(Ще) кърмите ли навън?

  • 3 753
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 735
Ей ,вярно бе!  Embarassed
И аз чела ,недочела,все бързам ...  Crazy

# 61
  • Мнения: 1 896
Да добавя - ние миналата година бяхме известно време в Норвегия, когато Жоро беше между четири и шест месеца. Там ако някоя майка си храни публично детето с адапте, определено ще отнесе доста гадни погледи, а сучещи бебета често се виждат. Не си мислете, че преувеличавам, защото там наистина има доста жени, които се оплакват че имало "прекалено голям обществен натиск" за кърмене.
Не съм видяла някоя майка да се покрива, но пък то в слънчев ден по парковете има русокоси студентки, които се пекат топлес, докато си учат уроците и никой не възприема това като покана за запознанство. На този фон и кърмаческата цица не прави кой знае какво впечатление. Та мисълта ми е, че щом там може, защо и тука да не може? Аз се държа все едно съм си още в Осло - толкова мога да направя за евентуална промяна на тукашните нрави. А гледам и други такива мами не липсват.  Hug

# 62
  • Мнения: 1 170
А къде се правят тези кърмачески срещи? Всеки път на едно и също място ли или...? Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 735
Да добавя - ние миналата година бяхме известно време в Норвегия, когато Жоро беше между четири и шест месеца. Там ако някоя майка си храни публично детето с адапте, определено ще отнесе доста гадни погледи, а сучещи бебета често се виждат. Не си мислете, че преувеличавам, защото там наистина има доста жени, които се оплакват че имало "прекалено голям обществен натиск" за кърмене.
Не съм видяла някоя майка да се покрива, но пък то в слънчев ден по парковете има русокоси студентки, които се пекат топлес, докато си учат уроците и никой не възприема това като покана за запознанство. На този фон и кърмаческата цица не прави кой знае какво впечатление. Та мисълта ми е, че щом там може, защо и тука да не може? Аз се държа все едно съм си още в Осло - толкова мога да направя за евентуална промяна на тукашните нрави. А гледам и други такива мами не липсват.  Hug
Потвърждавам за Норвегията!  Peace
И аз изкарах доста време там ,като кърмещите майки бяха много често срещана гледка навсякъде. Във всеки един хотел ,обществена тоалетна или хипермаркет има места за повиване на бебенца.Кога?! - питам аз , кога ще стане и тук така... Tired

# 64
  • Мнения: 4 242
А къде се правят тези кърмачески срещи? Всеки път на едно и също място ли или...? Rolling Eyes

Да, всеки път са на детската площадка зад грозния паметник пред НДК.
Виж в профила ми има линк към темата, следи там в понеделник за да разбереш за кога сме се разбрали.  Добре си дошла!:D

# 65
  • Мнения: 1 170
Добре си дошла!:D[/color]

Ох, аз още не съм за при вас, ама вече потривам ръчички smile3508

# 66
  • София
  • Мнения: 4 966
И ние се кърмим,но само в парковете.
За кафета още не ми е  стигнала смелостта.
Но определено заглеждат хората....

Понеже попитаха как реагират татковците-моя даже м е подстракава Laughing

# 67
  • Мнения: 4 242
Добре си дошла!:D[/color]

Ох, аз още не съм за при вас, ама вече потривам ръчички smile3508

Напротив мила, сега ти е времето да видиш и чуеш, да питаш за всичко което ти е интересно или изобщо възникне като питанка в главата ти без никакво притеснение. Така още при първата прегръдка на милата рожба ще си наясно какво се случва, защо, кога и как, как да отклинеш и кое е нормално, къде може да сбъркаш... Всички мами с първи рожби приемат че кърменето е естествен процес (какъвто си е де), но не знаят какво объркване настава след първия инструктаж от персонала още в родилния дом. Много са зле в това отношение родилните домове.
Така че не потривай ръцете а яхай кракомобила и пристигай във вторник Hug

# 68
  • Мнения: 1 170
Така че не потривай ръцете а яхай кракомобила и пристигай във вторник Hug[/color]

Мислиш ли, че ще е удобно??? newsm53
Ако ме искате- там съм Grinning

# 69
  • Мнения: 2 381
Вече няколко пъти кърмя навън.Важното е, че бебка е нахранена. Peace

# 70
  • Мнения: 498
Да добавя - ние миналата година бяхме известно време в Норвегия, когато Жоро беше между четири и шест месеца. Там ако някоя майка си храни публично детето с адапте, определено ще отнесе доста гадни погледи, а сучещи бебета често се виждат. Не си мислете, че преувеличавам, защото там наистина има доста жени, които се оплакват че имало "прекалено голям обществен натиск" за кърмене.
Не съм видяла някоя майка да се покрива, но пък то в слънчев ден по парковете има русокоси студентки, които се пекат топлес, докато си учат уроците и никой не възприема това като покана за запознанство. На този фон и кърмаческата цица не прави кой знае какво впечатление. Та мисълта ми е, че щом там може, защо и тука да не може? Аз се държа все едно съм си още в Осло - толкова мога да направя за евентуална промяна на тукашните нрави. А гледам и други такива мами не липсват.  Hug
аз мога да кажа, че подобно е положението във Франция- бях там на екскурзия преди 3 години и ми направи впечатление, че майките изобщо не се притесняват и не обират втренчени маниашки погледи Peace

# 71
  • Мнения: 223
кърмя навън като стой та гледай. в парка, в кафета, в пицарията в мола. нашият татко няма абсолютно никакви възражения по въпроса. и да кажа, че още преди да забременея бях решила, че когато имам дете ще го кърмя където поиска, без да се притеснявам, точно гледайки мащехата си французойка и новородената си сестричка - това беше преди около 3 години.

# 72
  • Мнения: 670
Ekcnpec го е написал много точно. Не се притеснявай да храниш бебето си. Никоя майка не се крие когато дава шишето с млякото на детето си. Защо една кърмеща майка да се притеснява да нахрани своето...
Кърмя когато и където се наложи.

# 73
  • Мнения: 532
Каква чудесна тема се е заформила тук!

Научих доста неща за други страни - за Западна Европа и за насърчаване на кърменето и за масовостта на кърменето навън, за арабските страни и това че арабите смятат за нормално да се накърми детето навън ... много интересни факти ...

Хубаво е да има повече кърмещи майчета навън - това е абсолютна промоция на кърменето. Забелязвам го във Варна в Морската градина ... струва ми се, че се превръща в мода ..., което е много добре, с оглед това, че по-младите майчета се водят по модерните неща Simple Smile А какво по-хубаво от това удобното, здравословното ... да е модерно.

Хубаво е да има и кърмещи майчета на по-големи деца - да се промотира и това. Човешкият манталитет се променя ...

И аз си мислех навремето, че 4 1/2 месеца кърмене и нещо страшно много и предостатъчно ... горката аз в моето невежество  newsm78

Сега 3 годинки кърмене ми се струва нещо съвсем нормално  Mr. Green

И докато нещата в здравната ни система и педиатрията  вървят бавно и все по-неуспешно, то с кърменето навън ... кърмещите майчета малко по малко преобръщат нещата.

В Морската градина във Варна гледам, се събират цели тайфички кърмещи майчета и като заседнат на "кърмещите" пейки ... едно КЪРМЕНЕ НАСТАВА  Party ... пей сърце ... много им се радвам.

Преди 2 седмици станах свидетел на следната случка. Едно младо, фино, готино гадже с бебе на 7-8 месеца следобяд в Морската ... докато другите мами се чудят кога да дадат кашата, че мият лъжички, че вадят едни несесери, че децата се дърпат и не щат да ядат тези нишестета с прясно мляко от детска кухня ... та въпросното майче просто слагаше бебока на гърда през около 20 мин. за около 1-2 мин. сукане, щото на него му е интересно какво има наоколо, а през останалото време - хоп в количката, хоп слага го да скача по краката й, абе въобще се забавляваха, а ти си пийваше мин. водичка и през 20 мин хоп на гърда. Лесно и просто!

Така й се накефих, направо ми идеше да отида и да я попитам да не е форумка, със сигурност е такава, но ме досрамя.

Ако е тук и чете да си признае  Wink

И е много вярно, че родилните домове могат да те объркат непоправимо и бг педитата също. Затова с две ръце препоръчвам посещаване на кърмачески срещи от бременни мами

  bouquet

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 728
Кърмя навън и грам не ме интересува кой как гледа. За първи път кърмих в хипермаркет Хит. Пред витрината на Нилана със сладките неща. Само там имаше сложена пейка, там седнах и си нахраних детето, нищо че колоната от касите минаваше точно покрай мен. Кърмила съм в банка, в кафе, редовно в колата,на мъжа ми в работата, в поликлиниката и последно в зъболекарския кабинет докато прглеждаха зъбите на мъжа ми.
Даже си спомням един интересен случай: случайно срещнахме наши познати и седнахме да се видим в едно кафе. По едно време дребното взе да мрънка и аз й дадох да суче, а мъжа ми през това време си приказва с познатия ни а аз с жена му. Като почнах да се оправям след като бебка се нахрани мъжа ми  ме попита дали съм й дала да суче и аз му викам че не.А той обясни на приятеля ни че кърмя където ми падне. Ние с приятелката ми се засмяхме и мъжа ми чак тогава зацепи че съм кърмила ама никой не е забелязал.
Та във връзка с тая случка да кажа, че мъжа ми ме подкрепя във всяко отношение и хич не го притеснява че кърмя навън.

Общи условия

Активация на акаунт