжка на детето са си около 300лв. до колкото помня. Защо да не ги получава майката която си е оставила детето на отглеждане, в много случаи от немотия- не искам да спорим за това, знам колко много са причините, основателни или не, но факт. На някои от майките във Форум Деца с увреждания, социални работници са им предлагали да подпишат молба, че искат да си оставят детето?!?!?!? и то изведнъж се оказва в риск, изведнъж се намират пари от държавни и обществени организации, които започват да ухажват семейството и да "подобряват" средата на живот на детето и да ги убеждават че не бива да го оставят. Става въпрос за суми достатъчни да се отглежда доста сносно дете с увреждане, да не говорим за здраво.
И пак да поговорим за разумното, а?  Пари значи има. Всяко едно от нашите деца отглеждани на майчинство от 160 лв. СА В РИСК реално погледнато. Ми да ги изведим от този риск. Затова смятам, че исканията са резонни. Проектите са подготвени от бившата министърка и настоящата, което означава, че те реално са преценили възможностите- това не са сульо и пульо дето си смучат от пръстите данните. Освен това си дават реална сметка, че  това нещо може да мине през механизмите на държавата- защото са били вътре в нещата.
Така мисля аз. А дали държавата е длъжна да се грижи за децата ни- ами нашата не се счита за длъжна. Утре тези деца няма да са нейни данъкоплатци и ще оставаме все повече дъртаци- да видим кой ще плаща осигуровки и какви пенсии ще взимаме...ако доживеем...
Колко още има да се пише...ама няма смисъл само да се чешаме където ни сърби...

# 54
  • Мнения: 4 978
Да аз също съм ЗА исканията да са реални. Какво обаче разбираме под реални?
......
И пак да поговорим за разумното, а?  Пари значи има. Всяко едно от нашите деца отглеждани на майчинство от 160 лв. СА В РИСК реално погледнато. Ми да ги изведим от този риск. Затова смятам, че исканията са резонни. Проектите са подготвени от бившата министърка и настоящата, което означава, че те реално са преценили възможностите- това не са сульо и пульо дето си смучат от пръстите данните. Освен това си дават реална сметка, че  това нещо може да мине през механизмите на държавата- защото са били вътре в нещата.
Така мисля аз. А дали държавата е длъжна да се грижи за децата ни- ами нашата не се счита за длъжна. Утре тези деца няма да са нейни данъкоплатци и ще оставаме все повече дъртаци- да видим кой ще плаща осигуровки и какви пенсии ще взимаме...ако доживеем...

yosarian, благодаря от името на всички за подкрепата!   bouquet

# 55
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Виж сега Ji, всички разбрахме каква ти е позицията и не я одобряваме, не виждам смисъл да се джавкаме излишно, моля те не създавай повече дразги, намери тема в която има твои интереси и пиши там, тук явно няма да ти се даде възможност за изява  bowuu

Също така искам да кажа, че ако в държавата ни има много като теб, ГОРКО НИ !

А, и още нещо, парите има от къде да дойдат, ако прочетеш темата за протеста внимателно, страница по-страница и вникнеш в думите ще разбереш, че дискутирайки ден след ден, стигнахме до заключението, че парите има от къде да дойдат,оставям ти да намериш отговора, прочитайки темата подробно  Peace

# 56
  • Мнения: 7 803
намаления на данъците има веднъж zа сключен брак, после още zа раждане на дете, но не zнам колко точно  Confused
специално zа блиzнаци zа нашата община говоря, дават по 400 евро еднократна помощ на дете
има и една друга помощ zа бременни студентки по 300 евро на месец
аz вzех и една друга помощ от германия обаче, това е една неправителствена органиzация, която ми даде към 1800 евро zа креватчета, количка, столчета zа кола, шкаф zа повиване, гардероб, дрехи zа бебетата и zа мен като бременна
отделно общината ни иzпрати ваучери zа 100 евро и поzдравления zа бебетата

# 57
  • Мнения: 4 978
намаления на данъците има веднъж zа сключен брак, после още zа раждане на дете, но не zнам колко точно  Confused

Дали има начин да провериш за тези %, защото едно от исканията ни е свързано с разширяване на семейното подоходно облагане и ми е итересно да знам как е в други държави от ЕС.

Освен това какъв е размерът на детските, на всички деца ли се полагат и има ли разлики при различните възрасти на децата?

Отново много благодаря!

# 58
  • Мнения: 7 803
да с пастежа на детето се увеличават и детските, на всички се полагат, които се отглеждат в страната, ние вzимаме по 150 евро на дете, на zа 1 дете /не блиzнаци/ не zнам
zа теzи % ще проверя и ще пиша

# 59
  • Мнения: 4 978
да с пастежа на детето се увеличават и детските, на всички се полагат, които се отглеждат в страната, ние вzимаме по 150 евро на дете, на zа 1 дете /не блиzнаци/ не zнам
zа теzи % ще проверя и ще пиша

Благодаря!   bouquet

# 60
  • Мнения: 177
Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.

Знаеш ли мъчно ми е като чета как защитаваш "чичковците" и "лелките" в парламента, които взимат заплата в пъти повече от повечето от нас. Още повече ми е мъчно, че ти е приятно да седиш в позиция на колене само защото видиш ли така ще е по-добре. Ама за кого ще е по-добре?????
На мен също ми харесва позицията на колене, но при малко по-различни условия  tooth
А сега сериозно. Пари има, само че не са разпределени. Хайде сега кажи ми как така има пари депутатите да взимат заплати в пъти повече от 90 % от населението на България, а няма пари за рентгенов апарат в детската хирургия на Пирогов? Как така има пари за скъпо струващи луксозни коли, а няма пари за социалните домове, където децата живеят в мизерия меко казано? Как така има пари жените на депутатите да ги придружават безплатно в чужбина, а няма пари за детски ясли и градини? Как така има пари за ежегодни скъпо струващи освежителни ремонти на парламента, а няма пари да се почистват градинките и парковете в които разхождаме децата си? А на всичкото отгоре като преработили се люде родните ни депутати работят 3 дни в седмицата и почиват сумирано горе-долу 3 месеца в годината. Преработили се горките. Пари има, само че и в Библията го пише "ПОИСКАЙ И ЩЕ ТИ БЪДЕ ДАДЕНО". Депутатите са искали и им е дадено.
Дали е справедливо? Според мен НЕ
Дали има шанс да се промени? Според мен ДА
Но не като се караме, така няма нищо да постигнем и не като се разединим, няма смисъл така сме слаби.
Не песимизъм, а оптимизъм ни трябва
.

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 00:50 от деби

# 61
  • Мнения: 4 181
Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.

Знаеш ли мъчно ми е като чета как защитаваш "чичковците" и "лелките" в парламента, които взимат заплата в пъти повече от повечето от нас. Още повече ми е мъчно, че ти е приятно да седиш в позиция на колене само защото видиш ли така ще е по-добре. Ама за кого ще е по-добре?????
На мен също ми харесва позицията на колене, но при малко по-различни условия  tooth
А сега сериозно. Пари има, само че не са разпределени. Хайде сега кажи ми как така има пари депутатите да взимат заплати в пъти повече от 90 % от населението на България, а няма пари за рентгенов апарат в детската хирургия на Пирогов? Как така има пари за скъпо струващи луксозни коли, а няма пари за социалните домове, където децата живеят в мизерия меко казано? Как така има пари жените на депутатите да ги придружават безплатно в чужбина, а няма пари за детски ясли и градини? Как така има пари за ежегодни скъпо струващи освежителни ремонти на парламента, а няма пари да се почистват градинките и парковете в които разхождаме децата си? А на всичкото отгоре като преработили се люде родните ни депутати работят 3 дни в седмицата и почиват сумирано горе-долу 3 месеца в годината. Преработили се горките. Пари има, само че и в Библията го пише "ПОИСКАЙ И ЩЕ ТИ БЪДЕ ДАДЕНО". Депутатите са искали и им е дадено.
Дали е справедливо? Според мен НЕ
Дали има шанс да се промени? Според мен ДА
Но не като се караме, така няма нищо да постигнем и не като се разединим, няма смисъл така сме слаби.
Не песимизъм, а оптимизъм ни трябва
.
Peace

това з аколенете беше COOL hahaha

# 62
  • Габрово
  • Мнения: 336
jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки
Айде сега ми кажете тези 200 лв. за осигуровки тя ли ги е плащала или работодателя и, щото струва ми се, че втория.


Тц, не е работодателя. На 800 лв брутна заплата ти удържат прибл. 200лв, а работодателя внася в хазната още около 300. Затова не ще и няма да ще да да те осигурява на пълна заплата.

Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.Ем. Масларова каза, че за да взимат майките проценти от заплатата си по-дълго време ще се увеличат осигуровките.Задължително!

 Тук Ji е права. Наистина Масларова го каза това и може би трябва да се настоява да не се увеличават осигуровките, но това пък е съвсем друг въпрос.Но ако се приеме предложението на Хр. Христова за отделяне на фонд "Майчинство", тогава мисля че няма нужда да се увеличават осигуровките.

Цитат
Не мога да разбера защо някои искат другите да получават по-малко от тях, вместо обратно
Ji , ние не искаме по-ниско заплащане на тези, които са били осигурени на минимална заплата, а по-високо за тези, които са плащали повече осигуровки. А освен това искаме 250лв минимум за всички осигурени, а това все пак е увеличаване на майчинството.

Последна редакция: вт, 06 юни 2006, 02:13 от Nusha

# 63
  • Мнения: 3 336
jump, не е правилно една майка, която е имала заплата 800 лева и са и удържали кажи го 200 лева за осигуровки
Айде сега ми кажете тези 200 лв. за осигуровки тя ли ги е плащала или работодателя и, щото струва ми се, че втория.


Тц, не е работодателя. На 800 лв брутна заплата ти удържат прибл. 200лв, а работодателя внася в хазната още около 300. Затова не ще и няма да ще да да те осигурява на пълна заплата.

Ами то хубаво е да искаме, ама от значение е и този от когото искаме да е във възможност да ни го даде.Ако не е, трябва да го вземе от някъде и познайте от къде.Ем. Масларова каза, че за да взимат майките проценти от заплатата си по-дълго време ще се увеличат осигуровките.Задължително!

 Тук Ji е права. Наистина Масларова го каза това и може би трябва да се настоява да не се увеличават осигуровките, но това пък е съвсем друг въпрос.Но ако се приеме предложението на Хр. Христова за отделяне на фонд "Майчинство", тогава мисля че няма нужда да се увеличават осигуровките.

Цитат
Не мога да разбера защо някои искат другите да получават по-малко от тях, вместо обратно
Ji , ние не искаме по-ниско заплащане на тези, които са били осигурени на минимална заплата, а по-високо за тези, които са плащали повече осигуровки. А освен това искаме 250лв минимум за всички осигурени, а това все пак е увеличаване на майчинството.


Браво, Нуше  bouquet

# 64
# 65
  • Мнения: 4 978

е, ще им се наложи да го направят

# 66
  • Мнения: 177

 newsm10  Трябва да им помогнем да си спомнят, че са забравили   smile3508

# 67
  • Мнения: 2 784
и кво само богатите ще имат деца, ние останалите да го д**аме така ли  newsm78

не, разбира се! преди 100 години, прабаба ти как е родила и отгледала дядо ти и баба ти - да не мислиш, че е имало детски и майчински? Simple Smile
просто не можем да очакваме, че държавата ще ни компенсира изцяло всички разходи по гледането на деца, в какъвто стил беше внушението на преждеговорившата.

Айде да се включи и преждеговорившата.  Twisted Evil Има държави в които се  "компенсира" точно за отглеждането на деца. Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.А това, дето трябвало да си преценя, дали мога да си позволя да имам дете- по-тъпо и нетолерантно изказване не бях чувала. #Cussing out
Хванахте се за косите още преди да се изпълнят исканията, мама му стара. Що ли изобщо се занимавах с тая подписка...

# 68
  • Мнения: 4 978
Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.А това, дето трябвало да си преценя, дали мога да си позволя да имам дете- по-тъпо и нетолерантно изказване не бях чувала. #Cussing out
Хванахте се за косите още преди да се изпълнят исканията, мама му стара. Що ли изобщо се занимавах с тая подписка...

Хайде малко да се поуспокоиш, а?
По въпроса за минимума от 250 лв в писмото имаш ли коментар?
Или отново се изказваме просто ей така, без да прочетем всичко.

# 69
  • Мнения: 4 181
Айде да се включи и преждеговорившата.  Twisted Evil Има държави в които се  "компенсира" точно за отглеждането на деца. Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.А това, дето трябвало да си преценя, дали мога да си позволя да имам дете- по-тъпо и нетолерантно изказване не бях чувала. #Cussing out
Хванахте се за косите още преди да се изпълнят исканията, мама му стара. Що ли изобщо се занимавах с тая подписка...
Извинявай, ама какво точно искаш да кажеш, че нещо не разбрах newsm78. Какво лошо има да се запази поне до някаква степен стандарта на живот , който си имала преди да родиш, в крайна сметка с тези пари ще трябва да гледаш още един човек. Би ли пояснила какво не ти харесва и защо нямало да се съберат 13 хил подписа?

А относно това че държавата не ни е длъжна, моля ви се момичета, а ние защо сме длъжни да си внасяме осигуровките и да си плащаме данъците. Никой не  е казал че е длъжна да поеме всички разходи за детето, далеч сме от тази мисъл, просто смятаме че трябва да ни подпомогне в този момент , в който имаме нужда и заради който се осигуряваме

# 70
  • София
  • Мнения: 6 363
Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.

добре, а според теб за какво трябва да става дума - да се повиши стандарта на живот на тия, които са имали ниски доходи преди да забременеят, ли? Simple Smile
ами направи тогава една подписка на всички българи на калпак да се отпусне пожизнена сума от по 20 минимални работни заплати и да спират да работят моментално - ще имаш ОГРОМЕН успех със събирането на подписи...

# 71
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
jam, радваш ми окото с някои изказвания Grinning

# 72
  • Мнения: 3 336
Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.

добре, а според теб за какво трябва да става дума - да се повиши стандарта на живот на тия, които са имали ниски доходи преди да забременеят, ли? Simple Smile
ами направи тогава една подписка на всички българи на калпак да се отпусне пожизнена сума от по 20 минимални работни заплати и да спират да работят моментално - ще имаш ОГРОМЕН успех със събирането на подписи...



 Peace  bouquet

# 73
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.А това, дето трябвало да си преценя, дали мога да си позволя да имам дете- по-тъпо и нетолерантно изказване не бях чувала. #Cussing out
Хванахте се за косите още преди да се изпълнят исканията, мама му стара. Що ли изобщо се занимавах с тая подписка...

Хайде малко да се поуспокоиш, а?
По въпроса за минимума от 250 лв в писмото имаш ли коментар?
Или отново се изказваме просто ей така, без да прочетем всичко.


Явно не е прочела за 250лв минимум, и сигурно е осигурявана преди бременността на много ниска заплата, затова и е такова изказването

Жълтият Ламтурник, прочети отвореното писмо внимателно, моля, и ще се успокоиш  Grinning

# 74
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ох,чак ми е жал да чета! Как не ви е срам да се джавкате като кучета! Та нали всички имаме една цел - доброто на дечицата. Вече се обърна на междуличностен конфликт, в който някои се опитват да защитават загубени каузи, само и само да се докажат пред себе си. Ако не сме единни нищо няма да постигнем. Спомнете си крумовия съвет . Спокойствие и постоянство! newsm10

# 75
  • Мнения: 8 917
Ох,чак ми е жал да чета! Как не ви е срам да се джавкате като кучета! Та нали всички имаме една цел - доброто на дечицата. Вече се обърна на междуличностен конфликт, в който някои се опитват да защитават загубени каузи, само и само да се докажат пред себе си. Ако не сме единни нищо няма да постигнем. Спомнете си крумовия съвет . Спокойствие и постоянство! newsm10
Peace

# 76
  • Мнения: 2 784
Още когато подписвахме писмото можеше да уточните, че става дума да се запази стандарта на живот на тия, които са имали високи доходи преди да забременеят, но едва ли щяха да се съберат 13 хил. подписа.А това, дето трябвало да си преценя, дали мога да си позволя да имам дете- по-тъпо и нетолерантно изказване не бях чувала. #Cussing out
Хванахте се за косите още преди да се изпълнят исканията, мама му стара. Що ли изобщо се занимавах с тая подписка...

Хайде малко да се поуспокоиш, а?
По въпроса за минимума от 250 лв в писмото имаш ли коментар?
Или отново се изказваме просто ей така, без да прочетем всичко.


Явно не е прочела за 250лв минимум, и сигурно е осигурявана преди бременността на много ниска заплата, затова и е такова изказването

Жълтият Ламтурник, прочети отвореното писмо внимателно, моля, и ще се успокоиш  Grinning

На колко съм осигурявана и какъв ми е стандарта писах още в предния си постинг, същият за който ме сджавкахте. Значи ако съм осигурявана на минимум, детето ми трябва да расте в мизерия. Май вие не сте чели нито писмото, нито темата дотук, защото в писмото ставаше дума за:1.1. В общия случай:- за първата година на майчинството - 80 % от брутния осигурителен доход на двамата родители  за шестте месеца предхождащи раждането, разделен на 2, но минимум 250 лв;- за втората година - 60 % от брутния семеен доход за шестте месеца предхождащи раждането, разделен на 2, но минимум 180 лв; Аз може да съм осигуравана на минимума, но мъжа ми е осигуряван на бруто около 1000лв. Тъй че децата ми гладни няма да умрат и не се засягам лично, както виждате.  Но София не е България, в по-голямата част на страната работещите ги осигуряват на минимума, въпреки тяхното желание. И като разберат, че са бременни- ги ритват. Погледнете колко от нас имат компютър и ползват интернет, повечето са от големи градове- София, Пловдив, Варна, останалите се броят на пръсти. Точно на тях се опитвате да замажите очите с прословутият минимум от 250, дето се предполага, че трябва да си чукнат гъза в тавана като го чуят.Сумата трябва да е една и съща за всяко дете, трябва да се дава за дете, не обезщетение за безработен. Това казах още в първият си постинг и заставам зад думите си. А вие по-леко с определенията...
И хич няма нужда, jam, да ме иронизираш. И на нея и се искало да живее на Бахамите, искала съм държавата да ме компенсира за отглеждането на децата ми. Има страни като Германия, където това е законово решено- на майките се дава добра сума именно за отглеждане на децата им. И сумата е еднаква. Значи можело, а? А това за 20 работни заплати за много смешно ли го имаш, не знам? Каква връзка има? За колкото и да съм работила, винаги съм си налягала парцалите и съм била съвестна, така че на мързел и тарикатщина не можеш да ме обидиш, а мисля че не ме познаваш тъй че по-добре си трай.
За мен тази тема приключи, както и мероприятията, подобни на подписката.

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 19:41 от Жълтият Ламтурник

# 77
  • Мнения: 255
Айде и аз в калта, малко женски кеч да погледаме!
Не съм чела писмото точка по точка ... но всеки може да мисли, и изтъкват няколко неща наяве.
1. работили срещу  неработили, осигурени на 800 лв срещу осигурени на 160 лв. - все пак хазната е като портфейл - колкото си сложил вътре, толкова можеш да извадиш. И ако всички не работим или не си плащаме осигуровките - ами няма да има НИЩО ЗА НИКОГО... Затова тези с осигуровки протестират - те са пълнили бюджета, а сега им се връща малко. Преди 100 години нямало пенсии и майчински, и човек сам спестявал за старини и бебета... Сега хем ни ги вземат, хем не ни ги дават обратно.
2. Ако децата на България са приоритет - тогава на всички ще има осигурен минимум, който ще е висок... защото тогава пари ще има, не от осигуровки, ами и от данъци и т.н.... Тези пари ще се изплатят с умни и можещи граждани след 20-30 години. Ама да стане приоритет, и то не само на хартия.
3. Понеже всички (и жени и мъже) плащаме осигуровка за Общо заболяване и майчински - май е разумно обезщетението да се изчислява като процент от заплатите на двамата родители...
Ох, болна тема, аз досега съм работила, и много ми се иска за 10 години да се е събрало малко, че да живея спокойно 1 с бебето.. ама май няма да е така.
Да сме живи и здрави, и татковците, а на следвашите избори да има по-добро предлагане на политици Simple Smile

# 78
  • Мнения: 4 181
Айде и аз в калта, малко женски кеч да погледаме!
Не съм чела писмото точка по точка ... но всеки може да мисли, и изтъкват няколко неща наяве.
1. работили срещу  неработили, осигурени на 800 лв срещу осигурени на 160 лв. - все пак хазната е като портфейл - колкото си сложил вътре, толкова можеш да извадиш. И ако всички не работим или не си плащаме осигуровките - ами няма да има НИЩО ЗА НИКОГО... Затова тези с осигуровки протестират - те са пълнили бюджета, а сега им се връща малко. Преди 100 години нямало пенсии и майчински, и човек сам спестявал за старини и бебета... Сега хем ни ги вземат, хем не ни ги дават обратно.
2. Ако децата на България са приоритет - тогава на всички ще има осигурен минимум, който ще е висок... защото тогава пари ще има, не от осигуровки, ами и от данъци и т.н.... Тези пари ще се изплатят с умни и можещи граждани след 20-30 години. Ама да стане приоритет, и то не само на хартия.
3. Понеже всички (и жени и мъже) плащаме осигуровка за Общо заболяване и майчински - май е разумно обезщетението да се изчислява като процент от заплатите на двамата родители...
Ох, болна тема, аз досега съм работила, и много ми се иска за 10 години да се е събрало малко, че да живея спокойно 1 с бебето.. ама май няма да е така.
Да сме живи и здрави, и татковците, а на следвашите избори да има по-добро предлагане на политици Simple Smile
Peace

Общи условия

Активация на акаунт